Kuźmiuk: Nie jesteśmy gotowi na uczciwego, więc dali Trzaskowskiego. Bezczelność, która aż dech zapiera - zdjęcie
21.06.20, 09:00Fot. Platforma Obywatelska via Flickr, CC 0

Kuźmiuk: Nie jesteśmy gotowi na uczciwego, więc dali Trzaskowskiego. Bezczelność, która aż dech zapiera

51

1. Po tym jak poprzednia kandydatka Platformy na prezydenta, Małgorzata Kidawa- Błońska, rezygnowała z uczestnictwa w wyborach w pustej sali kolumnowej polskiego Sejmu, jej koleżanka poseł Izabela Leszczyna podkreślając zalety kandydatki, tłumaczyła to tak „nie jesteśmy gotowi na uczciwego polityka”.

Już wtedy pojawiły się na portalach społecznościowych komentarze i pytania czy w takim razie Platforma chce zamienić wicemarszałek Sejmu na polityka nieuczciwego, skoro na uczciwego wyborcy nie są jeszcze gotowi.

Ale zgłoszony Rafał Trzaskowski ruszył z kampanią prawie natychmiast po ogłoszeniu jego kandydatury i zaczął szybko poprawiać notowania, przekraczając w sondażach ponad 20% poparcia i o tej wypowiedzi poseł Leszczyny, szybko zapomniano.

2. Wczoraj jednak kandydat Rafał Trzaskowski opowiadając na pytanie o podniesienie wieku emerytalnego, bez mrugnięcia okiem w krótkim wystąpieniu skłamał aż trzykrotnie.

Najpierw odpowiedział, że 4 lata temu nie był posłem i w związku z tym ze sprawą podniesienia wieku emerytalnego nie ma nic wspólnego i pośpiesznie odszedł o mikrofonu (choć podniesienie wieku emerytalnego miało miejsce w 2012 roku, a więc 8 lat temu).

Na straży czuwał jednak poseł Sławomir Nitras, podszedł to Trzaskowskiego i przypomniał mu, że jednak 4 lata temu był posłem (wtedy akurat z Krakowa), więc kandydat Platformy podszedł z powrotem do mikrofonu i sprostował, że jednak posłem był i dodał ale przecież wtedy nie głosowaliśmy ani nad podniesieniem ani nad obniżeniem wieku emerytalnego.

Nad obniżeniem wieku emerytalnego, poprzedni Sejm oczywiście głosował, inicjatywa jego obniżenia wyszła od prezydenta Andrzeja Dudy i przygotowaną przez niego ustawę Sejm przegłosował.

Trzaskowski jednak jako poseł Platformy zresztą jak jego cały klub zagłosował przeciwko tej ustawie i w ten sposób skłamał 3 raz w sprawie wieku emerytalnego, zaledwie w ciągu kilku minut.

3. Jeżeli w tak fundamentalnej sprawie Rafał Trzaskowski potrafi skłamać patrząc w oko kamery 3 razy z rzędu, to jest pytanie kiedy on mówi prawdę i czy głosowanie, które kiedyś krzywdziło miliony Polaków, nie ma dla niego żadnego emocjonalnego znaczenia, skoro nie pamięta czy w nim uczestniczył czy też nie.

Co więcej kiedy prezydent Andrzej Duda i Zjednoczona Prawica pod koniec 2016 roku przywracali poprzedni wiek emerytalny i próbowali wyrównać krzywdy, które wyrządził rząd Donalda Tuska, Trzaskowski znowu nie pamięta, że był wtedy posłem, ba znowu tych krzywd wyrównywać nie chciał.

Poza tym jak w tak fundamentalnej sprawie kandydat na prezydenta może zmieniać co chwilę zdanie, bo przecież zaledwie poprzedniego dnia mówił na otwartym spotkaniu z wyborcami, że gdy zostanie wybrany na prezydenta, to żaden j ustawy o podniesieniu wieku emerytalnego nie podpisze.

