Kard. Gerhard Müller: O. Pio w walce duchowej posługiwał się zbroją. Każdy ochrzczony ją ma - zdjęcie
22.09.19, 19:46(fot. screen)

Kard. Gerhard Müller: O. Pio w walce duchowej posługiwał się zbroją. Każdy ochrzczony ją ma

7

- Był znakiem Bożego miłosierdzia dla zgnębionego grzechem i cierpieniem człowieka – tak o św. Ojcu Pio powiedział kard. Gerhard Ludwig Müller.

Były prefekt Kongregacji Nauki Wiary przewodniczył uroczystościom odpustowym w stołecznym sanktuarium włoskiego kapucyna z Pietrelciny. 

– Roztropność „synów światłości” pochodzi z wiary i nadziei pokładanej w Bogu, który daje nam swoje światło. Dzięki niemu możemy poznać samych siebie oraz Chrystusowe prawo miłości – tłumaczył były prefekt Kongregacji Nauki Wiary

Jak zaznaczył, o dar mądrości trzeba się modlić.

– Trzeba mieć również pokorę i odwagę, by prosić o radę tych, którzy ją posiadają. Zawsze bowiem będą w nas obszary wymagające spojrzenia z zewnątrz, wspólnej refleksji i wspólnej modlitwy. Wówczas Boża mądrość służy innym – zauważył kard. Muller.

Przykładem człowieka mądrego jest postać św. Ojca Pio.

- Stał się wybranym narzędziem wiecznej mocy Chrystusowego Krzyża, mocy miłości do dusz, przebaczenia i pojednania, duchowego ojcostwa, czynnej solidarności z cierpiącymi. Z Chrystusem ściśle złączyły go stygmaty, przez co stał się autentycznym naśladowcą św. Franciszka z Asyżu – powiedział 

 – Ojciec Pio zachował swoje naturalne dary, swój temperament, ale wszystko ofiarował Bogu, który mógł się tym dowolnie posługiwać kontynuując dzieło Chrystusa – powiedział kardynał.

Jak zaznaczył, w walce duchowej z demonem włoski kapucyn posługiwał się wiarą i Bożym słowem, które stanowią zbroję każdego ochrzczonego.

– Był człowiekiem modlitwy i cierpienia, które ofiarowywał za dusze, ucząc nas głębokiego przeżywania chrześcijaństwa – powiedział niemiecki duchowny.

bz/gosc.pl

Komentarze (7):

Joanna2019.10.12 17:28
Bóg naznaczył mnie krzyżem cierpienia demonicznego. Różaniec, wizerunki świętych, nawet krzyżyk szatan niszczył. Modliłam się na palcach. Na Mszy prosiłam Pana Jezusa by pomógł mi św. Ojciec Pio, bo wiedziałam, że On walczył z demonami. W księgarni katedralnej kupiłam obrazek św. Ojca Pio. Od jakiegoś czasu razem się modlimy. Czuję zło demoniczne ale siła Świętego jest tak mocna, że obrazek jest cały i różaniec nieporwany.
katolik2019.09.23 17:04
Dlaczego mali duchowo i na umyśle mali ludzie obrażają Ojca PIO, może dlatego własnie że są mali
violencja2019.09.22 20:42
Ojcze Pio módl się za nami , zwłaszcza za błądzącymi. Pewnego czasu mieliśmy poważne problemy z dorastającym synem.Zbuntowany ...rodzice wiedzą.:) Razu pewnego czułam się tak potwornie bezsilna , smutna , ogarnęło mnie przerażenie i wtedy własnymi słowami pomodliłam się krótko, ale bardzo gorąco:"O.Pio i o. Charbelu dajcie mojemu synowi w pysk". Miało to oznaczać :potrząśnijcie nim, ale mi tak powiedziało się , jak się powiedziało. Zaczęło się dziać wiele w krótkim czasie , nie zawsze to była bułka z masłem , przeważnie nie była.Splot mocnych zdarzeń w życiu syna spowodował u niego przemianę i zmądrzenie w krótkim czasie. Po przemianie opowiedziałam synowi o mojej modlitwie i zadałam mu pytanie:"Czy dobrze zrobiłam?" Odpowiedział:"Dobrze mamo."
Zephyr2019.09.22 20:21
Święty ojciec Pio to wspaniały przykład człowieka wiary, który potrafił pomóc ogromnej liczbie ludzi zagubionych w odnalezieniu Chrystusa. Głupcy będą pisać, że mamił, udawał i nic dobrego nie zrobił. Ale coż, taka rola głupca, pozostanie głupi patrząc jak ci, oddający cześć i szukający wsparcia w dobroci i wierze o. Pio, wpatrzonego w Najświętszą Maryję Pannę, rozwijają się, podążając drogą wyznaczoną przez Chrystusa. Jedyną drogą do Boga Wszechmogącego.
mendy mendy2019.09.22 20:06
𝐝𝐳𝐢𝐞𝐥𝐧𝐢𝐜𝐨𝐰𝐲 - gudłaj 𝐚𝐧𝐝𝐫𝐳𝐞𝐣𝐡𝐚𝐡𝐧, któż to może być, hmm..? A może to jest 𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫-𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤 , "ekspert" od Lema, pedofil, "prowokuje", wymyśla dziesiątki pseudonimów udaje antysemitę sam będąc Żydem z NKWD-wskich Żydów. A może to jest 𝐀𝐥𝐛𝐞𝐫𝐭 extra VERGIN oil do smarowania rectum? A może to jest calodzienna menda blogowa 𝐒𝐭𝐚𝐜𝐡𝐮-𝐒𝐮𝐰𝐞𝐫𝐞𝐧 "naukowiec"? A może to jest 𝐍𝐨𝐰𝐚𝐤-𝐫𝐨𝐛𝐚𝐜𝐳𝐞𝐤 mulititasking asshole? Nie ma najmniejszego znaczenia, menda jest mendą. Taką się urodziła, na taką wychowano, taką jest i taką ch .... strzeli. I może ktoś mendzie zaśpiewa Międznarodówkę. Mendy maja jedną wspólną cechę, są jak goowna w dworcowych WC - niespłukiwalne.
JS2019.09.22 19:56
Pociąć truchło Pio na kawałki i rozesłać po kościołach na świecie jako relikwie!
Zerro2019.09.22 19:49
Szkoda że ten człowiek udawał. Czego to religia nie robi z ludzi. Dlaczego w XXI wieku nie ma już stygmatów, dlaczego ci wszyscy cudotwórcy nie potrafią nawet kataru uzdrowić, gdy obok jest dobrej jakości kamera. Dlaczego ten wasz bóg tak boi się kamer i rejestracji?