Kolejna profanacja figur Matki Boskiej, tym razem w Krynicy-Zdroju! - zdjęcie
05.02.14, 18:28Fot. Wikipedia

Kolejna profanacja figur Matki Boskiej, tym razem w Krynicy-Zdroju!

17

Do kolejnej profanacji wymierzonej przeciwko Matce Bożej doszło tym razem w Krynicy-Zdroju. 53-letnia kobieta rozbiła tam dwie procelanowe figurki Maryi, które znajdowały się w jednej z przydrożnych kapliczek.

53-letnia kobieta została zatrzymana przez policję. Funkcjonariuszom wyjaśniła, że ma trudne życie i zdenerwowała się na Matkę Boską. Kobieta jest mieszkanką gminy Stary Sącz. Usłyszała zarzuty obrazy uczuć religijnych poprzez publiczne znieważenie przedmiotów czci religijnej. Grozi jej za to grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do dwóch lat. Odpowie także za popełnienie wykroczenia lub przestępstwo, w zależności od wyceny figurek.

To drugi w ciągu kilku dni atak na figury Matki Boskiej. Przypomnijmy, że kilka dni temu 57-letni pijany mężczyzna opluł i wulgarnie zwyzywał figurę Matki Boskiej Fatimskiej w Jarocinie.

Tym razem profanacja Matki Boskiej była jakoby efektem frustracji. Przypomina to nieco spotykane w Polsce przed wiekami zwyczaje, gdy lud niszczył figury świętych, którzy nie zapewnili mu wymaganej pomocy, na przykład w związku ze zbiorami.

Podobnie jak w sprawie z Jarocina, polecamy prosić Boga o przebaczenie w modlitwie przebłagalnej.

Pac/onet.pl

Komentarze (17):

