Grzegorz Górski: Zdrada USA. Polska powinna się zbroić na potęgę - zdjęcie
26.05.21, 16:29

Grzegorz Górski: Zdrada USA. Polska powinna się zbroić na potęgę

123

Joe Biden w czasie kampanii prezydenckiej zapewniał, że utrzyma surowy kurs wobec Rosji. Okazuje się jednak, że nowy prezydent Stanów Zjednoczonych dąży do resetu w stosunkach z Rosją, jaki wcześniej miał miejsce w czasie prezydentury Baracka Obamy. Komentując kolejne ustępstwa administracji Bidena wobec Moskwy prof. Grzegorz Górski przekonuje, że Polska musi w tej sytuacji skupić się na zbrojeniu i szukaniu sojuszników w najbliższym otoczeniu.

- „Ponieważ widzę, że większość komentatorów i specjalistów jest - delikatnie rzecz ujmując - zszokowana ostatnimi występami J. Bidena i jego otoczenia na kierunku rosyjsko - niemieckim, to chciałbym jedynie przypomnieć, że sygnalizowałem to jeszcze przed wyborami w USA, kiedy dokładnie takie scenariusze działania administracji demokratycznej w USA przewidywałem”

- pisze prof. Grzegorz Górski w swoim wpisie na Facebooku.

- „Dzisiaj jest już gorzej - Putin przygotowuje tę całkowicie naiwną i w istocie dziecinną administrację do rozmów w Genewie - eskaluje konflikt na Ukrainie wschodniej, spuścił ze smyczy Łukaszenkę, stawia słupki graniczne na Arktyce, etc. Innymi słowy, wyznacza zakres ustępstw dla Amerykanów udając, że pomoże im z Chińczykami. A ci w to wierzą....”

- zauważa prawnik.

Zdaniem prof. Górskiego to czas, aby Polska zaczęła się zbroić.

- „J. Biden w czasie rozmów w Genewie zapewne utnie drzemkę (bo takie są uwarunkowania wiekowe), a w tym czasie  jakiś dzisiejszy Alger Hiss uzgodni z Putinem New Deal. Za jakieś 25 lat dowiemy się o tym, kiedy jakiś dziennikarz (no bo przecież nie FBI czy CIA) ustalą, kto był kretem Putina w tej administracji. Innymi słowy - naprawdę zbrójmy się i szukajmy przyjaciół w naszym otoczeniu. Sleepy Joe jest naprawdę very sleepy...”

- konkluduje.

kak/Facebook

Komentarze (123):

Podpis2021.05.27 23:28
Czy ten portal już całkowicie przejęły moskiewskie onuce?
Jakub2021.05.27 18:38
Pan prof. do niezbyt rozgarniętych nie należy. PiS rządzi wraz ze swymi 1/2"sojusznikami 6 lat a zbrojenia tyci w pici. Ten cymbał tego nie widział?! To durni Francozi w 1940 r. Chcieli by im na kolanie Polacy stworzyli dywizję pancerną gdy Niemcy byli pod Paryżem a gdy Polacy chcieli dużo wcześniej taką dywizję tworzyć to byli z pogardą olewani. A teraz chcesz z rękawa wojsko uzbroić i wyszkolić? A te 24 drony, które "mają być" w 24r. nas obronią wy głupki?! I te buble z PGZ-u? Ja nie mam już słów na was, którzy rządzicie Polską od 30 lat. A komuniści byli jeszcze gorsi bo zbroili nas do napaści na kraje, które nie były naszymi wrogami. Nie może być dobrze w tym Kraju, wszystko pofajdane. Brak tych żydowskich łbów od śledzi! Od tego zacznijcie debile!
Japa2021.05.27 15:33
Pan Górski ma rację . Musimy byś silni , dumni i waleczni . Tylko o kim i o czym On mówi? O Polakach i Polsce .?Wystarczy zapoznać się ze sprawą Turowa . Tam widać dokładnie jacy jesteśmy . No i ta siła , to uzbrojenie . Niby jak to zrobić abyśmy byli silniejsi od IV Rzeszy , Rosji a i Ameryki też. Sojusz z Turcją ? Moze , ale na warunkach Turcji.. Abyśmy byli śilniejsi .... Musielibyśmy wpierw przekonać Budkowatych i Grodzkowatych . Oni by się mogli na to nie zgodzić
Tylko PO2021.05.27 13:19
Chcesz POKOJU??? ZBRÓJ się na POTĘGĘ, w najnowocześniejsza broń z CAŁEGO ŚWIATA. Nie możemy dopuścić aby ponownie ZADYMIŁY KOMINY KONZENTRATION LAGER i ESZELONY wywożący PRAWDZIWYCH POLAKÓW na SYBIR. Wole jeść suchy chleb niż pozwolić aby moje DZIECI i WNUKI zostały WYMORDOWANE przez WROGÓW POLSKI i POLAKÓW, NAJEŹDŹCÓW. POWINIEN być wdrożony PROGRAM pod nazwa "KAŁASZ 500+" (te 500 to 500 sztuk nabojów wystrzelonych przez swoja broń na strzelnicach i 5000 sztuk w domowym magazynku). Program "KAŁASZ 500+" obejmuje TYLKO PRAWDZIWYCH POLAKÓW, PATRIOTÓW. Trzeba uważać aby nie przemknęli się do tego programu WROGOWIE POLSKI i POLAKÓW. Szczególnie POMIOT tych którzy przybyli do Polski na SOWIECKICH TANKACH w 1944 roku, zamieniając swoje CHACHŁACKIE SOWIECKIE nazwiska na POLSKOBRZMIĄCE. Zaraz WROGOWIE POLSKI i POLAKÓW zaczną BEŁKOTAĆ, BAŁAKAĆ, kto będzie weryfikował , kto jest PRAWDZIWYM POLAKIEM PATRIOTA, od razu ODPOWIEM, weryfikować będziemy My PRAWDZIWI POLACY, III pokolenie AK, WiN, NSZ.
