Meteorolodzy: nad Polskę nadciąga fala upałów rodem z tropików - zdjęcie
13.06.21, 09:37Fot. via Pixabay

Meteorolodzy: nad Polskę nadciąga fala upałów rodem z tropików

8

Dzisiejsza niedziela w Polsce zapowiada się deszczowo i burzowo po ładniejszym poranku i przedpołudniu. Synoptycy IMGW mówią jednak, że chłodniejsza niedziela to dopiero czas na złapanie głębszego oddechu przed przyszłym tygodniem. Ten zaś przyniesie do Polski fale tropikalnego ciepła.

Synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grzegorz Pietrucha powiedział, że niedziela będzie początkowo pogodna, ale w miarę upływu dnia pojawi się więcej chmur i przelotne opady deszczu. To prognoza głównie dla obszarów Podlasia i Suwalszczyzny, gdzie pojawić mogą się także burze. 

- Przeważająca część kraju z pogodą raczej bez opadów. Natomiast jeszcze umiarkowany i dość silny wiatr może mieć miejsce szczególnie na Wybrzeżu - stwierdził Pietrucha. Dodał, że temperatura na wybrzeżu wyniesie 18 stopni Celsjusza, a w centrum kraju od 20 do 21 stopni.

- Znajdziemy się w chłodniejszej masie powietrza. To będzie właściwie oddechem przed tym co nas czeka w połowie tygodnia, kiedy to spodziewamy się temperatur przekraczających 32 st. C - poinformował.

Pogoda zacznie się ocieplać i poprawiać już od poniedziałku, kiedy to temperatura maksymalna wyniesie od 19 do 24 stopni Celsjusza. Najcieplejszym dniem przyszłego tygodnia ma być zaś piątek, kiedy to temperatura wyniesie nawet do 33 stopni Celsjusza. Będzie to jednocześnie najcieplejszy dzień bieżącego roku.

Nad Polskę nadciąga gorące zwrotnikowe powietrze znad Afryki i to za jego sprawą będą miały miejsce upały.

jkg/tvp info

 

Komentarze (8):

@Po11... "prof. dr."Hertrich-Woleński2021.06.13 15:41
Nie ma to jak cenzura u "tolerancyjnych"! - - - Popatrz na takiego utytułowanego przez PRL "profesora" Hertrich-Woleński, właściciela legitymacji PZPR-u, kaznodziei tolerancji, wściekłej suki antypolskiej, antykatolickiej i zapytaj go: - - - 𝐃𝐥𝐚𝐜𝐳𝐞𝐠𝐨 𝐮 𝐬𝐢𝐞𝐛𝐢𝐞 𝐌𝐀𝐒𝐙 𝐂𝐄𝐍𝐙𝐔𝐑𝐄 𝐡𝐢𝐩𝐨𝐤𝐫𝐲𝐭𝐨 ?! - - - - Może "profesor" Hertrich-Woleński będzie miał odwagę i DA ODPOWIEDŹ? Może jego parch redakcyjny, tyż profesor, Jan Hartman DA ODPOWIEDŹ? Ale nie licz na to. - - - - 𝐃𝐥𝐚𝐜𝐳𝐞𝐠𝐨 𝐮 𝐬𝐢𝐞𝐛𝐢𝐞 𝐌𝐀𝐒𝐙 𝐂𝐄𝐍𝐙𝐔𝐑𝐄 𝐩𝐚𝐫𝐜𝐡𝐮 ?!
Po 11 ...2021.06.13 13:46
Meteorolodzy: nad Polskę nadciąga fala upałów rodem z tropików. Teolodzy: nad Polskę nadciąga fala upałów rodem z piekła. Lewacy: nad Polskę nadciąga fala upałów, czas mrozić piwko i bejcować karkówkę.
Po 11 ...2021.06.13 14:54
Jarosław: do Polski nadciąga fala uchodźców razem z mikrobami.
JANOSIK2021.06.13 11:39
Tak napisali jak by w lecie to cos nowego,za mojego dziecinstw to byly dopiero upaly. A co snieg ma byc?Milej niedzieli
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.06.13 10:03
Proszę natychmiast włączyć świątynie opatrzności bobżej, niech będzie chłodniej! Tyle kasy toto kosztowało i jak trzeba to nie działa...
F. Drake2021.06.13 10:16
Wypier.... ruski trollu!
katolik2021.06.13 9:53
Nieważne jaka katastrofa, niech SSPIS nazistów, morderców szlag trafi., może pod wpływem gorączki. SSPIS jak będą wysychać jak żaba na słońcu, proszę ich nie polewać wodą i nie dokarmiać muchami!
F. Drake2021.06.13 10:17
Wypier... ruski trollu!