Mój syn wyjednuje wiele łask - mówi matka sługi Bożego Carlo Acutisa, 15-letniego geniusza komputerowego - zdjęcie
28.09.20, 19:00Carlo Acutis, geniusz komputerowy zakochany w Euchatystii/Vatican Media

Mój syn wyjednuje wiele łask - mówi matka sługi Bożego Carlo Acutisa, 15-letniego geniusza komputerowego

20

Za przyczyną mojego syna wiele modlitw zostaje wysłuchanych. O pierwszych otrzymanych łaskach słyszałam zaraz po jego pogrzebie” – mówi matka 15-letniego Carla Acutisa. Zakochany w Eucharystii geniusz komputerowy, który zmarł na białaczkę w wieku 15 lat, zostanie ogłoszony błogosławionym 10 października w Asyżu, gdzie zapragnął być pochowany.

Antonia Salzano przyznaje, że sama była religijną ignorantką i zachowania syna często ją zaskakiwały. „Już jako trzylatek lubił zachodzić do kościoła i modlić się przed krucyfiksem i tabernakulum. Jak na dziecko trwało to wyjątkowo długo” – wspomina mama przyszłego błogosławionego wyznając, że syn w jakiś naturalny sposób odkrył modlitwę. Dodaje, że w czasie spacerów zbierał kwiaty dla Matki Bożej, a rodziców prosił by wieczorami czytali mu żywoty świętych, a z czasem też Ewangelię. „On nie był świętoszkowaty, pociągała prostota jego wiary i jej wiarygodność” – wspomina matka, a jako przykład podaje nawrócenie hinduisty, który pracował w ich domu jako służący. „Rajesa zachwycił przykład życia mego syna i dzięki niemu spotkał Jezusa i przyjął chrzest” – wspomina kobieta.

Antonia Salzano wyznaje, że bardzo przeżywa beatyfikację syna, ale już w czasie jego pogrzebu była pewna, że jest w raju. „To była bardzo piękna i radosna uroczystość. Wiele osób mówiło mi potem, że już na pogrzebie modliło się za przyczyną Carla, a ten wyjednał im wiele łask” – wspomina mama Carla. Jako przykład podaje kobietę, które mimo wielu starań nie mogła mieć dzieci, a modląc się za wstawiennictwem jej syna została matką i drugą, której wyjednał uzdrowienie z choroby nowotworowej. „Takich cudów jest zacznie więcej” - podkreśla.

Wskazuje też, że jej syn był przekonany, że by odkryć Eucharystię ludzie potrzebują konkretnych znaków, stąd też jego pomysł, by zorganizować wystawę o cudach eucharystycznych. „To były czasy, gdy internet nie był jeszcze tak popularny. By móc zebrać potrzebną dokumentację syn zachęcił nas do wielu pielgrzymek do miejsc związanych z tymi wydarzeniami. Objechaliśmy całą Europę. Dzięki tym wysiłkom teraz miliony ludzi na całym świecie mogą zobaczyć tę wystawę” – podkreśla mama sługi Bożego. Przyznaje, że to syn przyprowadził całą rodzinę do Kościoła i sprawił, że odkryli moc Eucharystii, która dla Carla była autostradą do nieba.

Beatyfikacja Carla Acutisa odbędzie się 10 października w Asyżu, gdzie jest pochowany w Sanktuarium Ogołocenia, będącym decyzją Papieża Franciszka zarazem narodowym sanktuarium młodzieży włoskiej. Uroczystość poprzedzi wystawienie ciała sługi Bożego, które zachowało się w nienaruszonym stanie, i cykl świadectw mówiących o jego życiu. Podzieli się nimi m.in. jego mama i najbliżsi przyjaciele oraz ludzie, którzy za jego przykładem spotkali Chrystusa.

 

Vaticannews.va/Beata Zajączkowska – Watykan

Komentarze (20):