Japa2021.05.27 15:46
Masz piękne marzenia " Tylko PO " Zwłaszcza z tą weryfikacją .Pokolenie AK, WiN ,NSZ. piszesz . A gdzie ono jest ? Większość w grobach . A ich pokolenie ? Mało pozostało . Za to zachowało się w dość dobrym stanie , pokolenie tych co ich do grobów pakowali. Do dziś tych grobów nie znaleziono Tylko za PIleckiego czerwoni powinni zniknżć z naszego życia . A zginęli ? Ten co im pomógł przeżyć bezkarnie dostał nawet Nobla i szuka teraz pracy...No , ale pomarzyć można . Tylko pomarzyć .
robaczek2021.05.27 13:11
POWIATOWY POZIOM POLITYKI ZAGRANICZNE PIS.......................................... DYPLOMATOLY............................ i znowu sami zostalismy.............................. nieudacznicy....
Felek2021.05.27 13:03
Typowy dyplomatołek z Pisowskim rodowodem. To jest właśnie spuścizna myśli chłopów pańszczyźnianych i szlachty zaściankowej. W jednym przypadku to zastaw sią a postaw się, a w drugim- nadstawmy tyłka większemu, nieważne ile i co będzie tam ładował. Gdyby Pis nie unosił się dumą to dawno dogadał by się Z Niemcami, Francją, wieloma innymi krajami Europy, a nawet Turcją z wielkimi korzyściami dla naszego kraju. Zamiast tego woli tworzyć papierowe mocarstwo z Węgrami, które nic nie znaczą i w dodatku puszczają oko do Putina. Jak przyjdzie co do czego to Orban nawet nie splunie w naszym kierunku.
XYZ2021.05.27 12:48
Władzę Polski doprowadziły do tego ze wszyscy oprócz Węgier są źli.Węgrzy też będą źli gdy nie będziemy im już potrzebni.Zbroić się i co dalej.Kaczyńskiego to wina i tych co mu zaufali.
infor2021.05.27 12:19
Każdy wiedział że ten cały biden to takie głupawe lewackie gów.o które będzie parło do sojuszu z putinem
DLA RZĄDZĄCYCH LICZY SIĘ TYLKO "NOWY ŁAD"2021.05.27 11:21
Problem jest w tym, że obecnie rządzący Polska Morawiecki i jego pryncypał Kaczyński, uznali Polskę jako "państwo" (Generalną Gubernatorstwo 2) podporządkowane IV Rzeszy (zwaną UE), tak jak wcześniej zrobił to Tusk, Trudno zatem się dziwić, że Śpiący Joe ma Polskę gdzieś i sprzeda ją za czapkę gruszek Putinowi. Morawiecki natomiast nie po to został premierem Polski, żeby wzmocnić militarną siłę Polski, o czym świadczą jego posunięcia dotyczące redukcji programów modernizujących Wojsko Polskie, które były planowane za czasu premier Szydło.
Tylko PO2021.05.27 13:23
Za Premier SZYDŁO, czy za Premier KOPACZ z PO????
Anonim2021.05.27 13:26
Przecież przez 8 lat rządziło PO i bardzo mocno rozwijało Wojsko Polskie i niezmiernie mocno je MODERNIZOWAŁO. Choćby te skuteczne KARAKALE z wielka ilością CZĘŚCI ZAMIENNYCH i SERWISOWYCH.
Krakus2021.05.27 11:18
To "Fort Trump" nas jednak nie obroni?
robaczek2021.05.27 11:10
powiatówki z PIS................. taka polityke zagraniczna prowadzicie. TYLE ZNACZYMY NA SWIECIE Z pis i ich szabelkami......................... NIC.................... brawo pisiusie...... brawo............ eh.... tylko Polski szkoda.
sgsf2021.05.27 11:08
a jak Polska dziwiła się że Trump nie wygrał wyborów to mówili że PISowcy ble ble ble a teraz sami podkulają ogony i przekrzykują kto pierwszy, kto pierwszy! Podwójna moralność.
Trurl2021.05.27 10:57
Jak na razie to PiS obrażą wszystkich dookoła. Został tylko Orban i Erdogan, przy czym Orban to przyjaciel Putina.
T2021.05.27 10:55
Głupiś! Polska powinna pokładać nadzieję w Bogu, a nie w sojuszach czy swojej sile!
Jakub2021.05.27 18:50
Po raz pierwszy się s tobą zgodzę, ale "strzeżonego Pan Bóg strzeże". Modlić się a tego co potrzeba wykonać w materii nie zaniedbywać. A 30 lat rządów głupców i zwodzicieli nie da się łatwo odrobić.
alka2021.05.27 10:37
czy nasz rząd zajmie stanowisko w sprawie pracy zdalnej? w mojej firmie jest wydział który w 100% wykonuje zdalnie swoje zadania,,,jednak Naczelny pod presją jak się domyslam innych zazdrosnych pracowników,,, myśli zmusić do powrotu do firmy ludzi którzy w ogóle nie muszą pracować w firmie,,, będziemy niepotrzebnie robić zagęszczenie w autobusach i narażać siebie ,,,,czy jest tu jakieś wyjście? Firma jest państwowa
Trurl2021.05.27 10:55
Jak firma jest państwowa to raczej pożytek z niej żaden
Jakub2021.05.27 18:53
alka, pogadaj ze związkami zawodowymi z Solidarności. Piszę poważnie.
kasikas2021.05.27 10:31
to było do przewidzenia.....zgoda buduje niezgoda rujnuje.....żeby nie wiem jak się zbroić nic to nie da,,,trzeba się dogadywać z sąsiadami,,,nie pisać bzdur i reagować łagodnie bez gróźb ,,,bo Konia kopać nie warto....
robaczek2021.05.27 10:07
I WIDZIMY SILE POWIATOWEJ POLITYKI ZAGRANICZNEJ PIS..................................... nieudacznicy..................
admin2021.05.27 10:05
Rząd doskonale sobie zdaje sprawę z zagrożenia niemiecko-rosyjskiego układu i do tego niestety znowu amerykanie lewacy nas opuścili. Trampa nie ma koniec naszej niepodległości. Dlatego kupili drony od Turcji, któłra zawsze nam sprzyjała, a ma armię największą.
Jakub2021.05.27 18:58
Turcja zawsze nam sprzyjała bo płaciliśmy jej "podarek" (daninę). Dlatego padyszach co chwilę nerwowo zapytywał: "Czy przybył poseł z Lechistanu?"
