Jabłoński: wycieczki izraelskiej młodzieży do Polski budzą wątpliwości  - zdjęcie
31.08.21, 12:29Fot. Pixabay

Jabłoński: wycieczki izraelskiej młodzieży do Polski budzą wątpliwości

34

Wiceszef MSZ Paweł Jabłoński uważa, że „tryb”, w jakim dziś te wycieczki się odbywają „budzi bardzo duże wątpliwości, bo to nie chodzi tylko o uzbrojoną ochronę, która też jest zjawiskiem niespotykanym i nieuzasadnionym”. „Jeśli młodzi ludzie przyjeżdżają do Polski i kojarzą ją tylko ze złem, które tutaj miało miejsce ze strony Niemców” – twierdzi Jabłoński – „a nie mają okazji na przykład spotkania się z polską młodzieżą, nie poznają Polski dzisiejszej, nie poznają także historii zbrodni Niemców na Polakach, to jest coś co później może prowadzić do utwierdzania się negatywnych opinii o Polsce. Trzeba z tym walczyć”.

Wiceminister Jabłoński na antenie Telewizji Republika odniósł się do specyficznego sposobu, organizacji przez państwo Izrael dla tamtejszej młodzieży wycieczek do Polski, głównie na tereny byłych niemieckich obozów koncentracyjnych. Zastrzeżenia budzi zarówno forma, jak i treść, jaka serwowana jest młodym Żydom odwiedzającym nasz kraj przez izraelskie władze. Jabłoński przekonuje, że nawet izraelscy politycy uważają, że tamtejszą młodzież „uczy się o Polsce i to Polskę kojarzy ze zbrodniami II wojny światowej, zbrodniami holokaustu. Nie kojarzy tych zbrodni z Niemcami. Niemcy dziś przedstawiane są jako kraj przyjazny i nowoczesny”. „Tam jest narracja zupełnie inna” – podkreślał Paweł Jabłoński – i  „to jest coś, co należałoby zmodyfikować”.

Polski minister uważa, że wszystko to „budzi niezrozumienie i słuszne oburzenie polskiej opinii publicznej” oraz że należy o tym „bardzo poważnie porozmawiać” ze stroną izraelską. Wiceszef MSZ dodał, że ministerstwo dokonuje aktualnie analizy prawnej porozumień zawartych przed laty pomiędzy stroną polską a izraelską, w oparciu o które odbywają się wspomniane, a kontrowersyjne w swej formie i treści, wycieczki młodzieży izraelskiej do naszego kraju.

Warto przypomnieć, że w 2009 roku izraelski reżyser Yoav Shamir nakręcił głośny dokument p.t. „Defamation” (w dosłownym tłumaczeniu na polski: „Zniesławienie”). Dobitnie on, jaki obraz Polski wpaja się w umysły izraelskiej młodzieży udającej się na wycieczkę do naszego kraju. Dokument bezkompromisowego izraelskiego reżysera został nagrodzony na kilku festiwalach, a sam Shamir dorobił się w swej ojczyźnie łatki… antysemity.

 

ren/TV Republika, PAP

Komentarze (34):

koniec i kropka2021.09.2 10:10
Nie budzą wątpliwości bo to na co pozwala im rząd PiS to skandal nie mający precedensu w żadnym normalnym kraju.Zapomnieli że tam aż roi się od potomków sowieckich zbrodniarzy i dygnitarzy począwszy od polityków ,organizatorów ,pilotów sączących własną zakłamaną historię młodzieży po samych uzbrojonych po zęby ludzi ze służb izraelskich .Zróbcie z tym porządek bo Polacy będą go robić z wami i pandemia przestanie też wam pomagać prędzej czy później
