Media nie pokazują traumy kobiet, które dokonały aborcji - zdjęcie
22.11.20, 08:36fot. ordoiuris.pl/screen

Media nie pokazują traumy kobiet, które dokonały aborcji

75

Obecnie toczy się szeroka dyskusja na temat pojęcia praw kobiet. Instytut Ordo Iuris zorganizował pierwszą z serii debat dotyczących tego zagadnienia. Dwa panele poświęcone były przedstawieniu politycznego i doktrynalnego kontekstu zagadnienia praw kobiet oraz prawa kobiet do zdrowia. Głównym założeniem konferencji było poruszenie problemu praw kobiet w sposób wolny od ideologii. Jak bowiem wskazały prelegentki działające na rzecz kobiet i rodziny w różnych częściach świata – to, co współcześnie próbuje się określać mianem praw kobiet, jest w istocie prawdziwą dyskryminacją i wykorzystywaniem wizerunku kobiety dla zysku. Operowanie pojęciem praw kobiet w sposób nacechowany ideologicznie, jest o tyle krzywdzące, że nie skupia się na prawdziwych problemach, z jakimi kobiety zmagają się w codziennym życiu, a co za tym idzie – pomija kluczowe kwestie, które naprawdę wymagają wdrożenia skutecznych rozwiązań, służących poprawie sytuacji kobiet.

W pierwszej wypowiedzi otwierającej konferencję, prof. Chantal Delsol - francuska filozof, polityk historyczny, autorka powieści, założycielka instytutu Hannah Arendt poruszyła problematykę praw - terminologii oraz ich nadawania. Według niej, powodem konfliktu z jakim mamy obecnie do czynienia, jest przesyt praw i wolności, który rodzi się z przekonania, że każdy może wszystko. Prawa powinny być oparte na swoim charakterze i wartości, a tymczasem dziś ich źródłem są kaprysy, co sprawia, że prawa stały się narzędziem ochrony indywidualnego narcyzmu i postaw egoistycznych. Ponadto, prof. Delsol dementuje słuszność tezy „moja wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka”, podkreślając, że taka postawa prowadzi do eskalacji narcyzmu. W rzeczywistości bowiem wolność powinna kończyć się tam, gdzie nakazują granice odpowiedzialności. Tylko wówczas człowiek ma szansę zwalczyć w sobie postawę narcystyczną i egoistyczną. Co istotne, współczesność występuje przeciwko antropologii, z której wynika, że różnice pomiędzy kobietami a mężczyznami są czymś naturalnym i że realizujemy się właśnie poprzez cechy indywidualne.

W podobny sposób problem różnych ról, wypełnianych przez kobiety i mężczyzn, poruszyła prof. Angela Gandra, sekretarz Rodziny w Ministerstwie ds. Rodziny i Praw Człowieka w Brazylii, adwokat, wykładowca na Uniwersytecie Presbiteriana Mackenzie. Stwierdziła ona, że naturalną potrzebą i powołaniem kobiety jest bycie matką. Podkreśliła przy tym, że z różnych przyczyn ta potrzeba nie zawsze jest realizowana pod względem biologicznym. Chodzi jednak o zasadniczy sens misji kobiety w stosunku do społeczeństwa, jakim jest naturalna zdolność do opieki i troski. Często częścią tej misji jest zaakceptowanie dziecka, które pojawia się w trudnych okolicznościach – jest to wówczas lekcja życiowa, aby człowiek uczył się lepiej kochać. Prof. Gandra wskazała, że świat potrzebuje, abyśmy pielęgnowali takie myślenie o roli kobiety i abyśmy dążyli do zapewnienia pomocy kobietom, by mogły swoją misję swobodnie realizować. Prawdziwą pomocą nie jest natomiast aborcja, która nie jest żadnym prawem ani dobrem. Podstawowym prawem człowieka jest bowiem prawo do życia.

