Kiedy atakują Kościół, chwyć miecz Maryi! - zdjęcie
25.10.20, 14:47

Kiedy atakują Kościół, chwyć miecz Maryi!

18

Od rana w całej Polsce środowiska lewicowe atakują katolików, dewastują kościoły i zakłócają Msze św. Kościół katolicki spotyka się z niesamowitą agresją ze względu na poparcie decyzji sędziów Trybunału Konstytucyjnego, którzy uznali za niezgodną z konstytucją tzw. przesłankę eugeniczną. Jaka powinna być reakcja katolików wobec tej agresji? Powinna być przede wszystkim reakcją miłości.

W dzisiejszej liturgii Kościół przedstawia nam perykopę opowiadającą o jednej z prób, jakiej faryzeusze poddali Jezusa. Zapytali go o to, które przykazanie w Bożym prawie jest najważniejsze.

- „Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem” – wskazał Jezus.

Następnie dodał drugie prawo, które „podobne jest do niego”:

- „Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego”.

Ewangelia uczy nas, że bliźnim dla człowieka wierzącego nie są tylko ci, którzy myślą jak on, ale są nimi nawet wrogowie.

- „Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie” – wzywa na Chrystus w innym miejscu Ewangelii.

Dlatego spotykając się dziś z tak wielką nienawiścią, musimy odpowiadać na nią jeszcze większą miłością. Miłością, która wyraża się m.in. w modlitwie, jaką zanosimy do Boga za ludzi od Niego się odwracających. Sięgnijmy więc dziś po miecz, jaki daje nam Matka Boża i wspólnie módlmy się na różańcu za wszystkich nieprzyjaciół Kościoła.

kak/Fronda.pl

Komentarze (18):

