Ks. prof. Kobyliński potwierdza, że przetłumaczył list ze skargą na kard. Dziwisza - zdjęcie
22.10.20, 10:55Fot. Piotr Drabik, via: Flickr CC 2.0

Ks. prof. Kobyliński potwierdza, że przetłumaczył list ze skargą na kard. Dziwisza

19

Ks. prof. Andrzej Kobyliński potwierdził, że przetłumaczył na język włoski list do Watykanu ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, w którym ten złożył skargę na bierność kard. Stanisława Dziwisza. Chodzi o sprawę molestowania przez duchownego w latach 80. Janusza Szymika.

Kard. Stanisław Dziwisz udzielił wywiadu dla TVN24, w którym poruszono m.in. sprawę Janusza Szymika, molestowanego w latach 80. przez duchownego. Kardynał zapewniał, że nie pamięta, aby odbywał na ten temat rozmowę z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim. To do ks. Isakowicza-Zaleskiego właśnie zgłosiła się ofiara wobec braku reakcji ze strony biskupa.

Do wywiadu ustosunkował się ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, który zapewnia, że taką rozmowę z kard. Dziwiszem odbył oraz wręczył mu dot. tej sprawy dokumenty. Powiedział też, że wobec braku reakcji wysłał do Watykanu list w tej sprawie, który przetłumaczył dla niego na język włoski ks. prof. Andrzej Kobyliński.

Teraz w rozmowie z TVN24 ks. prof. Andrzej Kobyliński potwierdził, że przetłumaczył list do Kongregacji Nauki Wiary:

- „Ja byłem osobą, która ten list przetłumaczyła na język włoski. Adresatem tego listu był ksiądz prałat Robert Olivier” – powiedział duchowny.

- „Z przesłuchania w Sądzie Biskupim w Krakowie, w którym uczestniczył ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski wiemy, że pojawiła się informacja, że pismo to skierowane do Watykanu dotarło i była reakcja Watykanu w tej sprawie” – dodał.

kak/TVN24

Komentarze (19):