Podczas konferencji padło wiele odwołań do aborcji. Istnieje obecnie tendencja do nazywania aborcji prawem człowieka, prawem kobiet. Tymczasem nie jest to narracja uznana powszechnie za prawo międzynarodowe i istnieje wiele przesłanek, by aborcji nigdy nie podnosić do takiej rangi. Przede wszystkim, Gabriele Kuby - niemiecka socjolog i autorka książki „The Global Sexual Revolution: The Destruction of Freedom in the Freedom”, oraz prof. Gandra wskazały, że aborcja została rozpowszechniona w wyniku prób uniknięcia konsekwencji aktu seksualnego. Wykorzystują to ogromne koncerny budujące przemysł aborcyjny. Ich działania nie są bynajmniej powodowane współczuciem ani rzeczywistym zainteresowaniem prawami kobiet - steruje nimi wyłącznie chęć zysku. Aborcja jest również związana z hiperseksualizacją społeczeństwa, która jest wypaczeniem naturalnego środowiska człowieka. Przejawia się ona obecnie nie tylko w rozpowszechnianiu aborcji, ale również w wykorzystywaniu wizerunku kobiety do pornografii, czy w osłabieniu więzi międzyludzkich i związanym z tym brakiem poczucia odpowiedzialności za drugiego człowieka i za nowe życie, które potencjalnie może być owocem związku.

Obecnie, szczególnie w Polsce, w związku z decyzją Trybunału Konstytucyjnego o zniesieniu przesłanki eugenicznej, szczególnie wrażliwą kwestią jest dokonywanie aborcji, gdy dziecko jest niepełnosprawne lub gdy pojawia się podejrzenie, że urodzi się niepełnosprawne. Jak wskazała Maria Madise, dyrektor międzynarodowy w Towarzystwie Ochrony Dzieci Nienarodzonych, istnieją badania, które pokazują, że kobiety, które dokonały aborcji dziecka niepełnosprawnego, często przeżywają ogromną traumę. Wiąże się to z poczuciem, że opuściły dziecko w chwili, gdy najbardziej potrzebowało ono opieki. Media nie pokazują jednak prawdy o aborcji, o tym jak ona wygląda, ani o jej konsekwencjach. Jak wskazała Gabriele Kuby, aspekt brutalności aborcji jest pomijany w dyskursie publicznym. Tymczasem, zarówno aborcja chirurgiczna, jak i chemiczna, stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia matki. Po dokonaniu aborcji kobiety nierzadko borykają się z syndromem poaborcyjnym, cierpią na bezsenność, mają zaburzenia lękowe i paranoiczne. Aborcja powoduje również wzrost ryzyka popełnienia samobójstwa oraz ryzyka zachorowania na raka piersi.

Co równie istotne, łatwy dostęp do antykoncepcji wcale nie skutkuje tym, że kobiety rzadziej decydują się na aborcję. Przykładem tego jest Francja. Dostęp do aborcji wciąż jest tam poszerzany, a jednocześnie prawo obowiązujące w tym kraju zabrania sprzeciwiania się aborcji. Ponadto nie jest prawdą, że aborcja jest lepszym, pozbawionym cierpienia rozwiązaniem dla chorego dziecka w łonie matki. Z relacji niektórych kobiet wynika, że podczas wykonywania  aborcji, czuły gwałtowne ruchy dziecka walczącego o życie.

Jak widzimy, główny problem współczesnego świata, jeśli chodzi o prawa kobiet, polega na tym, że nie uwzględnia się rzeczywistych potrzeb kobiet. Zamiast tego manipuluje się opinią społeczną, by za prawo i wolność uznawano coś, co w rzeczywistości jest źródłem największej traumy. Skutkiem takiego postępowania jest to, że kobiety na siłę dążą do zrównania się z mężczyznami, zatracając poczucie swojej najważniejszej, indywidualnej roli. To zjawisko wskazuje na dużą potrzebę organizowania wydarzeń, takich jak ta konferencja, celem zmieniania podejścia społeczeństwa do wizerunku kobiety, tak, by mogła realizować się i korzystać z praw, które rzeczywiście należą się kobietom z uwagi na pełnioną przez nie rolę w świecie” – podkreśliła Karolina Wiśniewska z Centrum Prawa Międzynarodowego Ordo Iuris.

W konferencji wzięły udział także: Justyna Melonowska, doktor psychologii i filozofii, dyrektor Laboratorium Filozofii Pedagogiki, Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie; Valerie Huber, specjalny przedstawiciel ds. zdrowia kobiet na świecie w Departamencie Zdrowia i Opieki Społecznej Stanów Zjednoczonych; Laetitia Pouliquen, dyrektor w NBIC Ethics and Woman Attitude, autorka „Women 2.0 – feminizm i transhumanizm”; Alix Lejard, delegatka do Parlamentu Europejskiego z ramienia francuskiej organizacji pozarządowej Femina Europa; Sharon Slater, prezydent Family Watch International oraz Dorota Bojemska Przewodnicząca Rady Rodziny przy Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, działaczka na rzecz obrony rodziny, matka ośmiorga dzieci, członek Rady Programowej Stowarzyszenia Rodzin Dużych 3+.