NN2020.10.26 23:27
Między pośladki niech sobie wsadzą to ich miłosierdzie! Każdego dnia judzą szczują, plują, obrzucają błotem wszystko co niekatolickie, szacunku dla nikogo nie mają i jeszcze robią z siebie biedne bezbronne niewiniątka. Katolicy to chyba jakieś specjalne kursy przechodzą jak robić z siebie ofiary. Dziwić się, że na zachodzie zepchnęli katolików na margines. Tam się przekonali, że religia to fanatyzm, przesądy i podrzynanie gardeł. I mądre narody zrozumiały to jakieś 200 lat temu albo jeszcze wcześniej. Do Polaków jeszcze to nie dotarło.
Anonim2020.10.28 0:11
I co zostało z tego zachodu?
Zbg.2020.10.26 18:05
Do zezuj:Kiedy KK atakuje chwytajmy za cepy.
Anonim2020.10.28 0:24
Cep to ty jesteś i czytać nie umiesz.
zezuj2020.10.25 22:11
KIEDY KOŚCIÓŁ ATAKUJE, ZA CO MAMY CHWYCIĆ???
ProLife!2020.10.25 18:20
Fala życia - wesprzyj zrzutkę - podaj dalej! https://zrzutka.pl/razvp9
Michał2020.10.25 15:59
Raczej chwycić miecz Jezusa, Maryja raczej posiadała pochwę.
Nawet pod tym artykułem padają wezwania2020.10.25 15:34
katolików do przemocy wobec kobiet. Następna partia zrzutów ekranu z komentarzami przesłana do Ordo Iuris.
Anonim2020.10.28 0:27
Naucz się czytać ze zrozumieniem.
Anonim2020.10.25 15:20
Racja My katolicy musimy mieć wroga, jak Jezus który przegonił kupców. Bez wojny i wroga tracimy wiarę w Chrystusa. Poczytaj nasze katolickie komentarze pod wiadomościami o Tusku, LGBT, nauczycielach, Unie Europejskiej, masonach , lekarzach,Trzaskowskim ,Owsiaku czy "artystach" którzy nie popierają PiS i teraz o kobietach. Cieszymy sie że dołączasz do prawdziwych katolików.
ChristusRex!2020.10.25 15:16
Akcje bezpośrednie przeciw przemysłowi śmierci: https://en.wikipedia.org/wiki/Anti-abortion_violence Andrzej Solak – Armia Boga – ruch antyaborcyjny w USA http://www.krajski.com.pl/mysl2.htm Szczególnie wart polecenia jest tekst Erica Rudolpha, więzionego bojownika pro-life gdyż napisany jest w nastawieniu egzystencjalnym, ukazuje siłę wyboru, osobistej odpowiedzialności, zerwania z konformizmem i wejścia na drogę konfrontacji z tyranią Systemu. Eric Rudolph – Wciąż tu jestem http://bdp.xportal.pl/publicystyka/eric-rudolph-wciaz-tu-jestem/
ChristusRex!2020.10.25 15:14
DOŚĆ BIERNOŚCI To co niepokoi to uliczna bierność pro-life. W tej sprawie trzeba działać holistycznie łączyć nacisk prawny (dobra robota!) z naciskiem ulicznym. Bronić fizycznie ciężarówek pro-life, robić kontry do marszy aborterek i ich sympatyków. Robić własne graffiti, plakaty, masowo zrywać ich plakaty, transparenty itd. Wiele osób mówi że po ewentualnej zmianie rządu w wyborach, może przechylić się w drugą stronę i będzie skrajna liberalizacja, zezwolenie na mordowanie dzieci na życzenie… Jest to całkiem prawdopodobne – np. jeśli w U$A wygra kandydat demokratów i sypnie kasą oraz będzie ostry nacisk polityczny. To nie znaczy że mamy odpuścić jak chcą tego zdrajcy „kato”liberałowie i różni renegaci. To znaczy że mamy przygotować się na "wojnę" i w niej uczestniczyć. Koniec bezkarności ulicznych bojówek antify i agresywnych feministek. Jest prawo do obrony. Gaz pieprzowy to broń legalna. Jak można dopuszczać by tacy osobnicy bezkarnie atakowali ludzi na pikietach pro-life? Atakowały bezkarnie samochody ze zdjęciami ukazującymi zbrodnię aborcji itd? Po co robić z siebie ofiary??? To jest wojna i trzeba wybrać stronę – i naprawdę większość ludzi o poglądach pro-life nie ma nic przeciwko fizycznej samoobronie na ataki zwolennikom aborcji. Atakują kogoś pro-life to gazem po oczach - skutecznie i legalnie. Bierność rozzuchwala agresorów!
ChristusRex!2020.10.25 15:10
MAMY PRAWO DO SAMOOBRONY Jeżeli podczas demonstracji pro-life jesteś opluwany, popychany, szarpany przez zwolenników aborcji pryskaj po oczach gazem pieprzowym. Jeżeli jesteś atakowany masz prawo użyć wszelkich środków pięścią po ryju, teleskopem czymkolwiek – masz prawo się bronić! co więcej: MAMY OBOWIĄZEK BRONIĆ NAJSŁABSZYCH Tradycja wszystkich kultur świata nakazuje stawać w obronie słabych i tych którym grozi śmierć. Nienarodzone dzieci nie mają jak się obronić musimy robić to my – ludzie sumienia, świadomi tego o co walczymy. I świadomi że walczymy z potężnymi siłami międzynarodowego kapitału – przemysł aborcyjny to olbrzymi biznes to cała gałąź gospodarki przynosząca zarządzającym nią potężnym lewackim burżujom olbrzymie zyski. Oni nie cofną się by kontynuować swój zbrodniczy proceder. My też nie możemy MASZ OBOWIĄZEK ATAKOWAĆ W związku z tym mamy obowiązek stosowania ofensywy przy użyciu wszelkich środków by zniszczyć przemysł aborcyjny. Mamy moralny obowiązek użyć siły zarówno przeciwko klinikom aborcyjnym, jak i przeciwstawiać się demonstracjom zwolenników zbrodni z użyciem wszelkich środków, także fizycznych. ŚWIĘTA WOJNA W IMIĘ ŻYCIA!!!
Christus ex!2020.10.25 16:59
Najpierw nadstaw drugi policzek, potem wal bejsbolem i flekuj z glana - tylko wtedy będzie po katolicku
Obywatel2020.10.25 15:00
Amen
NaziBarbi2020.10.25 15:00
Obleśne małpy lewackie wchodzą na Frondę, a to nie lewacki portal. Głupi czy udają?
Anonim2020.10.25 15:21
Bo Fronda to portal poświęcony katolickiej nienawiści , wiec trzeba zajmować się takimi ludźmi którzy tę nienawiść potęgują w katolikach.
Po 11 ...2020.10.25 14:57
Jakie środowiska lewicowe? To Polki, katoliczki, nasze siostry, żony, kochanki, matki i siostry zakonne ... nie te nie, ale reszta tak. Bronicie się przed naszymi Kobietami??? Tak nisko upadliście?