Dobry czas dla rodzin. Trwa konwencja PiS w Łodzi - zdjęcie
14.09.19, 11:45Zdj. Twitter/PiS_ORG_PL

Dobry czas dla rodzin. Trwa konwencja PiS w Łodzi

14

Trwa łódzka konwencja Prawa i Sprawiedliwości- pierwsza z serii konwencji tematycznych. Dzisiejsze spotkanie, które rozpoczęło się przemówieniem wicepremiera prof. Piotra Glińskiego, poświęcone będzie wsparciu dla polskich rodzin. 

W konwencji uczestniczy również europoseł PiS i była premier Beata Szydło, premier Mateusz Morawiecki oraz kandydaci PiS z regionu.

"Łódź to jest miejsce, gdzie socjologowie kiedyś zidentyfikowali 13 sfer miejskiej biedy. Mamy wielką nadzieję, że nasze programy już w tej chwili przyczyniły się zdecydowanie do zmniejszenia tego niedostatku. A dalsza realizacji programów PiS, partii wiarygodnej, sprawi, że niedostatek rodzin zmniejszy się w sposób zdecydowany. Dla wszystkich Polaków zaświeci słońce dobrej zmiany"-mówił wicepremier Piotr Gliński. 

"Program budowy sieci nowoczesnych instytucji muzealnych. W tej chwili około 30 nowych muzeów, albo też takich, które modernizujemy - te wszystkie instytucje też mają służyć funkcji edukacyjnej dzieci. To będą miejsca przyjazne dla wszystkich. Polski model państwa dobrobytu, opisany w naszym programie, to jest dobry czas dla rodzin"- dodał.

Jak przekonywał prof. Gliński, obecny rząd ma mnóstwo propozycji dla rodzin i daje im szansę życia w godności. To ważne, gdyż- jak wskazał polityk, rodzina "jest nośnikiem zmian". 

"Nasze propozycje nakierowane są na dobrobyt polskich rodzin"-powiedział wicepremier. 

"Nasz program opiera się na rozwoju, który obejmuje wszystkich. Chcemy budować państwo oparte na naszym kapitale, intelekcie, aktywności"-wyliczał minister kultury i dziedzictwa narodowego. 

Głos zabrała również była premier, Beata Szydło. 

"Tworzyliśmy i tworzymy biało-czerwoną drużynę, w której wszyscy muszą ze sobą współpracować. (…) Pokazaliśmy przez te intensywne 4 lata, że ta drużyna zrealizowała założenia taktyczne, które w 2015 roku nam przyświecały"-powiedziała europoseł. 

Jaki był stan Polski przed rządami PiS? Beata Szydło wskazała, że codziennością Polaków było wówczas "galopujące bezrobocie, ubóstwo rodzin, wykluczone całe regiony". Polityk wspominała, że ludzie, którzy przychodzili na spotkania wyborcze PiS skarżyli się, że ówczesny rząd nie dostrzegał ich problemów. To właśnie rozmowy z Polakami stały się punktem wyjścia programu PiS. 

"Kiedy w 2015 roku wprowadzaliśmy nasze programy społeczne, wielu ekspertów podnosiło, że to wydatki i budżetu na to nie stać. Budżet nie tylko to wytrzymał, ale okazało się, że nasze programy społeczne stały się kołem zamachowym polskiej gospodarki. Postawiliśmy śmiało tezę, że dziecko to nie jest koszt, tylko inwestycja"-powiedziała europoseł Szydło. Była premier podkreśliła, że obóz Dobrej Zmiany uwierzył w mądrość polskich rodzin, a środki z programu 500 Plus rzeczywiście przeznaczone są na rozwój dzieci. 

"Ci, którzy nas krytykowali, mówili, że budżet nie wytrzyma. Mówili tak dlatego, że nasi poprzednicy niewielką uwagę poświęcali kwestii finansów publicznych. Luka VAT za czasów PO-PSL to około 260 mld zł. To mniej więcej tyle, ile można wydać na program 500 plus w ciągu 6 lat. Za taką kwotę można zbudować ok. 6,3 tys. km autostrad, czy też przez 162 lata opłacać opłaty za prąd elektryczny w gospodarstwach domowych Polaków. To są takie kwoty"-wyliczała. 

yenn/Fronda.pl

Komentarze (14):