4. Ale kłamstwa przychodzą Trzaskowskiemu niezwykle łatwo, zaledwie klika dni temu ogłosił, że wprowadzi w całym kraju program darmowych żłobków, bo taki program zrealizował w Warszawie.

Tyle tylko, że po blisko 2 latach jego prezydentury rodzice aż 8 tysięcy dzieci ciągle ponoszą odpłatność za swoje dzieci w prywatnych żłobkach i nie są to kwoty niskie, odpłatność ta wynosi od 1 tys. zł do 1,5 tys. zł za dziecko.

Można więc powtórzyć za poseł Leszczyną „nie jesteśmy gotowi na uczciwego polityka” Platforma dała więc Rafała Trzaskowskiego, który co i rusz mówiąc najoględniej, mija się z prawdą.

Ale trzykrotne kłamstwo w sprawie wieku emerytalnego, którego podniesienie przez Platformę było uderzeniem w miliony Polaków i to w ciągu zaledwie kilku minut jest bezczelnością, która aż dech zapiera.

Zbigniew Kuźmiuk

Komentarze (51):

mir2020.06.21 15:21
musi mu pomóc budka suflera
Szybka Randka sex2020.06.21 12:52
Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całego świata! www.frircikvip.com.pl Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość, Setki osób z całego świata.
czesio2020.06.21 12:14
Diabeł ubiera się u Prady!
ceramik2020.06.21 11:42
I co z tego? Kłamie, kluczy, zmyśla, obraża Polskę i Polaków, a notowania ciągle mu rosną. Czyli co? Czy my jesteśmy debilami, czy sondaże piszą niemieccy dywersanci ?
Jan2020.06.21 11:05
Niestety nasz Pan Rafał nie nadaje się na prezydenta uciekł by w krzaki jak by zaczęły się problemy jak biedny Mościcki po wybuchu wojny zwiał za granice
Walter2020.06.21 10:54
Rafała Trzaskowskiego ciągle wypytują o wiek emerytalny, choć wielokrotnie publicznie oświadczył, że jest przeciwnikiem jego podwyższania. Andrzej Duda złamał następujące artykuły konstytucji: art. 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190. Jakość nikt na wiecach wyborczych tego mu nie wypomina. Pragnę przypomnieć, że Andrzej Duda publicznie kłamał twierdząc, że konstytucja nie jest łamana. Podam jeden z wielu przykładów. W ustawie zasadniczej jest zapisane, że kadencja Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego trwa sześć lat. Andrzej Duda razem z posłami z PiS-u bezprawnie chciał zwykłą ustawą skrócić kadencję Małgorzacie Gersdorf. Potem pod naciskiem Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu nasz quasi-prezydent musiał się z tego wycofać. Zwolennicy PiS-u albo nie znają prawa konstytucyjnego, albo wielokrotne łamanie ustawy zasadniczej przez Andrzeja Dudę im nie przeszkadza.
gość2020.06.21 10:53
no cóz, połowa z was nie pójdzie na wybory a potem narzekacie że taki trzaskowski wygra
Adam S2020.06.21 10:41
Łgarstwa Trzaskowskiego to nic nowego. Te oszusty platfonsy łgały zawsze. Dawniej niektórzy naiwni wyborcy dawali się na to nabrać. Mam nadzieję, że zmądrzeli. A o etatowych złodziejach platfonsach to już nie ma co gadać. Kradnie szefostwo i trochę dzieli się ze zwykłymi platfonsami. Tej zarazy już nie unikniemy, ale trzeba, tam gdzie się da, tych drani pędzić do ruskich. Tam ich miejsce i dom.