 

Źródło: ordoiuris.pl

Komentarze (75):

Kiki2020.11.24 10:12
Sa filmy...
świadectwo2020.11.22 21:32
Mario B. nie wiem czy do końca jesteś kobietą.Dyskutować z Tobą nie zamierzam.Zaznaczyłam tylko problem.
świadectwo2020.11.22 21:23
Przerwałam ciążę dawno temu, do dnia dzisiejszego mam ponure myśli i myślę ciągle o tym dziecku.Przeżywam od wielu lat koszmary senne z udziałem dzieci, męczące.Za pokutę objęłam opiekę za dzieci nienarodzone i zagrożone aborcją.Omadlam dwudziesto któreś dziecko ...trauma trwa nadal.Mężczyżni -nie zostawiajcie nas same w tych momentach, nie usuwajcie nas w cień.Mój podkulił ogon pod siebie...
Pet2020.11.22 21:08
Znów kłamstwa tej sekty, o której nie wolno mówić że ich Kreml finansuje.
KATON STARSZY2020.11.22 17:15
Trauma to mały pikuś,umarły mi dwie żony kilka lat po dokonaniu aborcji,zostawiając mi trójkę dzieci/obydwie-rak macicy/.Czy to przypadek,czy kara boska-odpowiedzcie sobie?Ja też zostałem ukarany,wychowując dzieci w stanie wojennym.Co noc się modlę za nie,biorąc winę na siebie.Znam dwie rodziny,gdzie kobiety umarły na raka pierwsi jakiś czas po aborcji.To wiem od mężów.Pomyślcie nad tym.
Maria Błaszczyk2020.11.22 15:48
"Media nie pokazują traumy kobiet, które dokonały aborcji". No nie pokazują. Ciekawe dlaczego? Może z tego samego powodu, dla jakiego nie pokazują traumy osób, które sprzedały samochód, poszły do dentysty albo też dostały autyzmu po szczepieniu przeciwko odrze? Jak myślicie?
Michał Jan2020.11.22 16:10
Myślimy, że jeżeli masz rację, to tylko usiąść i płakać.
Maria Błaszczyk2020.11.22 16:24
To nie o moją "rację" chodzi, tylko o coś, co nazywamy "faktami". Ale nie wiem, czemu chciałbyś płakać. To chyba dobrze, że miliony kobiet nie cierpią z powodu traumy z powodu aborcji, ludzie zupełnie bez szkody dla zdrowia psychicznego sprzedają auta i chodzą do dentystów, a także że mamy skuteczny i bezpieczny sposób zapobiegania odrze? Mnie się wydaje, że to same dobre wiadomości. https://journals.plos.org/plosone/article?id=10.1371/journal.pone.0128832
abc2020.11.22 16:48
Fakty?! walałeś się czymś o głowę w trakcie pisania komentarza? Kobiety psychicznie wypierają okrutną prawdę ale ,,Prawdę " choć takie wyparcie ich nie usprawiedliwia w żaden sposób. A co do tych kobiet co przeżywają traumę przynajmniej wiadomo że są one ludźmi ,którzy błądzą jak każdy a nie zachowują się jak morderczynie wyzute z sumienia i moralności,gotowych zabić człowieka nawet za 5 zł.
Maria Błaszczyk2020.11.22 17:17
My tu nie o zabijaniu za 5 zł. Tylko o przerywaniu ciąży. To skądinąd droższe jest niż 5 zł. I co Ci się wydaje bardziej prawdopodobne: że 95% kobiet "wypiera" prawdę, czy po prostu, dość powszechne doświadczenie osób z macicami jakim jest aborcja nie powoduje traumy. Swoją drogą - fakt wypierania nic by tu nie zmieniał, bo "wypieranie", jak wiemy z doświadczeń innego typu, jak trauma wojenna czy trauma seksualna, wręcz sytuację pogarsza w porównaniu do przyjmowania rzeczy takimi, jakimi są. A aborcja nie wpływa również na pogorszenie zdrowia psychicznego. https://www.apa.org/pubs/journals/features/amp-64-9-863.pdf
abc2020.11.22 18:11
nie piszemy tu o cenie tego nikczemnego zabiegu a o moralności kobiety.Skoro taka kobieta zabiła swoje dziecko dla wygody , dlaczego nie miałaby zabić innego ,obcego z jakieś trywialnego powodu?Skoro nie ma moralności ani sumienia?
