Ekspert: Powrót dzieci do szkół może być katastrofą   - zdjęcie
07.12.20, 13:40Fot. via: Pixabay

Ekspert: Powrót dzieci do szkół może być katastrofą

18

Zdaniem byłego głównego inspektora sanitarnego Andrzeja Trybusza, zimowe ferie powinny być rozciągnięte w czasie, a nie, jak zdecydowali rządzący, skumulowane w jednym terminie. Ekspert przestrzega też przed równoczesny powrotem dzieci do szkół po feriach. Jego zdaniem może to doprowadzić do katastrofy.

Decyzją rządu w tym roku ferie zimowe odbędą się w jednym terminie, od 4 do 17 stycznia. Ma to ograniczyć rozprzestrzenianie się pandemii koronawirusa. Jednak według byłego szefa GIS Andrzeja Trybusza, nie jest to decyzje słuszna, a przynajmniej została podjęta przedwcześnie.  

- „Mimo wszystko powinniśmy poczekać, jak odbiją się na sytuacji epidemiologicznej święta i wówczas podejmować decyzje” – przekonuje Trybusz.

Ekspert zwraca uwagę, że mimo zakazu, wiele osób wyjedzie na ferie, oficjalnie wyjeżdżając w celach „służbowych”. Jego zdaniem, jeśli sytuacja po świętach się poprawi, ferie powinny być rozłożone jak w poprzednich latach.

Andrzej Trybusz ostrzega też przed powrotem uczniów do szkół po feriach. Zauważa, że powinien on zależeć od sanitarnego przygotowania placówek.

- „Teraz gdy szkoły są zamknięte to jest czas, by zrobić taki audyt sanitarny, by naprawdę zastanowić się, gdzie można wpuścić dzieci do szkół, a gdzie nie. Jak jest 1,2 tys. uczniów w jednej placówce, to nie ma mowy o bezpiecznych warunkach sanitarnych” – mówi.

Przywrócenie stacjonarnych zajęć we wszystkich szkołach, jak zrobiono to we wrześniu, jego zdaniem może doprowadzić do katastrofy.

kak/PAP, RadioZET.pl

Komentarze (18):