Jacuś2021.05.27 8:58
Zawsze trzeba najlepiej liczyć na siebie, dlatego przyznaję rację p. Górskiemu. Nieraz "przyjaciele" zostawiali nas na lodzie. Historia też pokazała, że nawet małe kraje mocne militarnie odstraszały tym, iż agresor odstępował od ataku mając na uwadze pomimo wygranej, duże straty poniesione w działaniach wojennych.
trzaska2021.05.27 10:04
Myślę, że czas zwrócić się do Boga o ochronę , bo liczenie na przyjaciół źle się kończy. Zaufać Bogu tzn wypełniać jego przykazania, a On sam zatroszczy się o nas, w przeciwnym razie skończymy na śmietniku historii.
jack2021.05.27 11:24
Nie tutaj. Tutaj są Czaskoskie Hołownie Peszki Thuny a są ich całe tabuny ba miliony. Oni wszyscy nie oddaliby za "ten kraj" "ani kropli własnej krwi" - to cytat. Nie ma wojny [na razie] a już szkodzą Polsce. Póki co to są śmiertelni wrogowie Polski.
Korporacje, które wygrały wybory2021.05.27 8:35
...i posadowiły na fotelu swojego człowieka, muszą teraz na tym zarobić. Mamy też kolejny ciekawy przypadek "nadreprezentacji" żydów w amerykańskim rządzie...
kefas2021.05.27 8:12
A miało być tak pięknie, a wyszło jak zawsze.
admin2021.05.27 10:07
nic nie wyszło, o wolnośc trzeba walczyć cały czas, nic nie jest dane na zawsze. Niemcy myślą tylko o biznesie, ale dostaną od Rosji wcześniej czy poźniej za zdradę Europy.
o ...2021.05.27 7:56
Turcja to nasz naturalny sprzymierzeniec - paradoksalnie od lat, a w szczególności od wiktorii wiedeńskiej. Tylko my jesteśmy takimi głupkami, ze wolimy z "cywilizowanym" zachodem, który ustawicznie nas dyma. Pomyślcie, czy doszłoby do rozbiorów, gdybyśmy w odpowiednim momencie sprzymierzyli się z Turkami przeciw Moskwie? Twierdzę, ze nie! Może teraz, w końcu ktoś poszedł po rozum do głowy ...
:)2021.05.27 11:10
w końcu mądra opinia. pozdrawiam
o ...2021.05.27 11:24
... dzięki ... dodam, ze Turcja nigdy nie zaakceptowała rozbiorów Polski, a w czasach; kiedy polski nie było na mapie Europy, na oficjalnych "imprezach" dyplomatycznych w Turcji zawsze ktoś oficjalnie pytał o "posłów z Lechistanu" ...
Gienio2021.05.27 15:40
Sri Lanka jest naszym naturalnym sprzymierzeńcem.Nawet gdy w Polsce panowały mroczne czasy komunizmu nieprzerwanie płynęły do Polski dostawy herbaty z Ceylonu (obecnie Sri Lanka).Sojusz Polska ,Węgry,Turcja,Sri Lanka i ewentualnie Gabon są w stanie przeciwstawić się hegemonii Chin,Rosji i USA.
noooo2021.05.27 22:01
a ile z Rosji dostaliśmy w tych czasach dobra wszelakiego ... to dopiero byli przyjaciele ... oni nas bronili przed wrednym kapitalistycznym zachodem, a myśmy kazali im won ... cóż za niewdzięczność ... a ty gienio o jakiejś sri coś tam ... weź się nie ośmieszaj, ruSSki trolu ...
Jakub2021.05.27 19:34
By nie doszło do rozbiorów trzeba było dbać o swój kraj a nie dawać niepodległość Prusom po szwedzkim potopie i przestać patrzeć przez palce na anarchię magnacką.
Anonim2021.05.27 7:27
Mamy się zbroić i szukać sojuszników..! ! ! Czyli kogo..? Węgry..? Przecież Orban gra z Putinem..!
trzaska2021.05.27 10:08
Jest szansa w trójmorzu a wtedy ani wschód ani zachód nam nie podskoczy czas się dogadać.Izrael ma też przyjaciół którzy czekają na jego ziemie.
Cynik2021.05.27 7:26
Jak nie ma się bladego pojęcia o dyplomacji i nie potrafi się skutecznie lobbować we własnym interesie to pozostaje tylko opowiadać slogany i puste hasła o zdradzie i zbrojeniu. Polityka to interesy a nie sympatie a pieniędzy na zbrojenia nie mamy bo przejedliśmy na socjal jeszcze przed pandemią a na przesadny wzrost gospodarczy w dłuższej perspektywie pod rządami obecnych neomarksistów nie ma co liczyć.
bolo2021.05.27 7:33
czyli powrót dawnych elyt to przepis na świetlaną przyszłość.... tyko kogo?
Cynik2021.05.27 12:46
Współczuję, że nie potrafisz sobie wyobrazić sobie własnego kraju rządzonego przez ludzi kompetentnych i nie pochodzących z rządzącego od lat układu dwóch populistycznych sił.
sk_KO'2021.05.27 1:01
Co prawda nie jestem profesorem, ale myślę i czuję dokładnie to samo. Dziwi mnie ta naiwna wiara Amerykanów w ewentualną pomoc Ruskich w przypadku konfliktu z Chinami. Walczyli z nimi na wszystkich frontach świata i nadal nic o nich nie wiedzą. Powinni raczej czym prędzej zacząć rozmawiać z Chinami o rozparcelowaniu Rosji, bo to potężny kawał świata leżący odłogiem. Myślę, że pragmatyczni do bólu Chińczycy, mogą być zainteresowani.
A SKAD ci ten pomysl wpadl do lba?!2021.05.27 3:31
"Dziwi mnie ta naiwna wiara Amerykanów w ewentualną pomoc Ruskich w przypadku konfliktu z Chinami.
Art2021.05.27 0:27
Prof Górski tak się zna na stosunkach międzynarodowych jak świnia na gwiazdach. Naprawdę musicie go cytować? Nie możecie znaleźć sensownego i przede wszystkim douczonego polskiego politologa? Ten człowiek jest niepoważny i po prostu plecie głupoty od lat. Żaden sensowny politolog nie przywiązuje wagi, do tego, co on wygaduje. On jest powszechnie ignorowany. Tylko u was jak gwiazda betlejemska. Śmiech.
