Mocne słowa premiera Morawieckiego! 'Przez ideologie lewackie atakuje się rodzinę' - zdjęcie
20.11.19, 21:00Zdj. Adam Guz, KPRM, Flickr, CC0

Mocne słowa premiera Morawieckiego! 'Przez ideologie lewackie atakuje się rodzinę'

63

Premier Mateusz Morawiecki gościł dziś w programie Bogdana Rymanowskiego na antenie Polsat News. Prowadzący pytał m.in. o stanowisko ministra sportu. 

Ponieważ Morawiecki spotkał się dziś rano z Łukaszem Piszczkiem, który rozstaje się z reprezentacją Polski, Bogdan Rymanowski zapytał:

"A może Łukasz Piszczek ministrem sportu?"

Premiera rozśmieszyło to pytanie.

"Z tego, co mówił, chce jeszcze grać w Borussii Dortmund. Nie będzie łatwo pogodzić te dwa stanowiska"-odpowiedział szef polskiego rządu, deklarując, że ma paru kandydatów na ministra sportu, jednak decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły. 

"Rozmawiamy z tymi kandydatami i kandydatkami, bo jest tam również kobieta. Jakiś czas nam to jeszcze zajmie. Rozmów było wiele, ale ciężko mówić, że ktoś zrezygnował"-powiedział polityk. Dziennikarz zapytał Mateusza Morawieckiego także o wczorajsze exposé i odbiór wystąpienia przez opozycję. Rymanowski porównał expose do meczu Polska-Słowenia. Co zdaniem premiera było trudniejsze?

"Z ogromna przyjemnością obejrzałem, jak chłopaki wczoraj walczyli, bardzo twarde charaktery. Jak mawiał Kazimierz Górski mecz "można wygrać, przegrać, albo zremisować". Z kolei wybory parlamentarne można tylko wygrać, albo przegrać"-skomentował gość Polsat News. 

"My na szczęście te wybory wygraliśmy i dzisiaj możemy kontynuować tę ambitną wizję rozwoju Polski"-podkreślił Morawiecki. Premier ocenił ponadto, że w październikowych wyborach doszło do "wielkiego zwycięstwa demokracji na wielu frontach", gdyż w Sejmie mamy teraz reprezentantów również skrajnej lewicy i prawicy. 

Szef rządu ocenił, że liczył na konstruktywne wystąpienia parlamentarzystów opozycji w trakcie debaty po jego exposé.

"Liczyłem na to, że usłyszę z ust liderów opozycji jakieś ciekawe propozycje. Niestety były to zwykle albo niedoczytane do końca fragmenty, albo niezrozumienie naszych wystąpień, albo inwektywy. Trudno z nimi polemizować"-stwierdził. 

Mateusz Morawiecki odniósł się także do kwestii ideologii gender. 

"Ideologiczna ręka podniesiona na dzieci to próby wdrożenia niektórych absurdalnych zasad WHO, które na poziomie przedszkola proponują przewrotne sposoby pedagogiczne. Mam na myśli ideologie genderowe, które wciskają się do szkół"-powiedział premier. Zdaniem gościa Polsat News, mimo ogromnej ofensywy lewacich ideologii, to rodzina jest „najświętszą komórką, która najlepiej wychowuje dzieci”.

"Jeśli rodzina nawet jest rozbita, to szkoda, trudno, ale każdy psycholog przyzna, że w rodzinie pełnej najlepiej rozwijają się dzieci"-podkreślił polityk.

"Bardzo często przez ideologie lewackie próbuje się zaatakować rodzinę, uderzyć w nią. My się z tym zupełnie nie zgadzamy"-zapewnił premier, obiecując, że jego rząd będzie chronić rodzinę. 

