Po wczorajszej porażce Polaków ze Szwecją portalowi Interia.pl wywiadu udzielił Janusz Kupcewicz. Były piłkarz reprezentacji Polski, medalista z Mistrzostw Świata w 1982 roku nie zostawia suchej nitki na Zbigniewie Bońku, który w jego ocenie nie zrobił nic dobrego dla polskiej piłki.

Zdaniem Kupcewicza to „panowie, którzy zawiadują związkiem” są w dużej mierze odpowiedzialni za porażkę Polaków na Euro 2020.

- „Jak to jest możliwe, że po przegranym meczu ze Słowakami nagle ukazuje się filmik z odprawy? Przecież to skandal! Wszyscy którzy siedzą w piłce, to wiedzą kto za tym stał. Tłumaczyli się, że wszystko chcieli pokazać, a g.... prawda. Wiadomo o co im chodziło. Do tego ta nasza logistyka, te loty z jednej strony Europy w drugą, nie wiem - nie chcę się wypowiadać, ale wiadomo, że w polskiej piłce rządzi jedna osoba, a jest nią Boniek. Ja nie mogę powiedzieć nic dobrego na temat tego, co on zrobił z polską piłką

- stwierdził były reprezentant.

Kupcewicz krytykuje też wybór Paulo Sousy na stanowisko trenera polskiej reprezentacji. Jego zdaniem Sousa popełnił błąd wpuszczając na boisko Przemysława Płachetę.

- „To promocja niektórych przy szukaniu dla nich nowego klubu. Boniek powinien się głęboko zastanowić, a ludzie pracujący w PZPN powinni zacząć głośno mówić. Takie jest moje zdanie”

- podkreślił.

kak/Interia.pl