Tylko PO PRAWDZIWE POLSKIE, nie RUSKO-NIEMIECKIE2021.09.1 7:43
POWTÓRZĘ. "Bez dr EWY KUREK nic nie będzie. Chyba, że damy się DYMAĆ tak jak do tej pory. Wielką PRZYJACIÓŁKĄ PRZYZWOITYCH, UCZCIWYCH, SPRAWIEDLIWYCH ŻYDÓW, szczególnie POLSKICH ŻYDÓW, jest PRAWDZIWA POLKA, mająca największą wiedzę o ŻYDACH, szczególnie mieszkających kiedyś na terenie Polski, dr EWA KUREK, nie powinna ona wychodzić ze STUDIA TELEWIZYJNEGO wyjaśniając kwestie ŻYDOWSKIE między POLAKAMI i ŻYDAMI. Nie mówiąc o tym, że w imieniu POLSKI powinna być od "SPECJALNYCH ZADAŃ" w KONTAKTACH z ŻYDAMI. Taki nijaki DANIELS, Żydowska ambasadorka, czy ten Żydowski minister, a nawet nijaki Netanjahu, powinni być pod specjalnym "NADZOREM" dr EWY KUREK, reprezentującym POLSKĘ w tych kontaktach. Kiedy POJAWI się w RZĄDZIE POLSKIM, jako EKSPERT i osoba ODPOWIEDZIALNA za kontakty z ŻYDAMI, dr EWA KUREK, to będzie znak ze nie ma żadnej z KIMŚ "USTAWKI"? OCZYWIŚCIE dr EWA KUREK musi być mocno "UMOCOWANA", najlepiej, jako WICEPREMIER, lub w ostateczności, jako MINISTER. Inaczej to jest tylko "BAJER". Inna sprawa to, że teraz jest cała masa ekspertów od ŻYDÓW z grona dziennikarzy, którzy do tej pory byli ekspertami od sportu, rolnictwa, pojazdów w ruchu drogowym, skupu opakowań zwrotnych czy obrotu owocami. Przy okazji spytam, KIEDY zostanie wyemitowany przez PiS, FILM dr EWY KUREK pt., „KTO RATUJE JEDNO ŻYCIE" znany POLAKOM „PUŁKOWNIK" (od prawie 21 lat leży na półce). Właśnie w tej chwili jest OKAZJA na taką emisje tegoż FILMU. Pięknie współgrałby ze ŚWIADECTWEM POLSKIEGO ŻYDA, ocalałego z Holokaustu, uratowanego przez POLAKÓW Edwarda Mosberga. Przy okazji spytam, CZY będą wspólne z IZRAELCZYKAMI KONFERENCJE na temat "OSZUSTWA w JEDWABNEM", na temat "NIEDOKOŃCZENIE EKSHUMACJI w Jedwabnem", na temat "JAK WSADZIĆ DO WIEZIENIA NIJAKIEGO GRONSSA"" za KŁAMSTWA i PONIŻANIE POLSKI???? Jak zabezpieczyć się przed FABRYKĄ zwaną "PRZEDSIĘBIORSTWO HOLOKAUST" i jej 447??? CZY jak wymóc aby nie nazywano POLSKI naszej OJCZYZNY jakimś dziwacznym słowem POLIN, co to jest POLIN???, ponoć znaczy "MIEJSCE TYMCZASOWE" dla KOGO??? Czy Żydzi będą współpracować nad rozwiązaniem tych spraw??? Czy w końcu IZRAELCZYCY pozwolą pochować na CMENTARZU ŻYDOWSKIM, POLSKICH ŻYDÓW z TEGO DOŁU w JEDWABNEM w którym leżą WRZUCENI jeden na drugim NASI STARSI BRACIA w WIERZE, POLSCY ŻYDZI ZAMORDOWANI PRZEZ siepaczy niemieckich GESTAPOWCÓW i SS-manów??? Przecież jest cały RYTUAŁ POCHÓWKU NASZYCH BRACI POLSKICH ŻYDÓW, nie mogą leżeć we wspólnym DOLE bez POCHÓWKU. CZY JEST ZAPROSZONA do tych rozmów PROFESOR EWA KUREK??? Jak wiemy byli różni ŻYDZI. Jedni byli gotowi oddać swoje życie za Polskę i POLSKICH ŻYDÓW, inni ŻYDZI zaganiali kijami Polskich Żydów do BYDLĘCYCH WAGONÓW na "UMSZLAGPLATZ" aby zawiść tych POLSKICH ŻYDÓW do GAZU w NIEMIECKIM OBOZIE KONCENTRACYJNYM AUSCHWITZ.".