anonim2014.02.5 19:00
...szatan się wściekł, czas mu się kończy!
anonim2014.02.5 19:01
Niech Bóg nam to wybaczy i nie zsyła kar na nasz naród...
anonim2014.02.5 19:12
@Anna @Wiesiek Też tak to widzę. Matka Boska taka pokorna, a taka potężna, że szatan przed Nią ucieka. Z drugiej strony, no cóż, najprościej obwinić za swoją trudną sytuację Boga albo Maryję. To z pewnością przynosi ulgę...ulgę, bo nie musimy spojrzeć krytycznie na swoje wybory, potępić grzechów, bo nie musimy się zmieniać, wystarczy, że weźmiemy coś religijnego i to gdzieś trzepniemy, to na pewno pomoże...
anonim2014.02.5 19:16
cos sie dzieje. od kilku dni jest niezla nagonka na kosciol
anonim2014.02.5 20:26
@wiesiekadam Z większą precyzją to raczej Szatan rozpoczął już jawne łowy - ci co nie są zabezpieczeni modlitwą polegną w boju. Dlaczego? Anioł Stróż ich nie ochrania, bo nie polecają się jemu. Czas Aniołów pokoju kończy się (do kanonizacji Jana Pawła II), a rozpoczyna się czas Aniołów sprawiedliwości. Będą więc spadały na lud grzeszący kary - które mają ich nawrócić, ale jak się nie nawrócą to marny ich los czeka. Biedni będą ci komentatorzy, eksperci, którzy będą tak wyjaśniali, tłumaczyli sobie, że to jest w wyniku nadmiernej emisji CO2 Podobnie jak sobie wyjaśniał zadufany faraon Egipski pod wpływem czarnoksiążników egipskich, tzn niewierzyli, że jest to znak dany od Boga,
anonim2014.02.5 21:44
dziczeje społeczeństwo brakuje porządnego wychowania, komunizm w niektórych umysłach poczynił wielkie szkody tym bardziej że obecne nachalne media ateistyczne zachęcają do chuligańskich wybryków.
anonim2014.02.5 22:19
habukak rozbrajające są twoje wypowiedzi, brak rozeznania i naiwność jaką prezentujesz idealnie nadaję się dla obecnej okupacyjnej władzy liberalno - lewicowych okrutników.
anonim2014.02.6 0:10
habukak należysz do nikłej grupki, pokornie z obojętnością akceptującej jak tusk donald wraz ze swą niekompetentną świtą na potęgę rabuje nawet się z tym nie kryje ponieważ publika do której należysz na tyle jest otumaniona łgarskimi mediami że aprobuję każdą jedną nieuczciwość i skupia się wyłącznie na tym przedstawianym nieprzyjaznym Prawie i Sprawiedliwości. Zwyczajnie wyprali wam mózgi do tego stopnia że popadasz w paranoję i aby obronić swoich właścicieli liberalno – lewicowych wymyślasz na poczekaniu idiotyzmy w ogóle nie mający miejsca ponieważ osobistości z PiS jeśli są zapraszani to zazwyczaj starają się przybyć do programu i merytorycznie prowadzą dyskusję gdyż posiadają drobiazgową wiedzę. Prezes Jarosław Kaczyński spotykając się z Polskim Narodem wnikliwie na pytania odpowiada i nie są to ustawi tylko inteligencja jakiej liberalno – lewicowym wyraźnie brakuje skoro dla twego prezydenta Komorowskiego bronisłwa notorycznie postronni pracownicy do odczytania z kartki dają tekst gdyż nie tylko z ortografią jest na bakier ale i z sformułowaniem wypowiedzi. Przypominam ci hababuk iż to premier tusk czystą kartką pomachał ci przed ślepiami na konferencji prasowej i uznałeś to za program ugrupowanie dosłownie 1 postulat został od początku kadencji platformy obywatelskiej wykonany taką kaleką władzę uporczywie popierasz. Nigdy wolności nie doznałeś ponieważ państwo jest okupowane, komunizm trwa tylko w zmienionej formie przepoczwarzyli się w liberalno – lewicowe niedojdy dewastujące kraj i tylko wyzbycie się ze struktur władzy sowieckich przyjaciół uwolni nasze państwo z imadła jakie zaciskają najeźdźcy dla których zagorzale dopingujesz ale nie zdajesz sobie z tego sprawy z powodu manipulacji bądź masz z tego tytułu profity.
anonim2014.02.6 5:59
Efekt POlityki miłości i nagonki lewackich mediów. Kilku lewackich komentatorów Frondy sączących wiecznie jad ma swój mały udział.
anonim2014.02.6 6:22
Biedni, zagubieni ludzie. Szatan ma używanie i mąci nieustannie.
anonim2014.02.6 8:19
"przedmiotów czci religijnej" a podobno Bóg mówił żeby nie robić jego podobizny:)) a to najlepsze " w zależności od wyceny figurek" wycenią Matkę Boską czy porcelanową lalkę:)) chyba lalkę tylko po co ludzie modla sie przez lalke do matki boskiej, obłed
anonim2014.02.6 8:30
Lyszczynski68 stanowi dobry przykład jak lewa ideologia wyjada mózg-pyta i sam sobie odpowiada (o dziwi - tym razem poprawnie) i...nawet nie zauważył, że sobie odpowiedział... Jak napisała AnnaMS - żaden Katolik nie boi się złego (bo nie ma czego, ani kogo i jak słusznie napisane - niszczy figurki bo jest słaby), ale Lyszczynski68 powinien się bać przynajmniej do czasu aż zechce nawrócić się i być Katolikiem. Natomiast różne kontestatorkrki, habukaki, czszcze51, pabloe81 i inne lew z wyjedzonymi przez komunizm mózgami są śmieszni w swej naiwności i słabiutcy jak ten któremu służą... - możecie popiskiwać, pojazgotać z waszą śmieszną mową nienawiści, chrystofobią itp tak jak wasz pryncypał może sobie ponamawiać was do tłuczenia figurek, dziurawienia obrazów i poryczeć, i tyle jego i waszego...
anonim2014.02.6 8:45
@humbuk Po twoich ostatnich wpisach, to już chyba nikt nie ma wątpliwości, że jesteś frustratem. Sam się walnij w łeb, bo trzeba być idiotą, żeby takie farmazony jak ty wypisywać. Zasrany pan Cogito się znalazł! Nie byłeś niewolnikiem nawet w komuniźmie? Pewnie, że nie, ateistyczny lewaku. Jak się jest członkiem czerwonej burżuazji, to się nie jest niewolnikiem, zrozumiełe dla każdego. Nie podoba ci się Kościół i nasza wiara? Nie podoba ci się patriotyzm i polskość? To bierz tę swoją PZPR-owską emeryturkę i spieprzaj do buszu opowiadać te swoje brednie zwierzętom, bo ludzie nie chcą cię słuchać, ćwoku.
anonim2014.02.6 10:27
@humbuk „i nawet za komuny byłem wolnym człowiekiem”; „mam 28 lat” Język, którym zacząłem się do ciebie zwracać jest idealnie dopasowany do twojego. Innego poprostu pewnie nie rozumiesz, bo taki wyniosłeś z domu. Jesteś rozwydrzonym gówniarzem. Za komuny to ty nawet z dywanu na podłogę skakać nie mogłeś. Zeżarłeś wszystkie rozumy i każdego na tym forum obrażasz obrzucając obelgami. Chamie zbuntowany, rodzice cię nie potrafili wychować na kulturalnego człowieka, bo czego się spodziewać po zlewaczałych ateistach. Ciekaw jestem, czy miałbyś odwagę odezwać się do kogoś z nas twarzą w twarz, tym chamskim językiem, zfrustrowany szczawiu. Ale jeśli chcesz, żeby ci wszystkie zęby czwórkami z dupy ze śpiewem wymaszerowały, to jestem do dyspozycji.
anonim2014.02.6 12:57
hababuk brakuje ci dobrego wychowania oraz inteligencji obrażasz w desperacji persony z prawa i sprawiedliwości tylko dlatego że widzą wasze machlojki jak i prostacki sposób bycia który nie może brylować na salonach ponieważ negatywnie oddziałuje na podobne tobie zgubionych nieporadne życiowo istotki skłonne tylko do popełniania przestępstw. Przeszedłeś proces wyszlamowania mózgu został ci odebrany zdrowy rozsądek co akurat liberalno – lewicowi okupanci za pomocą im przyjaznych mediów głównego ścieku uskuteczniają na podrostkach aby nadal utrzymać się przy władzy tym samym rujnując kraj. Owszem jedynie samodzielne rządy PiS są wstanie wybyć się z Polski komunistycznych obiboków uwłaszczonych na majątku narodu szkodzących normalnemu uczciwemu człowiekowi do których się nie zaliczasz ponieważ jesteś leniwi i zapewne wyczekujesz okazji aby coś ukraś i tym sposobem mieć pieniądze bo tak zostałeś sztucznie uformowany. Rozwiązanie siłowe to wasza specjalność bolszewicki oprychy tylko że zmieniły się czasy i to wy jesteście w odwrocie z podkulonym ogonem uciekacie czarcie pomioty. Ty nie jesteś normalny to że chciałbyś taki być nie znaczy że możesz się w ten sposób na tę chwilę określać tym bardziej nie głosując na nikogo stajesz się zwyczajnym padalcem aprobującym liberalno – lewicowe zakały.
anonim2014.02.6 13:41
@humbak, ty rzeczywiście masz 15 lat i że zacytuję ciebie: „idioto”, ty chodząca kulturo.
anonim2014.02.11 16:43
niektórzy ludzie mają jeszcze po prostu pogaństwo pod strzechą...