"Będziemy się starali utrzymać zrównoważony budżet poprzez dodatkowe programy oszczędnościowe. Mniej biurokracji, mniej obciążeń. Cięcie różnych wydatków tam, gdzie można rzeczywiście bez szkody dla działania instytucji państwa zmniejszyć biurokrację"-tak Morawiecki zapowiadał plany nowego rządu. Pytany o sytuację w koalicji Zjednoczonej Prawicy, szef rządu zapewnił, że w bardzo wielu aspektach udało już "dogadać się w stu procentach", choć niektóre sprawy trzeba jeszcze przedyskutować. 

"Ale jednocześnie nawet nie muszę apelować, bo wiem, że w sercach i głowach naszych głównych koalicjantów, czyli Solidarnej Polski i Porozumienia jest ta wiara w naszą jedność, wiara w to, że mamy wspólną wizję Polski, wizję normalności, czyli Polski ambitnej. Polski, która ma prawo osiągać sukcesy na polu europejskim, polu gospodarczym jest czymś, co wspólnie dzielimy"-zapewniał polityk, mówiąc także, że jego relacje z szefem resortu sprawiedliwoości są "dobre". 

Mateusz Morawiecki wyraził także zadowolenie z wyroku TSUE.

"Ogromny sukces. Nasza opowieść o tym, jak powinny być interpretowane traktaty (…) to się w końcu przebiło do świadomości. Gdyby zapadło odmienne orzeczenie TSUE - że w jednym kraju politycy mogą wybierać radę sądownictwa, a w innym nie - wtedy powstałby chaos. Cieszę się, że nastąpiła refleksja. Ciesze się, że na poziomie Komisji Europejskiej też taka refleksja nastąpiła"-powiedział premier. 

yenn/Polsat News, Fronda.pl

Komentarze (63):