Mirek2020.06.21 10:40
Czaskoski pochodzi przecież z totalnej opozycji to jest opozycji złodziei i łgarzy !!! . Dla totalnego złodzieja i łgarza wszystko jest możliwe . Każde łgarstwo i złodziejstwo jest motywowane tym aby dorwać się do władzy i móc kraść . Jeżeli Czaskoski zostałby prezydentem Polski to przegranym będzie naród . We więzieniach totalni zawsze uzyskują 80% poparcia a PiS tylko 7% . Czyli złodziej i bandyta popiera totalnego łobuza !!! .
Heidi Heido Hajdasz2020.06.21 10:26
W kwestii bezczelności: Kuźmiuk jednak chyba zapomniał o swojej przeszłości. - To pan musi mieć niesłychanie spokojną krew. Że ona się panu nie wzburzyła w 1986, kiedy pan do ZSL-u się zapisywał - i wtedy koalicjantem tego ZSL-u była taka partia: PZPR - wytknął mu Mazurek. Kuźmiuk tłumaczył, że w tym czasie bronił doktoratu i zapisanie do Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego było warunkiem jego promotora. Kuźmiuk przekonuje ponadto, że "zebrania ZSL w końcówce lat 80. wyglądały jak zebrania partii opozycyjnych. Bardzo często występowali tam np. żołnierze wyklęci. Byłem sam tego świadkiem w Radomiu". W sieci szybko pojawiły się złośliwe komentarze. Rzecznik prasowy PSL napisał na Twitterze: "Panie Kuźmiuk, sprawdziłem, cuś się panu pokićkało... to byli członkowie Batalionów Chłopskich".
zbych2020.06.21 10:25
Chłopiec trzaskowsi gubi się w zeznaniach.popsuła się maszynka. Teraz juz będzie gorzej.trzaskowsi teraz już tylko w dół
JonnyB2020.06.21 10:22
Duda - najgorszy prezydent jaki w ogole byl. Bezplciowy, klamca, oszust i sprzedawczyk.
kibic2020.06.21 10:19
Trzaskowski to śmierdzący, tandetny produkt III RP !!!
JonnyB2020.06.21 10:23
Nieprawda.
Szybka Randka sex2020.06.21 10:18
Heyy Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całego świata! http://lexlale.com.pl Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość, Setki osób z całego świata.
Styki2020.06.21 10:15
Kłamstwo jest złym nawykiem człowieka i jest stale na ustach ludzi źle wychowanych.
Toni 2020.06.21 10:13
Wszyscy w PO kłamali, kłamią i będą kłamać. Gdy rządzili to co innego mówili, a co innego robili. To Partia Oszustów, antypolska zgraja zwoleników ruskich i niemieckich nacji. To pachołki pańszczyźniane, które muszą mieć jakiegoś pana by im rozkazywał co mają robić, bo sami nic nie umieją. Najgorsze to, że rozkazują im ci co na Polskę od wieków napadali i ich rozkazy sa ze szkodą dla państwa polskiego i Polaków, a oni ich słuchają i w Polsce szkodzą. Ta wroga Polsce partia powinna przestać istnieć. Bo tacy jak Trzaskowski to rak na Polsce. Ten wredny mason jeszcze dodatkowo służy wrogowi Polski Sorosowi tak jak to robił Balcerowicz.Cała PO to ZARAZA i ZŁO.
nie tylko2020.06.21 10:06
bezczelność ale i arogancja - z takimi w ogóle nie należy się wdawać w żadne układy i powierzać im kierowania czymkolwiek
AAAA2020.06.21 9:58
Frondo, zrób coś z tym zalewem wulgarnych trolli! Normalni czytelnicy nie chcą komentować, bo u Was na portalu oznacza do włażenie do szamba trolli.
