03.07.19, 19:30

Matka Kurka: Polska staje się graczem ,,nr trzy'' w UE

Jest takie określenie dla smaku potraw i stanu ducha, które będę zmuszony sparafrazować, aby wstępnie ocenić komentarze opozycji po sukcesie Polski. Nie słodko-kwaśny, ale irytująco-zabawny. Dla polityków opozycji był to jeden z bardziej czarnych dni , wszystko przygotowano pod „narrację”, że Polska nie ma żadnego znaczenia w Europie, jest skłócona ze wszystkimi i nikt nas nie dopuszcza do stołu. I nagle cały misterny plan poszedł… sobie gdzieś. Wtedy na szybko geniusze z opozycji wypluli z siebie irytująco-zabawną opowiastkę o tym, że PiS przegrał, bo zamiast Holendra wybrał Niemkę. Przyznaję, że mnie to tylko przez chwilę irytowało, potem ubawiłem się do łez - pisze bloger Piotr Wielgucki (Matka Kurka) na lamach strony Kontrowersje.net.

Potrzask, z którego nie da się wyjść dostarcza ofierze nadmiaru wrażeń i skutkiem jest miotanie się, aż po zgon. Ostatnie narzędzie propagandowe może jeszcze nie zaliczyło zgonu, ale chyba wszyscy z kawałkiem mózgu przyznają, że „słaba pozycja Polski w UE” od 24 godzin nie sprzedaje się w ogóle, chociaż cena spadła do zera. I to jest punkt wyjścia do oceny wczorajszego przełomu, a dalej przemawiają fakty. Pierwszy fakt. Wszyscy byle nie Timmermans, taki cel postawił sobie premier Morawiecki i polska delegacja. Cel został zrealizowany choć uczciwie przyznam, że zadanie uznawałem za wyjątkowo ambitne i szanse powodzenia w moich oczach wyglądały pół na pół lub jeszcze niżej. Fakt, że Polska zbudowała koalicję i przeforsowała swoje jest większym sukcesem niż oczekiwałem i niewątpliwym przełomem, z bardzo prostego powodu, to pierwszy taki przypadek w kadencji PiS.

Pierwszy raz Polska postawiła się Niemcom i Francji, pierwszy raz pociągnęła za sobą 6 innych państw i pierwszy raz osiągnęła główny cel. Fakt drugi. Jeśli się wpuści do jednego ucha i wypuści drugim wszystkie irytująco-zabawne komentarze i „ekspertyzy” na krajowym podwórku, to pozostaje jedno zdanie Angeli Merkel o tym, że Timmermans nie mógł być wybrany wbrew woli 7 państw, w tym Grupy Wyszehradzkiej. Jedno zdanie Merkel zawiera się cała prawda o upadku Timmermansa, reszta bajek o gambitach Tuska i pułapce zastawionej na PiS przez Niemcy, nawet nie jest irytująco-zabawna, jest tylko i wyłącznie zabawna. Fakt trzeci łączy dwa poprzednie, w Unii Europejskiej pojawił się trzeci gracz, trzeci również co do potencjału i tym graczem jest Polska z Grupa Wyszehradzką, która pozyskała sojuszników z mniejszych państw oraz Włochy.

Z tą siłą Niemcy już się liczą i będą musieli się liczyć nadal, przy wszystkich najbliższych okazjach. Co więcej mniejsze państwa, które ze strachu podporządkowywały się polityce Merkel, zobaczyły, że niemożliwe jest możliwe, co zawsze dodaje odwagi. Przy tym warto podkreślić, że na przykład Estonia, czy Litwa wcale nie chciały umierać na froncie walki z Timmermansem. Zupełnie inaczej będzie to wyglądało, gdy nas stole pojawi się gruba kasa, czyli nowy projekt budżetu, wtedy każdy rzuci wszystkie siły na front walki. Merkel przy wsparciu Francji nadal jest bardzo silna, ale już nie może pozwolić sobie na wszystko i scenariusz z udziałem trzeciego gracza będzie się powtarzał.

Fakt czwarty, to odrobina dziegciu w tej beczce sukcesu. Trzeba się zgodzić z jedyną sensowną krytyką, że tak naprawdę Merkel miała plan A i plan B. W planie A brała wszystko, co chciała i pokazywała potęgę Niemiec, w planie B wygrywała na punkty. Odstrzelenie Timmermansa to porażka planu A, ale w palnie B Merkel ma Niemkę w Komisji Europejskiej i wizerunek dobrej „Mutti”, która liczy się ze zdaniem mniejszych państw. Na pewno nie można mówić o porażce Niemiec i Merkel, no chyba, że ktoś chce się zapisać do opozycji, aby bredzić bez sensu. Ciągle graczem numer jedne są Niemcy i to się nie zmieni, Polska nie gra w tej samej lidze, przed nami jest jeszcze Francją, ale zajęcie trzeciego miejsca w tej stawce jest olbrzymim sukcesem Polski i to uzyskanym w bardzo krótkim czteroletnim okresie. 