anonim2019.11.22 9:39
Lewak Morawiecki mówi o niszczeniu rodziny... a głupcy wszytsko kupią.
anonim2019.11.21 17:26
Rodzina jest najważniejsza, dlatego nie robimy nic by dzieciom, które cierpią w patologicznych domach jakkolwiek pomóc. Nie robimy nic by pomóc maltretowanym żonom. Gratuluje Panie premierze! Zawsze to łatwiej wymyślić sobie problem i z nim walczyć, niż próbować pokonać ten realny :D Na pewno taniej :D
Pet2019.11.21 14:35
Wytłumacz mi towarzyszu Morawiecki, w czym jest to zagrożenie dla mojej rodziny? Nie mogę zrozumieć w jaki sposób np. LGBT, gender, zagraża mojej rodzinie? I co to jest ta "normalność"? Czyż normalnością nie jest różnorodność? Może jeszcze tow. Morawiecki ubierze wszystkich w jednakowe mundurki?
anonim2019.11.21 11:40
"Od.pier.dol się od lewicy, banksterze!" Lewacy od czasów Lenina, Stalina.......Honeckera,Pol-Pota, Jaruzelskiego..... wymordowali 150 000 000 istnień ludzkich....
Moly2019.11.21 6:32
Nie , nie w pelnej rodzinie ale w bezpiecznej rodzinie. Niektore " pelne" rodziny sa takie ze nie ma nawet znikomej szansy zeby wychowac dobrze przystosowane do zycia dziecko.
gumowa kaczka2019.11.21 6:02
specjalista od wałów ziemnych się odezwał
Olej2019.11.21 0:26
Przepraszam wszystkich komentujących za podszywających się pod mój podpis. Jest to obraz łajdactwa, które w normalnych warunkach zdzielił bym szpicrutą w pysk i to w rękawiczkach. Nie używam co do zasady wulgaryzmów i tym odróżniają się moje teksty. Jeżeli już się zdarzy w emocjach zawsze jest to wykropkowane. Również co do zasady nie odpowiadam nigdy na zaczepki chamów i prostactwa. Szkoda, że administrator portalu nie reaguje na wulgarne wpisy i komentarze, to obniża jego rangę i zniechęca komentujących . I chyba o to chodzi całej tej nawałnicy podłości i zwyrodnienia.
anonim2019.11.20 23:40
Mateolo Trolo Ideolo 😯
Olej2019.11.20 22:42
….Mocne słowa premiera Morawieckiego! 'Przez ideologie lewackie atakuje się rodzinę'…. Panie premierze ! Trzeba zabrać się za reformę szkolnictwa i obrony szkół przed wnikaniem w nie różnej maści szumowin demoralizujących nam dzieci.
MirekT2019.11.20 23:04
Olej ty matole reformę szkolnictwa to już twoi idole z Pis przeprowadzili !!!
Olej2019.11.20 23:11
Ty wieprzu, znowu nie pojmujesz ? – ależ ty musisz być tępy ! Większymi głupcami od polityków PO są tylko ich wyborcy !!!
anonim2019.11.20 23:12
Mirku, ty niepoprawny chamie, jak cię z agresji wyzwolić?
Pet2019.11.21 14:43
Zgadzam się. Szczególnie czarnych szumowin.
Maria Blaszczyk2019.11.20 22:36
"Jeśli rodzina nawet jest rozbita, to szkoda, trudno, ale każdy psycholog przyzna, że w rodzinie pełnej najlepiej rozwijają się dzieci". No nie. Żaden psycholog nic takiego nie przyzna. W pełnej rodzinie wychowywała się mała Madzia z Sosnowca - i np. Hitler. Rodzina to dość skomplikowany system, i naprawdę wszystko może w niej pójść źle lub dobrze w dowolnym składzie. Rodzina jest „najświętszą komórką, która najlepiej wychowuje dzieci”. No więc, o ile gotowa jestem przyznać, że rodzina jest najlepszym miejscem do wychowywania dzieci, to mieszanie do tego świętości jest przezabawne. Taka najświętsza ze świętych rodzin była, wg tradycji, wybitnie nietradycyjna. Patchworkowa, z jednym tylko dzieckiem, i do tego z nietypowymi, bo rzekomo pozbawionymi seksu, relacjami między rodzicami... Mnie to nie przeszkadza, bo ja naprawdę nie wierzę w "normalne rodziny" - ale serio, nie taki model chyba pan premier chciałby promować.