Prawda2021.05.27 0:26
Polska powinna zbudować Bombe Atomową jest wstanie mieć przynajmniej 20 bomb atomowych ======Ukraina odała 1200 bomb atomowych Moskalom i potem najechali na Ukraine --
Art2021.05.27 11:47
Taaa, zanim Polska zbuduje pierwsza bombe, zbankrutuje bo wylecimy z Unii i NATO na kopach. Wiesz, co to jest Traktat o nierozprzestrzenianiu broni atomowej? Wiesz, co oznacza rownowaga sil w Europie? Nie wiesz, bo niby skad. Jestes zbyt leniwy, zeby zaglebic sie w temat. Pleciesz glupoty, a reszta ignorantow daje ci plusy. Moze jednak nie jest za pozno na ponowne nawiazanie kontaktu z rzeczywistoscia?
czekista2021.05.27 0:15
Zostaniemy sami jak w 1939roku. Czego sie spodziewaliscie? W calej tysiacletniej histori nie mielismy sprzymierzencow
Portos2021.05.26 23:57
J.Bidet do DPS !
Olej przestań PIERDOLIĆ, żydzie!2021.05.26 23:28
Pisz tylko to, co wiesz, a że wiesz niewiele pisz niewiele!
Olej2021.05.26 22:47
Pisałem tu na tym portalu jakiś czas temu.................... Olej2020.07.9 23:13 Nad Polską rozpościera się trupi odór rozkładu, ten sam który już dotknął Europę i ją trawi. Przed pierwszą, przed drugą wojną światową, ludzie się bawili w schyłkowych czasach degrengolady i dekadencji. Bankrutowały stare systemy porządku wartości i resztek człowieczeństwa. Jakoby nowe czasy miały przynieść zwrot, przebudzenie idei, powiew nowego czasu epok. Nowe porywało młodych ludzi do komunizmu, narodowego socjalizmu, faszyzmu. Świat przygotowywał się do ognia i morza krwi. Nie inaczej rysuje się perspektywa obecnego czasu. Brutalność starych bankrutów, którym zawalił się projekt zbolszewizowania świata, w tym Polski, z cynizmem i perfidią zmanipulowali młode i głupie pokolenia, wiodąc tę zdurniałą masę na zatracenie. W buncie głupców pod wodzą szatanów. Tragedia czasu rozerwania pokoleń gdy młodzi chcą przewrócić świat wraz z podstawami na których sami stoją. Właśnie teraz w Polsce dokonuje się bunt ,, nowoczesności ‘’ inspirowany przez zaprawionych szarlatanów, traktujących tę zgraję swoich wyznawców jak mięcho do wykorzystania, posłużenia się nim a następnie unicestwienia w procesie dziejów, zgodnie z regułą każdej rewolty zżerającej swoje nieodrodne dzieci. Przyjdzie czas zapłaty gdy obecnie młodzi będą starością ryczeć i przestrzegać następnych po sobie do przewałki, którzy pozostaną głusi i ślepi.
A czy wilczur "hrabiego"2021.05.26 21:50
już zaszczepiony?
marianl2021.05.26 21:20
Biden go home!
Biden2021.05.26 21:25
Go fuck yourself, you dumb kike!
Filip2021.05.26 21:20
Joe Biden powiedział publicznie, że jak objął urząd Prezydenta, to Nord-Stream II, został prawie w całości zbudowany, to ogranicza jego możliwości, choć zawsze był przeciwko jego budowie. To znaczy, że czołobitne działania Andrzeja Dudy w stosunku do Donalda Trumpa nie powstrzymały budowy Nord-Stream II. Andrzej Duda przejdzie do historii jako najgorszy polski Prezydent. Natomiast Donald Trump przejdzie do historii jako najgorszy amerykański Prezydent. Dwóch najgorszych Prezydentów popierali siebie nawzajem, ale niczego nie załatwili. Andrzej Duda powiedział, że załatwił szczepionki w USA na koronawirusa dla Polski i to również okazało się nieprawdą. To jest propaganda dla ciemnego luda. Andrzej Duda krytykował polityków z PO i PSL za to, że nie chcieli wybudować elektrowni w Ostrołęce. Politycy z PiS-u doprowadzili do jej wybudowania za 1,5 mld zł, a po wybudowaniu jest ona rozbierana. Mateusz Morawiecki zmarnował 134 mln zł na wybory kopertowe bez podstawy prawnej. Takie działania można nazwać sabotażem, albo zdradą interesów narodowych.
Gówno żydzie wiesz o USA!2021.05.26 21:24
W USA nie mieszkasz, nie masz w USA prawa wyborczego, języka nie znasz. Co więcej, można by dodać? FUCK OFF !
Filip2021.05.26 21:38
Zadedykuję tobie następujące stwierdzenie: "lepiej jest zachować milczenie narażając się na podejrzenia o głupotę, niż wypowiadając się potwierdzać te podejrzenia". Z twoje wpisu wynika, że IQ masz bardzo niskie!
Amen to that!2021.05.26 21:43
"lepiej jest zachować milczenie narażając się na podejrzenia o głupotę, niż wypowiadając się potwierdzać te podejrzenia".
Jakub2021.05.27 19:30
Wg ciebie przygłupie aby mleko pić trzeba krowę kupować!
Anonim2021.05.26 21:19
gorski, ty polski gluku: Trump NIC nie robil, by powstrzymac budowe NS2.
ryszard2021.05.26 21:17
Jeśli zagrożenie Polski wynika z paktu Biden - Putin, to szkoda ostatnich pieniędzy na nasze zbrojenie. Tych dwóch faszystów dogadało się na zasadzie wymiany przysług - zostawiacie nam Polskę a my staniemy przy was w konflikcie z Chinami. Ostatnią "wyspą nadziei" (i wtedy zbrojenie ma sens) w tej sytuacji może być dla nas tylko kontrukład: Polska-Turcja-Ukraina, tylko co na to Izrael.
ryszard2021.05.27 8:13
Napisałem "co na to Izrael" bo tak się składa, że Żydzi mają historycznie dobre relacje zarówno z Chinami jak i z Turcją. Dotychczas posunięciem korygującym asymetrię światowych wpływów w Europie miało równoważyć Międzymorze. Bez zainteresowania USA, to już tylko senne marzenie. W tej sytuacji wspólnota interesów (nawet jeśli jest tyko przejściowa) turecko-polsko- ukraińskich od Bałtyku poprzez Morze Czarne aż po Sródziemne jest chyba jedynym wyjßciem.
Jakub2021.05.27 23:56
do ryszard z 26.05.21r. 21:17. Ile razy głąbie mam ci pisać, że w Stanach wariuje komuna pod szyldem katolickim, liberalnym, sodomickim itd a w kacapii główny zamordysta czci Lenina.
