Frasyniuk z prokuratorskimi zarzutami - zdjęcie
05.11.21, 08:59Fot. Screenshot You Tube - TVN24

Frasyniuk z prokuratorskimi zarzutami

34

Władysław Frasyniuk usłyszał wczoraj prokuratorskie zarzuty za skandaliczne inwektywy, jakimi publicznie obrzucał polskich żołnierzy zabezpieczających granicę z reżimem Łukaszenki.

22 sierpnia tego roku na antenie TVN24 przy braku jakiejkolwiek reakcji prowadzącego rozmowę redaktora stacji Grzegorza Kajdanowicza, Władysław Frasyniuk zarzucił dbających o bezpieczeństwo polskiej wschodniej granicy żołnierzy, istnym stekiem obraźliwych inwektyw.

Frasyniuk nazwał polskich żołnierzy m.in. „watahą psów” i „śmieciami”, insynuował też, że ich zachowania są rzekomo „antypolskie”, „chamskie” i „prostackie”. 

A że właśnie w odczuciu wielu Polaków dwa ostatnie z wymienionych epitetów doskonale opisują owe medialne wyczyny Frasyniuka, kilka dni później wpłynęło do prokuratury zawiadomienie przeciwko Frasyniukowi.

Wczoraj został on wezwany w tej sprawie na przesłuchanie do prokuratury w charakterze podejrzanego. Były przewodniczący Unii Wolności usłyszał, jak poinformowała "Gazeta Wyborcza", zarzuty pomawiania i znieważania żołnierzy Wojska Polskiego (art. 226 i 212 Kodeksu karnego). Grozi mu za to grzywna, ograniczenie wolności lub nawet pozbawienie wolności do roku.

 

ren/gazeta.pl

Komentarze (34):

