Ewa Błaszczyk: Cuda się zdarzają - zdjęcie
22.04.19, 17:32(fot. youtube.pl)

Ewa Błaszczyk: Cuda się zdarzają

10

- Słowo "cud" funkcjonuje w moim życiu i doświadczeniu. Nie skreśliłam go tak, jak robi to wielu ludzi, domagając się twardych dowodów. Wydaje mi się, że jest jakaś tajemnica w naszym mózgu, w zapisie zdarzeń i harmonii świata. W naszej klinice wybudziły się 54 osoby i to jest właśnie cudowne – mówiła w Dwójce Ewa Błaszczyk, aktorka i prezes Fundacji "Akogo?".

W 2000 roku córka Ewy Błaszczyk zapadła w śpiączkę. W tym czasie nie było wyspecjalizowanego miejsca, które mogłoby pomóc Oli. Po 19 latach, dzięki działalności Fundacji "Akogo?" w Klinice "Budzik" przy Centrum Zdrowia Dziecka wybudziło się już ponad pięćdziesięcioro dzieci.

- Wybudzanie ze śpiączki to trudny proces. To tak, jakby ktoś był pod wodą i coraz bardziej się do nas zbliżał. To ciężka praca całego sztabu specjalistów i w którymś momencie nadchodzi ten niezwykły moment, chwila odzyskania świadomości. Czasami pod wpływem jakiegoś trudnego do przewidzenia impulsu. I dlatego bardzo ważna jest obecność kogoś bliskiego, kto zna i wie, co było ważne dla wybudzanej osoby - opowiadała Ewa Błaszczyk.

W środę, w klinice "Budzik" obudziła się Weronika, która w czerwcu 2018 roku została potrącona przez autobus. Nastolatka głową rozbiła przednią szybę autobusu, w wyniku czego doznała rozległego urazu mózgu i zapadła w śpiączkę.

bz/polskieradio24.pl

Komentarze (10):

lucjanhenryk2019.04.23 10:15
"Polak Ateista Dumny Gej" = pederasta?.
igor2019.04.22 20:58
Pani Ewo,bądź błogosławiona, dużo zdrowia
polak ateista durny gej jest oszustem2019.04.22 17:50
Weronika Dębowska 06.04.2019 23:44 Szanowni Państwo, świadoma odpowiedzialności prawnej za treść niniejszej wiadomości oświadczam, że posiadam dowody mogące wykazać iż piszę prawdę, pragnę Państwu uświadomić iż ta zbiórka jest oszustwem. Pani która założyła te zbiórkę tydzień temu założyła podobną, w momencie gdy Mikołaj dostał dom. Jego nowy pokój został wyposażony moim... kosztem, ale za zakupione rzeczy nic do nas (ani do Mikołaja nie trafiło). Mikołaj znalazł awaryjny dom, dostał wikt i opierunek, korepetycje i wsparcie psychologiczne oraz psychiatryczne. Ale zrezygnował z niego i teraz znów szuka 'wsparcia'. Dodatkowo Mikołaj nie został wyrzucony z domu przez rodziców katolików - jego matka i ojciec są protestantami, a on sam wyprowadził się z domu w lutym tego roku, po tym jak w styczniu ukończył 18 lat i uznał, że będzie sobie radził sam. W niemal każdym zdaniu jest nieprawdą. Przykro mi patrzeć, że wpłacacie Państwo pieniądze na konto kobiety, która wyzyskuje Mikołaja.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.22 17:56
Takie bajki może swojej babci wciskać. Zero dowodów i wszystko sprzeczne z rzeczywistością. To pewnie psychopata słowieczek, bądź inny psychol z frondy, który próbuje zaszkodzić Mikołajowi. To się nie uda, bo ludzie wciąż wpłacają, nie nabrali się na te farse :) Matka jest katoliczką, ojciec nie żyje. Ojczym też katolik, znęcał się fizycznie nad Mikołajem bił go. Oboje wyrzucili Mikołaja z domu inspirując się katoideologią. Religijne głupoty i katosekta okazały się ważniejsze od rodzonego dziecka....
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.22 17:38
Z ostatniej chwili !! Zwryrodniały katolicki ksiądz-bydlak zaatakował geja w kościele, zdarzenie zostało nagrane https://www.facebook.com/watch/?v=421697275308089 Ma szczęscie bydlak, że nie trafił na mnie. Na miejscu Mateusza zdzielibym tego psychola po mordzie. Katole z propagandą nienawiści nie mogą się powstrzymać nawet w święta....
ZERR02019.04.22 22:59
Masz szczęście, że nie trafił na ciebie. Już byś wąchał policyjny gaz
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.22 17:38
Trwa zbiórka dla Mikołaja wyrzuconego z domu przez matkę katoliczkę i ojczyma jednocześnie oprawcę Mikołaja. Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedz STOP katopropagandzie! Ludzie dobrej woli wpłacili dla Mikołaja już 10940zł! - - -> https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować."
validol2019.04.22 18:55
Bracie - mogę Mikołajowi sprezentować męski szpileczki rozmiar 42 .
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.22 22:01
not interested, nie lubimy damskich ciuszków
psychopata słowiczek poznański jest oszustem2019.04.22 17:37
Obleśny SŁOWICZKU POZNAŃSKI zmieniający płeć i nicki 30 razy w tygodniu. Ameby z "redakcji" frondy mają na ciebie głęboko wyjjjeebane podobnie jak na twojego kumpla Nowaka :) Nie podałoś swojego nazwiska ukradłoś tożsamość innej osoby, która nawet nie ma pojęcia jakie kłamstwa piszesz spod jej nazwiska. Sprawa zgłoszona do organów ścigania.