Ks. Lemański o "W sieci":  Temu środowisku należałoby przydzielić wyznaczonego przez Konferencję Episkopatu Polski nadwornego egzorcystę - zdjęcie
27.08.13, 12:40

Ks. Lemański o "W sieci": Temu środowisku należałoby przydzielić wyznaczonego przez Konferencję Episkopatu Polski nadwornego egzorcystę

27

- Jezus wyzwalał opętanych i rozkazywał złym duchom. Karnowscy i środowisko, które tworzą, nie tylko nie ma takiej mocy, nie przyświecają mu takie cele, ani nie kieruje się chrześcijańskimi pobudkami. Temu środowisku należałoby przydzielić nie tyle kościelnego asystenta, ale wyznaczonego przez Konferencję Episkopatu Polski nadwornego egzorcystę. Niechby przed każdym spotkaniem tego środowiska zmywał im głowy wodą święconą i pieczętował usta skutecznym egzorcyzmem. Nienawiść, jaka nimi owładnęła, może się jednak okazać tak ugruntowana, że polscy egzorcyści jej nie podołają. Mało skuteczny okazał się również dla tych ludzi cudotwórca z Afryki. Warto jednak szukać antidotum na tę groźną, śmiertelnie groźną chorobę. Tym bardziej, że jest zaraźliwa – napisał o tygodniku „W sieci” i jego pracownikach ks. Lemański.

Do tak surowej i osądzającej (a przecież ks. Lemański wciąż wzywa, by nikogo nie osądzać) oceny skłoniła duchownego okładka z księdzem Bonieckim. Według księdza porównać ją można tylko do obrzydliwej okładki z Niemiec, na której występował Benedykt XVI. „Co stanie się teraz? Pójdą dalej tą drogą? Tą drogą poszli nie tak dawno niemieccy dziennikarze, publikując obrzydliwą okładkę z papieżem Benedyktem. Więc może bracia Karnowscy zawrócą, przepraszając publicznie i nakładając na grzbiet włosiennicę? A może będą mataczyć, że to ktoś, a nie oni, że to pomyłka, drukarski chochlik, obrzydliwa prowokacja.... Skraj przepaści blisko. Najgorsze z możliwych położenie. Nie zazdroszczę braciom Karnowskim, zresztą nigdy im nie zazdrościłem. Doigrali się. Co teraz zrobią oni? Co zrobią ich kościelni promotorzy i apologeci? Jedna plugawa okładka i wszystko na jednej szali. Może to i dobrze. Teraz wszystko jasne.Teraz obwieścili dobitnie swoje cele, metody i wrogów. Oznajmili jedną okładką - kim są” - oznajmił.

A nam trudno nie zadać pytanie, czy chrześcijańskie miłosierdzie i zrozumienie ks. Lemański ma tylko dla „Gazety Wyborczej” i „Polityki”, a dla każdego, kto choć na milimetr odstaje od „ortodoksji z Czerskiej” tego trzeba już egzorcyzmować? I czy rzeczywiście żartobliwa (nawet jeślio był to żart nie do końca udany) okładka jest plugawa? Nie sposób też nie zastanowić się, dlaczego ks. Lemański nie protestował, gdy uczucia katolików obrażał jego ukochany „Newsweek”?

TPT/ksiadzlemanski.waw.pl

Komentarze (27):