Jeśli jesienią PiS wygra wybory z większym poparciem niż w 2015 roku i uzyska samodzielną większość, ta pozycja Polski w UE się ugruntuje i pozwoli nam trochę odsapnąć od „europejskich wartości”, które napsuły nam tyle krwi, zwłaszcza w kontekście reformy sądownictwa. Daleki jestem od entuzjazmu, ale zdecydowanie uważam, że wczoraj Polska przekroczyła na Ru… wróć… przekroczyła Rubikon i teraz powinno być łatwiej. Konsekwentna walka o swoje przynosi pierwsze rezultaty, a to zawsze dodaje wiary i animuszu. Potrzebny był taki punkt zwrotny, bardzo potrzebny!

Kontrowersje.net

Komentarze

Stara Reperecka 2019.07.4 13:18
No a Rysiek Cz. mówi , ze to zemsta na Polsce - no i gdzie tu prawda Panie Kurka !!!!!!
robaczek 2019.07.4 9:26
NO BEZ JAJ! ;] az tak perfidnie probujecie odwracac kota ogonem i wciskac masie KIT!? łał. ale że aż taki kit??? ;] TEN SZCZYT TO WIELKA PORAZKA POLSKIEGO RZADU. i taka jest prawda/ mozecie wymyslac i sie jeszcze bardziej osmieszac. a wiem ze to bedziecie robic. moje miśki kochane,
qwerty2019.07.4 8:33
Zwłaszcza wygrana w pierwszym głosowaniu Pani Kopacz zamiast Krasnodupskiego potwierdza twój wywód. Matka krówka - Twoja tempota sięga niebios.
Foster2019.07.4 8:23
Na wiodące stanowiska w UE wybrano 5 polityków, którzy są euroentuzjastami tzn. są zwolennikami federacji krajów zrzeszonych w UE na wzór USA. Martwi mnie to, że na wszystkie, nawet podrzędne stanowiska, Parlament Europejski głosuje przeciwko PIS. Szkoda prof. Krasnodębskiego, bo on na to nie zasłużył, przegrał z europosłem niezrzeszonym.
Ella2019.07.4 3:13
Dokładnie i w punkt Panie Piotrze.
AAAtomek2019.07.4 1:15
Zgadzam się z opinią matkom kórkom: Polska staje się graczem ,,nr trzy'' w UE, od końca.
Alojzy Cedzidlo2019.07.3 23:47
No no no ..radochy wielkiej w ,,komentarzach nie widać . Dlaczego te ,, mądrości " pisane w ,,uzależnieniu '' nazywamy ,KOMENTARZAMI ? Mówiąc , albo pisząc , szczerze na miejscu tych rozżalonych ,,komentatorów , ' mimo ich anonimowości , zwolnił bym trochę z tym ,,fluchceniem na PiS . i ocenianie tego co się dzieje w Brukseli , jako klęskę PiS -u .. na razie klęskę za klęską ponoszą byli podwładni Króla Europy . No bo teraz co ? Gdzie tu lecieć z kapunkami na PiS /. .Timmenmajster w odstawce , Król przeniesiony do stajni królewskiej . A przed nami już nie Wiosna . Przed nami jesień I pażdziernik wcale nie ( może ) radziecki.No to radżę z prognozami poczekać . Bo na jesieni MOŻE być niezłe lanie .
JONASIK2019.07.3 23:33
To nieporozumienie. Ktoś zapytał Morawieckiego: Czy w ogóle jesteście w UE? A on źle usłyszał...
meru2019.07.3 23:17
żadnego stołka w pe ani w ke sukces pisu glosowanie na niemke z klubu bildeberga kolejny sukces pisu rosja przywrócona do głosu w radzie europy dzięki glosom pisu
Młot na katolicyzm2019.07.3 23:08
Wielgucki to szmata.
anonim2019.07.3 22:15
Czyżby to powiedział Macron a Merkel potwierdziła. Hahahahahahaha
anonim2019.07.3 22:13
WIELGUCKI SPRZEDAJNA POLITYCZNA PROSTYTUTKA
wicek2019.07.3 21:57
Chciałem napisać, że zwyciężyła demokracja i poszanowanie prawa do głosu każdego członka unii, a tym bardziej grupy niezbyt silnych państw. Ale P. Wielgucki sam to przyznał (choć z sarkastycznym 'Mutti'). Dla mnie ten szczyt to dwie zasadnicze sprawy: 1. Polska poszła po swoje i dostała co chciała 2. Unia to wciąż związek demokratycznych państw, szanujących wartości, którą są fundamentem UE (wbrew temu co PiS + inni antyunioniści próbują nam powiedzieć), Jedno mnie niepokoi: PiS to partia jednego, genialnego człowieka i tutaj mimowolnie nasuwa mi się skojarzenie z Piłsudskim. Czy PiS bez Kaczyńskiego przetrwa i będzie tym czym jest teraz? Mam wątpliwości