Zdrada KOGO redaktorze?2021.05.26 21:17
Jedynymi zdradzonymi tu są producenci LNG w USA! Ale nie tylko oni. Jednym z pierwszych dekretów, jaki Biden podpisał to wstrzymał budowę Keystone Pipeline, która miała połączyć Kanadę i portami i rafineriami USA nad Zatoką Meksykańską. Miliardy dolarów, tysiące miejsc pracy. Wymyślił sobie wraz z Gretą, że wiatraki nakręcą prądu na cały świat, a jak przestaniemy jeść wołowinę, wieprzowinę i drób - prąd nikomu nie będzie potrzebny! - - - - A czy jest NS II czy go nie ma ZBROIĆ SIĘ MUSIMY! - - - Byle mądrze!
Glaudiusman2021.05.26 21:15
Powinien wreszcie sąd najwyższy unieważnić te oszustwa wyborcze i przywrócić Trumpa na Prezydenta, gdyż tylko on może sprostać zadaniom stojącym przed USA, a nie śpiący dziadek.
Anonim2021.05.26 21:08
Za niemieckie pieniadze przeciw Niemcom? Jak to sie udac moze?
JanP2021.05.26 20:29
Na służbę zdrowia dawać kasę a nie na zabawki dla wojska.
Janusz Barwinek2021.05.26 20:51
Won z takimi komentarzami!
Realista2021.05.26 21:08
Jak spadnie ci na łeb atomówka to żadna służba zdrowia już ci nie POmoże przygłupie !
Anonim2021.05.26 21:09
a co ci pomoze, polak?
Realista2021.05.26 21:13
Pomóc mogą takie sojusze wojskowe i takie uzbrojenie polskiej armii które sprawią ,że nikomu nie będzie się opłacało wysyłać na Polskę atomówek.
Anonim2021.05.26 21:16
a kto polsce pozwoli miec wlasna atomowke? Niemcy, Rosjnie, Amerykanie, Chiny? Potrzeba nam nowych zagrozen ala Korea Pln. Watpie, ze mozliwe jest, by polacy mieli dostac bron atomowa. Popatrz na wysilki I
Lucy2021.05.26 20:21
No to marksisci zaczynaja dopinanie globalistycznego totalitarnego swiata. USA podbite, Europa prawie, tylko Polska sie im jeszcze stawia i wierzcha, Chiny, Rosja - wiadomo. A wiec zaczynaja sie czasy Antychrysta, tylko modlitwa i ufnosc w Bogu.
Maciej2021.05.26 20:06
Ejże, Panie redaktorze Górski. Czy p. Trump podczas swojej kadencji nie dawał nam do zrozumienia, że jesteśmy niewygodnym i niepotrzebnym sojusznikiem? Nie przypisujmy winy p. Bidenowi, tylko naiwności naszych elitek wychowanych na zarazie "Kultury Paryskiej" i innego błota.
matis892021.05.26 19:56
Spełnia się proroctwo o inwazji Chin i Rosji na UE. Stanie się to wtedy gdy UE się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Właśnie dyktaturę UE zapowiada już oficjalnie Niedzielski i lewacki PIS. Niemcy i Francja robią wszystko by Chiny i Rosja podbiły UE i tak się stanie bo Bóg to przepowiedział w 2012 roku.----------------------- Orędzia Ostrzeżenie 19 lutego 2012 : ,,Dwóch sojuszników, Rosja i Chiny, połączy siły. Stanie się tak, kiedy bestia z dziesięcioma rogami się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Moja córko, bestią z dziesięcioma rogami jest Unia Europejska — zwana w Apokalipsie św. Jana Babilonem. Babilon upadnie i zostanie zdominowany przez wielkiego czerwonego smoka, Chiny, i jego sojusznika niedźwiedzia, Rosję. Kiedy to nastąpi, zapanuje komunizm, i biada temu, kto zostanie przyuważony na tym, że praktykuje swoją religię w ich obecności. Wszystkie religie zostaną zakazane, ale chrześcijanie będą cierpieć największe prześladowania. Rzymscy katolicy nie będą w ogóle tolerowani i będą musieli odprawiać Msze w tajemnicy... Wasz Ukochany Zbawiciel Odkupiciel ludzkości Jezus Chrystus''
układy z2021.05.26 19:56
chinami i turcją i kacapy mają miękko w gaciach
Arnold2021.05.26 19:49
Tzw.profesorku ,Mądry to ty nie jesteś.Tyle lat pisowskiego wchodzenia w odbyt USA i kiszka.Jak mówili aby współdziałać z NATO to mądrzy szukali lepszych rozwiązań i są efekty.Brawo.
neos2021.05.26 19:24
Nasze surowce strategiczne sa szabrowane przez kneset polin i szmalcownikow polskojezycznych. Mamy 90% zasobow tytynu na swiecie ale wlasnie siedza na nich amerykanskie wojska "obronne". I zaczynaja ich eksploatacje !!!! Przekopem poplyna prosto do usa . https://www.youtube.com/watch?v=cRWMZLN0LMQ&t=169s
sylwe2021.05.26 19:30
pir / dol/ isz
rabbi inoCenty stinkfurtz2021.05.26 19:19
... POPOmalu to Chinczyki lubio nosi wg naszej mody ... pejsy i jarmulke .. a maja bata w POPOstaci rasputina ... ameryka nam zwisa ... szalom malejkum
Sex randka2021.05.26 19:07
Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 24 lat i zgrabne ciało, moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie: www.zakazanarandka.pl __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ Wyszukaj mnie po niku: Andzia-isex napisz do mnie lub zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam.
Saki Faki2021.05.27 0:10
Bycie manda wzięła, z kroku się coś zielonego i cuchnącego lalo, tfu.
Maxx772021.05.26 18:56
Ten "leśny dziadek" Bidenek to wspólnie z lewactwem doprowadzi do upadku Ameryki i kompromitacji wśród sojuszników nawet tak bezmyslnie oddanych jak Polska... a co do sytuacji geopolitycznej Polski to myślę że jest teraz jeszcze gorsza niż w 39 roku... bo sąsiedzi albo sami to gołodupcy militarni albo sprzedawczyki którzy pierwsi poddadzą się takiemu dziadowi ruskiemu (PKB Rosji jest mniejsze niż np. stanu Nowy Jork lub samej Belgii). Sytuacja robi się coraz poważniejsza bo niestety na nikogo nie możemy liczyć... a bolszewia gnana bidą i dziadostwem marzy o pochodzie do bogatej Europy Zachodniej której nie ma co żałować!!!