Tylko PO PRAWDZIWIE POLSKIE,2021.09.1 7:47
Tak przy okazji. "Coś mi tu wygląda na jakąś USTAWKĘ. CZY czasami nie przygotowuje się gruntu na to, aby tych ŻYDÓW nie mających nic wspólnego z POLSKĄ, nie znających ani jednego słowa po POLSKU , a którzy ZAŁATWILI sobie już POLSKIE PASZPORTY, POLSKIE POCHODZENIE, OBYWATELSTWO POLSKIE, ZABEZPIECZYLI sobie (WYDRUKOWALI na STARYM PAPIERZE) DOKUMENTY WŁASNOŚCI na jakieś MILIONY HEKTARÓW w miastach i na prowincji, oraz SKONSUMOWAĆ słynne 447, aby przenieść SIĘ do POLSKI i tworzyć nowy NIEMIECKI POLIN na WISŁĄ?? CZY oni marzą (Ci ŻYDZI) aby wróciło "NASZE KAMIENICE" (i LASY) , WASZE ULICE"???".
Anonim2021.09.1 5:02
polskie swinie Izraelem nie beda kierowac. za male sa i czas ich pogonic.
Panioł2021.09.2 10:12
Izrael to nie kraj parchata przybłędo to polityczni gangsterzy w Palestynie
Drogi wiceszefie MSZ Jabłoński,2021.08.31 18:56
Żyd nienawidzi Polskę, Polaków, nasz KK bez II-giej wojny światowej. Żyd nigdy się nie polonizował, co najwyżej asymilował, tzn. przyjmował rzeczywistość jako zło konieczne. Przedwojenne spisy ludności pokazały "czarno na białym" jakim obywatelem był Żyd w Polsce; 60% w ogóle NIE mówiło po polsku, 30% jakoś na targowisku, 40% wszystkich przestępstw to Żydzi, sabotaż gospodarczy państwa, itp., itd. Listę można ciągnąc w nieskończoność. Mauzolemu Polin opłacane z moich podatków FAŁSZUJE HISTORIE! Dlaczego w nim nie ma podręczników szkolnych z Izraela?. A ich hejt-wycieczki? Wprowadzić wizy, minimum $100 od mycki oraz dodatkowe opłaty za noszenie szmat, tj. flag izraelskich zamiast ubrań.
Jim2021.08.31 18:30
Diagnoza słuszna, ale postawa "trzeba z tym walczyć" już jest porażką
Jacek i Placek2021.08.31 18:18
Jak czytam niektóre antyżydowski i rasistowskie komentarze na Frondzie to dochodzę do wniosku, że ta eskorta może się przydać.
Anonim2021.08.31 17:39
Jeżeli wycieczki mają być szkołą nienawiści i pogardy, młodzież zachowuje się skandalicznie jak donosi obsługa, to lepiej aby ich nie było.
krzysztof2021.08.31 17:19
Tę psią ochronne rozbroić, kto pozwala temu jewlejskiemu dziadostwu szarogęsić się w Polsce.
Anonim2021.09.1 5:03
powiedz to swinio polska kaczorowi. zesra sie ze strachu pedal.
Tylko PO PRAWDZIWIE POLSKIE,2021.08.31 16:47
Coś mi tu wygląda na jakąś USTAWKĘ. CZY czasami nie przygotowuje się gruntu na to, aby tych ŻYDÓW nie mających nic wspólnego z POLSKĄ, nie znających ani jednego słowa po POLSKU , a którzy ZAŁATWILI sobie już POLSKIE PASZPORTY, POLSKIE POCHODZENIE, OBYWATELSTWO POLSKIE, ZABEZPIECZYĆ (WYDRUKOWAĆ na STARYM PAPIERZE) DOKUMENTY WŁASNOŚCI NA jakieś MILIONY HEKTARÓW w miastach i na prowincji i SKONSUMOWAĆ słynne 447, aby przenieść do POLSKI i tworzyć nowy NIEMIECKI POLIN na WISŁĄ?? CZY oni marzą (Ci ŻYDZI) aby wróciło "NASZE KAMIENICE (i LASY) , WASZE ULICE"???