anonim2019.11.20 23:02
Mario, czy ty coś piłaś? Weź poczytaj raz jeszcze, co ty tu spłodziłaś? Totalny bezsens.
MirekT2019.11.20 23:10
No Name odp-jerdol się od niej. Za głupi jesteś, żeby zrozumieć co napisała !!!
anonim2019.11.20 23:26
Mirku, chamski, ordynarny prostaczku, pozwól Marii samej się bronić. Jeśli zaplujesz portal wulgaryzmami, nie pozostawisz jej miejsca na obronę.
Maria Blaszczyk2019.11.21 13:20
Spokojnie, ja jestem już duża. Jakoś sobie miejsce znajdę. I nie planuję się bronić. Przed czym niby? Insynuacjami, jakobym coś piła?
Maria Blaszczyk2019.11.21 13:19
Nie, ja jestem - praktycznie - abstynentką. Przeczytałam jeszcze raz. Ja rozumiem. Pytanie, po której stronie leży problem.
Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka2019.11.20 22:23
Idź do normalnej roboty, pasożycie-banksterze! Po.zap.ierdalaj od 7 do 16 za 1800 na rękę.
JONASIK2019.11.20 22:39
Chyba za 18.000,- na rękę. 1.800 to zarabia sprzątaczka na 1/5 etatu, to znaczy wpada 2 razy w tygodniu na 4 godziny.
anonim2019.11.20 23:43
Za miskę ryżu 🙉
MirekT2019.11.20 22:16
vivi tłumoku, to trzeba było się uczyć, a nie wymawiać innym, że dużo zarabiają !!!
vivi2019.11.20 23:13
Ooooooo, miruś wrócił na Frondę ?! No i po coś to zrobił ku-ta-sie ?!! A było tak spokojnie. No dobra miruś, a jak tam twoja mamusia ? Czy ona była mądrzejsza od tatusia czy było odwrotnie. Tylko się chu-ju nie denerwuj, bo po kimś musiałeś przecież odziedziczyć twój debilizm !
anonim2019.11.20 23:36
Miruś jest dzieckiem specjalnej troski. Jemu można więcej i należy to zrozumieć. Poza tym on nie miał mamy. Wychowywało go dwóch tatusiów. Jeden umiał liczyć do dziesięciu, a drugi znał alfabet do P. Że mało pojętny, niepoukładany, ordynarny? No cóż, trudne dzieciństwo rodzi skutki.
oficer LWP2019.11.20 22:09
"Trzeba słuchać ludu, obiecać mu czego oczekuje, a potem wygaszać ich oczekiwania. Mają zapie....ć za miskę ryżu" - to słowa Morawieckiego ze słynnych taśm nagranych w restauracji "Sowa i Przyjaciele
kalinka2019.11.20 21:52
Panie premierze Morawiecki, po sformuowaniu nowego rządu, prosimy jako jedną z pierwszych czynności wprowadzić poprawkę do programu 500 plus. Chodzi o to, żeby ten program zawiesić na czas nieokreślony dla dużych miast w Polsce. Mieszkańcy tych miast nie chcą być beneficjentami tego programu, co udowodnili głosując na przeciwników tego programu, czyli na PO. Ponadto mieszkańcy dużych miast powinni pracować do 67 lat, tak jak chce partia, na którą głosowali ! Panie premierze, prosimy zrobić to samo w nowym programie minimalnego wynagrodzenia i dedykować go tylko dla powiatów i gmin W dużych miastach prosimy pozostawić minimalne wynagrodzenie na poziomie obecnym, czyli 1650 zł/miesiąc . Oni nie potrzebują wzrostu minimalnego wynagrodzenia ponieważ zarabiają i tak za dużo w porównaniu z prowincją !
oficer LWP2019.11.20 22:08
wazelinka
MirekT2019.11.20 22:19
Do szkoły się nie chciało chodzić, a innym do portfela zagląda !!!!
kalinka2019.11.20 23:09
Oooooo miruś znowu tu ! Miruś, ty palancie jak tam tatuś - głupszy czy mamusia głupsza ? A na Bielanach smog ? Pytam bo coś ci w dekiel pie-rd-ol-nę-ło !
vivi2019.11.20 21:51