ladychapel2020.12.30 11:08
W sierpniu wasz ekspert twierdzil, ze powrot dzieci do szkol po wakacjach nie niesie za soba zadnego ryzyka
on2020.12.30 10:38
Powrót dzieci do szkół po reformach ministra Gucia z Plebani może być końcem naszego narodu a nie katastrofą.
Gaja2020.12.7 21:55
Mówi się o powrocie dzieci z klas I - III do szkół po feriach, a tymczasem w wielu miejscowościach m.in. w południowej Małopolsce nastąpiło to już po upływie jednego miesiąca nauczania online. Mamuśki z terenów wiejskich (osoby nie pracujące zawodowo)wyraźnie "przemęczone" zajmowaniem się własnymi dziećmi postanowiły przechytrzyć wszystkich pisząc podania do dyrektorów szkół o zajęcie się ich pociechami z powodu niemożności internetowego łączenia się z nauczycielami (przy wcześniejszej 100% obecności tych samych dzieci na zajęciach prowadzonych online - co potwierdzają zapisy w dziennikach elektronicznych). Dyrektorzy, do obowiązku których należy przestrzeganie rozporządzeń MEN, ugięli się pod presją żądań roszczeniowych "mamusiek" i dzieciaki wróciły do nauczania stacjonarnego (całe klasy - kilkunastu lub nawet ponad dwudziestoosobowe), podczas którego nie ma możliwości przestrzegania zasad reżimu sanitarnego, obowiązującego w dobie pandemii. Naraża się zdrowie tych dzieci, zajmujących się nimi nauczycieli i daje przykład jak drogą oszustwa można w życiu "wyjść na swoje". Ciekawe jest to - kiedy na taką patologię zareaguje Kuratorium Oświaty, Sanepid i inne instytucje odpowiedzialne za porządek w tym kraju?!
AAAtomek2020.12.29 19:37
A co na to kurator Nowak? :D
Michał Jan2020.12.7 17:17
Zaryzykuję tezę, że te restrykcje są dlatego tak głupie i uparcie utrzymywane, żeby było czym "nagradzać" naszprycowanych.
Michał Jan2020.12.7 17:15
Jeżeli młodzież spędzi ferie przed komputerami zamiast w górach, to dopiero będzie katastrofa zdrowotna.
Pablo2020.12.7 16:53
Dzieci niezwykle rzadko chorują na koronawirusa, jest to skandal, że są pozbawiane prawa do normalnej edukacji i kontaktu z rówieśnikami. Jesteście nazistami. 30 tys. zmarłych więcej niż rok wcześniej - nie na covid. Ludbójstwo. Do tego zabranianie dzieciom pójścia do szkoły w większości krajów UE dzieci chodzą normalnie do szkoły!!! To jest nazizm
Anonim2020.12.7 16:03
sportowcy juz przechorowali, reszta wlasnie przechorowuje a na koncu przyjdzie zniwo w domach starców.. trudno powiedziec kiedy - nieoficjalnie wiem ze dopiero sie to zaczyna
Radziszewski-matis89-rebeliant-Walter2020.12.7 14:32
Pewnie o tym nie wiesz, że w USA jest tzw. Polski Narodowy Kościół Katolicki. . . . NIE ma nic wspólnego katolicyzmem! Jest to sekta staruchów i staruch podobna do jehowych, tylko jeszcze gorsza bo BEZ pieniędzy. . . . .Ten "Polski Narodowy Kościół Katolicki" jest już w stanie szczątkowym, ale ma swoich kilku fanatyków. Jak każda FANATYCZNA SEKTA oni "wiedzą wszystko najlepiej". . . . Mają swoich "księży" a nawet pewnie jeszcze "biskupów" którzy otrzymali swoje "świecenia" od jakiegoś "narodowego papieża" pijaka. . . . Jest żałosna grupka kretynów i kretynek - JAK KAŻDA SEKTA! . . . . W Polsce mają swoją filę, a jakże, i chyba 1000 "parafian", na całą Polskę.
Polonia Semper Fidelis2020.12.7 14:30
Uwaga! Ten "Anonim" (ostatnio częściej AAAtomek) oraz tenże pod wieloma innymi nickami jest chory z nienawiści do chrześcijaństwa, Kościoła i Polski. Bluźnierstwa są dla niego jak narkotyk dla ćpuna lub alkohol dla pijaka - przynoszą mu złudne wrażenie ulgi. Ale potem następuje eskalacja jego choroby i bluźnierczy, pełen bełkotu cykl się powtarza ze zdwojoną siłą. Brak reakcji administracji Frondy na jego chamstwo i bluzgi to oczywisty skandal, ale na nich nie ma rady – udają głuchych. Nie wchodźcie więc z żadne słowne przepychanki z nim, bo jemu właśnie o to chodzi. A w jego przypadku logika nie działa. Niech robi swój maniacki, bełkotliwy dialog sam ze sobą. To żałosny, nieszczęśliwy, godny politowania typ, któremu bardzo śpieszy się do piekła i rad by tam zaciągnąć też innych.
Wstąp do nas, wdepnij w göwno ...2020.12.7 14:23
Nasz "Polski Narodowy Kościół Katolicki" połączył swoje siły z tzw. "księżmi patriotami" w jedną kretyńską sektę starych zgredów, imbecyli i popłuczyn UB. Nasz "Polski Narodowy Kościół Katolicki" to stowarzyszenie pijaków w USA w liczbie kilkudziesięciu na żołdzie Kremla podobnie jak "księża patrioci" z kościoła pod wezwaniem NKWD-UB-SB.
Wielka Polska Katolicka.2020.12.7 14:26
Robert Bąkiewicz: Kościół musi walczyć! || Rozmowa PCh24 .... ..... .... ..... https://www.youtube.com/watch?v=2ngSBnbpGTU
Anonim2020.12.7 14:22
A może całe szkolnictwo wysłać na urlop bezpłatny. Zdalne nauczanie to fikcja?
Anonim2020.12.7 13:58
Największa katastrofa dla Polaków to mafia polityków, urzędników i aparatu przymusu, które są najemnikami Synagogi Szatana chazarskiego klanu Rotschildów.
ladychapel2020.12.7 13:47
nasza władza na początku roku szkolnego twierdziła, że to wierutne bzdury a pandemia została pokonana
"nasza władza"2020.12.7 13:59
Skoro piszesz "nasza władza" to pisz po hebrajsku!
Anonim2020.12.7 14:25
sprawdziłem "naszą władzę", oto i ona: הסמכות שלנו
Animowany Anonim2020.12.7 14:32
לעזאזל! זה אכן יהודי! הוא יודע עברית ...