katolicka deratyzacja Polski2020.10.22 16:41
Masoni sie poieraja,to nic nowego. Tutaj Kobylinski popiera Zaleskiego. Fartuszkowcy w fartuszkach,same fartuszki.
Beno2020.10.22 12:18
Ciekawe, że ofiara zgłosiła się do ks. Isakiewicza i może jeszcze do wyborczej albo tygodnika powszechnego, a nie do kard. Dziwisza lub do kurii krakowskiej. Księża przestańcie mieszać i wzajemnie się oskarżać, bo odetniecie gałąź, na której siedzicie, a wtedy możecie być pasterzami owiec, krów, baranów, świń, ale nie dusz. No pewnie Kobylański to sobie zapewnił emeryturkę z uczelni, a Isakiewicz w fundacji opiekuńczej, dlatego tacy cwaniacy i podskakują, bo im nikt nic nie może. Gdyby mieli choć trochę oleju w głowach i zależało im na wiernych, nie dolewaliby oliwy do ognia i jeszcze wyrażali publicznie swoje opinie. Sprawiedliwości jak w profesjonalni śledczy kryminalni dochodzi się subtelnie, tajemniczo, inaczej wywiera się presję. Księża, to nie droga ewangeliczna.
Ben2020.10.22 15:50
Księżom pedofilom ich obrońcom ks. Isakowicz-Zalewski bardzo się nie podoba więc go krytykują jak to robi Beno.
Anonim2020.10.22 20:06
Zwłaszcza tym z rzymską chorobą ;)
Piotr2020.10.22 12:14
Nie rozumiem jak tak można atakować Księdza Kardynała Dziwisza, nie mając żadnych dowodów. Dla mnie Ksiądz Kardynał jest czysty jak łza. Nikomu krzywdy nie zrobił. Bardzo dużo pomógł ludziom cierpiącym w dostępie do Jana Pawła II. Uważam go za świętego człowieka !
Edward2020.10.22 12:43
Przecież są dowody. Rżniesz głupa jak kardynał?
Beno2020.10.22 14:23
Jakie dowody? Molestowanie miało miejsce na początku lat 80-tych. Dziwisz był w Watykanie kapelanem papieża do jego śmierci - 2005 rok. W latach 1990 podzielono diecezje. Ksiądz, który miał molestować niejakiego Szymika, był w diecezji bielsko-żywieckiej. To wszystko nie trzyma się kupy, tak jak z tym molestowanym, co to po 30 latach sobie przypomniał, że był molestowany, Dorosły chłop pod czterdziestkę nagle sobie przypomniał, że był molestowany? Czy to prawda, a może zemsta? A co ma z tym wspólnego Dziwisz? Jeśli już kard. Macharski albo biskup bielsko-żywiecki. Ale Isakiewicz agent od niszczenia kościoła poluje tylko na grube ryby, a więc kardynał Dziwisz, bo jeszcze żyje. A do tego jak nie pedofilia, to ukrywanie pedofilii, to homoseksualni księża, to współpracujący księża z agentami PRL i co jeszcze wymyśli Isakiewicz, żeby tylko komuś dowalić. Jeszcze nich szuka takich co to z gestapo współpracowali, alb domy publiczne prowadzą.... Chory i zgorzkniały człowiek na nienawiść, co się z powołaniem pomylił.
JM2020.10.22 11:53
Dużo tu jest tajemnic. Nikt do końca nie zna sprawy. Mam tylko pytanie: czy Tadeusz Isakiewicz to ksiądz, czy politykier czy dziennikarz. Jakoś chyba pomylił się z powołaniem.
Beno2020.10.22 12:26
Masz racją. To taki ciągle niespełniony w polityce i w kościele. Założył sobie fundację, kasę trzepie, zabezpieczył się materialnie, ma swoich zwolenników wśród tych co nie lubią kościoła i cały czas wszystkim zarzuca jak nie gejostwo, to współpracę ze służbami PRL, to pedofilię, to że nie zgłaszali pedofilów..... cały czas zgorzkniały - wystarczy popatrzeć na zdjęcie, niezadowolony. Taki obraz księdza, który zapomniał o swoim powołaniu: służyć, głosić radosną nowinę, modlić się. Ten pan ksiądz to szuka tylko siebie i siebie chce postawić na piedestał. O Panu Jezusie już dawno zapomniał. Dla mnie, a i wielu, to żaden ksiądz, duszpasetrz, człowiek Boży.
dred2020.10.22 12:45
To ksiądz, nie pomylił się z powołaniem. Załatw sobie jakieś rekolekcje.
Polak Ateista Dumny Gej2020.10.22 11:25
Teraz widać, że niedaleko pada jabłko od jabłoni. Papcio Wojtyła wiedział jakiego współpracownika sobie dobrać. Dobrały się skvrwysyny jeden wart drugiego.
Zgorszony2020.10.22 11:17
A więc mamy dowód że kłamie ten "dostojnik"
Olej2020.10.22 11:07
Źle się dzieje, ludzie patrzą. Zastanówcie się kapłani jaki tego skutek będzie.
Polak Ateista Dumny Gej2020.10.22 11:27
Bardzo dobrze, ze ludzie patrzą to może wnioski wyciągną co to za bagno!
Ja, Szatan2020.10.22 11:07
ANEKS nr 2 do INSTRUKCJI DLA MOICH WIERNYCH PACHOŁKÓW – pogrobowców faryzeuszy, wrogów Kościoła i Polski, czcicieli trupa Lenina, wyznawców poglądów masonów i brukselskich neomarksistów, marionetek Sorosa, które w amoku szaleją na Frondzie: „katolicka kretynizacja polski”, „Po 11…”, „ladychapel”, „Natalja Siwiec”, „Polak Ateista Dumny Gej”, „Maria Błaszczyk”, „Klejnot Nilu” i wielu innych z tej samej szajki, choć pod innymi nickami ***** No dobra, widzę, że nie pojęliście moich ostatnich instrukcji. Myślicie, że się wykpicie jakimiś prymitywnymi złośliwościami w tych waszych komentarzach? Może was to cieszy, ale mnie nie. Pora więc wyłożyć karty na stół. Przypominam: Moim celem jest złapanie jak największej ilości dusz do piekła na całą wieczność. I nie zauważyłem żadnych efektów w tym kierunku od tej waszej durnej pisaniny. Katolicki motłoch śmieje się z tego i tylko umacnia w przekonaniu, że jesteście bandą przygłupów! Oni, że zacytuję mojego ulubieńca, Jurka Urbana, mają to wszystko w ᵭůᵱįě! ***** Powtarzam: Jesteście jak polska opozycja: totalnie skompromitowani i nieskuteczni! Nie zyskaliście mi ani jednej duszy! Ale dla was, durnie, piekło zawsze stoi otworem. Do zobaczenia zatem! ***** (–) Szatan, strącony z Nieba ex-cherubin, „Non serviam!”
ateusz2020.10.22 11:06
Pogonić czarną mafię
katolicka kretynizacja polski2020.10.22 11:10
Już, już lecę ich pogonić, tylko muszę jeszcze się odlać i podetrzeć důpę "Wyborczą" ("Newsweek" i "Polityka" są zbyt zbyt śliskie) .
poPO=kurw...i złodzieje i mordercy2020.10.22 11:03
DZIWISZ to bezrozumne DNO uwikøane w watykañski syf!!!! szkoda ze tak wielki Papieæ Wojtyøa mial przy sobie pajaca bez jaj, sumienia i rozumu
Palindrom2020.10.22 17:41
Jan Paweł II przez lata dawał Dziwiszowi szansę, z której ten do dziś nie skorzystał. Wygląda na to, że Dziwisz był rozmemłaną łajzą i łajzą pozostał. Ciekawe, po co on w ogóle zgodził się na to przesłuchanie u Kraśki?