Przepraszam pana, panie premierze Morawiecki, za to co te śmierdzące lewactwo i PO-je-by pluli po pańskim expose ! Wystąpienia Schetyny i Lubnauer należy uznać jako mowy debili politycznych ! Ten łom Schetyna nie zrozumiał, że expose to nie obiecanki wyborcze. Lubnauer to już całkowity debilizm ! Z innych wystąpień można było tylko się pośmiać po pachy – nic więcej ! Kamyk z PSL płakał, że rząd rządzi bez konsultacji ze związkami zawodoymi. Biedak zapomniał jak on to robił będąc ministrem. Dokąd będziemy krytykować LGBT – dotąd będziemy ich wrogami ! Lewactwo jest przeciw – co znaczy, że oni nie chcą dobrobytu, im polski model się nie podoba. Mamy więc wielkie nadzieje, że wyemigrują tam, gdzie nie ma dobrobytu !
anonim2019.11.22 9:47
Twój wpis jest idealnym potwierdzeniem, że elektorat pis to debile.
Mirek T2019.11.20 21:50
Polskę trzeba oczyścić z komunistycznego śmiecia, kłamców, złodziei i zdrajców, czerwonej i tęczowej zarazy ! Z tymi pasożytami nie można prowadzić dialogu. Oni nie mają nam nic do powiedzenia, a jeśli już to faszerują Polaków kłamstwami, manipulacjami i nienawiścią, wymyślają głupoty, szczują, a na prawdę reagują agresywnością. Tutaj nawet utylizacja nic nie pomoże. Powinniśmy zachowywać spokój, nie zapraszać ich do mediów, nie przekonywać ich, nie dyskutować z nimi. Oni nie potrafią normalnie rozumować i nie usłuchają żadnych argumentów. Najsmutniejszą rzeczą, wręcz niewiarygodną jest jednak to, że nadal ok. 30% polskojęzycznych osobników popiera tych przestępców . To smutne, ale oni mają przestawione mózgowia, inaczej – mutacja myślenia. ! Do nich nie dociera NIC ! Proszę sobie wyobrazić, że nawet ludzie wykształceni, ba profesorowie, ludzie mediów, aktorzy, celebryci, itd. zachowują się jak pacjęci w domach wariatów. To obóz zdrady narodowej, który powinien być wyeliminowany z życia publicznego.
MirekT2019.11.20 22:12
Ty kur-wo znowu mnie udajesz !!!!
anonim2019.11.20 22:56
No właśnie oczom własnym nie wierzyłem, a to ty jesteś tym lewackim, zboczonym popieprzeńcem. Tak ..., ten ordynarny język, niepohamowana agresja, prostactwo. Pięć słów i cały cham z ciebie wychodzi.
MirekT2019.11.20 23:00
No Name ty jesteś pierwszym obciągaczem na plebanii, śmierdzącego zwisu proboszcza cioto !!!!
anonim2019.11.20 23:08
Przepraszam, nie cały (cham). Pokłady chamstwa, którymi dysponujesz są nieograniczone.
MirekT2019.11.20 23:12
Twój odbyt tez przyjmuje ilości nieograniczone !!!!!
anonim2019.11.20 23:15
Aleś się zdenerwował debilu – ja pie-rdo-lę ! Tobie nie służy komentowanie na portalu, to jest zbyt trudne dla ciebie ! Wiesz co ? Zrób sobie przerwę, odejdź od tego okienka przed którym siedzisz .... wiesz przynajmniej jak nazywa się to okienko ?......... monitor debilu ! Zrób przerwę i zrób sobie masturbację, tak jak mówi wasza seksedukacja ! Uważam, że ciebie rozpiera twój układ rozrodczy przez nieodwzajemnioną miłość do córki Tuska. Pamiętaj, jak będziesz na nią czekał, to ci zgnije twój fiucik.
anonim2019.11.20 23:19
... i na dodatek przejawiasz skrajne skrzywienie w kierunku homoseksualnych upodobań.
KKK2019.11.20 21:49
Prosimy wszystkich czytelników i komentatorów Frondy o ignorowanie sku-rwiela, który przeistoczył się z "dzielnicowego" na „Björn Karlsson”. Ten przygłup kasuje pinądze od PO i będzie robił hejt tak długo jak będą mu płacić ! Ten osobnik to typowy upierdliwy wsiak, psychicznie chory. Prosimy nie czytać i nie komentować jego wypocin. Prosimy go ignorawać i przechodzić do swoich komentarzy !!! Napisaliśmy już petycję do moderatora Portalu o indentyfikację jego IP numeru, odnalezienie danych personalnych i blokadę czy ewentualne ukaranie tego szczocha.
oficer LWP2019.11.20 22:07