Tylko PO PRAWDZIWE POLSKIE, nie RUSKO-NIEMIECKIE2021.08.31 16:45
Bez dr EWY KUREK nic nie będzie. Chyba, że damy się DYMAĆ tak jak do tej pory. Wielką PRZYJACIÓŁKĄ PRZYZWOITYCH, UCZCIWYCH, SPRAWIEDLIWYCH ŻYDÓW, szczególnie POLSKICH ŻYDÓW, jest PRAWDZIWA POLKA, mająca największą wiedzę o ŻYDACH, szczególnie mieszkających kiedyś na terenie Polski, dr EWA KUREK, nie powinna ona wychodzić ze STUDIA TELEWIZYJNEGO wyjaśniając kwestie ŻYDOWSKIE między POLAKAMI i ŻYDAMI. Nie mówiąc o tym, że w imieniu POLSKI powinna być od "SPECJALNYCH ZADAŃ" w KONTAKTACH z ŻYDAMI. Taki nijaki DANIELS, Żydowska ambasadorka, czy ten Żydowski minister, a nawet nijaki Netanjahu, powinni być pod specjalnym "NADZOREM" dr EWY KUREK, reprezentującym POLSKĘ w tych kontaktach. Kiedy POJAWI się w RZĄDZIE POLSKIM, jako EKSPERT i osoba ODPOWIEDZIALNA za kontakty z ŻYDAMI, dr EWA KUREK, to będzie znak ze nie ma żadnej z KIMŚ "USTAWKI"? OCZYWIŚCIE dr EWA KUREK musi być mocno "UMOCOWANA", najlepiej, jako WICEPREMIER, lub w ostateczności, jako MINISTER. Inaczej to jest tylko "BAJER". Inna sprawa to, że teraz jest cała masa ekspertów od ŻYDÓW z grona dziennikarzy, którzy do tej pory byli ekspertami od sportu, rolnictwa, pojazdów w ruchu drogowym, skupu opakowań zwrotnych czy obrotu owocami. Przy okazji spytam, KIEDY zostanie wyemitowany przez PiS, FILM dr EWY KUREK pt., „KTO RATUJE JEDNO ŻYCIE" znany POLAKOM „PUŁKOWNIK" (od prawie 21 lat leży na półce). Właśnie w tej chwili jest OKAZJA na taką emisje tegoż FILMU. Pięknie współgrałby ze ŚWIADECTWEM POLSKIEGO ŻYDA, ocalałego z Holokaustu, uratowanego przez POLAKÓW Edwarda Mosberga. Przy okazji spytam, CZY będą wspólne z IZRAELCZYKAMI KONFERENCJE na temat "OSZUSTWA w JEDWABNEM", na temat "NIEDOKOŃCZENIE EKSHUMACJI w Jedwabnem", na temat "JAK WSADZIĆ DO WIEZIENIA NIJAKIEGO GRONSSA"" za KŁAMSTWA i PONIŻANIE POLSKI???? Jak zabezpieczyć się przed FABRYKĄ zwaną "PRZEDSIĘBIORSTWO HOLOKAUST" i jej 447??? CZY jak wymóc aby nie nazywano POLSKI naszej OJCZYZNY jakimś dziwacznym słowem POLIN, co to jest POLIN???, ponoć znaczy "MIEJSCE TYMCZASOWE" dla KOGO??? Czy Żydzi będą współpracować nad rozwiązaniem tych spraw??? Czy w końcu IZRAELCZYCY pozwolą pochować na CMENTARZU ŻYDOWSKIM, POLSKICH ŻYDÓW z TEGO DOŁU w JEDWABNEM w którym leżą WRZUCENI jeden na drugim NASI STARSI BRACIA w WIERZE, POLSCY ŻYDZI ZAMORDOWANI PRZEZ siepaczy niemieckich GESTAPOWCÓW i SS-manów??? Przecież jest cały RYTUAŁ POCHÓWKU NASZYCH BRACI POLSKICH ŻYDÓW, nie mogą leżeć we wspólnym DOLE bez POCHÓWKU. CZY JEST ZAPROSZONA do tych rozmów PROFESOR EWA KUREK??? Jak wiemy byli różni ŻYDZI. Jedni byli gotowi oddać swoje życie za Polskę i POLSKICH ŻYDÓW, inni ŻYDZI zaganiali kijami Polskich Żydów do BYDLĘCYCH WAGONÓW na "UMSZLAGPLATZ" aby zawiść tych POLSKICH ŻYDÓW do GAZU w NIEMIECKIM OBOZIE KONCENTRACYJNYM AUSCHWITZ.
Foster2021.08.31 15:01
Zgroza - "jeszcze im się spodoba i zechcą wrócić". Co w waszych podejrzliwych głowach siedzi ?
