Iran sprawdza wytrzymałość USA. ,,Nasza cierpliwość ma swoje granice!'' - zdjęcie
25.02.21, 09:00Fot. Adam Jones via Flickr, CC 2.0

Iran sprawdza wytrzymałość USA. ,,Nasza cierpliwość ma swoje granice!''

6

Oficjalne potwierdzenie przez irańskie władze ograniczenia międzynarodowych inspekcji w swych obiektach nuklearnych wywołało istotną reakcję Stanów Zjednoczonych. Rzecznik Departamentu Stanu USA Ned Price oświadczył, że cierpliwość jego kraju wobec Iranu "nie jest nieograniczona".

Teheran od tygodnia nie ustosunkował się do zaproszenia wystosowanego przez europejskie mocarstwa na nieformalne spotkanie z udziałem USA, dotyczące programu nuklearnego prowadzonego przez Iran. Nowy prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden wyraża jednak nadzieję, że na drodze dyplomacji możliwe jest wypracowanie odpowiednich rozwiązań w tej sprawie. Biały Dom nie chce też uzależniać nuklearnego dialogu z bliskowschodnim mocarstwem od uwolnienia przez Iran Amerykanów, pozostających w tym państwie.

Jednak postawa władz irańskich wyraźnie nadszarpnęła w ostatnim czasie cierpliwość Waszyngtonu. Celem dążeń Teheranu jest zniesienie międzynarodowych sankcji nałożonych na ten kraj oraz przywrócenie nuklearnej umowy z 2015 roku. Irańscy przywódcy religijni konsekwentnie nawołują do twardej polityki wobec zachodnich mocarstw.

ren/PAP,Fronda.pl

Komentarze (6):

Anonim2021.02.26 9:02
Israel to homofobiczny , faszystowski kraj gdzie człowiek z trzema zarzutami Prokuratora niejaki Netanjahu jest premierem. Israel to kraj z państwowym APARTHEID!!! Kraj który kupił broń atomowa od rasistów z RPA a materiały rozszczepialne UKRADŁ!!! Gdzie jest pan Prezydent Joe Biden ze swoimi dekretami?? Gdzie jest obrońca demokracji i uciśnionego Narodu Palestyńskiego Prezydent Joe Biden. Nie ma , nie słychać dobrze ,że choć nie zatelefonował do kanalii Netanjahu zydowskiego rasisty , człowieka ,który urwał się z rasistowskiego średniowiecza. Gdzie tam Iran ze swoim programem energetyki jądrowej , jakie zagrożenie ?
Maciej Piwowar2021.02.25 11:24
BRAWO IRAN.Nie ustępować OSZOŁOM znad Potomacu na milimetr. Decydenci znad Potomacu są na smy----- Izraelitów. Za Iranem jako Sojusznik jest Rosja i Chiny.Albo RÓWNE PRAWA w Posiadaniu Broni Atomowej np: Izrael ,albo CHOCHOLI TANIEC z PONURYM ŻNIWIARZEM.
matis892021.02.25 10:10
Dorwał się do władzy lewak i szatanista Biden, przez oszustwo i już kombinuje wojenkę. Po to aby ujawnił się Antychryst ze swoim fałszywym pokojem.
kaka2021.02.25 9:39
Dlaczego irael ma rakiety z lad jadrowymi -ale tam kontrolowac nie wolno
Mirek2021.02.25 9:54
Naucz się najpierw kacapski nieuku pisać po polsku . Iran nie będzie miał broni jądrowej bo w najgorszym razie dostanie po łbie .
Maciej Piwowar2021.02.25 11:29
@ Mirek Myśl bo Nie boli.Iran od DAWNA ma tzw.,,BRUDNĄ" ( zawsze się zastanawiam przy tym określeniu Brudna >>> jaka jest różnica dostać pałką ,a maczuga ,I w tym ,czy tamtym wypadku ZIMNY TRUP ) broń Jądrowa ( mam nadzieje ,że Irańskich naukowców nie uważasz z IDIOTÓW)