PO PRAWDZIWIE POLSKIE, nie NIEMIECKO-SOWIECKIE2021.11.5 19:06
"""…MENEL… BRUTAL…. CHAM…. TCHÓRZ… PROSTAK…""". Przytaczam słowa nijakiego Frasyniuka na III Zjeździe Solidarności na Sali Teatru w na ulicy Mazowieckiej (jak sobie przypominam), koło Politechniki we Wrocławiu. Na pytanie skąd miał pieniądze na swoje TIRY odpowiedział, że koledzy mu pożyczyli bez oprocentowania. To było zaraz po okrągłym stole, gdy oprocentowanie było, Balcerowiczowskie ( kilkadziesiąt procent w skali miesiąca czy kwartału, jak kogoś to interesuje, jakie było oprocentowanie to takie dane są w Internecie). Pożyczam na samochód spłacam jak za koło zapasowe. Te pytania były zadane w kontekście tych 90 milionów przejętych z banku we Wrocławiu, chodziło o rozliczenie tych pieniędzy na Zjeździe Solidarności Dolnośląskiej. Kłopoty z rozliczeniem a tu Frasyniuk ma TIRY. Ksiądz Orzechowski wtedy przybył na Zjazd i w jakiś sposób to rozliczył, a bardziej załagodził. Ale pytania były do Frasyniuka i jego pokrętne tłumaczenie o jakiś tajemniczych kolegach itd. Była też wtedy w czasie przerwy w obradach na pustym korytarzu taka … ….. sytuacja gdzie "wędrując po obiekcie, bo się "zgubiłem" natrafiłem na nijakiego Frasyniuka, który AWANTUROWAŁ się, SZARPAŁ i prawie brał się do BICIA takiej drobniutkiej blondyneczki, jak sobie przypominam z sekcji BUDOWLANYCH, za to, że zadawała Frasyniukowi "KŁOPOTLIWE PYTANIA' w czasie debaty. Nijaki Frasyniuk zachowywał się jak OSTATNI CHAM, taki MENEL. Oczywiście WKROCZYŁEM do tego „ZWARCIA”, odgrodziłem tą BLONDYNECZKĘ od tego BRUTALA i spytałem „MOŻE SPRÓBUJESZ ZE MNĄ CHAMIE”??, „JAK CHCESZ W RYJ to PROSZĘ, jeden ruch”. Musiał coś zobaczyć we mnie, bo „PODKULIŁ OGON i SKREWIŁ”. Takie wspomnienie sprzed prawie 30 lat, ale mam tego CHAMA CAŁY CZAS W OCZACH, CHAMA i TCHÓRZA. Było to w obecności TRZECH PAR OCZU. MOJE, BLONDYNECZKI DELEGATA i CHAMA, PROSTAKA a zarazem TCHÓRZA. Przewijał się także tam wtedy na Zjeździe także temat "NOR-PRESS"?????, pod zarządem nijakiego Mękarskiego, też to była "CIEKAWOSTKA", a jak skończyła ta "WŁADKOWA" drukarnia to zainteresowani wiedza dobrze.
....2021.11.5 15:54
nie dajmy się sprowokować V Kolumnie FOLKSDOJCZOM z PO KO !!!! POzamykać za działania przeciw Polsce na rzecz obcego państwa ( NIEMIEC ) !!! I ogolić na ŁYSO !!!!
do frasyniuka : "mozemy tobą tylko pogardzać"2021.11.5 15:42
List represjonowanych do Frasyniuka: Ze skromnego kierowcy, jakim niegdyś byłeś, przeistoczyłeś się w aroganckiego wielkiego biznesmena, mającego za nic ludzi, w tym Twoich dawnych kolegów! Z oddanego działacza związkowego przeistoczyłeś się w kumpla postkomunistów, byłych funkcjonariuszy komunistycznych służb specjalnych, a przy tym w obrońcę aferzystów i różnego rodzaju ciemnych typków! Jednakże najbardziej podłym spośród Twoich czynów po roku 1989 było włączenie się w haniebną akcję tzw. Obywateli RP uniemożliwienia uczestnikom miesięcznic smoleńskich przemarsz w modlitewnym pochodzie pod Pałac Prezydencki. Stając (czy raczej siadając) razem z byłymi SB-kami, prowokatorami i tzw. pożytecznymi idiotami na ulicy, celem zatrzymania przemarszu pochodu, udowodniłeś że nie tylko obce Ci są wszelkie ludzkie odruchy, ale także, że kłamstwo smoleńskie jest Ci znacznie bliższe od prawdy, o tym co się tam naprawdę wydarzyło! - /Stowarzyszenie Osób Represjonowanych w Okresie Stanu Wojennego Województwa Podkarpackiego/