abc2020.11.22 18:15
obcego człowieka
Maria Błaszczyk2020.11.22 19:56
Dziecko to jest, jak się urodzi. Zabijanie dzieci to przestepstwo. I dla wygody to możesz sobie obraną marchewkę w sklepie kupić. Ciąża i poród to nie jest kwestia "utraty wygody". I jakoś kilka milionów Polek przerwało co najmniej jedną ciążę, a nikogo na ogół nie zabijają. Wręcz przeciwnie - robią to znacznie, znacznie rzadziej niż mężczyźni, którzy z kolei praktycznie nigdy nie przerywają ciąż. A jesli już - to właściwie nigdy z "trywialnych" powodów, jak Polka kogoś zabija, to na ogół jest jej wieloletni oprawca. Więc nie wiem dlaczego, ale może dlatego, że po prostu nie ma zadnego związku?
abc2020.11.23 7:14
Kobieto.Czy ty nie rumienisz że przerwanie ciąży to morderstwo na tym nienarodzonym dziecku.Ono ma dusze .No chyba a że ty nie masz , to nie mamy o czym rozmawiać najwidoczniej
Maria Błaszczyk2020.11.23 11:57
Najpierw może udowodnij, że coś takiego jak "dusza" istnieje. Bo póki co - nie ma zupełnie żadnego powodu uznawać tego za argument.
Michał Jan2020.11.22 17:41
To powinien być dramatyczny wybór, ale jeżeli jest to rzecz lekka, łatwa i przyjemna, znaczy, że potwory Twojego pokroju zdołały im poważnie zlasować mózgi.
Maria Błaszczyk2020.11.22 20:01
Między "dramatycznym wyborem" a "rzeczą lekką, łatwą i przyjemną" rozpościera się spore spektrum. Powiedziałabym, że mieści się w nim 99% naszych decyzji. A co do bycia potworem... No cóż, ja akurat nigdy ciąży nie przerwałam, ale zrobiła to co trzecia Polka starszej generacji i co czwarta młodszej. I prosta obserwacja kobiet w Twoim własnym otoczeniu, jak sądzę, potwierdzi moje doświadczenie z kobietami. Są to mianowicie istoty myślące, normalnie inteligentne, moralnie wrażliwe, odpowiedzialne aż do przesady, dbające o swoich bliskich. I trzeba być małym wrednym penisem by życzyć im tego, by ich decyzje dotyczące dzietności były "dramatycznymi wyborami". Otóż normalny człowiek życzyłby innym ludziom, by takich było w ich życiu jak najmniej.
Michał Jan2020.11.23 6:35
Jak stwierdził dowódca sił lotniczych Izraela, zapytany, co czuje pilot po zrzuceniu bomby na wieżowiec, w którym oprócz groźnego terrorysty, zginęli zwykli mieszkańcy, ulgę po odzyskaniu pełnej sterowności.
Michał Jan2020.11.23 6:38
Jestem zatem "małym wrednym penisem", bo życzę kobietom, żeby nie musiały stawać przed takim dramatycznym wyborem. Przypominam, że ciążą nie można się zarazić z powietrza.
Maria Błaszczyk2020.11.23 12:10
I to jest mocny punkt, przestańcie panowie gwałcić, wykorzystywać nietrzeźwe, bawić się w stealthing. Od razu zjawisko zmaleje. Ale jeszcze raz: właśnie przed chwilą napisałeś, że ten wybór POWINIEN być dramatyczny, więc nie odwracaj kota ogonem, napisałeś, co napisałeś. Dobra wiadomość jest taka, że Twoje sadystyczne życzenia nie mają mocy sprawczej i decyzja o aborcji na ogół taki nie jest. Bywa, ale większość kobiet przerywających ciążę nie doświadcza tego jako "dramatycznego wyboru". W tych wypadkach, gdy jest ona dramatyczna - to raczej wsparcia należałoby udzielać, a nie od morderczyń wymyślać. Aha, jeśli Twój cytat jest prawdziwy - w co śmiem wątpić, bo Twoja pogarda dla faktów jest chyba bezgraniczna - to chyba nie do kobiet pretensja, że panowie lubią się bawić w wojenki i do tego odpowiednio trenują ludzi? Zwykły człowiek nie potrafi tak po prostu zabijać innych, ale istnieją metody, by ludzi tego nauczyć. Trzeba zacząć od nazywania tych innych "zarazą", "morderczyniami" albo "elementem animalnym". Jak się to robi wystarczająco często, to potem policjant w tłumie zaczyna bić ludzi teleskopową pałką, a za którymś kolejnym razem kogoś zabija.