gumowa kaczka2019.09.14 19:56
głosuj na pis ,mam horom curke
Spoko2019.09.14 19:32
Bratowa była obecna?
Spoko2019.09.14 16:09
Jestem dumny z was - zwolennicy PiS. Boście najpiękniejszą częścią narodu polskiego. Najpiękniejszą, bo przechowujecie marzenia. Marzenia o Polsce: wielkiej, solidarnej, sprawiedliwej, prawej, uczciwej. Jesteście więc piękni, bo jesteście depozytariuszami tego co najcenniejsze - wielkiego marzenia, ideału, który jeśli zostanie stracony z oczu, to wszystko się rozpada, bo nie sposób budować życia wyłącznie na podstawie egoizmu i żądzy zysku.
anonim2019.09.14 19:31
z NAWIĘZKĄ PATRZE NA WAS GŁODNYCH ,WYSTRASZONYCH
Cogito ergo sum2019.09.14 13:44
Po stronie PiS na konwencjach kompetencja i troska o Polskę. Opozycja to kluczenie i stary wrzask. Chociaż już nic nie mówią o zagrożonej demokracji. Po 4 latach nic z ich krakania się nie sprawdziło
katolik2019.09.14 12:38
Wojna o PIS to wojna o Polskę .Prawdziwy Polaku,jeśli nie chcesz się shańbić i nie chcesz mieć poczucia,że jesteś na dnie osobistego rozwoju,to nie głosuj na PO SLD PSL WIOSNA NOWOCZESNAS,bo oni upadli na dno i już nie podniosą się z niego ,tak jak sprofanowali Matkę Bożą i Jezusa.Proszę miej trochę honoru,miej poczucie,że jesteś gość na poziomie
mordechaj2019.09.14 12:31
PiS niby taki dobry, a pani H. Zdanowska (z wyrokiem sądu !!!) wygrała w I turze z kandydatem PiS i to miażdżąco, uzyskując 70 % głosów. Do Rady miejskiej wprowadziła 32 radnych na 40. PiS rozdał już 100 MILIARDÓW z pieniędzy podatników, powinien mieć z 70 % poparcia, a ma raptem około 40-43%. Po prostu Polacy, pomimo otrzymania 500+, w swojej większości nie chcą PiS u władzy. Dlaczego ? Wystarczy spojrzeć na to zdjęcie: od lewej były bankster, z niejasnymi sprawami w handlu kościelnymi gruntami, w środku niekompetentna i prymitywna pani z prowincji, co umiała tylko głos podnosić, jak nie miała argumentów. A że argumentów prawie w ogóle nie miała, to wrzeszczała non-stop. I od prawej były aktywista Unii Wolności i tzw. zielonych, czyli przybudówki najczęściej ubecji. A to jest sama "wierchuszka" PiS.
Spoko2019.09.14 16:02
Nie, no ten znowu nic nie pojął ! Jeszcze raz gamoniu: PIS nie jest dla was dobry ! Wy, tzn. śmierdzące lewactwo wybieracie ludzi z wyrokami sądu, my wybieramy ludzi prawych, prawdomównych, mądrych, solidnych i wiarygodnych. Dalej, PIS rozdał już miliardy Polakom, a wy razem z PO i SLD ukradliście miliardy Polakom. Widzisz ty głąbie różnice czy dalej jesteś ślepy ?!
gumowa kaczka2019.09.14 20:01
bukowy pisowski łeb jesteś ,rozdał to czego nie miał ,zabrał ludziom PRACUJĄCYM i dał swoim wyborcom
anonim2019.09.14 12:25
Program zrealizowany przez PiS podczas swoich rządów! -Transformacja katastrofy samolotowej na rozgrywki polityczne -Transformacja żałoby na comiesięczne, dziesięcioletnie podpałacowe orgie i rozwój przemysłu smoleńskiego -Transformacja rdzennej historii Polski na nowa ‘kacza historie’ oparte na mitach i legendach o sitwie Kaczyńskich -Dzielenie narodu i sianie hejtu w obydwu obozach -Obsadzenie najwyższych władz państwa prywatnymi psami gończymi (do tego gangsterami, przestępcami, przesiąkniętymi korupcja, nepotyzmem, oszustwem, łgarstwem , etc…etc…), łamiącymi Konstytucje, Trójwładzę, Sadownictwo, wolne media, wolność słowa, demokracje -Zawłaszczanie przez JK i jego sekto-mafie miejsc publicznych Polski, szczególnie tych ‘sakralnych’ (=historycznych) -Masowa produkcja zdrajców Ojczyzny i tworzenie specjalnych trollowni, stalkerów hejtu, wywodzących się z Pałacu Prezydenckiego i Ministerstwa Sprawidliwości -Mafijne afery wszelkiej maści od niepamiętnych czasów -Świadome, zaplanowanie, z perfidną premedytacją, z celem zrealizowania osobistych ambicji politycznych i żądz, jak; - Zemsty na byłych władzach, opozycji, inaczej myślących niż on sam i jego sekto-mafia - Megalomanii, przerastającej kompleks Herostratesa - Posadzenie sitwy Kaczyńskich na piedestale - Absolutum dominium
Janosik2019.09.14 16:04
Ty też należysz do tutejszej stałej grupy lewackich kacapów. Od jakiegoś czasu próbuję tym tępogłowym przynajmniej trochę prawdy wbić do ich tąpych łbów. Idzie bardzo opornie, ale nawet jak u jednego z nich zauważę przebłyski normalności to uznam to za mój sukces ! A jeśli nie to upodlę cię jak psa !
gumowa kaczka2019.09.14 19:59
no i jeszcze sklep mi zamknęli w niedzielę bandyci ,pozdrawiam
Lublinianka2019.09.14 12:21
Prawdziwa polska rodzina: chłopak i dziewczyna 💑👫👪 Dziękujemy za wszystkie formy wsparcia, jakie otrzymujemy teraz i jakie otrzymamy w przyszłości np. za minimalne wynagrodzenie w 2023 roku 4000 zł brutto!
Janosik2019.09.14 12:16
Oborowa tak pierd.....ła że rynce opadywują