Andrzej Łabędź2021.05.26 18:49
Zapraszam gorąco na profil Eli Barbura, znanego Izraelczyka https://www.facebook.com/Eli-Barbur-408014065948373 na którym znajdują się informacje z pierwszej ręki dotyczące państwa Izrael, które od wielu lat stawia bohaterski opór terrorystycznej hordzie palestyńskiej w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu. Mile widziani są sympatycy państwa Izrael. Wszelkiej maści idioci oraz antysemici szczyszczani są szybko i bezboleśnie.
niewierzący ateusz2021.05.26 18:47
Czas najwyższy przywrócić obowiązkową służbę wojskową :)
Strażnik Lechistanu2021.05.26 18:30
Szanowny Panie profesorze - a kto ma nas zbroić? Durnie i trzęsidupki z PiS, czy matoły i zdrajcy z PO ? A może Szimon Głowizna 2050 ?
Olé2021.05.26 18:26
Biden chodzi jak piesek Putina. Kogo dziwi jego dzisiejsze stanowisko ??Dziwiloby gdyby zrobil to co obiecywal. To tak jak u nas platfusy co inne obiecuja à co inne robili. Precz z pseudo demokratami z czerwonymi krawatami w ukryciu.
zygmund2021.05.26 18:25
Panie Górski czy myślisz, że możemy zbrojeniami kogoś pokonać kto ma napisane, że jak jemu wyrządzona będzie duża to użyje atom ma pan atom, dlatego dobry człowieku pierd nie opowiadaj
ZDRADA2021.05.26 18:13
Jaka zdrada?! USA jako mocarstwo ma swoją polityke zagraniczną, majacą na celu umacnianie jej hegemonii, i tylko tyle... a że różnego typu skundlone kraiki jak Polin, liżą nogawkę, każdą głupotę hameryce przyklaskuja, mamy to co mamy... na końcu jest jak zawsze to samo.... Polska zostaje sama, obśmiana, i kompletnie pozbawiona honoru, bo kundel honoru nie ma. PAN pogłaszcze, a za moment kopnie, ale kundel i tak się łasi. Nawet nie chcę myślec co o "politykach polskich" myślą prawdziwi gracze polityczni... Putin to sie turla ze smiechu, nad żenua polityken polaken
realpolitik2021.05.26 17:53
To dziwne, że ktokolwiek jest zszokowany zdradą. To przecież oczywiste, że liczyć możemy tylko na siebie - taka nauka wynika z naszej historii. Żadne NATO, żadne trójkąty, żadne UE, żadne nadzwyczajne stosunki. Ukraina też miała gwarancje bezpieczeństwa dane m.in. przez Rosję. Gdy Rosja zaatakowała, nikt Ukrainie nie pomógł. Z nami będzie tak samo. Powinniśmy zaprzyjaźnić się z Pakistanem, Indiami czy nawet z Koreą Północną. Te państwa mają broń atomową, którą może udałoby się kupić. Same "Jaszcząpy" Polski nie obronią.
Olej2021.05.26 17:41
Namacalnym dowodem działającej agentury jest ten mały portal, na którym się roi od sowieckich troli. I nie ma żadnej blokady polskiego internetu na czynniki wrogie anty polskie i anty państwowe. Zapłacimy za to wolnością.
Jakub2021.05.27 19:22
Już tęsknisz za cenzurą? Źle się czujesz gdy możesz być wolny? Potrzebujesz zawsze pana (nie mówię tu o Panu Bogu) nad sobą? A za knutem dalej tęsknisz? Otóż zrozum człowieku, że zostałeś stworzony do wolności (nie do anarchii)! Do tego co dobre (a nie do grzechu)! I tak trzeba działać tam, gdzie nas Pan Bóg postawił. Modlitwa, gdy nie wiemy co zrobić w sytuacji gdy działania naszych liderów zdiablonych, doprowadziły do sytuacji kryzysowej. Modlitwa o rozum, o czystość od grzechu, o uczciwych przywódców, o obronę przed szatanem i jego sługami. Modlitwa o mądrość do Ducha Świętego i o inne Jego Dary, szczególnie w Oktawie Jego Zesłania. Modlitwa o obronę przed fałszywymi autorytetami, przed zwodzicielami. Modlitwa samotnie i/lub w grupie np. rodzinie.
Po 11 ...2021.05.26 17:41
Na szczęście NMP jest niezawodnie po naszej stronie :)
Ot parodia2021.05.26 18:20
Chociaz raz prawde napisal ten 11 troll diablem podszyty 👿
Olej2021.05.26 17:38
Ja to pisałem 15 lat temu i wciąż piszę, ze Polska ma słabą armię, i jest militarnie słaba. Pisałem i piszę, że jest wewnętrznie słaba i nie spójna politycznie, że mamy słabe służby, które nie zdołały wyczyścić państwa z agentury. Rozkład moralny, społeczny jest ustawicznie inspirowany z zewnątrz i Polska nic z tym nie robi. Pisałem i piszę zadając pytanie co robi Wojskowa Akademia Techniczna w dziedzinie szybkiego opracowania nowych technologii dla przemysłu zbrojeniowego. Pisałem o potrzebie natychmiastowego działania wywiadu i wszystkich służb, z koncentracją naukowców, fizyków, matematyków w jednym miejscu i czasie dla pozyskani polskiej bomby atomowej, opracowania kompleksowego projektu broni A wraz z środkami jej przenoszenia. Nie oglądając się na nic i na nikogo. To powinien być priorytet finansowy i organizacyjny państwa. I wreszcie zakup najnowocześniejszej broni zbadanie jej pod względem przystosowania technologicznego do produkcji w Polsce. To wszystko jest gra z czasem, którą Polska zaczyna przegrywać.
Elektor2021.05.26 17:41
10/10.
Elektor2021.05.26 17:08
Te profesory to mądre jak grabie w moim schowku ogrodowym. Dla poważnych krajów liczą się ich interesy a nie sentymenty, to wiem nawet ja, a nie jestem profesorem. Co za bęcwały:) Dramat.
karino2021.05.26 17:25
Rady profesora to są takie sobie bo co my możemy zrobić tak na prawdę jak Rosja uderzy? Ale Twoje interesy to Związek Radziecki więc się nie wymądrzaj.