...2020.09.29 11:11
Carlo Acustis Twojemu wstawiennictwu u Pana Boga polecam ochronę dzieci i młodzieży przed wszelkimi ideologiami, które są sprzeczne z nauką kościoła. Amen
Nigdzie nie mogę znaleźć szczegółów na temat2020.09.29 8:53
tego jego "geniuszu komputerowego" ? Na czym polegał?
tretka2020.09.29 8:45
Widać, że był święty, bo całe piekło się tutaj rzuciło, żeby pluć i złorzeczyć. święty Michale Archaniele, do dzieła....
MaxFiend2020.09.29 8:43
Ciągle nie nogę znaleźć czymże to genialnym się wykazał? Zwykły chłopak jakich wielu. Reszta to wyłącznie kwestia wiary i indywidualnych przekonań. Skoro ktoś chce go uważać za świętego, to nikomu nie może to przeszkadzać.
łaska niewiary2020.09.29 8:14
Reasumując. Tyle dawał Bogu od siebie: Jako trzylatek lubił zachodzić do kościoła i modlić się przed krucyfiksem. W czasie spacerów zbierał kwiaty dla Matki Bożej. Rodziców prosił by wieczorami czytali mu żywoty świętych. I co go spotkało? Zmarł na białaczkę w wieku 15 lat.
opty2020.09.29 7:04
Zacznijcie obśmiewać Islam i Arabów, Starotestamentowych i Żydów, Protestantów, ........cóż brakuje odwagi? Odwaga zdewaluowała się?
bunga-bunga2020.09.29 8:56
W Polsce dominują wymienione przez ciebie religie ? Musiałem przeoczyć...
ladychapel2020.09.29 6:30
Według wiernych KK - taki ktoś, kto umarł - chodzi tam w niebie do biura Pana Boga i przedstawia Mu problem prosząc o rychłe załatwienie sprawy? Brednie...
Anonim2020.09.30 12:51
Do "ladychapel" Czy ktokolwiek widział kiedyś Twój mózg? Czy ktokolwiek z nas słyszał, dotykał, smakował czy wąchał Twój mózg? Wygląda na to, że nikt. A zatem zgodnie z naukową metodą badawczą, jaką przytoczyłeś w swoim wpisie na forum FRONDY, można powiedzieć, z całym szacunkiem do Ciebie, że Ty nie masz mózgu. Skoro nauka mówi, że Ty nie masz mózgu, jak możemy ufać twojemu komentarzowi na forum FRONDY? Wygląda na to, że musimy Twój komentarz odczytywać na wiarę. Czyż nie tak?
Gniazdo szczurów!2020.09.28 21:20
Szczur "kretynizacja" już tyra dobre ponad 10 godz. (!!), DZIESIĘĆ GODZIN, NON - STOP ! Okazuje się, że szczur "kretynizacja" to PARCH. Co za sytuacja, PARCH i taki pracowity! Musi tu być ich CAŁE GNIAZDO szczurów, ale ...! Tak nadaktywne szczury ZDYCHAJĄ SZYBKO. Należy więc szczurowi/-om "kretynizacja" tylko kibicować!
Jozek2020.09.29 5:01
Idz spac, za duzo wypiles i belkoczesz...
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.28 20:01
Albert Einstein geniusz wszechczasów a boga i wszystkie klesze czary miał głęboko w düpie! takie słowa napisał do swojego przyjaciela "Słowo >>Bóg<< jest dla mnie niczym więcej niż wyrazem i wytworem ludzkiej słabości, a Biblia zbiorem dostojnych, ale jednak prymitywnych, legend, które są ponadto dość dziecinne. Żadna interpretacja, niezależnie od tego jak subtelna, nie może (dla mnie) tego zmienić"
Ala2020.09.28 20:38
Nie rozumiem cię kretynizacjo. Czy to ma być dowód na nieistnienie Boga? Jeżeli jego rozum, tak genialny, nie potrafił pojąć, że świat może mieć swojego stwórcę, to nie jest aż tak genialny.
kaganek oświaty2020.09.29 10:08
Tiaaaa... :))) Coś takiego np. jak Tasiemiec bąblowcowy (Echinococcus granulosus) musiał stworzyć geniusz.... Dziecko zjada jagódkę lub poziomkę, a potem w płucach, mięśniach, kościach, mózgu, oku, śledzionie lub nerkach rozwija mu się wielka cysta pełna tysięcy małych tasiemców... Takie ubogacenie często kończy się śmiercią.
JAN I2020.09.28 23:39
Ważne, by zrozumieć, że Twój mózg może, choć nie musi, pozostawać w kontakcie cielesnym z umysłem ale istotne jest również zrozumienie Twojej zmiany perspektywy!
Natalja Siwiec2020.09.29 8:24
Bóg jest bardzo potrzebny bo stanowi protezę umysłową dla wielu ludzi.
Marek z Tarnowskich Gór2020.09.28 19:36
A biskup Nycz zwleka z beatyfikacją Prymasa Wyszyńskiego. Bo by ta uroczystośc zakłóciła mu dobre stosunki z lewakami.
Anonim2020.09.28 19:10
Tak. Napewno. Jak zwylke sekta katolicka inauczo swoja wlasna nauke zaprzeczajaca ST i NT a sekciarze nie slyszeli ze zwracanie sie do umarlych Bog nazywa obrzydliwoscia? Warykanscy sekciarze?
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱 i spółka2020.09.28 19:07
Jak ja nienawidzę tej katolickiej Polski! Jak ja nienawidzę Kościoła, Krzyża, Eucharystii, Bożego Miłosierdzia! Nie dziwcie mi się, nie oburzajcie. To mój pan, szatan, przegrany na całą wieczność anioł zła i kłamstwa, który nie chciał służyć Bogu, tak mi każe... Dzięki Kościołowi tyle dusz unika w Polsce piekła! A ja tak się staram… I wszystko to na nic!
Jan I2020.09.28 23:43
Twój rodzaj odzwierciedlenie rzeczywistości w postaci macierzy pozwala na bardzo wysoki stopień swobody w sposobie postrzegania oraz przedstawiania rzeczywistości i najprawdopodobniej stanowi również wyjaśnienie ewolucyjnego podłoża neuroplastyczności Twojego mózgu.