Jan Kapela z Krytyki Politycznej dostrzega pozytywy koronawirusa - zdjęcie
06.03.20, 09:45

Jan Kapela z Krytyki Politycznej dostrzega pozytywy koronawirusa

9

Janusz Korwin-Mikke dostrzegł pozytywy koronawirusa, stwierdzając, że jest „środek na polepszenie puli genetycznej narodu i ludzkości (bo umierają najsłabsi i najmniej przezorni)”. Idąc tokiem rozumowania posła Konfederacji, można byłoby dojść do wniosku, że należy zlikwidować lecznictwo, bo jest ono barierą dla „polepszania puli genetycznej narodu i ludzkości”.

 

Koronawirus ma jednak nie tylko sojusznika w osobie Janusza Korwin-Mikke, sympatie dla koronawirusa zadeklarował również jeden z najbardziej znanych publicystów lewicowej „Krytyki Politycznej” Jaś Kapela w opublikowanym na łamach portalu „Krytyka Polityczna” artykule „7 powodów, dlaczego koronawirus jest dobry dla świata i Polski”.

Zdaniem Jasia Kapeli koronawirus zmniejszył emisje gazów cieplarnianych. Lewicowy publicysta uważa, że stworzony przez chińskich naukowców „koronawirus nie ma licznych wad działań wojennych, a ma prawie wszystkie ich zalety. Nie tylko w epicentrum epidemii koronawirusa, ale w całych Chinach emisje spadły o drastyczne 25 proc. Taki spadek jest absolutnie bezprecedensowy, komentują naukowcy. Emisje spadają zresztą na całym świecie. Czy to jest ta radykalna polityka, na którą czekamy? Wolałbym inną, ale jak się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma”.

Jak wskazuje lewicowy publicysta, zaletą koronawirusa jest to, że w wyniku kwarantanny i pandemii „wraz z zamykaniem fabryk i wstrzymywaniem produkcji przestają działać również węglowe elektrownie i inne kominy. Mniej też jest transportu towarów i ludzi, więc automatycznie powietrze staje się czystsze”.

Według publicysty ''Krytyki Politycznej'' dzięki koronawirusa jest „mniej bezsensownego latania i podróżowania”. Dzięki epidemii „nagle okazuje się, że nie trzeba wszędzie latać, a te same spotkania można odbyć na wideo czacie”.

W opinii lewicowego publicysty dzięki koronowirusowi dochodzi do korzystnej „zmiany w łańcuchach dostaw” — „nagle okazuje się, że oddawanie całej produkcji do rejonów, z których może już ona potem do nas nie wrócić, prawdopodobnie nie jest takim najmądrzejszym pomysłem”. Ideowy lewicowiec uważa, że „wolny rynek się kończy, gdy razem z nim rozprzestrzenia się wirus. Trochę socjalizmu okazuje się być przydatne, gdy w grę wchodzą zabójcze choroby”.

Jaś Kapela uważa, że epidemia jest szansą dla polskich producentów, bo „koszty pracy w Polsce nie są wcale dużo większe niż w Chinach, a za to wciąż znacznie mniejsze niż w Niemczech”. Zdaniem lewicowego publicysty „nie sposób nie przyznać racji ministrze rozwoju” z PiS, że „Polska gospodarka oparta na małych i średnich firmach, które nie miały swoich parków produkcyjnych ulokowanych w Chinach, paradoksalnie na tego typu kryzysie może skorzystać”.

Publicysta lewicowego portalu uważa, że korzyścią z epidemii będzie to, że „ludzie w końcu zaczynają dbać o higienę. Czytają instrukcje, jak prawidłowo myć ręce. Częściej ubierają maseczki. Chorzy nie przychodzą do pracy”.

Jan Bodakowski

Komentarze (9):

przemy\305\233l-72020.03.7 10:28
Kapela Jaś ...gąski taś ! taś!...
czerny2020.03.6 18:45
Koronawirus to drabina ratunkowa dla Gazety Wyborczej. Kiedy ludzie wykupią zapasy papieru toaletowego to nastąpi wreszcie skok w sprzedaży tej ga...ga...ga...zety.
Colargol2020.03.6 18:43
To jeszcze raz panie Janie: lewicowy publicysta, lewicowy publicysta, lewicowy publicysta, o przepraszam, publicysta lewicowego portalu...
katolik2020.03.6 13:23
niech on dla przykładu zarazi się dobrowolnie, będzie można uwierzyć że jest odwazny
jaje2020.03.6 11:58
kapelo kapeli kapelini kiedyś wszyscy trzej razem grywali w romie
Marek2020.03.6 10:04
Dlaczego ten koleś ze zdjęcia ma tak głupi uśmiech? Wygląda jak jakiś lewak.
Polak Ateista Dumny Gej 2020.03.6 10:10
taki wygląd ma każdy debil
polak2020.03.6 10:00
komitet wyborczy SSok z buraka kidawy błońskiej podaje następne hasło wyborcze ---WDROŻY KAŻDY ROssKAZ I NIEMCA I RUssKA --WYBIERAJ MAŁGOŚKĘ -KANDYDATKĘ TUssKA
Pracownik2020.03.6 9:50
Jaś Kapela to taki sam oszołom jak Bodakowski, tylko na lewicy.