Elektor2021.05.26 17:38
Toteż własna silna armia to jest podstawa! A dobre stosunki ze "Związkiem Radzieckim" również by się nam opłaciły. No ale rządzą takie właśnie profesory zajęte lizaniem amerykańskich zadków i szarpaniem ruskich nogawek.
karino2021.05.26 17:50
Tępy jesteś jak agent do odstrzału. Ta Rosja, a w szczególności Związek Radziecki naszym najlepszym przyjacielem był, jest i będzie. Zwłaszcza w Katyniu ta mieżdunarodnaja przyjaźń się uwidoczniła...
rebeliant2021.05.26 17:00
Jesteśmy uzbrojeni w miotły, grabie, łopaty, no i oczywiście bozię w klapie i portret Rydzyka na ścianie. Ale jakby co, to puścimy przodem harcerki z butelkami benzyny na czołgi - wówczas po całej akcji będzie można puszczać procesje żałobne (na których yego chwałka będzie jeszcze lepiej podświetlona).
Jakub2021.05.27 19:39
Dzisiejsze czołgi są odporne na benzynę i napalm!
rebeliant2021.05.28 17:10
To tym lepiej, gdyż wtedy po wszystkim chcąc tą mannę z nieba w postaci maskary zagospodarować, będzie można uczynić ikony z Jeżu, Matku Bosku i rozjechanymi harcerkami - taki cmok cmok cymes.
Jakub2021.05.28 18:55
... no i z rebelizantem!
Piotr2021.05.26 16:48
Putin dostał od istot pozaziemskich najnowocześniejszą broń i to Rosja obecnie jest gwarancją pokoju na Ziemi.
Fox Mulder2021.05.26 17:32
Potwierdzam
jle_ffm2021.05.26 16:48
No Antek obiecał przecież śmigłowce , no to gdzie one są? A te czołgi które miał Bumar budować? A F-16 co ta nie zakupiono do nich ostatnio jakiś ważnych elementów? Już nie wspomnę o Flocie, której praktycznie nie ma. A Górski mówi: zbrojmy się na potęgę. Śmiech na sali , hehe.
sylwe2021.05.26 17:24
właśnie tak Polskę zbroiła PO i miłośnicy Rosji jak SLD i PSL , w pięć lat rządów PIS za dużo nie można było nadrobić , więc nie szczekaj tak kundelku
xyz1232021.05.26 18:18
na dzień dobry na konto PO/PLS/SLD można dać: Krab, RAK, Rośki, F16, Leo2A4 i Leo2A5, karabinek GROT (mało nie zepsuty przez czuba maciara...) i na koniec wisienka na torcie czyli wstąpienie do NATO. Osiągnięcia PiC: zakup defiladowych ilości: HIMARS, PATRIOT i troszkę F35A kiedy potrzeba kończyć moderkę Leo2A4 - zepsutą przez picowski MON bo zamiast sprowadzić wszystkie Leo2 do wspólnego standardu to wyskoczyli z jakimś Leo2PL... Do tego nowy tynk na T72M1 i szykuje się nowy tynk na BWP1. Ah bym zapomniał dwa BH kupili dla policji chyba.........
Jakub2021.05.28 0:17
_ Krab, przez ok. 12 lat nie mogły kolejne rządy wymusić na Bumarze zbudowania podwozia gąsienicowego do AH Krab a PełO-wnia bojąc się, że sprawą zajmie się prokuratura kupiła podwozie w Korei Płd. tuż przed utratą władzy a produkcją zajęła się HSW. I stąd powstała działająca wersja AH Krab; __ Rośki, kupiono toto z taką wieżą, że nie można było na niej umieścić wyrzutni z pociskami ppanc. Spike. Trzeba było samemu "wyrzeźbić" nową wieżę by móc te Spike na niej umieścić. Pasuje ona również do Borsuka. Stare wieże trzeba wywalić, sprzedać, dać do pieca, umieścić w fortyfikacjach stałych?; __ Rak, zbudowano go bez kompatybilności z amunicją NATO i bez drugiej lufy (opcje: podwójna wytrzymałość luf albo także większa szybkostrzelność w razie potrzeby) i na amunicję rosyjską z 1943r. o zasięgu 6 km. Dopiero PiS produkuje nową amunicję o zasięgu 10 km (też za mały zasięg); __ F-16, 48 szt. to właściwie liczba defiladowa bo ruski złom się sypie a potrzeby polskiego lotnictwa są dużo większe zważywszy przeciwnika, który nam zagraża. Być może dobrym ruchem była by modernizacja F-16 do najnowszej wersji i dokupienie jeszcze najnowszych 100 szt.? Dlaczego mędrcy z PełO tego nie zrobili?; __ Leo 2a4 i Leo 2a5, nie kupione ale darowane jak sprzęt po sowiecki (spadek po DDR) z Niemiec za 1Euro, standard modernizacji BidaPL wymyśliła PełOwnia i podpisała go bez uwzględnienia niemieckich zastrzeżeń, że trzeba czołgi najpierw naprawić a później modernizować co wyszło zawirowaniem w transakcji i znaczną dopłatą do już umówionej ceny. Ta modernizacja BidaPL była uzasadniana tym, że podobno polskie mosty nie wytrzymują przejazdu prawdziwych czołgów. Jednak dzisiaj Abramsy po nich jeżdżą; ____ Moim zdaniem PiS, natychmiast po objęciu władzy, powinien wycofać się z modernizacji BidaPL i dokupić min. jeden komplet czołgów na jedną dodatkową brygadę (były by 3) i to całe bractwo zmodernizować do standardu 2a7VPL, tak jak robią to Węgrzy; __ T-72, są obecnie remontowane, także te, które stoją na kobyłkach i doposażane w pewne dodatkowe elementy poprawiające ich funkcjonowanie, nie jest to jednak modernizacja; ____ Moim zdaniem wiekowym czołgom t-72 potrzebna jest dogłębna modernizacja, być może obejmująca ingerencję materiałową w stale pancerne z lat 60-tych. Utworzenie z nich lżejszych (ok. 48 t) czołgów manewrowych zdolnych pokonywać przeszkody wodne z marszu, było by niewątpliwie potrzebne. Poza tym silnik, przekładnię, wieżę z nową armatą może 130 mm, ASOP, oraz inne nowoczesne wyposażenie spowodowało by, że kacapy będą drżeli jak liście na samą myśl wojny z Polską;
Jakub2021.05.28 0:18