edi2019.07.3 22:04
P. Kaczyński dzięki Opatrzności Bożej dobrał znakomitych ludzi do współpracy takich jak P. Andrzej Duda, Mateusz Morawiecki i wielu innych - TO JEST TA ELITA PRAWDZIWYCH PATRIOTÓW POLSKI NA MIARĘ ELITY WYMORDOWANEJ W KATYNIU - Boże chroń Polskę od wszelkiego zła
jozef2019.07.3 21:33
Żadnego stanowiska dla europosłów PiS - u. Ważni gracze.
Dominik2019.07.3 21:58
Bo widzisz, Kaczyński nie ma w rządzie żadnego stanowiska, ale ...
PotrójnaWarstwaSłomyWButachGumowych2019.07.3 21:21
Ci kierujący trójoceanicznym mocarstwem Polacy ze zdjęcia, to gdzie mają zęby? Chowają je na kolędę czy spotkanie z Trumpem?
Dominik2019.07.3 21:56
Masz jakiś kompleks na tym tle?
edi2019.07.3 21:17
NIE WIERZYCIE ŻE POLSKA BĘDZIE NR 1 - ale to już przewidziało wiele osób m. in. o. Klimuszko, s. Faustyna, abp. Hlondl i wielu innych a wynika to z tego że jak pisał Jan Paweł II w encyklice "system kapitalistyczny się nie sprawdził, tym bardziej nie sprawdził się system komunistyczny - LUDZKOŚĆ MUSI WYPRACOWAĆ NOWY SYSTEM SPOŁECZNY SOLIDARNY" myślę że OBECNIE JESTEŚMY ŚWIADKAMI TWORZENIA TAKIEGO SPRAWIEDLIWEGO SYSTEMU SPOŁECZNEGO W POLSCE, KTÓRY ZAPOCZĄTKOWAŁ P. Jarosław Kaczyński z PRAWEM i SPRAWIEDLIWOŚCIĄ a dzisiaj realizuje ten plan P. Mateusz Morawiecki i Andrzej Duda - I TAKI SYSTEM BĘDZIE WZOREM DLA INNYCH PAŃSTW NA CAŁYM ŚWIECIE
qwerty2019.07.4 8:37
edi ! zapomniałeś dzis zażyc lekarstw i masz zwidy
edi2019.07.3 21:13
POLSKA JUŻ W NIEDŁUGIM CZASIE BĘDZIE GRACZEM NR 1 - a inne narody będą się na POLSCE WZOROWAĆ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
anonim2019.07.3 22:19
I kłaniać do pasa, hopsa sa.
nikt2019.07.4 7:01
Już się wzorują jak nie wprowadzać komunizmu, w Polsce tacy JAK TY EDI wrzeszczycie komuno wróć.
Kazimierz2019.07.3 21:12
Gratulacje dla PiS-u i prośba o konsekwencję. Po wysoko wygranych wyborach parlamentarny lewackie obszczymurki powyżej co najwyżej zaskomlą.
rozbawiony2019.07.3 21:12
Brawo Morawiecki! Ewa Kopacz wiceprzewodniczącą Parlamentu Europejskiego, a Timermans wiceszefem KE. Olbrzymi sukces!!! Kopaczowa kandydatką na szefa komisji bez gwarancji
edi2019.07.3 21:06
No i WYSYPAŁY SIĘ ZAKOMPLEKSIALI STARZY OPLUWACZE POLSKI NA TYM FORUM - za grosz patrzenia przez pryzmat DOBRO POLSKI = Cogito ergo sum, JONASIK, dzielnicowy , Krzysztof, ten co ciągle sika na kogoś - ALE Z WAS CIENIASY - aż dziw bierze że nauczyliście się pisać po polsku - w CYRYLICY CHYBA JESTEŚCIE JESZCZE LEPSI - ale jest jedno ale - choćbyście na rzęsach Stalina stawali PiS WYGRA TE WYBORY GDYŻ OPATRZNOŚĆ BOŻA TAK POSTANOWIŁA - AMEN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
PePe2019.07.3 21:36
A kto ich słucha? Przyleźli żeby wk ... wiać tymi swoimi kocopałami i czasami im się udaje. I tyle ich.
michu2019.07.3 20:48
Odnośnie tytułu to możliwe, ale w grupie wyszehradzczej ;)
lolek kremowka2019.07.3 20:37
