Do jakich krajów na wakacje bez testów i certyfikatów szczepień? - zdjęcie
22.06.21, 09:28fot. pixabay.com

Do jakich krajów na wakacje bez testów i certyfikatów szczepień?

11

Kraje, które w dużej mierze żyją z turystyki wprowadzają łagodzenie zasad dotyczących przyjazdów na wakacje w związku z pandemią. Lista krajów systematycznie rośnie. Gdzie zatem można się wybrać bez dodatkowych utrudnień?

Bez okazywania wyników testów czy certyfikatów szczepień można już się udać na Cypr czy do Chorwacji. Nie jest także wymagane przechodzenie kwarantanny.

Przy wyjeździe na Cypr na przykład trzeba jednak uzupełnić formularz zdrowotny, a na lotniskach wybiórczo można zostać poddanym badaniom na obecność koronawirusa.

Do krajów, które zniosły dla turystów z Polski dodatkowe warunki przyjazdu oraz wymóg kwarantanny dołączyły już także Rumunia, Czechy, Czarnogóra, Albania, Macedonia Północna i Litwa.

Jeśli chodzi o Słowenię, to wyjechać co prawda można podobnie jak do krajów wymienionych powyżej, ale aby móc korzystać z infrastruktury turystycznej, jak np. hotele, kampingi, sale wewnątrz restauracji czy baseny wymagany jest aktualny (nie starszy niż sprzed 48 godz.), negatywny wynik testu na Covid-19 albo dokument potwierdzający zaszczepienie przeciw Covid-19 lub też przejście choroby. Wymogi te nie dotyczą dzieci i młodzieży do 18. roku życia.

Przed wyjazdem to danego kraju warto więc się upewnić co do wymogów i warunków, jakie tam obowiązują.

 

mp/propertynews.pl/pap

Komentarze (11):

robaczek2021.06.22 14:44
przeciez wy i tak nad najbliższy zalew pojedizecie grila rozpalic ;] ................... miśki ............ ;] za to wasze pincet plus ?
Obrońca życia narodzononego2021.06.22 12:24
A co będzie jak się zaszczepisz? .......... Podpiszesz cyrograf z diabłem, jak Twardowski. Diabeł się nazywa Bill Gates, Soros oraz ten heretyk z Watykanu. Będziesz miał wszczepionego "czipa", który to powie Gatesowi, Sorosowi i temu heretykowi w Watykanie wszystko o tobie. "Czip" zmusi cię do NIE noszenia pieniędzy wystarczy, że spojrzysz na kaszankę a Gates, Soros i ten heretyk z Watykanu wyśle sygnał i będziesz wiedział, czy cię stać na kupno, czy nie. A wszystko to dzięki 5G. Kobiety stracą płodność, podobnie faceci, ale niezupełnie, bo Gates, Soros i ten heretyk z Watykanu mają specjalną wajchę, za pomocą której podniecą kobietę a facetowi "stanie". Ale tylko na jedno dziecko; z uszami jak radary radzieckie, by wyłapywać sygnały od diabła Gatesa, Sorosa i tego heretyka z Watykanu. I będziesz miał platfusem, abyś nie mógł uciec. Czyli ZASZCZEP SIĘ!
Obrońca życia narodzononego2021.06.22 12:23
BĄDŹ FRAJEREM i NIE SZCZEP się jak masz: cukrzyce, jesteś tłusty jak świnia, masz chroniczne podwyższone ciśnienie, coś z sercem, masz/miałeś raka, astmę, masz/miałeś gruźlice, jesteś od zawsze palaczem, masz chroniczny kaszel, kłopoty z płucami, masz ponad 65 lat - MASZ 70-90% SZANSY ZGONU. Masz nieco wyższe szanse przeżycia jak jesteś po 50-tce. Nawet jak przeżyjesz to NIE NA DŁUGO!
tak to ja matis89, CHUJ nie katolik!2021.06.22 12:22
Wybaczcie Polaki, że jestem taka brudna k urwa białoruska! Robie co mi ten ch uj Łukaszenka każe. Piierdoliłem i dalej piierdole jak połamany ch uj o szczepionkach, o papieżu, ale ANI jednym słówkiem nie bąknąłem o szczepionkach Putina i tego bandyty z Chin Xi. ................. Gówno prawda, że jestem "katolikiem"! Jestem zwykłą, starą k urwą!
matis892021.06.22 11:37
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
Agnieszka2021.06.22 10:24
Dlaczego nie informujecie, że część przewoźników nie bierze na pokład samolotu osób ZASZCZEPIONYCH odkąd zmarło na NOP 4 pilotów i wyszło, że przebywanie na wysokości zwiększa u zaszczepionych ryzyko NOPów w postaci zakrzepów i śmierci na zawał, udar?
JANOSIK2021.06.22 10:24
A kiedy do Polski?Hmm czy juz wiadomo?
oficer LWP2021.06.22 10:05
wiecie już oficerowie propagandy PIS-u z Frondy gdzie będą umiejscowione obozy koncentracje dla niezaszczepionych i czy komendantami tych obozów będą żydzi pokroju Morela bo sprawdzili się mordując Polaków to teraz zapewne sprawdzą się mordując niezaszczepionych a żydowscy bolszewicy z PIS-u idą idealnie ta drogą
Obrońca życia narodzononego2021.06.22 9:43
Zaszczep się i jedź gdzie chcesz! Popatrzcie na Wielką Brytanie, zaszczepili 95% osób powyżej 60 roku życia i zgony spadły do kilku dziennie! Pomimo nowej hinduskiej odmiany, która szczerzy się wśród ludzi w wieku poniżej 30 roku życia (czyli w grupie najmniej wyszczepionej)! Źródła COVID-19 vaccine surveillance report - week 24 https://assets.publishing.service.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_data/file/995101/Vaccine_surveillance_report_-_week_24_v2.pdf Deaths registered weekly in England and Wales, provisional - Office for National Statistics https://www.ons.gov.uk/peoplepopulationandcommunity/birthsdeathsandmarriages/deaths/bulletins/deathsregisteredweeklyinenglandandwalesprovisional/weekending11june2021 Coronavirus (COVID-19) Infection Survey, antibody and vaccination data, UK - Office for National Statistics https://www.ons.gov.uk/peoplepopulationandcommunity/healthandsocialcare/conditionsanddiseases/bulletins/coronaviruscovid19infectionsurveyantibodyandvaccinationdatafortheuk/22june2021
Yarosław2021.06.22 10:09
kłam dalej pisiorze
JANOSIK2021.06.22 10:23
Ty obronca zycia-wez ta wylocz telewizor i zobaczysz ze swiat istnieje bez Konia wirusa.Pozdro