Groźba schizmy w Niemczech. Bp Athanasius Schneider: Katolicy muszą przejść do ofensywy! - zdjęcie
11.05.21, 10:50Screenshot Youtube

Groźba schizmy w Niemczech. Bp Athanasius Schneider: Katolicy muszą przejść do ofensywy!

19

Biskup Athanasius Schneider wezwał niemieckich katolików, by modlili się i pozostawali wierni. Jego słowa mają związek z rozkręcającą się schizmą w Kościele niemieckim, gdy coraz więcej niemieckich duchownych jawnie przeczy nauce moralnej Kościoła. W miniony poniedziałek doszło do gorszących scen, gdy niemieccy duchowni udzielali błogosławieństwa parom homoseksualnym mimo wyraźnego potwierdzenia przez Kongregację Nauki Wiary, że Kościół nie może błogosławić takich par, czyli par żyjących w grzechu ciężkim. Wcześniej biskup Schneider podpisał apel do papieża Franciszka o zapobieżenie schizmie, którego współsygnatariuszami są m.in. kard. Joseph Zen i bp Marian Eleganti.

Wierni w Niemczech „powinni z pewnością siebie i radością wyznać pełnię wiarę katolickiej – powiedział bp Schneider portalowi Life Site News – którą znają z Katechizmu i stale ważnych dokumentów Magisterium Kościoła. (...) Muszą organizować spotkania i konferencje, by wyjaśnić i wzmocnić wiarę katolicką, (...) łańcuchy modlitewne w błaganiu i zadośćuczynieniu za grzechy przeciwko wierze katolickiej, świętości sakramentów i życia moralnego”.

Bp Schneider wezwał niemieckich katolików świeckich do wspierania tych biskupów i księży, którzy pozostają wierni nauce Kościoła, i do odłożenia na bok „małostkowych różnic”, by jednocząc się, przeciwstawić się „toczącej się potężnej apostazji”. Powinni oni też „błagać Boga o nowych apostołów i prosić świętego Bonifacego i św. Piotra Kanizjusza o wstawiennictwo, a także św. Michała, św. Józefa, a przede wszystkim Niepokalane Serce Maryi, któremu Niemcy zostały poświęcone”.

Biskup przywołał z historii przykład błogosławionego kardynał von Galena, biskupa Münsteru, który w latach 30-tych potępił z ambony hitlerowski program eutanazji ludzi chorych, starszych i umysłowo niepełnosprawnych. Podał również za wzór tych biskupów, którzy przeciwstawiali się kanclerzowi Otto von Bismarckowi na początku lat 70-tych XIX wieku.

Hierarcha uważa, że z „ludzkiego punktu widzenia jest mało nadziei” i że „istnieje potrzeba Bożej interwencji, która wzbudzi nowych apostołów wiary katolickiej w Niemczech”. Zwrócił też uwagę na uwikłanie niemieckiego Kościoła w sytuacje, które mogą prowadzić do kompromisu, związane z nadmierną biurokracją i przywiązaniem do podatku kościelnego.

Bp Schneider uważa, że Stolica Apostolska powinna powoływać biskupów, którzy są bezkompromisowi, i że lepiej byłoby, by niektóre diecezje pozostawały nieobsadzone nawet wiele lat. Niemcom potrzeba autentycznych katolików, a ci, którzy nie identyfikują się z nauką Kościoła katolickiego, powinni dla uczciwości nazwać się inaczej.

Bóg odnowi swój Kościół katolicki w Niemczech z wierną mniejszością, a ta mniejszość nie powinna mieć żadnego kompleksu niższości, ale być pewna i radosna pośród prześladowań” – dodał bp Schneider.

