Jeden jest Pan, jedna wiara, jeden chrzest - zdjęcie
23.10.20, 06:25Fot. Andreas Wahra via Wikipedia, CC BY-SA 3.0

Jeden jest Pan, jedna wiara, jeden chrzest

5

PIERWSZE CZYTANIE

Jeden jest Pan, jedna wiara, jeden chrzest

Ef 4, 1-6

Czytanie z Listu Świętego Pawła Apostoła do Efezjan

Bracia:

Zachęcam was ja, więzień w Panu, abyście postępowali w sposób godny powołania, do jakiego zostaliście wezwani, z całą pokorą i cichością, z cierpliwością, znosząc siebie nawzajem w miłości. Usiłujcie zachować jedność Ducha dzięki więzi, jaką jest pokój.

Jedno jest ciało i jeden Duch, bo też zostaliście wezwani do jednej nadziei, jaką daje wasze powołanie. Jeden jest Pan, jedna wiara, jeden chrzest. Jeden jest Bóg i Ojciec wszystkich, który jest i działa ponad wszystkimi, przez wszystkich i we wszystkich.

Oto słowo Boże.

EWANGELIA

Poznać znaki czasu

Łk 12, 54-59

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Jezus mówił do tłumów: «Gdy ujrzycie chmurę podnoszącą się na zachodzie, zaraz mówicie: „Deszcz idzie”. I tak się dzieje. A gdy wiatr wieje z południa, powiadacie: „Będzie upał”. I bywa. Obłudnicy, umiecie rozpoznawać wygląd ziemi i nieba, a jakże chwili obecnej nie rozpoznajecie? I dlaczego sami z siebie nie rozróżniacie tego, co jest słuszne?

Gdy idziesz do sprawującego władzę ze swym przeciwnikiem, staraj się w drodze dojść z nim do zgody, by cię nie zaciągnął do sędziego; a sędzia przekazałby cię dozorcy, dozorca zaś wtrąciłby cię do więzienia. Powiadam ci, nie wyjdziesz stamtąd, aż zwrócisz ostatni pieniążek».

Oto słowo Pańskie.

Komentarze (5):

A2020.10.23 12:15
Boga nie ma wy wylęknieni katole
Natalja Siwiec2020.10.23 7:34
Jeden jest rytm, jeden rytm, jeden jest węgiel i tlen, zwykłą losu koleją praca, posiłek i sen. Jeden przypada na dzień świt jeden, jeden zmrok. Pierwsi się łudzą nadzieją, a drudzy równają krok. Jeden przypada na dzień świt jeden, jeden zmrok. Pierwsi odchodzą w cień, a drudzy równają krok.
Polak2020.10.23 6:50
...jeden fuehrer, jeden naród. Tylko świat już dobitnie pokazał co sądzi o waszych prototalitarnych zapędach.
AAAtomek2020.10.23 7:08
Jeden prezes, jeden pisowski naród...
Anonim2020.10.23 6:37
Czy ten slogan zainspirował to: ein volk, ein reich, ein führer? Czy może było odwrotnie?