anonim2013.08.27 12:45
Rączka, rączkę myje. Cyżby zawiązał się sojusz między tymi biednymi księżmi, którym nie po drodze z Kościołem?
anonim2013.08.27 12:47
Nie wierzę, że taki łagodny dusza-człowiek jak ksiądz Lemański mógł insynuować komuś opętanie i potrzebę egzorcyzmu... To nie możliwe by rzucał takie ciężkie oskarżenia bez zbadania sprawy...:)
anonim2013.08.27 12:51
To Lemański wierzy, że istnieje szatan? A co na to powiedzą na Czerskiej?
anonim2013.08.27 12:51
Ale brednie!
anonim2013.08.27 12:55
Ten tekst daje dużo do myślenia o tym księdzu. Można się zastanawiać i dedukować po tym co pisze kim jest na prawdę...
anonim2013.08.27 12:55
czy ks. Lemański mógł napisać.."cudotwórca z Afryki..." jeśli tak, to żle z nim, przecież to jego brat w kapłaństwie.... rzeczywiście czasy ostateczne: ksiądz opluwa swojego przełożonego a później brata ....
anonim2013.08.27 12:55
Parafia pod wezwaniem TVN i "Gazety Wyborczej": proboszcz ks. Adam Boniecki, wikariusze: ks. Lemański i ks. Sowa. Ich owieczki to grupka "koncesjonowanych" katolików, którzy katolicyzmu nienawidzą.
anonim2013.08.27 12:58
A czy ten ksiądz, który w mediach insynuował, że jego przełożony jest homoseksualistą i w czasie rozmowy go molestował , przeprasza publicznie i włożył już na grzbiet włosiennicę? I nie wiem jakich egzorcystów należy zatrudnić. Może tych, których środowisko .TP mieni celebrytami? Jakoś.... Pozwolę sobie choć raz na przyjęcie sposobu rozumienia świata podobnie jak trolle i pokuszę się, by ocenić tę okładkę z punktu widzenia artysty plastyka, któremu nie należy wiązać rąk. Nie można ograniczać sztuki. (W końcu karykatura- gorsza, czy lepsza, do tej sztuki przynależy) Skoro taki jest jej język, nie pozostaje nam nic innego, jak tylko pochylić czoła i podziwiać. A to, że to kogoś obraża, dotyka, rani uczucia, to nic nieznaczący szczegół. Sztuka, ot co...
anonim2013.08.27 13:06
Doskonała kompozycja. Ksiądz w sieci własnej (choć może i cudzej?) pychy.
anonim2013.08.27 13:12
Czyżby temu księdzu zdjęto zakaz publicznych wypowiedzi?? Notorycznie i ostentacyjnie łamie zakaz biskupa. Myślę że czas już dojrzewa do suspensy a jak to nie pomoże ekskomuniki.
anonim2013.08.27 13:21
Co do meritum się zgadzam - Boniecki to pseudo ksiądz i to jego bronienie Nergala (i wiele innych kontrowersyjnych wypowiedzi) to często po prostu głoszenie tez niezgodnych z nauką Kościoła. Pytanie jest tylko jedno: na ile "W sieci" tą okładką chciało zwrócić uwagę na kontrowersyjną działalność ks. Bonieckiego, a na ile podnieść ilość sprzedanych egzemplarzy tygodnika, który toczy walkę o prymat wśród prawicowych tygodników z gazetą "Do rzeczy".
anonim2013.08.27 13:56
ks. Lemański et simili ei - zachowują się jak rasowi faryzeusze z czasów Chrystusa, tamci udawali pobożnych, a wewnątrz śmierdzieli wszelakim plugastwem. Podobnie owi kapłani narozrabiali w Kościele, namącili ludziom w głowach w imię tzw. otwartego Kościoła, a teraz zgrywają się na sprawiedliwych sędziów. Do pacierza chłopy, na klęcząco odmawiać brewiarz, i do ks. Gabriela Amortha, by przepędził z was diabła.
anonim2013.08.27 13:59
Waż słowa wielebny Lemański ....
anonim2013.08.27 14:06
@Lidka- Myślę, że jedno i drugie po trochu.
anonim2013.08.27 14:16
Ks.Lemański zatrudnił sie społecznie jako nadworny błazen!! Stańczyk sie w grobie przewraca!!.
anonim2013.08.27 15:03