Zatroskany2020.11.22 12:48
Anonim nic z życia nie rozumie, a jeśli rozumie to na opak. Są tacy ludzie, oby się Bóg nad nimi zmiłował i Ducha świętego zesłał, wszystkim niezależnie kim są. Na dodatek jego wpisy są tak tandetne i na tak niskim poziomie że pozostaje tylko za niego bardzo dużo się modlić.
Anonim2020.11.22 13:02
oj, hipokryta, nieładnie tak
AAAtomek & Göwno z Nilu Hatred Co.2020.11.22 12:26
Monitorują media, blogi, szerzenie skürwysyństwa antypolskiego, antykatolickiego na zamówienie ADL - Anti Defamation League oraz Wiesenthal Fuckyou Christians Foundation za $$ samego Spielberga, Laudera i innych parchów uratowanych przez frajerów, głównie z Polski. Keep trying you filthy kike, I'm waiting.
Anonim2020.11.22 12:30
e, srasz bułami z metką
Anonim2020.11.22 11:40
trauma po urodzeniu dziecka bez szczęki, będzie wieksza
Nie zabijaj!2020.11.22 12:03
Jaka trauma miała twoja matka gdy cię urodziła bez głowy?
Anonim2020.11.22 12:15
ciebie za to bez jaj, niewolniku
Richuś z familoków2020.11.22 11:23
Może czas zacząć pisać o traumie kobiet zamkniętych w klasztorach i gnębionych przez swoje przełożone?
abiturient2020.11.22 11:20
Artykułu nie czytałem, ale patrzę na zdjęcie nad artykułem i ... postanowiłem zapisać się do Ordo Iuris! Przeciwieństwo "Strajku kobiet"!!!
AAAtomek2020.11.22 11:31
Trzeba było od razu napisać, że ta "po lewej" ci się podoba!
Anonim2020.11.22 11:08
I uwikłań satanistycznych, które często są następstwem zbrodni.
Waarnemer2020.11.22 13:42
Niestety tak. Ci biedni ludzie chyba nie zdają sobie sprawy, że ten "strajk kobiet chcących mordować dzieci" jest gorąco popierany przez kościół szatana. Także ich logo - błyskawica - ma dokładnie tam swą genezę. Nie będę ich reklamować więc nie podam linków, ale nietrudno to znaleźć.
AAAtomek2020.11.22 10:18
Zebrało się grono ultrakatolickich działaczy i ich sympatyków, i decydują co dobre jest, a co nie jest dla kobiet? Paradne.
POZAZWIERZĘCY CZŁOWIEK2020.11.22 10:45
człowieku, przecież ty poprawnie nie umiesz nawet zdania zbudować. I na okrągło bełkoczesz to 'paradne" bo zasób słownictwa masz na poziomie sowieckiego alkoholika. Przecież to bezsensowne, że w ogóle decydujesz się upubliczniać swoją głupotę i prostactwo.
AAAtomek2020.11.22 11:04
Mój "przekaz" dostosowuję do was, prawaków.
Michał Jan2020.11.22 11:27
Jeżeli tak jest, to piszesz wyłącznie, żeby sobie ulżyć.
AAAtomek2020.11.22 11:30
Mam misję od waszego Boga, żeby was nawracać. Dodatkowo jeszcze "bekę".
Michał Jan2020.11.22 16:07
Jeżeli to misja od Boga, to zaprawdę, idzie Ci to fatalnie. Może powinieneś w jakiejś samotni się zamknąć na przemyślenie tego i owego.
abc2020.11.22 16:51
AAtomek mam dla Ciebie misję ,posprzątaj chlew w swojej duszy na początek
JanP2020.11.22 9:48
Media nie pokazują traumy ordoiuris i stąd ten ból dvpy.