jjf/LifeSiteNews.com

Komentarze (19):

katolicka deratyzacja Polski2021.05.15 13:42
Niemcy znowu podnosza flagi nacjonalizmu i antykatolicyzmu,flagi Imperium Niemieckiego i pra do nowej wojny i do nowych ludobojstw.
Samanta2021.05.12 9:55
Administrator tej strony jest albo opętany albo skorumpowany, że takie obrzydliwości przechodzą na forum. Wstyd i hańba
aborcjonacjonalistka2021.05.11 14:31
jeśli powstanie kościół katolicko-niemiecki ja się tam przeniosę
Böno2021.05.11 16:39
Nie czekaj, nie marnuj czasu. Przenieś się już od zaraz. Powiem ci dosadnie: wypierd....laj.
katolicka deratyzacja Polski2021.05.15 13:35
Kosciol nazistowsko-ewangelicki to koscIol luteransko-protestancki juz istnieje. Auf Widersehen,Kamaraad !
jojo2021.05.11 12:57
Myślę, że skoro istnieje kościół anglikański, to Niemcy powinni przestać bruździć w kościele katolickim i utworzyć własny kościół germański. Będą wtedy mogli - nie pytając Watykanu - błogosławić kogo im się tylko podoba.
katolicka deratyzacja Polski2021.05.15 13:37
Niemiecki Kosciol nazistowsko-niemiecki juz istnieje ,i pod jego auspicjamui mordowano Zydow i Polakow. Heil Hitler und Luther auch
Andrzej2021.05.11 12:11
Z Niemiec nigdy nić dobrego nie było, patrz tzw. reformacja czyli schizma od Kościoła. Teraz sytuacja znowu się powtarza.
Anonim2021.05.11 11:44
Wypuscić ministranta, podciągnąć gacie i do ataku!!!! Tylko o pasku nie zapomnieć, bo jak w środku szturmu opadną, to bedzie kicha...
Albert2021.05.11 11:41
"Katolicy muszą przejść do ofensywy!" - oni nawet do ołtarza po wafel z trupa podchodzą na rozkaz, to do jakiej ofensywy mieliby samodzielnie pójść?
kaka2021.05.11 11:58
trupem to jestes ty -----jesli bydlaku niczego nie uszanujesz to ani ciebie ani twojego truchla nikt nie uszanuja--podobnie jak szatanistke izebel -ktorej psy lizaly krew z kamieni---
Po 11 ...2021.05.11 12:19
Jedynym powodem braku szacunku dla KK jest jego pierwotny brak szacunku np. w stosunku do kobiet, do LGBT, do ateistów, do wyznawców innych religii. A więc! Oczekujecie szacunku, zacznijcie od siebie.
Albert2021.05.11 12:27
Nie widzę nawet cienia powodu, dla których miałbym szanować sektę dla upośledzonych intelektualnie bezmózgów prowadzoną przez zboczonych pedofili łażących w sukienkach i tworzących organizację typowo mafijną - czyli kradnącą, wymuszającą i oszukującą na każdym kroku. A trochę lat wcześniej jeszcze mordującą bez skrupułów. Żywię dla tego ścierwa wyłącznie bezbrzeżną pogardę i absolutnie niczego więcej.
Anonim2021.05.11 12:20
Formalnie rzecz biorąc nie jest to wafel z trupa. Typ się zwaflował zanim go zabili.
Po 11...2021.05.11 11:30
Lance do boju, szable w dłoń, niemieckiego schizmatyka goń, goń, goń!
Anonim2021.05.11 11:22
Kontrreformacja - co katolicy o niej wiedzą? Gdyby nie reformacja - dalej w czarnej, średniowiecznej dziurze świat by siedział...
katolicka deratyzacja Polski2021.05.15 13:40
Nazizm i Rwformacja to ludobojstwo na Zydach i Polakach. Luter byl Pierwszym Fuhrerem ,czyli Mesjaszem Wybranego Narodu Niemcow
Böno2021.05.11 11:19
Ob jak najwięcej było takich odważnych i mądrych biskupów jak bp. Schneider. A gdzie polscy biskupi? Dlaczego nie bronią Ewangelii i nauczania Jana Pawła II? czyż im też po drodze z niemieckimi biskupami?
Adam2021.05.11 11:13
No cóż księża którzy występują przeciwko Kościołowi, Bogu - bramy piekielne otworzą się i pochłoną grzeszników.