Troll nie śpi - ze strachu! - zdjęcie
02.12.14, 15:54Troll nie śpi - ze strachu! (fot. media)

Troll nie śpi - ze strachu!

10

W Petersburgu funkcjonuje firma „Rosyjska Agencja Badań Internetu”. W istocie nie zajmuje się jednak żadnymi „badaniami”, a szerzeniem kremlowskiej propagandy w sieci. Pracuje w niej przez całą dobę 600 trolli, którzy próbują budować na portalach, portalach społecznościowych, blogach i forach wizję świata sprzyjającą Moskwie. Ich firma jest, jak można się domyślić, bliska środowiskom rosyjskiej władzy. Hakerzy z grupy „Anonymous” ujawnili, że ten, jak to określają, „dom trolli” otrzymuje każdego miesiąca 600 tysięcy euro wynagrodzenia za swoją propagandową działalność.

O rosyjskich trollach dobrze wiedzą służby między innymi na Łotwie. „Policja Bezpieczeństwa  analizuje procesy zachodzące w przestrzeni informacyjnej i prowadzi działania  badające aktywności rosyjskich trolli, którzy próbują tworzyć przyjazny Kremlowi klimat  na Łotwie” – brzmi komunikat łotewskich służb cytowany przez telewizję LTV. Służby dodają też, że trolle pochodzą także z Łotwy – a ich aktywność na Zachodzie zdecydowanie wzrosła wraz z zaostrzeniem konfliktu ukraińskiego. Trolle są narzędziem, poprzez który Kreml toczy prawdziwą wojnę informacyjną w wielu krajach Unii Europejskiej.

Trolle te funkcjonują bez wątpienia także w Polsce – i możemy przypuszczać, że część z 600 osobowej armii to także nasi obywatele. Czy służby o nich wiedzą? Nie ma powodów, by w to wątpić. A więc drżyjcie, rosyjskie trolle, bo już wkrótce kremlowskie ruble mogą wyjść wam bokiem!

bjad/kresy24.pl

Komentarze (10):

anonim2014.12.2 16:01
Izrael od lat działa w identyczny sposób. Czyżby złość na konkurencję Frondo?
anonim2014.12.2 16:18
Legioner oczywista zazdrość pewnie więcej płacą a frondiarze mogą liczyć tylko na to, że dostaną tytuł sprawiedliwy wśród antysemitów świata choćby nie wiem jak się wysługiwali i szmacili. A ruskie trole mogą pisać prawdę i jeszcze coś zarobić i sądząc po ilości komentarzy znajdują duży odzew wśród publiki zmęczonej żałosną zachodnią propagandą. Uprzedzając nieodzowny atak różnych genesisów i innych agentów SBU ukraińskiego postanowiłem na fronde przestać wchodzić i komentować również zmęczony jakością i płytkością serwowanej tu demokratycznej propagandy.
anonim2014.12.2 16:26
Czego niby mają się ci polscy trolle obawiać - przepraszam, nie dosłyszałem - polskich służb? Aaa, to dobre sobie - przecież polskie "służby" działają dla Ruskich i w dużej mierze są zasilane przez WSI oraz pozostają pod kontrolą tudzież obserwacją GRU. Wszystko zatem zostaje w rodzinie!
anonim2014.12.2 16:42
@nemo123 +++
anonim2014.12.2 17:05
pisząc te słowa pozdrawiam pijąc z kubka zrobionego w ROSJI jestem trollem nie większym niż wasze pismaki trollaki ukraińce
anonim2014.12.2 17:23
A Fronda musi, że chyba bierze kasę od Izraela i USA. BO tak to wygląda od jakiegoś czasu. Czyżby w Polsce był układ typu PO - "Wielki Wschód" kontra PiS - "Szkoci"?
anonim2014.12.2 17:24
A nam wyjdzie bokiem wspieranie banderowców. Ja się w razie czego piszę na strzał w łeb niż na cięcie żywcem tępą piłą.
anonim2014.12.2 18:31
Grupa "Anonymus" zapewne trzyma z banderowcami, a kasę bierze z USrAela.
anonim2014.12.2 18:38
@nemo123 " postanowiłem na fronde przestać wchodzić i komentować" Już wiele osób tak zrobiło, część też zbanowano, mimo wszystko uważam szkoda jednak tego portalu. Chyba jednak się pomodlę za tych siejących nienawiść zwolenników pana Kaczyńskiego.
anonim2014.12.2 19:38
Agnieszka Nowak- zapewne przybrane polskie nazwisko i imie,w poprzednim wcieleniu zapewne Jakieterina Nowaczuk. Potomkini przeflancowanych banderowcow z Bieszczad albo Wolynia ? ktorzy zasmradzaja trupim odorem zdrowe polskie powietrze.