04.08.19, 09:15

Jerzy Bukowski: Jak szybko Kowal porzuci nowych sojuszników?

„Jedynką” na liście wyborczej Koalicji Obywatelskiej w Krakowie został doktor habilitowany Paweł Kowal, co wywołało zrozumiałą falę krytyki wśród lokalnych działaczy Platformy Obywatelskiej.

Z jednej strony liczyli oni na to, że partyjna centrala postawi na kogoś z nich jako na wyborczą lokomotywę, z drugiej desygnowany przez nią kandydat nie budzi ich zaufania, ponieważ nadal kojarzony jest bardziej z Prawem i Sprawiedliwością niż z PO, a polityczna wierność jest mu obca.

Sam Kowal tłumaczy swoją pozycję w standardowy dla ludzi jego pokroju sposób: że ojczyzna w potrzebie, że nie pchał się, ale postanowił nie odmawiać, że to on ma stałe poglądy, tylko kolejne partie, do których należał je zmieniały, że teraz bliskie są mu poglądy PO, a PiS poszło złą drogą.

Na te i podobne banialuki nie da się nabrać nikt, kto ma chociażby podstawową orientację w sprawach politycznych, a naukowcowi z habilitacją nie wypada tak cynicznie i zarazem naiwnie mamić opinii publicznej. Wyraźnie przecież widać, że zależy mu wyłącznie na powrocie do parlamentu i na odegraniu się na Jarosławie Kaczyńskim, który kiedyś zrezygnował z jego usług.

Nie zdziwiłbym się, gdyby krakowscy działacze Platformy dyskretnie, ale stanowczo zalecali swojemu elektoratowi oddawanie głosów na lokalnych kandydatów, a nie na odgórnie narzuconą „jedynkę”. Byłby to przejaw dobrze pojętego patriotyzmu lokalnego.

Zastanawiam się też, kiedy zapewniający w wywiadach, że będzie zawsze prezentował w Sejmie własne zdanie Kowal uzna, że już mu nie po drodze z KO i przejdzie do innego klubu parlamentu lub zostanie posłem niezależnym, o ile wcześniej nie zostanie z niej usunięty za nielojalność, która jest jego politycznym znakiem firmowym.

Jerzy Bukowski

Komentarze

CIPAK2019.08.4 9:45
??
Cogito ergo sum2019.08.4 9:40
Kowal to kolejny karierowicz w polityce. Wyborcy powinni takich wycinać. Nie było powodu aby musiał opuszczać PiS. Pewnie wymiękł, tak jak Ujazdowski. Budyń wystraszył się jazgotu o konstytucji i stwierdził, że PiS jest skończone a tu niespodzianka
Polak2019.08.4 9:32
CZY NAPISZECIE NA FRONDZIE O ATAKU TERRORYSTYCZNYM W USA DO KTÓREGO DOSZŁO PARĘ GODZIN TEMU? PEWIEN BIAŁY RASISTA CHRZEŚCIJANIN ZACZĄŁ STRZELAĆ DO PRZYPADKOWYCH LUDZI W CENTRUM HANDLOWYM. W SIECI DOSTĘPNY JEST JEGO MANIFEST. https://fakty.interia.pl/swiat/news-strzelanina-w-el-paso-zginelo-20-osob,nId,3130835
www2019.08.4 9:42
Niby czemu Fronda miałaby pisać o tym zajściu? Bo tobie się tak ubzdurało? O manifeście zamachowca Interia pisze: "...jest to tekst pełen mowy nienawiści, nawołujący do przemocy, rasistowski, przekonujący o wyższości białych i obfitujący w pogróżki wobec różnych mniejszości w USA, w tym wobec imigrantów" Więc gdzie tu widzisz jakiekolwiek wartości chrześcijańskie? Najpierw naucz się dziesięciu przykazań, a potem się odzywaj.
Polak2019.08.4 9:50
LEPIEJ PRZECZYTAJ TEN MANIFEST< JEST W INTERNECIE. ŁADNIE TAM GOŚĆ ODWOŁUJE SIĘ DO WASZYCH UROJEŃ.
Buzek z\\305\\202odziejaszek2019.08.4 9:32
Kowal to kowal. Nie powinien pchać się do sejmu tylko pracować w kuźni bo jako zdrajca , który zdradził nie może nikogo reprezentować.