od miesięcy to samo, kopiuj i wklej, toż to zachowanie psychopaty
PK2019.11.21 4:42
To jest dokładnie twoje zachowanie, Lechu Keller, "oficerze ..."! Ty tak robisz, aż się chce wymiotować ! To co piszesz i powtarzasz nie odnosi żadnego już pożadanego przez ciebie skutku ! Jest wręcz odwrotnie ! Olewamy cię dokładnie ! Nie widzisz!?
katolik2019.11.20 21:41
Jezeli masoni lgbt gender mysla ,ze jest na swiecie za dużo ludzi, to niech się uśmiercą ,przestana truć ludzi i srodowisko,swoja psychoza
BiegunkaProrocza2019.11.21 0:25
Ty przestań truć swoimi gazami jelitowymi.
Kazimierz2019.11.20 21:37
Uderz w stół, a nożyce się odezwą. Lewackie zboki już ujadają. Tak, tak panowie, jesteście zakałą tego kraju i musicie być tego świadomi.
anonim2019.11.20 21:36
Dokładnie tak jest i jeszcze kwestia po co to się robi. Otóż, jak się dokształciłam, jedynie rodzina, miłość rodziców, personalizuje każdego z nas. Wykształca to co jednostkowe, unikalne, niepowtarzalne. Szkoła, jak również inne instytucje, socjalizuje, czyli w jakimś stopniu unifikuje. Niszczenie rodzin służy hodowli stada zdepersonalizowanych niewolników.
Kazimierz2019.11.20 21:40
Podzielam Pani opinię w całej rozciągłości.
anonim2019.11.21 0:21
Gdybyż jeszcze tak wszyscyi rodzice byli mądrzy i kochający, to by było cudownie. Wprost piękny świat ludzi życzliwych, uczciwych, pełnych empatii. Więzienia byłby puste, a zawód psychologa - terapeuty przestałby istnieć. Kurcze, tylko dlaczego rzeczywistość jest inna...
Pet2019.11.21 14:41
Na czym polega to niby niszczenie rodziny? Niewolników to próbuje PiS z ludzi zrobić. I niestety powoli to realizuje.
katolik2019.11.20 21:35
Lgbt i Gender To żadna ideologia ,tylko zwykłe zboczenie i zgorszenie społeczne,takie samo jak molestowanie.Ci którzy myslą,ze sa homoniewiadomo i ci z dna mor społ-polit popslsldwiosnanowoczesna myslą,ze sa kimś wyjątkowycm ,postępowym .Nic bardziej mylnego ,to ci którzy nie maja koncepcji zycia bogatego psychicznie i duchowo,a chcą zaistnieć w tym swiecie,wiec szaleją.To ich całe homoniewiadomo i zepsucie moralne dzieci to cofniecie do epoki kamienia i jaskinowców.Obrzydliwe!!!!
JONASIK2019.11.20 22:34
To neolit istniał? Może nawet paleolit? Ale zaraz, zaraz, to kiedy bóg stworzył świat? Już nie kilka tyś lat temu? Wcześniej niż w biblii napisano? Katolik powinien wiedzieć.
anonim2019.11.20 22:46
Zboczony świrze, czy ty w ogóle masz świadomość, o czym piszesz?
MirekT2019.11.20 23:07
No Name zamknij ryj , bo ci sperma proboszcza wypłynie !!!!
Ura-Bura - syn Baby Jagi2019.11.21 5:44
Mocne - jak mocne - ale na 100% - GŁUPIE !!!
anonim2019.11.21 17:22
"Tak mówię, więc tak jest". Nie mają koncepcji życia bogatego psychicznie i duchowo? Serio? Czy Ty jedyne pary homoseksualne znasz z pornoli?
Katolicka Kretynizacja Polski2019.11.20 21:27
Przez ideologie katolickie księża gwałcą dzieci i uderzają tym w ich rodziny!!!
rozbawiony głupotą lewaka2019.11.21 7:28
w twoim zakutym łbie tak jest - lewacki śmieciu
Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka2019.11.20 21:25
Od.pier.dol się od lewicy, banksterze!
kalinka2019.11.20 23:06
Opssss ! Uwaga debil na portalu. Prosimy nie komentować !
anonim2019.11.20 23:47
Bankster, banster A ryżu ma mało 😝🙅👫
zdumiony lewacką głupotą2019.11.21 7:27
kto cię spłodził NIKOMU NIEPOTRZEBNY lewacki śmieciu?
z Gda\\\\\\\\\\\\\\\\305\\\\\\\\\\\\\\\\204ska2019.11.21 7:28
"partyzant" się znalazł. Jak rozumiem, ty tak "od tyłu"?