Onet: Polski rząd poparł przywrócenie Rosji prawa głosu w Radzie Europy. MSZ potwierdza. Przywrócenie głosu Rosji w Radzie Europy wywołało europejski skandal - przedstawiciele Polski, Ukrainy i Litwy w proteście ostentacyjnie opuszczali obrady. Tymczasem według ustaleń Onetu sprawa od kulis wyglądała inaczej. Choć polscy parlamentarzyści głosowali przeciw, to miesiąc wcześniej szef MSZ Jacek Czaputowicz przystał na przywrócenie Rosjan w RE.
lolek kremowka2019.07.3 20:35
Polski rząd poparł przywrócenie Rosji prawa głosu w Radzie Europy. MSZ potwierdza
szcze na PiS i rydzyka2019.07.3 20:22
O czy ten kurka PiSze!? Jaki sukces ? Toż to totalna porażka ! Nawet rząd nie zaproponował polskiego kandydata na jakiekolwiek stanowisko. Reszta V4 tak samo. Wybór U. von der Leyen to farsa i ubliżanie urzędowi szefa KE. Do tego dostali D. Solliniego, włoskiego socjaldemokratę. A Timmermans ma objąć funkcje zastępcy szefa KE. I to się nazywa sukcesem i dobrą dyplomacją ? To 100% -wy blamaż i kolejna propaganda sukcesu w wykonaniu PiS!!!
Foster2019.07.3 21:48
Jak to nie zaproponował ?. Zaproponował prof. Krasnodębskiego, ale nie chcą na nas glosować. Coś tu śmierdzi upokorzeniem. To celowa robota.
Norge2019.07.3 23:28
Nachlales sie bimbru menelu i teraz brejdzisz.
mao2019.07.3 20:18
Litości ale macie autorytet
AnnaMS2019.07.3 20:03
I dlatego gracze ,,nr trzy'' w UE nikogo nie wystawili na ważne stanowiska w PE? bali się przegranej te tchórze bez zdolności dyplomatycznych?
Valentynka skorno weneryczna2019.07.4 2:21
Oooo dyplomacja , dyplomacja a na mordzie gówno muchy.
Krzysztof2019.07.3 19:56
PIS sprowadza do Polski rekordowe ilości węgla i stali z Rosji, a poza tym Pisuary pomogły odzyskać Rosji głos w Radzie Europy. Wujek Trup powiedział, że Pisiorki mają kochać Rosję, to będą ją kochać.
Cogito ergo sum2019.07.3 19:54
Numer trzy chyba od końca. Gospodarczo niczego nie znaczymy, jesteśmy kolonią bez własnego przemysłu, której prawo jest tak tworzone, by jeszcze gnoić polskich przedsiębiorców. Społecznie też jesteśmy daleko w tyle, często nawet za Węgrami. Tamtejsza władza nie urządza polowania na czarownice z logiem LGBT, tam nawet mają legalne związki partnerskie, ale PISuary o tym nie wiedzą, prawda?
Norge2019.07.3 23:26
Nachlales sie bimbru i teraz brejdzisz tusku.
JanP2019.07.3 19:39
Jajcarz z tego Kuraka.
JONASIK2019.07.3 19:39
Nie ma się co dziwić. PiS zdradził, to ich dopuszczają do koryta. Co ostatnio zrobili? Poparli Niemca na szefa Komisji Europejskiej. Poparli przywrócenie Rosji prawa głosu w Radzie Europy.
JONASIK2019.07.3 19:56
Brakuje tylko żeby poparli Żyda na szefa kościoła :)
Cogito ergo sum2019.07.3 19:37
Zachowałbym więcej pokory z tym trzecim miejscem
rozbawiony2019.07.3 21:13
Brawo Morawiecki! Ewa Kopacz wiceprzewodniczącą Parlamentu Europejskiego, a Timermans wiceszefem KE. Olbrzymi sukces!!!
punkt zwrotny2019.07.4 8:44
tak, tak, Timermansa nie ma, ale jest Urszula. I Angeli o to nie można oskarżyć, bo to PiS Niemców wywindował. I Morawiecki nazywa to sukcesem. Ciekawe jak wyglądałaby klęska w wersji PIS.
-*-*-*-*-2019.07.4 2:49
No nie, nie przesadzaj z tą pokorą – Edward Gierek zawsze mówił, że jesteśmy graczem ,,nr jeden''.
Piotr2019.07.4 7:35
to ile mamy najważniejszych stołków ?? zero, obstawione przez niemce francje, hiszpanie i holandie...
stołków? 2019.07.4 8:26
Stołki nie są nam potrzebne Adrian pokazał, że interes można załatwić na stojaka.
robaczek 2019.07.4 11:45
hahahah!! mistrz ! ;]