Mirek2020.11.22 9:42
Aborcja czyli zabicie dziecka to jest po prostu obrzydlistwo....zbrodnia . Kobieta która tego dokona będzie do końca życia o tym myśleć i to przeżywać . Taka rana nie zabliźni się nigdy . Po nocach będzie ryczeć i żałować że zabiła własne dziecko . Dzisiaj te tzw czerwone macice które są zabójczyniami chcą poprzez dopasowanie prawa wciągnąć jak największą liczbę kobiet aby zostały takimi samymi szmatami jak i one bo wówczas będzie im raźniej . Tak ja to widzę .
Maria Błaszczyk2020.11.22 16:02
Tymczasem badania pokazują, że 95 proc. kobiet nie żałuje decyzji o zabiegu. Ale pan Mirek wie lepiej. https://journals.plos.org/plosone/article?id=10.1371/journal.pone.0128832
abc2020.11.22 16:54
Ten stan co piszesz jest tylko tymczasowy zależny od obudzenia się w kobiecie sumienia.Po za tym kobiety wypierają to co zrobiły żeby chwilowa czuć się dobrze.Wyparcie to nie ulga na duszy.Po za tym kobiety po aborcji mówią że nie mają z tym problemu ,pod publiczkę.Gdyby jakieś powiedziały ze mają traumę to lewica zjadłaby je wszystkie na drugie śniadanie.
Maria Błaszczyk2020.11.22 17:20
To były badania longitudalne,wiedziałbyś, jakbyś wszedł w ten kink. I co lewica ma do rzeczy? To są badania naukowe. Chyba nie wiesz, jak się je robi, więc Ci wyjaśnię: m.in. ANONIMOWO.
abc2020.11.22 18:19
Akurat siedziby tych gazet z twojego artykułu są w najbardziej lewicowych obszarach Kalifornia itp.Przypadek.Tym bardziej nie wierzę tym pismom , i nie wierze że kobiety wyznały czasopismu jak na spowiedzi co czują naprawdę. Wyparcie , wstyd ,obawa przez ostracyzmem to są powody ich odpowiedzi
Maria Błaszczyk2020.11.22 20:16
??? UCLA znajduje się w Kaliforni. To prawda. Znajduje się na 13 miejscu w rankingu szanghajskim. Trzeba nie mieć najmniejszego pojęcia o nauce, by uważać, że fakt znajdowania się w Kaliforni wpłynął na wynik tego badania. I nie czasopismu wyznały, tylko wzięły udział w dużych badaniach prowadzonych przez renomowaną uczelnię. W jednym się zgodzę - ostracyzm może być problemem. Wciąż mniejszym niż niechciana ciąża, ale nie ma co udawać, że to nie rani i nie krzywdzi. Więc nie poddawaj kobiet podejmujących autonomiczne decyzje ostracyzmowi, tylko je wspieraj.
abc2020.11.23 7:19
Oczadziałaś już kompletnie! Miejsce i uczelnia wiele mówi o tym miejscu i ja się nie dziwie że wyniki tej ankiety akurat były pod dyktando klinki aborcyjnych .Wątpię w rzetelność tej ankiety, wątpię w tą uczelnię i wątpię w Ciebie ,Himlerze w spódnicy.Tak trzeba wspierać takie kobiety ale nie mówić że aborcja jest czymś dobrym
abc2020.11.23 10:33
Ja nie podaję ostracyzmowi tylko wypominam go lewackiej ideologii , to po pierwsze .Po drugie można by pomyśleć że kreci Ciebie jakaś socjopatia jeśli nie widzisz w morderstwie nic złego!
abc2020.11.23 10:36
Te są sprawy tych kobiet są między nimi, Bogiem a ich zamordowanymi dziećmi.Nie mi ich sądzić.Aczkolwiek wierzę że Bóg jest sprawiedliwy i miłosierny jeśli człowiek żałuję grzechu.
