Duda: Gowin i Ziobro sami nic nie znaczą. ZP musi być ZJEDONOCZONA! - zdjęcie
06.03.21, 11:23Fot. screenshot - YouTube

Duda: Gowin i Ziobro sami nic nie znaczą. ZP musi być ZJEDONOCZONA!

20

Szef NSZZ „Solidarność” Piotr Duda skomentował w rozmowie z Krzysztofem Ziemcem na antenie RMF FM konflikty, które od jakiegoś czasu obserwujemy w Zjednoczonej Prawicy. Duda podkreślał, że najważniejsza jest stabilność rządu, aby mógł realizować zapowiadane projekty.

Szef „Solidarności” podkreślił, że stabilność rządu Zjednoczonej Prawicy jest dziś dla Polski kluczową wartością.

- „Dla mnie to bardzo ważna kwestia. Chodzi o stabilność rządu, ale również te wszystkie rozwiązania, które przed nami, czyli: Nowy Ład Gospodarczych i wiele innych”

- mówił Piotr Duda.

Wskazał przy tym, że Jarosław Gowin i Zbigniew Ziobro powinni zdawać sobie sprawę z tego, że „sami nic nie znaczą”.

Mówiąc o pandemii koronawirusa i trwających obostrzeniach Piotr Duda zaznaczył, że „Solidarność” jest przeciwna powszechnemu lockdownowi. Lockdowny w ocenie związku powinny być stosowane jedynie lokalnie, w miejscach, w których sytuacja epidemiczna jest rzeczywiście dramatyczna.

Zaznaczył też, że po Wielkanocy obostrzenia muszą być luzowane.

- „Im bardziej będziemy szli w kierunku wiosny, to zamykanie i obostrzenia związane z restauracjami nie zdadzą egzaminu. Ludzie będą kupowali na wynos, a potem będą grupować się na zewnątrz i wspólnie konsumować. Trzeba wprowadzić obostrzenia, jakieś mierzenie temperatury. Ci, którzy nie będą mogli tych obostrzeń wprowadzić w życie mają być zamknięci, ale jeśli inni spełnią te wymogi, to niech funkcjonują”

- mówił gość RMF FM.

kak/RMF FM, PAP

Komentarze (20):

