Korwin o "Murzynach". Wywołał w PE skandal - zdjęcie
16.07.14, 16:34fot. Facebook

Korwin o "Murzynach". Wywołał w PE skandal

27

Szef Nowej Prawicy stwierdził dziś w Parlamencie Europejskim, że płaca minimalna, którą wprowadzono w USA, miała chronić przemysł przed tanią siłą roboczą z Południa.

„Płacę mi­ni­mal­ną wpro­wa­dzo­no - i 4 mi­lio­ny mło­dych ludzi stra­ci­ło pracę. Tam cho­dzi­ło o 4 mi­lio­ny mu­rzyń­skich na­sto­lat­ków – a tu mamy 20 milionów młodych Europejczyków, którzy są Murzynami Europy” – przekonywał Janusz Korwin-Mikke europosłów.

Po tej wypowiedzi na Sali obrad rozległy się głosy oburzenia. Podnoszono takie hasła jak „rasizm” czy „skandal”. Co więcej, Korwin-Mikke może zostać teraz ukarany za szerzenie poglądów rasistowskich.

„Po tych sło­wach roz­legł się ryk obu­rze­nia lewej stro­ny (ale i cen­trum) sali - bo uży­cie słowa „Mu­rzyn” jest po­dob­no ob­ja­wem ra­si­zmu. Na żą­da­nie Le­wi­cy Pre­zy­dium PE obie­ca­ło roz­pa­trzyć spra­wę uka­ra­nia mnie za ten „ra­sizm”… Cóż: je­stem szko­lo­ny na książ­kach śp.​ Marka Twa­ina. I nie mam po­ję­cia, jak na po­li­tycz­nie po­praw­ną an­gielsz­czy­znę prze­ło­żyć zwrot: „Mło­dzi to Mu­rzy­ni Eu­ro­py” – tłumaczy zajście Korwin-Mikke na swojej stronie.

bjad/onet.pl

Komentarze (27):