Maria Błaszczyk2020.11.23 12:25
Aha... No dobrze, zdaje się, że mamy denialistę wśród nas. Biedaczek nie rozumie, jak działa nauka i że kilkunastu laureatów Nobla nie za miejsce go dostało. Np. w tym roku Andrea Ghez za badania czarnej dziury po środku Mlecznej Drogi... Rzeczywiście miejsce i uczelnia wiele tu mowi. I to nie była ankieta. Ale jak ta Ci się nie podoba - to doprawdy temat jest zbadany. Np. Duńczycy - to jest bardzo daleko od Kalifornii, do tego nie było tu ankiet, tylko sprawdzano rekordy w medycznych bazach danych sprawdzając, czy u osób, które przerwały ciążę rosło ryzyko zaburzeń psychicznych w ciągu kilkudziesięciu lat - nic takiego nie wyszło. Brytyjczycy - to też zupełnie inne miejsce, ciągle tam pada i jest zimno - zrobili przegląd badań, z którego jednoznacznie wyszło, że doświadczenie aborcji nie pogarsza zdrowia psychicznego https://www.bbc.com/news/health-16094906 Do tego: porównanie do Himmlera absurdalne, władze III Rzeszy były radykalnie prolajferskie. Po drugie: nigdzie nie napisałam, że aborcja jest czymś dobrym. Po trzecie: aborcja to nie morderstwo. Po czwarte: nie mieszaj w to bogów póki nie udowodnisz, że jacyś istnieją. Podważasz poprawne metodologicznie badania z powodu miejsca, w jakim znajduje się uczelnia, choć wkład tejże uczelni w rozwój naukowy jest niepodważalny, a powołujesz się na byty, których istnienia nie udowodniła nawet szkółka ojca Rydzyka...
Maria Błaszczyk2020.11.23 12:27
Linku nie dałam do badań duńskich, sorry: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/22310504/
Foster2020.11.22 9:28
Media katolickie nie pokazują traumy kobiet które nie dokonały aborcji (np. traumy Alicji Tysiąc), a warto by było.
Foster2020.11.22 9:46
20 marca 2007 Europejski Trybunał Praw Człowieka wydał orzeczenie, w którym nakazał Rzeczypospolitej Polskiej wypłacenie Alicji Tysiąc 25 tys. euro zadośćuczynienia oraz 14 tys. euro na pokrycie kosztów sądowych. Trybunał przyznał zadośćuczynienie ze względu na naruszenie przez Polskę art. 8 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka (prawo do poszanowania życia prywatnego). Lekarze pracujący w publicznej opiece zdrowotnej uznali, że przypadek Alicji Tysiąc nie upoważnia do wykonania legalnej aborcji ze względów zdrowotnych. Orzeczenie Trybunału nie zakwestionowało tego. Podstawę zasądzonego odszkodowania stanowił fakt, że kobiecie nie zapewniono prawa do odwołania się od decyzji podjętej przez lekarzy.
Michał Jan2020.11.22 11:29
Żadne media nie pokażą traumy córki Alicji Tysiąc, która będzie musiała żyć ze świadomością, że za swoje istnienie jej matce należało się odszkodowanie.
Waarnemer2020.11.22 13:44
Nie pokażą także tego, że taka córka będzie żyć ze świadomością, że jej matka gorąco chciała ją zabić i że żyje tylko dlatego, że to się nie udało...
Maria Błaszczyk2020.11.22 16:00
No i znowu Twoja pogarda dla faktów. Alicja Tysiąc dostała odszkodowanie za brak procedury odwoławczej. Nie za istnienie swojej córki. A traumę to co najwyżej ta kobieta ma z powodu nękania i hejtu, którego doświadczyła w związku z historią swojej matki. Ona zresztą jest aktywna społecznie, działa na rzecz kobiet i osób LGBT, więc przestańcie sobie nią gęby wycierać. I oburzacie się na podanie adresu pani Godek - ale adres Alicji Tysiąc był udostępniany po wielokroć, ona sama szkalowana, a nikt z Was nigdy nie stracił wzroku, nie został bez środków do życia z trójką dzieci, w tym jednym chorym i nie stał się ofiarą takiej nagonki...
Michał Jan2020.11.22 16:09
O właśnie! Czekałem aż któreś z lewusińskich z tym się wyłoży. Nie za poświęcenie, pogorszenie wzroku, co byłoby dla młodej zrozumiałe, ale za to, że kochanej mamusi procedury nie dały spełnić marzenia.
Maria Błaszczyk2020.11.22 16:29
Marzenia? Znasz kogoś, kto by marzył o aborcji? Wyjaśnię Ci: nikt nie marzy o aborcji, tak jak nikt nie marzy o - dajmy na to - chirurgicznym leczeniu odklejającej się siatkówki. A jednak czasem się na każdą z tych rzeczy decydujemy. I dziewczyna najwyraźniej to rozumie, no cóż, ja w ogóle mam lepsze zdanie o kobietach niż o mężczyznach, jakieś są jednak chyba bystrzejsze.
abc2020.11.22 17:09
Bajki piszesz ,niewychowane małolaty ze strajku ,,kobiet"marzą o aborcji.Sama widziałam w telewizji ,i to pragnęły tej pełnej żeby skrobać się co chwilę po imprezie.Taka wychowawcza porażka rodziców.Burdel godny rodzicieli.