Nie podoba mi się ta okładka. To jest ksiądz, Kośćioła KAtolickiego! Szacunek mu się należy, po rękach całować... MOżna sięz nim nie zgadzać, ale bez takiego poniżania, to głupi żart.
anonim2013.08.27 15:07
Częstochowski [email protected] Nie rżnij głupa. ojciec Rydzyk już doczekał się wielu karykatur na okładkach i nie tylko wielu pism, a Ty lecz się s kompleksów. Twoja i Tobie podobnych nienawiść do redemptorysty przeradza się w patologię
anonim2013.08.27 15:10
Niezbadane są wyroki Boskie.Dzięki o Panie za emeryturę obecnego Prymasa.I prośba przy okazji.Zacznij Panie,jeszcze za mojego życia niwelować tragedię swojego Kościoła,spowodowaną przez ostatni Sobór.
anonim2013.08.27 15:15
A teraz zastanówmy się , gdyby na tej okładce zamiast Bonieckiego był Rydzyk. Jaka jest reakcja TPT? Czy mówiłby o żartobliwej okładce? Czy bagatelizowałby ją? Są to pytanie retoryczne bo każdy wie jaki byłby lament. Doczekalibyśmy się komunikatu episkopatu nawet
anonim2013.08.27 15:44
Ludzie! Wreszcie dobry portret łobuza z obłudnika żydowskiego.
anonim2013.08.27 15:57
1.ks.Lemanski po prostu boi się że to on będzie na następnej okładce i nie wie czy będzie ładnie wyglądał i jaką będzie miał minę.I kto będzie obok niego stał.I jaką gazetę będzie trzymał w ręku. 2.A więc jednak urząd egzorcysty ma jakis sens i trzeba będzie jakieś jaselka nad Karnoskimi urządzić? 3.A od kiedy to Konferencja Episkopatu Polski ma coś wyznaczać?.Przecież ks.Lemański i ks.Sowa i kilku innych sami mogą to zrobić,co się będą na jakieś konferencje oglądac i co się będą podporządkowywać.Czasy posluszeństwa minęły.Idzie nowe.pobrzękuje lańcuchami i stuka kopytkami 4.skoro "cudotwórca"z Afryki(co za przerażający tupet!)nie pomógl to teraz ks.Lemński musi zaprosić jakiś swoich uzdrowicieli,świeckich egzorcystów(nie czepiajmy się że coś takiego nie istnieje),wrożki,panie od tarota,bioenergoterapeutow.Coś na pewno pomoże odczynić uroki nadTarnowskimi.Intuicja podpowiada mi, że te uroki rzucił na nich J.K. albo ojciec R.Innej opcji w tym kraju nie ma.
anonim2013.08.27 16:07
hahahahah Lemański nie ma pojęcia jakie zadania ma ksiądz egzorcysta :), zabawne
anonim2013.08.27 16:11
Jeśli dla Pana Redaktora ta okładka jest żartobliwa, to osobliwe zaiste posiada on poczucie humoru...
anonim2013.08.27 20:44
@in_dubiis_libertas To nie poczucie humoru to czwórka dzieci do wykarmienia więc na plucie pod wiatr Pan Redaktor nie może sobie pozwolić.
anonim2013.08.28 5:07
Trzeba powiedzieć że ta okładka jest dosyć celna, może mało wysublimowana ale celna niestety.
anonim2013.08.28 6:57
Ks. Lemański ?! Jest jednak księdzem?? Przypomniał sobie? Zatem BĄDŹ księdzem człowieku. To jest zero - jedynkowe. Zatem odsuń się na jakieś dwa, trzy lata. Przemódl wszystko. I nie udzielaj się medialnie. Ani mru mru. Media to nie są przyjaciele. To narzędzia, ale tylko w rękach tych, którzy je posiadają. To jedenaste przykazanie.
anonim2013.08.28 7:02
Pan Terlikowski napisał felieton. Większą jego część zajmują cytaty ks. Lemańskiego tak więc swojego zdania nie musiał wyrażać. A dla ucieczki od wyrażenia swojego zdania o okładce "wSieci" ucieka się do wyświechtanego chwytu: przecież ks. Lemański nie protestował kiedyś przeciwko UKOCHANEMU "Newsweekowi"! A więc dlaczego pan Terlikowski musiałby teraz wyrażać swoją opinię?? Lepiej zrobić to samo co się komuś zarzuca czyli milczeć.