anonim2014.07.16 16:39
Ktoś tu ma pełne gacie, ktoś tu się Korwina bardzo boi. A tak na maginesie, to ludzie już całkiem powariowali. Za recytowanie "Murzynka Bambo" też jest paragraf?
anonim2014.07.16 16:42
Bo oczywiście, nie jest skandalem, że bezrobocie wsród młodych np. w takiej Hiszpanii to ok. 50%. Czym tu się ekscytować. Za to jakiś CEP z Polska użył słowa "murzyn", TO dopiero skandal jest!
anonim2014.07.16 16:58
Rewolucja zjada własny ogon. Te tumany tak się już zapętliły w tej "polit-poprawności", że to zaczyna przypominać kabaret. Ale rzecz jasna żaden "postępak" nie wyskoczy pierwszy przed szereg i nie krzyknie: dość! Postawiłby się wtedy poza głównym nurtem politycznym, a w sytuacji, gdy taki np. Olejniczak lamentuje, iż właściwie ostatnimi laty jego żywot to był żywot polityka (przy czym się okazało, że się do PE wejść nie dało), to nie ma gościo powodów do radości. Nawet posłanka Senyszyn pochyliła się nad losem posłów, którzy po odejściu z polityki nie mają środków do życia i muszą dostawać sejmowe zapomogi.
anonim2014.07.16 17:01
@bird - politykom nie chodzi o dobro wyborców, tylko o to żeby się utrzymać u żłoba. Co więcej, kryzys i bezrobocie są dla nich korzystne, bo mają z czym "walczyć", co obiecywać, no i za co pobierać państwową kasę.
anonim2014.07.16 17:05
Jeżeli posłowie w PE uważają takie zdanie za objaw rasizmu to znaczy, że są idiotami.
anonim2014.07.16 17:23
Pojedyńczo idiotami nie są, przynajmniej większość z nich. W końcu, żeby dopchać się do takich konfitur, to trzeba nie lada cwaniactwa. Ale w tłumie reagują jak owce w "Folwarku Zierzęcym"- dwie nogi źle, cztery nogi dobrze. Dano im do żłoba, to ryczą bydlątka.
anonim2014.07.16 17:56
Panie Mikke, radzę zatrudnić anglistę, który będzie sprawdzał Pana wypowiedzi. Ja też zanim zaczęłam studiować angielski myślałam, ze "Negro" to Murzyn a "black" to czarnuch. Niestety jest odwrotnie i jeśli Pan nie miał kontaktu z żywych angielskim to może Pan tego nie wiedzieć. Mógł Pan powiedzieć, że "today lots of young people are treated as cheap labour" - nie byłby całego zamieszania. A z tezą Pana się akurat całkowicie zgadzam.
anonim2014.07.16 17:59
@Szarlej Nie masz racji. Sprawdź w dobrym słowniku ang.-pl., np.PWN. Słowo "Negro" jest uznawane za obraźliwe. Studiowałam ten język. Za to słowo "black", które Polakowi się kojarzy pejoratywnie ze słowem "czarrnuch" wcale takim nie jest dal rodowitych angoli. Specyfika języka. Trzeba się orientować, żeby właściwy przekaz dotarł do słuchaczy.
anonim2014.07.16 18:19
To pokazuje jak bardzo zakłamane są nowe standardy moralne w Europie. Niczego nie można nazywać po imieniu.
anonim2014.07.16 18:21
@bird Za Murzunka Bambo paragrafu jeszcze nie ma ale to można szybko nadrobić. W tym wierszyku dla dzieci najlepsze jest jednak to, że RASISTĄ JEST BAMBO. Bo to on nie chce się kąpać ponieważ boi się "że się wybieli". Czyli, że to Bambo nie chce zostać "białasem".
anonim2014.07.16 19:11
A waj aj waj wstyd na całąeuropę mamy ... a my tak chcemy być lizidupcami jewrolewaków ....
anonim2014.07.16 20:27
AnitaF - tylko że "Negro" to tak jak "Asian", nie ma w tym nic obraźliwego. Obraźliwe to jest "Nigger".
anonim2014.07.16 20:41
@Szarlej I znowu nie masz racji i "nigger" i "negro" są obraźliwe. Chcesz poprawiać język angielski? Jego semantykę? Zastanów się. Trochę pokory. Zobacz, że te dwa wyrazy wyglądają podobnie, więc muszą mieć coś wspólnego. I tak właśnie jest, sprawdziłam w słowniku: "negro" pochodzi z portugalskiego i oznacza to samo co "nigger", które pochodzi z łaciny. Zgadzam się z Anitą, głupio wyszło, że Mikke nie posiłkuje się fachową pomocą jakiegoś anglisty. Jest taki pewny siebie. uważam, że powinien zwyczajnie przyznać się do nieznajomości języka i w ten sposób wytłumaczyć się i przeprosić. Ludzie w PE zareagowali normalnie - wkurzyli się na używanie takiego języka. Wcale się nie dziwię. Nie rozumiem czy pan Mikke jest na tyle pewny siebie, bo dla mnie to buta, to jego zachowanie, policzkowanie i ścinanie człowieka z nóg. To nie o to chodzi żeby oponenta podeptać tylko właśnie o to, żeby argumentami zmusić go do przyznania się do błędu.
anonim2014.07.16 20:58
Nie, "czarnuch Bambo" nie jest ok, bo tytuł piszemy z dużej litery.