Walter2021.03.7 8:30
"O dziadku Jarku Na Żoliborzu, w małym domeczku pomiędzy ludźmi - ot po sąsiedzku, sam, bez teściowej, dzieci i żony, mieszkał staruszek pewien zmarszczony. Jako, że kotów hodował parkę pokrytą sierścią miał marynarkę. Do tego jeszcze w skarpetkach dziury co dopełniały obraz ponury. Cicho się jakoś po świecie plątał, ni prawa jazdy, ni w banku konta... Z rodziny został sam, z bratanicą - co wielokrotną była dziewicą. Miał ten staruszek do władzy parcie i o tę władzę walczył zażarcie. Wreszcie na przekór całemu światu zbudował sobie partię frustratów, która na skutek losu przekory w końcu wygrała w Polsce wybory i bez wątpienia za ich przyczyną okropnie nam się dziadek "rozwinął". Realizując swój pomysł śmiały podporządkował sobie Kraj cały. Rozdawał "stołki" i kasę dzielił tłumacząc reszcie obywateli, że choć jest kiepsko i gorzej będzie to on ich dobro wciąż ma na względzie, nie czerpiąc z tego korzyści żadnych - sam skromny, biedny i nieporadny. Aż nagle szarym styczniowym świtem w świat poszły wieści niesamowite, że to nie tylko dom i dwa koty lecz jeszcze kilka miliardów złotych .... tak pomalutku do grosza grosik... biedny dziadunio Polsce "zakosił". Więc dziś mądrzejsi tym doświadczeniem na przyszłość czujni bądźmy szalenie i nauczeni dzisiejszą chwilą wciąż pamiętajmy - pozory mylą!!"
Krakus2021.03.6 17:41
Nie ma dla mnie bardziej obrzydliwej i dwuznacznej postaci jak niejaki Piotr Duda, szef "Solidarności", której byłem członkiem. Ten facet nawet z wyglądu wzbudza antypatę. A jego pies (kundel) ma lepiej, niż pracownicy hotelu "Bałtyk" Gardze tym gównem o nazwisku Duda, (dwukrotnie) https://www.newsweek.pl/piotr-duda-czyli-luksusy-przewodniczacego-solidarnosci/dc311w4
gumowa kaczka2021.03.6 17:19
podnóżek rządowy,pozdrowienia dla KACPERKA
SolidarnieWylizująRowaRządowiIKlerowi2021.03.6 16:38
Narodowy, państwowy związek zawodowy "Solidarność". Wydmuszka, atrapa, fasada, parodia i farsa masowego zrywu. Polacy nie potrzebują żadnej "interwencji z zewnątrz", żeby wdeptać w błoto i gnój swoje własne osiągnięcia, które cały świat uznał za bohaterskie i wartościowe. Niepodległość niesie dla Polaków jedno przekleństwo - konieczność wyboru własnych władz. One zawsze wyprowadzą naród na manowce, ku upadkowi ekonomicznemu i rozbiorom.
----- a ! Premier uciekł !!.2021.03.6 14:25
-------- AGRO-UNIA spacyfikowana , na polu przez ZOMO , naczalstwo uciekło lemuzynami opłacanymi potem polskiego Rolnika. SÓL ZIEMI ! polski chłop, Rolnik !, pozostał na ziemi Matce jak Żołnierz polski -OPUSZCZONY w dniach grozy. .......................... https://ninanonimowa.neon24.pl/post/160617,a-premier-uciekl
Anonim2021.03.6 14:26
-------Wincenty Witosie !! przyjacielu mojego dziadka , Wzywam do Apelu !!! , ratuj polski sławiański Lud !.
Topek2021.03.6 13:25
Solidarność była tylko jedna której przywódcą był Lech Wałęsa a to jest tylko solidarność fałszywka która służy tylko do obsadzania stołków swoimi towarzyszami i pobierania wysokich pensji
Foster2021.03.6 13:33
Nie uważam Wałęsy za męża stanu, ale zgadzam się z tobą,bez Lecha Wałęsy nie ma Solidarności.
jle_ffm2021.03.6 13:10
Szef zw.zawodowego solidarności (przez małe s) wypowiada się i zachwala partię polityczną u władzy? Brawo, a ja myślałem że związki są niezależne od partii a tu masz. Takie rzeczy tylko w państwie pis.
Foster2021.03.6 13:34
...dziwię się, że się dziwisz - przecież to parodia związku zawodowego.
zzz2021.03.6 11:59
Jarosław Gowin i Zbigniew Ziobro zawiązali taktyczny sojusz przeciwko prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu. Jedynym wyjściem z klinczu w obozie władzy mogą okazać się przedterminowe wybory - straszy Kaczyński. Stadium nieustannych konflikt i rozbieżnych poglądów nabiera znanych barw. Czekamy, kiedy w końcu pióra zaczną fruwać w tej walce o zajęcie głównego miejsca w gnieździe..
Anonim2021.03.6 12:50
No popatrzcież że, Ziobro i Gowin zawiązują "taktyczny sojuz"? i to przeciwko samemu Naczelnikowi Kaczyńskiemu? .............. wam Pisowcy to się w głowie coś psuje? jeśli coś nie po myśli Prezesa, to od razu wróg numer jeden? a nie pomyśleliście czasami, że ktoś może mieć inne zdanie na temat drogi, jaką chce prowadzić Kaczyński Polskę? a nawet więcej, przedstawia solidną argumentację, jak Ziobro, że za wszelką cenę ratować należy wartość najwyższą, a to suwerenność Polski?
Total Mayhem2021.03.6 11:58
O ja prdl, mógłby im właściwie powiedzieć wprost: "Samodzielnie jesteście zerami, wy nędzne przystawki, słuchajcie się prezesa". Na miejscu G. i Z. wolałbym nawet przełknąć klęskę i zejść ze sceny niż godzić się z takim upokorzeniem i jawnym pluciem w twarz, nie tylko przecież przez Piotra Dudę.
Koczkodan2021.03.6 12:10
Rzeczywiście, Piotr Duda mówi dokładnie to, co niegdyś twierdził Leszek Miller.
Foster2021.03.6 11:51
.....a ta partia Solidarność to prawica czy lewica - bo już się pogubiłem.
Anonim2021.03.6 11:50
PiS aborcją przegrał wszystko
bękart wojny2021.03.6 11:47
PIS sam też nic nie znaczy
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.03.6 11:31
czemu nazwisko duda kojarzy się tylko z pajacem i idiotą?
katolicka deratyzacja Polski2021.03.6 11:41
Putin jest komunistyczna lesbijka.
orero2021.03.6 11:52
każdemu zawsze się kojarzy z tym co jest mu bliskie