Kuźmiuk: Tego Łukaszenka się nie spodziewał. Białorusini uderzyli pięścią w stół i powiedzieli: dość! - zdjęcie
17.08.20, 06:50Fot. Jarosław Kruk via Wikipedia, CC 3.0

Kuźmiuk: Tego Łukaszenka się nie spodziewał. Białorusini uderzyli pięścią w stół i powiedzieli: dość!

7

Sytuacja na Białorusi jest bardzo dynamiczna. Widzimy bardzo wyraźną zmianę. Na początek na protestujących wysłano OMON, a także służby wojskowe. Teraz mamy setki tysięcy protestujących i nie ma ani milicji, ani wojska” – zauważył Zbigniew Kuźmiuk w rozmowie na antenie TVP Info.

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości dodał, że mamy ponadto obecnie do czynienia z protestami w zakładach pracy i wszystko wskazuje na to, że strajki rozpoczną się od tego tygodnia.

Wskazał również, że mamy pierwsze deklaracje również współpracowników Łukaszenki z administracji państwowej, którzy stają po stronie protestujących.

Skala tych protestów pokazuje, że Białorusini już uderzyli pięścią w stół i powiedzieli >>dość<<”

- dodał Kuźmiuk.

Z kolei poseł Lewicy Dariusz Wieczorek podkreślił, że to co było nie może już wrócić i sam dyktator musi sobie zdać sprawę z faktu, że albo dziś jego obóz polityczny zacznie rozmawiać z opozycją na temat tego, jak ma to wyglądać w przyszłości, albo może dojść do tego co w Rumunii, gdzie Nicolae Ceaușescu został obalony i stracony.

Europoseł PiS podkreślił, że Łukaszenka z pewnością nie spodziewał się, że protesty osiągną taką skalę.

dam/TVP.Info,Fronda.pl

Komentarze (7):

Pokręć2020.08.18 10:40
Jest jeszcze inna opcja: Na Białoruś wjadą nieoznakowane KAMAZY z "pomocą humanitarną"...
Anonim2020.08.17 10:38
No popatrz, taki kacap z GRU, a swoje robi?
Anonim2020.08.17 10:31
Dokładanie tak, jak Wy - z PO+PiS? Co zrobiliście dla Białorusinów i Polaków mieszkających na Białorusi? BIEŁSAT? Uczcie się od Putina, "on" tam jest fizycznie poprzez rosyjskie agendy, i bez walki nie opuści terytorium Białorusi?
A stary ZSLowiec Kuźmiuk2020.08.17 9:44
czego się spodziewał?
Elwira2020.08.17 7:24
Cześć! Na imię mam Elwira, mam 23 lata. Chcę znaleźć mężczyznę do miłych spotkań i kontaktu w nudne dni. Z przyjemnością odpowiem wszystkim samotnym bo sama czuję się samotna, napisz do mnie na stronie randkowej gdzie spokojnie moglibyśmy pogadać, również na stronie znajdziesz moje odważne fotki mój profil to : http://milepanie.pl/elwirka
ryszard2020.08.17 7:13
Białorusini, Białorusini - a gdzie zachodni przywódcy. Dlaczego brak wspólnego oświadczenia, stanowczo opowiadającego się z Białorusinami. Oglądanie się na UE jest śmierdzącym tchórzostwem albo głupotą. Niemców łączy zbyt wiele interesów Łukaszenlandem aby Unia zachowała się jak trzeba.
Ale2020.08.17 7:02
najważniejsze aby kacap kremlowski tam nie wlazł wykorzystując sytuację .