anonim2014.07.16 21:06
a on to białas który powinien sobie na usta wycieraczki założyć bo strasznie pluje
anonim2014.07.16 21:15
Ludzie, szarpiecie się ze sobą o niuanse języka angielskiego, a tu chodziło tylko o uwypuklenie faktu, iż władze UE również chcą eksperymentować z płacą minimalną i socjalizmem kosztem młodych ludzi. Nawet lepiej, gdy porównanie jest wyraźne, dobitne, stwarza to bowiem jakąś - choć nikłą - szansę, że do tych zakutych łbów coś dotrze. A rasizm jest po prostu wtedy, gdy kogoś się dyskryminuje z powodu jego rasy; gdy robi się kina tylko dla Niemców, albo autobusy tylko dla białych.
anonim2014.07.16 21:30
To lewactwo z PE będzie też musiało teraz potępić Johna Lenona który śpiewał, że "woman, is the niger, of the world" (kobieta jest murzynem świata). I to podwójnie - bo obraził murzynów i kobiety. Posłuchać można sobie tego znakomitego zresztą utworu pod linkiem http://www.youtube.com/watch?v=VS78MX8Zmdk
anonim2014.07.16 21:30
Jeśli jakaś durna biała pała (głowa) śmie twierdzić że NIGGER jest "łobrażliwe" to niech trzepnie mocno między oczy na dzwięk słowa NIGERIA. Też jest obraźliwe? Może jedna nie. Dość postempackich podmianek słownych.
anonim2014.07.16 21:35
A co do meritum wypowiedzi JKM: pracuję w wielkiej, międzynarodowej firmie obsługującej 200 tysięcy klientów na całym świecie. Ok. 80 % załogi w mojej lokalizacji (w innych jest tak samo) to młodzież, która pracuje w tzw. outsourcingu. Prawie każdy z nich mówi (dosłownie), że robi za murzyna. Korwin nie powiedział nic nowego - dla mnie ważne, że powiedział
anonim2014.07.17 0:42
No i co się stało? Nic się nie stało. Ludzi się szanuje, a poprawności politycznej nie przestrzega. Korwin uczciwie zapowiadał, że poprawność polityczną ma gdzieś i konsekwentnie realizuje te zapowiedzi. U mnie ma plusa, ale nie za użyte określenie, ale za nieprzejmowanie się polityczną poprawnością, na którą to chorobę tak wielu zapadło. P.S. Proszę nie nazywać wszystkich wyborców Korwina "gimbazą", niektórzy (jak piszący te słowa) to "stara matura".
anonim2014.07.17 2:06
@bird ... "Bo oczywiście, nie jest skandalem, że bezrobocie wsród młodych np. w takiej Hiszpanii to ok. 50%." Dokładnie tak. Lewactwo do perfekcji opanowało oburzanie się i zwracanie uwagi na rzeczy nieistotne w sytuacji, gdy poruszana jest sprawa poważna. Gdy zostały ujawnione "nagrania kelnerów", to jedyne o czym chętnie dyskutują to język, jakim się posługiwali politycy. Skandaliczne sprawy tym językiem poruszane, a dotyczące sposobu sprawowania rządów przez sitwę z PO, już ich "nie interesują". Tutaj tak samo - wzburzenie z powodu użycia niewłaściwego rzeczownika, ale sprawa, która została w ten sposób poruszona, to spłynęła po nich jak woda po gęsi. Wykazują się hipokryzją do kwadratu, bo oburzenie pojawia się u nich tylko wtedy, gdy dotyka lewackich "świętości". Gdy poniża się lub obraża świętości do ich świata nie należące, to oczywiście nic według nich złego się nie dzieje, a sądy, opanowane przez lewackich sędziów, umarzają sprawy o ich naruszenie (patrz: nazwanie przez p. Ewę Wójcik ch... naszego papieża).
anonim2014.07.17 8:25
Brawo Korwin ! Każdy cios zadany politpoprawności zasługuje na największe uznanie. Aż miło popatrzeć na lewacką histerię na dźwięk słowa 'murzyn'.
anonim2014.07.17 9:22
"Murzynek Bambo w Afryce mieszka, czarną ma skórę ten nasz koleżka..."
anonim2014.07.17 9:24
jak pisał Julian Tuwim typowy rasista żydowskiego pochodzenia.
anonim2014.07.17 10:50
Ale z was tchórze. Nawet boicie się własnego zdania o tym zdarzeniu. A że jest ono zgodne z tą czerwoną hołotą z Brukseli nie mam wątpliwości. Tylko jakoś głupio wam tak ramię w ramię z komunistami europejskimi maszerować
anonim2014.07.17 16:13
Korwin-Mikke użył słowa "nigger" nie "Negro", użył więc obraźliwego i wulgarnego określenia. Nie nazwał ludzi "Murzynami" (słowo Murzyn nie jest obelgą) tylko delikatnie to ujmując "czarnuchami"
anonim2014.07.17 16:16
@Kropelka czyli jeśli Pan Janusz zaczął by używać określenia k.u.r.w.y zamiennie z prostytutkami to byłoby to w porządku, bo to nie w tym tkwi sedno sprawy? Według Ciebie słowo "nigger" jest OK i takim słownictwem wypada się w parlamencie posługiwać?