Drogi wiceszefie MSZ Jabłoński,2021.08.31 14:42
Żyd nienawidzi Polskę, Polaków, nasz KK bez II-giej wojny światowej. Żyd nigdy się nie polonizował, co najwyżej asymilował, tzn. przyjmował rzeczywistość jako zło konieczne. Przedwojenne spisy ludności pokazały "czarno na białym" jakim obywatelem był Żyd w Polsce; 60% w ogóle NIE mówiło po polsku, 30% jakoś na targowisku, 40% wszystkich przestępstw to Żydzi, sabotaż gospodarczy państwa, itp., itd. Listę można ciągnąc w nieskończoność. Mauzolemu Polin opłacane z moich podatków FAŁSZUJE HISTORIE! Dlaczego w nim nie ma podręczników szkolnych z Izraela?. A ich hejt-wycieczki? Wprowadzić wizy, minimum $100 od mycki oraz dodatkowe opłaty za noszenie szmat, tj. flag izraelskich zamiast ubrań.
Anonim2021.08.31 14:39
Polska to republika bananowa w centrum Europy, żydostwo tu robi za szlachtę. Niedzielski przeciez jawnie jest poza zasięgiem polskiego wymiaru sprawiedliwości. Równiez żydki z Izraela wjeżdżają jak do siebie z uzbrojona ochroną (niech którys polski policjant spróbuje podskoczyć do takiego, prędko zobaczy kto rządzi w Polsce! O zachowaniu i syfie zostawianym przez kwiat młodego żydostwa szkoda strzępić ryja. Jesteśmy kolonia żydowską. Straszne.
Po 11 ... dziadwawelski pisze CYT.:2021.08.31 14:29
"Wyposażyli 300 tysięcy islamistów w nowoczesną broń, z której zginą teraz tysiące ludzi. Pastuchowo afganów będzie po 20 latach takim samym pastuchowem jak było przed "wyzwoleniem" przez amerykańców ;-)) Zorganizowana akcja zasiedlenia islamistami zachodu ( 200 tysięcy przywiezionych w ciągu 15 dni !!!!!!!!!!) zakończyła się powodzeniem. Jeszcze powinni sobie przyznać medal za "najszybszą rejteradę" w dziejach nowożytnych ;-)))))))))))))) " - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - żydek "prof. dr" Hertrich-Woleński po raz enty pokazuje, jakim jest HIPOKRYTĄ! . . . . Broni tych z Białorusi a tu proszę ... Afgany to nie tylko dywany, ale i ISLAMIŚCI!
hrabia Potocki2021.08.31 14:12
Program powinien byc wzbogacony o wspolna historie zydow i polakow , pokazc te dobre ale i zle momenty w naszej wspolnej przeszlosci, szczegolnie pokazac momenty po rewolucji pazdziernikowej i czasu najazdu sowietow na Polske w 1920 roku oraz witania ich w malych miasteczkach na wschodzie Polski przez mniejszosc ,naszych starszych braci,,, zabronienia noszenia broni na terenie Polski przez sluzby obcego panstwa ktore opiekuja sie szkolnymi wycieczkami, pokazac rowniez dzialalnosc UB i ich mocodawcow , oraz niezliczone mordertwa tych bandytow ubranych w polskie mundury, wiekszosc nas wie o kogo chodzo , pozdrawiam,, tych zaszczepionym i tych przeciwnikow szczepien ktorzy tez maja swoje racje Nie rozumiem tego w samolocie wszyscy w maseczkach a do jedzenia zdejmuja maseczki , czyli wirus nie krazy , glupota goni glupotena tym swiecie
Po co nam żydzi w Polsce?2021.08.31 13:58
Wszystkie cywilizowane narody prędzej czy później pozbywały się pasożytów. Jedni ładniej inni brzydziej. Ale wszyscy! Chyba czas wreszcie wyciągnąć wnioski.
Anonim2021.08.31 13:57
PiSdzielce potrzebują nowego wroga, a Żyd jak zwykle pod ręką.
Rumcajs2021.08.31 15:56
Platfusy od tuska mają wroga, Polske i Polaków. nie mylić z Polaczkożydami.
Drogi wiceszefie MSZ Jabłoński,2021.08.31 13:55
Żyd nienawidzi Polskę, Polaków, nasz KK bez II-giej wojny światowej. Żyd nigdy nie polonizował, co najwyżej asymilował, tzn. przyjmował rzeczywistość jako zło konieczne. Przedwojenne spisy ludności pokazały "czarno na białym" jakim obywatelem Rz. P. był Żyd w Polsce; 60% w ogóle NIE mówiło po polsku, 30% jakoś na targowisku, 40% wszystkich przestępstw to Żydzi, sabotaż gospodarczy państwa, itp., itd. Listę można ciągnąc w nieskończoność. Mauzolemu Polin opłacane z moich podatków FAŁSZUJE HISTORIE! Dlaczego w nim nie ma podręczników szkolnych z Izraela?. A ich hejt-wycieczki? Wprowadzić wizy, minimum $100 od mycki oraz dodatkowe opłaty za noszenie szmat, tj. flag izraelskich zamiast ubrań.
a i owszem2021.08.31 13:54
Jo'aw Szamir i jego film »Dezinformacja«.
