Koniec miłości Trzaskowskiego do narodowców  - zdjęcie
24.09.20, 17:23Fot. screenshot - YouTube (Portal Kujawski) Twitter (Rafał Trzaskowski)

Koniec miłości Trzaskowskiego do narodowców

13

Wszyscy dobrze pamiętamy, z jaką żarliwością prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zabiegał o głosy środowisk narodowych przed II turą wyborów prezydenckich. W wyścigu o najwyższy urząd w państwie wiceprzewodniczący Platformy pokusił się nawet o stwierdzenie, że jest gotowy wziąć udział w Marszu Niepodległości. Kampania wyborcza to już jednak przeszłość, więc włodarz stolicy na nowo podejmuje walkę z narodowcami.

- „W marszu samym biorą udział bardzo różni ludzie, widziałem ludzi uśmiechniętych, patriotów” – mówił o Marszu Niepodległości Rafał Trzaskowski w czasie kampanii prezydenckiej.

Kiedy okazało się, że do zwycięstwa z Andrzejem Dudą potrzebuje głosów środowisk narodowych, robił wszystko, aby te zapomniały o tym, z jaką zawziętością walczył z organizowanym w Warszawie Marszem Niepodległości, domagając się jego delegalizacji.

- „Ja jasno mówiłem, że jeżeli ten marsz nie będzie polityczny, będą mogły się udać rodziny z dziećmi, to będę się mógł tam udać (...) Jestem absolutnie gotów iść w takim marszu” – przekonywał były kandydat KO na prezydenta w czasie zorganizowanej przez swój sztab „Areny Prezydenckiej” w Lesznie.

Jednak kampania minęła, a niechęć Rafała Trzaskowskiego do patriotycznych wartości pozostała. Tymczasem niedługo listopad, więc walkę z Marszem Niepodległości włodarz stolicy postanowił zacząć od nowa.

- „WarszawaDlaWszystkich to miasto wolne od nienawiści. Dlatego zgłosiłem do prokuratury przypadki nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, rasowych etnicznych na Marszu Niepodległości. Będzie śledztwo - sąd uwzględnił moje zażalenie na odmowną decyzję prokuratury” – poinformował dziś prezydent Warszawy w mediach społecznościowych.

Według Rafała Trzaskowskiego w czasie marszu „uśmiechniętych patriotów” w ub. roku doszło do nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych i etnicznych, dlatego złożył w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury. Ta jednak odmówiła wszczęcia postępowania w tej sprawie, wobec czego prezydent stolicy się odwołał, a sąd jego zażalenie uwzględnił polecając wszcząć śledztwo.

kak/PAP, wPolityce.pl, Twitter

Komentarze (13):

Tylko PO prawdziwe Polskie2020.09.25 9:47
Smarki od Bossjaka i Winknickiego lubią być DYMANI to i Hrabia CZASKOSKI ich DYMA na CAŁEGO.
prawy2020.09.25 8:14
PiSnie ma nic do ukrycia,bezmyślni szczekacze !!!!ZJEDNOCZONA PRAWICA LICZYMY NA DALSZĄ pracę RZĄDU NA RZECZ POLSKI I POLAKOW.P.min,sprawiedliwości przeszkadza gorszycielom,mafiom,szkodnikom ,zdrajcom,złodzieją nowobogackim nieuczciwym biznesmenom itd.życzymy P.ministrowi Żiobro szczęścia i owocnej pracy .JEST PAN POstrachem przestępców stąd ten atak!!!!!!i byc może POpularności i szcunku uczciwych POLAKOW STĄD TEN ATAK I POdpucha lewaków w głosowaniach aby zniszczyc może nie idealny ale jeden z najlepszych Rządow PO 89r.trzymajcie się razem,bo rozłam to kleska dla POLSKI!!!!!!
Agnieszka2020.09.25 0:52
I ten news dla przygłupich ma przykryć to jak PiS potraktował rolników, dzięki którym rządzi? Na Trzaskowskiego narodowcy nie głosowali - najwyżej kilku jakichś porąbanych korwinistów i kretów a i Trzaskowski miał tej miłości do narodowców zaledwie epizodzik a nie całe lata obłudy jak ta wasza władz - wasza, bo już nie moja. Trzaskowski to anioł uczciwości wobec potencjalnego elektoratu w porównaniu z PiSem i jego liderami
Randka juz teraz, teraz ...2020.09.24 19:52
Mam kamerkę w mojej odbytnicy podłączoną do internetu. Zobaczysz nie tylko moje hemoroidy ale i obrzezanego chüja w mojej düpie. . . . Zajrzyj tu: [email protected] i umów się. ========================= I słowo od mojego sponsora: Spółka Państwowa GM offeruje poprawioną formułę znanego i znakomitego produktu: "Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic i do spożycia".
Waldi2020.09.24 19:32
Ale pięknie, mniejsze zło Trzaskowski wg KonFideRaszji teraz pokaże im swoją miłość do nich, normalnie jestem szczęśliwy. Ta Ruska prawica ciągle atakuje Polską Prawicę wspólnie z postkomuną i totalną targowicą, więc prawicowość KonFideRaszji wyszła na wierzch.
rebeliant2020.09.24 18:49
Zbiór ludzi wykonujących wysiłek dla wytwarzania dobrych owoców (potrzebnych do zdrowego życia) jest znacznie mniejszy od ogółu. Gdyby ten wysiłek przenieść na ogół, to plon by się nie zmienił (a może nawet by się zwiększył), to obciążenie ludzi dających dobre owoce byłby mniejszy.
rebeliant2020.09.24 19:23
Zbiór ludzi wykonujących wysiłek dla wytwarzania dobrych owoców (potrzebnych do zdrowego życia) jest znacznie mniejszy od ogółu. Gdyby ten wysiłek przenieść na ogół, to plon by się nie zmienił (a może nawet by się zwiększył), a obciążenie ludzi dających dobre owoce byłby mniejszy. - Tak miało być
Contral2020.09.24 18:15
A co się dziwić. Narodowcy i tak wiedzieli, że Trzaskowski wciska kit.
Pisbusters2020.09.24 18:07
Wszystko wam się miesza w tych pisowskich Lbach
POidiots2020.09.24 18:25
Natomiast wam się już dawno pomieszało.
Czyli dziadku nie ma między wami różnicy2020.09.24 18:49
j.w.
Paranoja wycieracza doop!2020.09.24 19:21
Wszędzie węszy mitycznego "dziadka". Metan ulatujący się z doop Polskich Panów i zamknięte okna z każdego zrobią paranoika.
Anonim2020.09.24 18:49
Wam we łbach miesza się goowno z tęczową tkanką mózgową.