Maria Błaszczyk2020.11.22 17:21
Sama widziałaś.... Niesamowite. Wyslij mi link koniecznie. Obawiam się, że to jakieś wariatki, XXI wiek mamy, ciąż się nie przerywa "skrobaniem" już od dość dawna.
abc2020.11.22 17:54
aborcja to morderstwo jak ładnie nie przeinaczyłabyś nazwy i zarazem prawdy.A link Ci wyśle jak znajdę na necie te główniary w burdelu chowane, bo raczej nie w normalnej rodzinie.
Maria Błaszczyk2020.11.22 20:19
Aborcja nie ma nic wspólnego z morderstwem. I jaką nazwę przyinaczyłam?
abc2020.11.23 10:40
Ma ponieważ nim jest!Mam nadzieję ze niewinna krew dziegci zaabortowanych spadnie na twoje sumienie skoro tak bronisz aborcji.
Maria Błaszczyk2020.11.23 23:35
Eeeee... No nie. W żaden sposób. Chociażby z tego powodu, że nikt nie jest jej ofiarą. Co więcej, z tezą tą najwyraźniej zgadza się nawet bóg Jahwe. Który za zabicie płodu nakazuje zapłatę grzywny, a za zabicie kobiety - "życie za życie" (2Moj 21:22 i 24). Zawsze czuję się skonfundowana, gdy katolicy uważają swojego wszechwiedzącego boga za głupszego od siebie.
Michał Jan2020.11.22 17:43
O aborcji p. AT może nie marzyła, ale o pozbawieniu życia obecnie żyjącej córki - jak najbardziej.
Maria Błaszczyk2020.11.22 20:17
Daj jedną wypowiedź czy jakikolwiek inny dowód, że pani Alicja Tysiąc marzyła o pozbawieniu życia obecnie żyjącej córki.
abc2020.11.22 9:27
I bardzo dobrze powinno to być pokazywane , niech kobiety wiedzą że każdy taki czyn ma nieprzyjemne konsekwencje wcześniej czy później!
Maria Błaszczyk2020.11.22 17:24
No tak. A od masturbacji rosną włosy na rękach, jak będziesz jeść na stojąco, to będziesz mieć grube nogi, a jak Ci lustro się stłucze, to czeka Cię 7 lat nieszczęść.
abc2020.11.23 10:43
Mario widzę że potrafisz czytać ze zrumienieniem. Byłby powód do aborcji dla twojej osoby.
Anonim2020.11.22 9:17
rządzi nami banda durniow
Grizzly2020.11.22 10:55
... ale PO już nie rządzi!
AAAtomek2020.11.22 11:06
Ponieważ obecnie rządzi nami "banda kretynów"?
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.11.22 9:04
Media nie pokazują traumy dzieci które były pyerdolone przez zboczonych klechów!
Waarnemer2020.11.22 13:46
To tylko promil, choć nieadekwatnie mocno nagłośniony. Czemu nie mowi się o dzieciach molestowanych przez nauczycieli (wsród których jest 6x więcej pedofilów niż wśród księży), artystów, celebrytów i przedstawicieli środowisk LGBT? To byłby naprawdę ciekawy temat. Pedofile byli przecież kiedyś oficjalnie częścią "tęczowych środowisk"...
Maria Błaszczyk2020.11.22 15:45
No i znowu kłamstwa. W 2013 wiceminister sprawiedliwości Stanisław Chmielewski w odpowiedzi na pismo senatora PiS Jana Marii Jackowskiego przedstawił statystyki dotyczące osób odsiadujących wyroki za czyny pedofilskie. "Pojedyncze osoby" wykonywały zawody takie jak inżynier, lekarz, nauczyciel, pedagog, wychowawca czy duchowny kościoła katolickiego. W tamtym momencie z art. 200 siedziało 3 księży. Czyli nauczycieli musiałoby być 18. Zresztą, nawet gdyby to była prawda. to wciąż byłaby to spora nadwyżka. W Polsce jest 25 tys. księzy i 700 tys. nauczycieli. Gdyby gwałcili dzieci 6 razy częściej, to i tak robili by to prawie 5 razy rzadziej w przeliczeniu na głowę.