__ BH, PiS kupił 4 szt. dla wojska i 4 szt. dla policji. Sądzę, że policja BH nie potrzebuje i powinna je natychmiast oddać wojsku; __ HIMARS, Kupiono 18 stanowisk bojowych i 2 szkoleniowe, po długich negocjacjach z Amerykanami i nie do końca wyjaśnionym zakończeniu rozmów niepowodzeniem. Negocjacje toczono na temat zakupu licencji na wyrzutnie i pociski z wyłączeniem nośnika amerykańskiego na polski i produkcji w Polsce, także rakiet; __ Patriot, podobno I część jest dogadana, natomiast w II części nie jest jeszcze dogadany ofset. Obie części stanowią dość spory pakiet nie mający nic wspólnego z pakietem defiladowym i zawsze będzie można go powiększyć, tym bardziej, że jest on przez cały czas w budowie a my zamówiliśmy to czym będzie dysponować armia amerykańska; __ F-35A, czyli 32 szt. Zważywszy, że jest to najnowocześniejszy samolot na świecie a rządy przed PiS-owe nie raczyły Polski umieścić wśród państw uczestniczących w jego produkcji, jest on dla nas droższy. Dobrze jednak, że możemy go nabyć. Nie jestem pewien, czy Polska nie powinna też kupić dodatkowo innych samolotów np. F-15EX tak ok. 200 szt.? __ Wisienka na Torcie - czyli przystąpienie Polski do NATO, żadna zasługa władz Polskich, chyba taka, że nie przeszkadzali i podpisali. Prawdziwą batalię prowadził Kongres Polonii Amerykańskiej i niektórzy wpływowi przedstawiciele polskiej emigracji niepodległościowej poprzez uruchamianie swoich "znajomości". Jednym z tych przedstawicieli był nieżyjący już Jan Nowak-Jeziorański, były Dyrektor Polskiej Sekcji Radia Wolna Europa, pełniący aktywną rolę polityczną na rzecz niepodległości Polski i włączenia jej ponownie do zachodniego kręgu cywilizacyjnego. Należy dodać, że aczkolwiek ów Krąg cywilizacyjny był w niektórych swych działaniach nawet kontrowersyjny to jednak bardzo korzystnie odbiegał od kacapskiej ludobójczej komunistycznej bandy a także od tego co się dziś w tym Kręgu dzieje. Reasumując, przystąpienie Polski do NATO jak opisuje to w swoich wspomnieniach J.N-J napotykało na tak silne opory, że wpływy Polonii i emigracji niepodległościowej polskiej, okazały się niewystarczające i sprawa groziła "utopieniem". Dopiero uruchomienie znajomości żydowskich dało tą Wisienkę na Torcie. Ja nie wiem jaką cenę musieliśmy za to zapłacić.
jle_ffm2021.05.26 18:45
Że już nie wspomnę o rozwaleniu przez Antka polskiego wywiadu i kontrwywiadu przez co nie dość że zdradził polskich agentów to naraził Polskę na niebezpieczeństwa inwigilacji przez obce służby. Za coś takiego to powinien dostać TS bezwarunkowo.
Jakub2021.05.28 0:24
Tego z Pytlem i Duszą co się zaczaili z kacapami w CEK NATO, których Misiewicz dzielnie pogonił? I tych WSI-ków co to Maliniak podpylił Aneks do Raportu o WSI cepie kłamliwy?!
Włodek2021.05.26 16:44
Fakt, aby nie powtórzyć błędów z 1939 kiedy to Francji i Brytolom zależało na uzyskaniu dodatkowego czasu na dokończenie mobilizacji. Po to były te traktaty o wzajemnie pomocy. Co praktycznie i tak im nie pomogło, szczególnie Francji. Teraz na kogo mamy liczyć? Na Południe Europy które już dawno powiedziało, że za Suwałki to oni umierać nie będą? Na Francuzów? w 1940 nie potrafili obronić siebie a teraz gdy ich państwo jest rozkładzie mieli by nas wspomóc? Niemcy? W starciu przeciw Rosji? Nawet przez moment nie wahaliby się "pomóc" nam tak jak Rosja 17 wrzesnia 1939. Oczywiście zabezpieczaliby swoich obywateli i stabilizację w UE?
PILNE! SZOK!2021.05.26 16:43
Dramatyczny list załogi okrętu podwodnego MW. "Był problem z wynurzeniem. Nasze życie jest zagrożone". https://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,27129057,dramatyczny-list-zalogi-okretu-podwodnego-marynarki-wojennej.html
WOT i nasza armia2021.05.26 16:42
Apel do rodzin i krewnych marynarzy z ORP „Orzeł” https://pojezierze24.pl/aktualnosci/apel-do-rodzin-i-krewnych-marynarzy-z-orp-orzel,12757
Darek2021.05.26 16:40
No chyba się już uzbroiliśmy po zęby - przedwczoraj Morawiecki wypowiedział wojnę Czechom, wczoraj Białorusi a dziś Duda Rosji - nie mówicie mi że zrobili to zanim się uzbroiliśmy... Co za falstart....
sylwe2021.05.26 17:26
ruską onucą śmierdzi jak ch
Kaczka basta!2021.05.26 16:38
Otoczona przez samych wrogów, zarazem święta i niepokalana Polska. To jest ta "pedagogika dumy"?
Oficer2021.05.26 16:36
nie róbcie z goowna poezji!
Anonim2021.05.26 16:35
Mamy przecież obietnice zwycięstwa od NMP i jej cudownego płaszcza. Czy jest sens się zbroić gdy naszym sojusznikiem jest Wieczna Dziewica?
AAAtomek2021.05.26 16:39
Rozbiory, wojny, zsyłki, emigracja, powstania, holokaust, komunizm... Jakoś nie miała wtedy  czasu dla PL.
karino2021.05.26 17:23
Pytanie trollu czy my mieliśmy czas dla Boga? Przed II wojną światową byliśmy ostrzegani i proszeni o nawrócenie. No cóż efekt był jaki był. Jedna tylko wieś nie została przez całą wojnę zauważona przez Niemców. Ale tam codziennie wszyscy mieszkańcy odmawiali Różaniec święty przed tabernakulum. Dziś Polacy w większości ekscytują się uzurpatorem na Tronie Piotrowym i jego "teologią czułości". Ostatnio czułość eksplodowała w Niemczech w postaci akceptacji sodomitów. Watykan jest za i nie przeciw.