Ahmed2020.06.21 10:42
Pisdy i psdzielskie pseudokatole nie są normalne, masz rację
wnuk2020.06.21 9:56
Moja moherowa babcia zgubiła dowód osobisty
Jasnowidz nie z Człuchowa2020.06.21 10:39
13 lipca go znajdzie
Arnold2020.06.21 9:54
Jeżeli Polacy wybiorą na prezydenta Dopusia tępy długopis to będzie znaczyło że nie jesteśmy gotowi na uczciwego prezydenta, widać jak pisdzielce są głupie żadnej wypowiedzi i podtekstu nie rozumieją
Normal2020.06.21 9:52
Ale wrzask pisowski i wysyp chamstwa! Musi być chyba b źle z waszym kandydatem
anonim2020.06.21 9:51
To widoczne znaki KRETYNIZACJI czyli zduraczenia polityków liberalnych. Tak bardzo nie nawidzą Pana Boga i tego co normalne , że wpadają w obłęd kłamstw i głupoty. A są tak bezczelni , że robia to publicznie ku uciesze gawiedzi . W 2 Liście do Tymoteusza czytamy: A wiedz o tym, że w dniach ostatnich nastaną chwile trudne. Ludzie będą samolubni, chciwi, wyniośli, pyszni, bluźniący ,.., niegodziwi, bezlitośni, miotający oszczerstwa, niepohamowani, bez uczuć ludzkich, nieprzychylni , ZDRAJCY , zuchwali, NADĘCI, miłujący rozkosz...> > Występny w złu szuka ostoi ; Mądrzy dostapia chwały, udziałem głupich jest hańba.< Księga Przysłów 3,35.
UHty2020.06.21 10:01
Piszesz o kulawym drani z Nowogrodzkiej który się mści na byłych zasłużonych opozycjonistach że został w latach 90 tych odsunięty od władzy bo miał już wtedy tylko zemste w głowie
Alfons2020.06.21 9:51
W Europie będą godne uczciwe emerytury a w Polsce jeżeli nie podniesie się wieku emerytalnego to przyszli emeryci będą tynk skrobać z głodu i go wpi-er-da-lać
Hipokryzja frondy2020.06.21 9:49
NIE WYBIERA SIĘ: - RODZICÓW - KOLORU SKÓRY - POCHODZENIA - ORIENTACJI SEKSULANEJ - DVPY NA PREZYDENTA
Polak2020.06.21 9:35
Bezkarność >bezczelność.
nie POwiem : Wicio Piana, Slina.Mocz ,ściek2020.06.21 9:28
jako znany "waginolog" , na świecie i w kosmosie, ulubieniec GW i Nowego Jorka - poddałem głębokiej analizie usta Czaczkowskiego; POchewka tyPOwa choć położona poziomo (nie sugeruję że to siostra starsza w wierze); jak szczytuje na wiecach partyjnych to w połowie ust w górę i w dół wygina się jak w podrażnieniu prostaty, a jak dochodzi do ekstazy ....
Leszek 2020.06.21 9:27
Co z raportem WSI....... Minelo 5 lat i nic. Niewygodna prawda dla Pis jak i innych kanali PO ; PSL:SLD zboki.... Winnicki i Braun (Konfederacja) o IPN: Bez przedawnienia dla zbrodni sowieckich! | Sejm (19.06.2020) https://www.youtube.com/watch?v=BsTNr3QsJNs PiS ruskie onuce.
major pilot dyp mgr. fizdaj tadeusz(abw)2020.06.21 9:21
witam kochani.dzieki wam otrzymalem awans do stopnia majora.dziekuje
cal.502020.06.21 9:20
Apel do moderatora na Fronda.pl: dlaczego ciągle tolerujecie wpisy obraźliwe, chamskie i prowokujące? Do czego jest to Wam potrzebne? Dlaczego tolerujecie wpisy trolli? Co, nie wiecie, kto jest trollem? Tak trudno to sprawdzić? Dlaczego z uporem maniaka tolerujecie to chamstwo na tym forum?
Normal2020.06.21 9:54