Aldona2021.08.31 13:44
Wycieczki młodzieży poborowej z Israel do Polski NIE MOGA BYC W DOTYCHCZASOWEJ FORMIE PROWADZONE GDYZ SŁUŻ WYTWARZANIU U TYCH LUDZI ZAGROŻENIA POBYTEM W NASZYM PIĘKNYM KRAJU. hISTORYCZNA INTERPRETACJA JEST ANTYPOLSKA I WREDNA , OBŁUDNA I KŁAMLIWA TAKA DAMA JAK WYSTAPIENIE POLAKOŻERCÓW W POKROJU NETANYAHU CZY TEGO E.WIESELA KTÓRY POLAKOŻERSTWO WYSSAŁ ZE SPERMA OJCA RUMUŃSKIEGO PRZYBŁĘDY
Spierdalaj kurwo Łukaszenki!2021.08.31 13:56
Prowokatorze!
Aldona2021.08.31 20:23
Moshe popraw kipah i podkręć pejsa
wieslaw2021.08.31 13:23
Wycieczki te maiły za cel edukowanie młodzieży izraelskiej w duchu nienawiści do Polaków, a na to nie możemy pozwolić. Przymykano dotychczas na to oczy, w nadziei, że przyjdzie opamiętanie, że stronie izraelskiej zależy na dobrych relacjach z naszym krajem. Nie zależy. Z pełną premedytacją szkalują nas jak mogą i obwiniają za Holokaust. Nie można na to pozwolić, czas zdecydowanie postawić veto
bogdanus2021.08.31 13:19
Po czasie ale się obudziliście.
gosia2021.08.31 13:10
rządzący obudzili się? jestem w szoku na jaki czas? na miesiąc....zaraz powiedzą, że źle to zinterpretowali...... myślą że ludzi nie widzą ich ignorancji?
Prawda2021.08.31 12:58
Czy to są Wnuki --Żydo -Komuny co niszczyli Naród Polski z 1945 roku ==
Anonim2021.08.31 12:51
Dzisejsze wladze w Polsce nigdy nie byly tak proizraelskie. Dzieci premiera chodza do zydowskiej szkoly a on sam co najmniej mial Zydow jako przyszywa narodzine. Zona prezydenta ma pochodzenie zydowskie, a on sam jest kibicem Cracovii, klubu ktory nigdy nie ulegl zachodniej modzie na antysemityzm tak jak dzis wszyscy ulegaja modzie na zboczenia.
Drogi wiceszefie MSZ Jabłoński,2021.08.31 12:46
Żyd nienawidzi Polskę, Polaków, nasz KK bez II-giej wojny światowej. Żyd nigdy nie polonizował, co najwyżej asymilował, tzn. przyjmował rzeczywistość jako zło konieczne. Przedwojenne spisy ludności pokazały "czarno na białym" jakim obywatelem Rz. P. był Żyd w Polsce; 60% w ogóle NIE mówiło po polsku, 30% jakoś na targowisku, 40% wszystkich przestępstw to Żydzi, sabotaż gospodarczy państwa, itp., itd. Listę można ciągnąc w nieskończoność. Mauzolemu Polin opłacane z moich podatków FAŁSZUJE HISTORIE! Dlaczego w nim nie ma podręczników szkolnych z Izraela?. A ich hejt-wycieczki? Wprowadzić wizy, minimum $100 od mycki oraz dodatkowe opłaty za noszenie szmat, tj. flag izraelskich zamiast ubrań.
Grizzly2021.08.31 12:45
Tylko z polskimi przewodnikami certyfikowanymi przez dr Kurek! Absolutnie bez "ochrony" Mossadu!
rabbi inoCenty stinkfurtz2021.08.31 13:34
... przy odpowiednim .... smarowaniu ...wrzód na dooooopie .... nie musi doskwierac ...hehe szalom jaro https://www.youtube.com/watch?v=a8KfteiG5RM&t=7s