szofer siedział.. hm, za 80 mln zł?2021.11.5 13:44
Czarzasty do Frasyniuka cyt: " Żeście komunistów pokonali? wyście się z na mi k..wa przy okrągłym stole 4 czerwca 1989 r dogadali!" https://wpolityce.pl/polityka/342578-czarzasty-do-frasyniuka-zescie-komunistow-pokonali-wyscie-sie-z-nami-kwa-przy-okraglym-stole-i-4-czerwca-1989-r-do-ga-da-li
FRASYNIUKo sobie:syn Dymitra-wieśniaka z Karpat2021.11.5 13:16
https://naszeblogi.pl/52256-wladyslaw-frasyniuk-kanalia-czy-bohater ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- W piśmie "Gala" - Pani redaktor pytaniami naprowadza naszego „bohatera” na poprawne odpowiedzi, by mógł się wykazać. Więc co ma sobie żałować. I z tych odpowiedzi dowiemy się np.; „Dorastałem w dzielnicy Fabrycznej, na ulicy Żelaznej, która dała mi twardy charakter”.... I dalej: „Byłem jednym z bardziej represjonowanych więźniów...”, „Byłem młody, silny...”, „Po bójce z klawiszami, miałem wyrwany bark...”, „Dorobiłem się tzw. enki, czyli statusu niebezpiecznego...”. Wszystko to okraszone pięknym zdjęciem fizis dojrzałego,”twardego” mężczyzny, a'la Hollywood. Która pani takiego nie lubi ?------------------------------------------------------------------------ Cały wywiad z Frasyniukiem dla niemieckiego-polskojęzycznego pisma "GALA": https://kobieta.onet.pl/uroda/wladyslaw-frasyniuk/e8zs76c
toto coś to2021.11.5 12:35
wyjątkowo obmierzły typ.
Anonim2021.11.5 11:58
frasyniuk wredna antypolska menda- j**** tą wesz!!!
80 mln z kasy "Solidarności"2021.11.5 11:57
śp.Andrzej Lepper CYT: „Frasyniuk – w 1989 roku golas, w jednych portkach chodził, a dzisiaj 200 najnowszych tirów ma. Niech on pokaże jak to się robi, to będą wszyscy w Polsce tak robić.“ — Andrzej Lepper Źródło: https://quotepark.com/pl/cytaty/425898-andrzej-lepper-frasyniuk-w-1989-roku-golas-w-jednych-portkach/
antoni.s2021.11.5 12:00
Leasing, mówi ci to coś, pisowski głupku?
ubeckie układy i2021.11.5 12:11
nierozliczona kasa z solidarnosći ..mówi ci to coś lewacki głópku
antoni.s2021.11.5 13:25
Skąd wiesz że nierozliczona? z paska tvp info?
j.n.2021.11.5 13:47
@antoni.s, ty tuskomatole! leasing frasyniuka, to to samo, co totolotek wałęsy!!!!
Tylko PO, POLSKIE PRAWDZIWIE, nie RUSKO-NIEMIECKIE2021.11.5 19:15
HAHAHAH. LEASING GOŁODUPCA??? Znajdź GOŁODUPCA, choćby takiego spod BUDKI z PIWEM, albo takiego PIJACZYNĘ który grzebie w ŚMIETNIKACH i zaproponuj mu LEASING 200 TIRÓW. ZNAJDZIESZ TAKIEGO IDIOTĘ który "wylizinguje" GOŁODUPCOWI 200 TIRÓW??? Daj wszystkim ADRES. PITOLISZ jak ten FENOMENALNY ministerek co to gadał "PINIENDZÓF NI MA I NI BEDZIE".
YORK2021.11.5 11:26
Na dolek tego smiecia.
Dariusz2021.11.5 11:07
Władek,jak tam firma transportowa? Śp.Lepper nigdy się nie doczekał odpowiedzi na pytanie jak można w tak krótkim czasie dorobić się takiego majątku.
antoni.s2021.11.5 11:34
W jak krótkim czasie?, przecież frasyniuk to starszy człowiek, a może ciężko pracował na swój sukces, jak miliony innych polaków których nie udało się jeszcze zniszczyć załupieżonemu nieudacznikowi z żoliborza, wiesz co to leasing pisowski głupku?, zalecz kaca żubrem i zasuwaj po zasiłek, darku ty.
wy2021.11.5 11:55
Medrcu jak mielibyscie najmniejsza rzecz na Madrzejszego od Was pana Jaroslawa Kaczynskiego pielibyscie noc i dzien a tak pocalujcie go tam gdzie slonce nie dochodzi cymbaly