A jak myślisz? dlaczego tolerują pisowskie chamstwo i trolling? może z tej samej przyczyny dla której cytowali "prof" Pawłowicz albo "matke kurkę " ( teraz ucichł, wcześniej codziennie był)
cal. 502020.06.21 11:44
Skąd wiesz, że to "pisowski" trolling? I co masz do prof. Pawłowicz? i jakiejś "matki kurki"? Poza tym zauważyłem, że pojawiłeś się pod nickiem "Normal" pierwszy raz pod tym artykułem co sugeruje, że jesteś właśnie takim trollem, co chwila zmieniającym nick i trollującym właśnie. Ponawiam apel do Fronda.pl: zajmijcie się wreszcie trollingiem i chamstwem rodem z soku buraczanego.
JonnyB2020.06.21 9:16
I PIS z takim gosciem przegra ........
AAAA2020.06.21 9:54
To nie przegra PiS, ale przegra Polska, jeżeli nie daj Boże tęczowy laluś, syn TW Justyny zostanie prezydentem.
JonnyB2020.06.21 10:19
Jesli Duda ma byc alternatywa to Polska juz dawno przegrala.
Leszek 2020.06.21 9:16
Jak widać Andrzej Duda będzie miał problem. Tak jak Lech Kaczyński nie posłuchał. Co wydarzyło się w dniu. 04.04.2010 Ks. Piotr Natanek ostrzegał Prezydenta Lecha Kaczyńskiego https://gloria.tv/post/CpAGbCgCLtLa1QQqccE8k9AyB Kazanie - ks. P. Natanek 19.06.2020 https://www.youtube.com/watch?v=wPlnTDSNH14 Takiego mamy prezydenta, co katolika udaje. https://www.youtube.com/watch?v=wPlnTDSNH14
Grizzly2020.06.21 9:14
Oszust! Ma nie gorszą metodę od tej "na wnuczka"!
Antyubek2020.06.21 9:11
Wystawili go dla złożenia szacunku TW "Justynie": https://m.telewizjarepublika.pl/mocne-oto-kim-byla-matka-rafala-trzaskowskiego,69690.html
Leszek 2020.06.21 9:11
Przy korycie tak i tak będzie inny pachołek żydowski. Tak czy owak rządzi żyd Nowak , bo ma kasę. Głuptaki goje się radują. Ten film specjalnie dla was , tylko kilka minut ,tacy kretyni jestescie. Taki moczy mordy. https://www.youtube.com/watch?v=BCG_C-gGlkI Pan Tadeusz: Maćko nad Maćkami "mocno masakruje" demokratyczny rozgardiasz
zapach szamba2020.06.21 9:05
Cała PO to jedno zło.
Brutus2020.06.21 10:28
PIS to samo dobro ,tylko cnoty uczciwość, można im zaufać ,
katolicka kretynizacja polski2020.06.21 9:04
Ale kwiczą PiSie świnie wiedząc że za tydzień ryj jednego z nich zostanie oderwany od koryta!
Antyubek2020.06.21 9:12
Ile płacą od wpisu?
JonnyB2020.06.21 9:18
Zdecydowanie malo. Duda przegra, glowa do gory.
Roman2020.06.21 9:36
Zauważyłem, że często twoje wpisy są pierwsze. To wygląda na obsesję albo wykonywanie zlecenia. Być może jedno i drugie. Spróbuj się ogarnąć, zanim twoje dni się skończą. Nienawiść ani służba nienawiści nie doprowadzą ciebie do szczęśliwego końca. Zastanów się, zanim będzie za późno.
ARA2020.06.21 9:37
Bezczelny typ; ze swoim banerem wyborczym o mało nie wlazł do kościoła katolickiego; hipokryta; skoro wierzy w Boga Spinozy, to niech tam się reklamuje, a nie żeruje na wierze katolików. .
Tomek2020.06.21 10:38
Nie da ci ojciec, nie da ci matka, tego co ci naobiecuje obecny prezydent warsiafki.
Tomek2020.06.21 10:41
Czy można wierzyć temu człowiekowi choćby "na jotę", patrząc wstecz na realizację jego obietnic, które dawał startując na prezydenta warsiafki?