Filippo Sorcinelli, „projektant szat papieża Franciszka, ekstrawagancki homoseksualny aktywista, afiszuje się papieskimi referencjami, by wprowadzić na rynek markę homoerotycznych perfum dla mężczyzn. Ponadto reklamy produktów wykorzystują świętokradczą, satanistyczną i seksualną symbolikę” – pisze Jules Gomes na portalu „Church Militant”. Nowa gama czterech zapachów nosi nazwę „Extrait de Perversion”.

Sorcinelli sprzedaje erotyczne perfumy o nazwie „XSÉ”. Nazwa jest tak graficznie zaprojektowana, że oglądający buteleczkę perfum czyta nazwę jako „sex”. Cztery nowe zapachy oferowane w ramach „Extrait de Perversion” noszą nazwy „Popper Pop”, „Cyber Sex”, „Cruising Area” oraz „Slightly Bitch”. Jak pisze Gomes, „jedna z reklam serii perfum przedstawia podobną do demona postać skąpaną w czerwonym świetle z maską i obrożą – przywodząc na myśl akcesoria sadomasochistyczne”.

Sorcinelli chlubi się tym, że biały ornat, który Franciszek miał na sobie w czasie swej pierwszej papieskiej Mszy w roku 2013, stworzył w ciągu dwóch i pół dnia. Choć papieski krawiec zaczął grać na organach kościelnych w wieku 13 lat, jego styl życia zdaje się być przeciwny nauce Kościoła. Jest on członkiem „Arcigay, pierwszej i największej włoskiej organizacji aktywistów gejowskich. Prowadzi ona kampanię na rzecz równych praw małżeńskich i uznania praw rodzicielskich LGBTI – które obecnie nie są zapisane we włoskim prawie”.

W swojej reklamie Sorcinelli daje do zrozumienia, że chce „wyartykułować wyjątkowość intensywnej i szczerej podróży, wycierpianej i duchowej”. Z kolei „Church Militant” powołuje się na włoskiego anonimowego komentatora, który twierdzi, że „na wiele sposobów Sorcinelli jest bardziej wierny swojemu katolicyzmowi niż wielu homoseksualnych duchownych, którzy ukradkowo odgrywają swe homoseksualne pragnienia, jednocześnie pozostając w szafie”.

Według źródła portalu Sorcinelli „często chodzi na Mszę i uwielbia tradycyjną Mszę łacińską, ale zazwyczaj nie przyjmuje Komunii Świętej”. Informator, podkreślając zmaganie Sorcinelliego „pomiędzy swą katolicką wiarą a swym homoseksualizmem”, zauważył: „Przypuszczam, że zmienił swoje stanowisko, wziąwszy pod uwagę potwierdzenie przez Franciszka katolickich par homoseksualnych”. W tym przypadku rozmówca „Church Militant” nawiązał do telefonicznej rozmowy papieża Franciszka w 2020 r. z homoseksualną parą, która wzięła „ślub” w 2009 r. w Kanadzie.

Sorcinelli, który jako dziecko chciał wstąpić do seminarium, zajął się projektowaniem szat liturgicznych w roku 2001, a w 2002 r. kard. Angelo Bagnasco, wówczas arcybiskup Pesaro, zaprosił Sorcinelliego do pracy dla Kościoła. Został poproszony m.in. o zaprojektowanie szat dla papieża Benedykta XVI.

„Church Militant” próbował skontaktować się z Sorcinellim, by uzyskać jego komentarz na temat zarówno perfum, jak i jego stylu życiu oraz stosunku do związków jednopłciowych, ale nie uzyskał odpowiedzi.

 

jjf/ChurchMilitant.com