antoni.s2021.11.5 12:03
Naucz się obsługiwać klawiaturę, głąbie.
Dariusz2021.11.5 13:32
Pan naprawdę sądzi,że jest Pan anonimowy w sieci,zwłaszcza pisząc te obraźliwe komentarze? Co do towarzysza Frasyniuka,proszę prześledzić jego"karierę" po rozpoczęciu tzw."transformacji ustrojowej" i wyciągnąć wnioski,ale na trzeźwo.Życzę dużej dozy obiektywizmu.Pozdrawiam bez inwektyw.
antoni.s2021.11.5 13:56
Czyli co?, uczciwi są tylko ci którzy nie zrobili kariery i siedzą na zasiłku? a ci wszyscy którzy ciężko zapracowali na swój sukces to złodzieje?, wszyscy mamy brać przykład z żałosnego zgorzkniałego nadprezesa polski który twierdzi że jak ktoś ma pieniądze to skądś je ma?( w domyśle ukradł), ja pracuję przez sześć dni w tygodniu, nie rzadko po 12 godz, dzięki temu jestem zamożny, to czynie mnie podejrzanym?, przecież to obłęd!, co do inwektyw, kierunek w którym pcha nas kaczyński ze swoją bandą powoduje że czasami nie wytrzymuję, i tak się hamuję, to co piszę dotyczy treści postów, nie konkretnych osób, obrażanie osób o których poza poglądami nic nie wiem nie jest moją intencją, co do trzeźwości, nie wiem czy Pańska uwaga to przenośnia czy nie, ale ja od lat jestem trzeźwy, nie piję alkoholu w ogóle i pomagam innym ludziom tkwiącym w nałogach. Również pozdrawiam.
Dariusz2021.11.5 15:04
Powtarzam.Proszę zagłębić się w analizę"sukcesu biznesowego" tego Pana.Bez emocji.
PO tylko POLSKIE, nie SOWIECKO-NIEMIECKIE2021.11.5 20:36
Czyli co?, uczciwi są tylko ci którzy zrobili kariery. Ale to były czasy, DZISIAJ NA ROWERZE SKŁADAKU, a jutro ZASUWAM ROLLS-ROYCEM. Jakie to były wspaniałe czasy. Za kilka złotych można było sobie załatwić jakaś KAMIENICE albo PAŁAC w SŁOIKOWIE, sorry WARSZAWIE, trzeba było pójść do HAJKI GRAUMBAUM i się MIAŁO. ALBO jakąś KOPALNIĘ, FABRYKĘ, KILKANAŚCIE TYSIĘCY HEKTARÓW W BIESZCZADACH, jakis za kilka złotych PENSJONAT. I wszystko nawet bez LEASINGU.
mówią o nim "dziecko Gulbinowicza"2021.11.5 13:58
ech, Antoni.s - frasyniuk nie tylko starszy, ale stary człowiek! stary ale jary!!!! dorobił się ...... kolejnej żony, młodszej od siebie o 28 lat i wnuczka ups! tj synka.
gośc2021.11.5 11:04
Najwyższy czas! Frasyniuk to śmieć...
Po 11 ...2021.11.5 10:43
PiS=Putin, Frasyniuk=Nawalny
Olo2021.11.5 10:10
To zwykła POUBecka szmata, dla takich kiedyś był kedyw!
kujawianka2021.11.5 9:54
MARSZAŁEK PIŁSUDSKI NIE CZEKAŁ BY NA WYROK POLITYCZNYCH SĄDÓW W POLSCE,TYLKO JAKO ZWIERZCHNIK SIŁ ZBROJNYCH SAM BY WYDAŁ WYROK: KULA W ŁEB!
Kornhauser - Kramsztyk2021.11.5 9:48
Trzymaj się Włodek ! Z komuną walczyłeś z pisobolszewikami też sobie poradzimy !
yhy... walczył z komuną jak tw.bolek w Arłamowie2021.11.5 14:03
Czarzasty do Frasyniuka cyt: " Żeście komunistów pokonali? wyście się z na mi k..wa przy okrągłym stole 4 czerwca 1989 r dogadali!"
rabbi inoCenty stinkfurtz2021.11.5 9:34
... nasze pejsate czolgi ... szabelek sie nie bojo... kasta czuwa ... shalom jaro
beknie zdrowo2021.11.5 9:27
TORówka
astm.2021.11.5 9:24
CZAS NAJWYZSZY ,ŻEBY TEGO GANKSTERA OSADZIEĆ. PRZY OKAZJI ZAPYTAĆ O ZGROMADZONY MAJĄTEK SKĄD ŚRODKI, ROZLICZENIE DOLARÓW USA ( pomoc dla solidarności) I WALIZKI ZŁOTOWEK ITP.
boloSzewik 2.02021.11.5 9:37
hehehe kruk krukowi w kibucu polin i kneset na gnojnej we hazarskiej warszawce ....
ha ha2021.11.5 9:06
za chwilę diaspora wykona jeden telefon i cała pisowska para pójdzie w 3,14zdu