Kaczyński o uczciwej debacie w II turze - zdjęcie
07.05.15, 08:52fot. Telewizja Republika

Kaczyński o uczciwej debacie w II turze

8

Jarosław Kaczyński mówił na antenie „Telewizji TRWAM” o swojej wizji debaty prezydenckiej w II turze wyborów. Zdaniem szefa PiS obaj kandydaci powinni uczestniczyć w niej z sympatyzującymi z nimi dziennikarzami, którzy zadawaliby pytania przeciwnej stronie, na zasadzie krzyżowej.

Jarosław Kaczyński stwierdził, że ostatnia debata, w której udział wzięło wielu kandydatów, nie była najbardziej trafiona. „Tego rodzaju audycje nie mają za bardzo sensu” – powiedział szef PiS.

„Sens miałaby w istniejącej sytuacji, która jest pewnym faktem, debata między dwoma kandydatami, to znaczy między Andrzejem Dudą a Bronisławem Komorowskim” – mówił Kaczyński.

„To, co mnie zaniepokoiło, to takie przewidywanie, że ta debata w drugiej rundzie według planów Komorowskiego i jego sztabu ma wyglądać mniej więcej tak, jak ta rozmowa w Polsacie” – kontynuował prezes PiS. „To znaczy, że on będzie sobie swobodnie rozmawiał z sympatyzującymi z nim dziennikarzami, natomiast nasz kandydat będzie rozmawiał z dziennikarzami, łagodnie to określając, niesympatyzującymi. Krótko mówiąc, będziemy mieli sytuację całkowitej nierówności” – wyjaśnił były premier.

„Prawdziwa debata, na którą my się zgodzimy, będzie wtedy, jeżeli z jednej strony będzie nasz kandydat i jego dziennikarz, zadający pytanie prezydentowi Komorowskiemu, a z drugiej strony będzie prezydent Komorowski i jego dziennikarz, zadający pytanie naszemu kandydatowi, czyli Andrzejowi Dudzie. Wtedy byłaby to uczciwa debata, gdzie każda strona miałaby równe szanse” – stwierdził wreszcie.

kad/telewizja trwam

Komentarze (8):

anonim2015.05.7 8:55
O to kilka złotych myśli Bronka, LEMINGI zobaczcie na kogo głosujecie !!! :D „Tu, z Jasnej Góry, widać to najlepiej. Zawsze z góry widać lepiej. Z Jasnej Góry najlepiej. Leciałem tutaj do państwa prawie przez całą Polskę – bo z wybrzeża. Leciałem śmigłowcem i też z góry patrzyłem na polską wieś. Już tam poorane pola, na znaki zwiezionych plonów. Patrzyłem z dumą na nowe dachy nowych domów, ale z bólem patrzyłem na to, jak wiele zostało do zmienienia. Leciałem nad terenami ogarniętymi niedawno powodziami. Leciałem nad wspaniałymi, budzącymi już polską dumę autostradami, nowymi drogami. Widziałem jeszcze, jak wiele jest do zrobienia w każdym obszarze” – Bronisław Komorowski w Częstochowie, wrzesień 2010 r. „Bo z Polską i USA to jest, panie prezydencie, jak z małżeństwem. Swojej żonie należy ufać, ale trzeba sprawdzać, czy jest wierna” (porównując wojnę w Afganistanie do polowania); „Jeśli mamy razem iść na wielkie polowanie, to najpierw musimy mieć pewność, że nasz dom, nasze kobiety, nasze dzieci są bezpieczne (…). Wtedy też lepiej się poluje” – na spotkaniu z Barackiem Obamą, styczeń 2011 r. „Nie będzie jedności Europy, dopóki nie będzie ona wspólnotą ducha. Mówił Jan Paweł Trzeci w 1987 roku… Yyyyy przepraszam, Jan Paweł II” – październik 2011 r. „Chciałem tam zobaczyć statek marynarki. Służyły tam kobiety i nie rozumiałem, dlaczego taka sytuacja nie powoduje tam żadnych problemów. Kiedy mnie tam zawieziono i pokazano statek, zrozumiałem. Dunki nie są najpiękniejszymi kobietami, a to były... kaszaloty (śmiech)” – o przedstawicielkach płci pięknej na duńskim okręcie, który wizytował, maj 2009 r. „Uważam, że dobrze by było, gdyby kandydaci na prezydentów przynajmniej przedstawiali jakąś informację o nieistnieniu schorzeń czy jakichś mankamentów, które mogłyby w sposób bezpośredni rzutować na sprawowany przez nich urząd. Na przykład zdolność do kojarzenia, sprawność umysłowa” – o badaniach dla kandydatów w wyborach prezydenckich, RMF, 20 lutego 2010 r. No właśnie !!! czy ktoś kiedyś zbadał i przedstawił wyniki badań obecnego prezydenta ???
anonim2015.05.7 9:05
'Jarosław Kaczyński mówił (…) o swojej wizji (…) ' - kluczowe stwierdzenie…..
anonim2015.05.7 9:19
@ redermic zapewniam cię, że będzie II tura, chyba, że ruskie serwery zrobią cud nad urną, ale wtedy to tylko Majdan i marny wasz los POpaprańcy.
anonim2015.05.7 9:44
@ redermic skąd ty masz te dane, że Duda nie wejdzie do II tury? masz znajomych w PKW czy może oficera prowadzącego;)
anonim2015.05.7 10:50
@ redermic aha. sondaży;) w tych internetowych Bronek nie wchodzi do I tury. są dla ciebie wiarygodne?
anonim2015.05.7 10:59
sorry za błąd. II tury
anonim2015.05.7 11:22
Czyli to prezes bedzie decydował w jakiej debacie moze wystąpić kandydat na prezydenta RP? Juz nawet pozorów nie zachowuje.
anonim2015.05.7 20:58
Dwupartyjność musi być do końca świata. Władzy raz zdobytej nie oddamy nigdy. "Odebrać świniom koryto''- dodam-i spalić.