,,Dla polskiej piłki nie zrobił nic dobrego’’. Kupcewicz nie zostawia suchej nitki na Bońku  - zdjęcie
24.06.21, 12:06Fot. screenshot - YouTube (Łączy nas piłka)

,,Dla polskiej piłki nie zrobił nic dobrego’’. Kupcewicz nie zostawia suchej nitki na Bońku

14

Po wczorajszej porażce Polaków ze Szwecją portalowi Interia.pl wywiadu udzielił Janusz Kupcewicz. Były piłkarz reprezentacji Polski, medalista z Mistrzostw Świata w 1982 roku nie zostawia suchej nitki na Zbigniewie Bońku, który w jego ocenie nie zrobił nic dobrego dla polskiej piłki.

Zdaniem Kupcewicza to „panowie, którzy zawiadują związkiem” są w dużej mierze odpowiedzialni za porażkę Polaków na Euro 2020.

- „Jak to jest możliwe, że po przegranym meczu ze Słowakami nagle ukazuje się filmik z odprawy? Przecież to skandal! Wszyscy którzy siedzą w piłce, to wiedzą kto za tym stał. Tłumaczyli się, że wszystko chcieli pokazać, a g.... prawda. Wiadomo o co im chodziło. Do tego ta nasza logistyka, te loty z jednej strony Europy w drugą, nie wiem - nie chcę się wypowiadać, ale wiadomo, że w polskiej piłce rządzi jedna osoba, a jest nią Boniek. Ja nie mogę powiedzieć nic dobrego na temat tego, co on zrobił z polską piłką

- stwierdził były reprezentant.

Kupcewicz krytykuje też wybór Paulo Sousy na stanowisko trenera polskiej reprezentacji. Jego zdaniem Sousa popełnił błąd wpuszczając na boisko Przemysława Płachetę.

- „To promocja niektórych przy szukaniu dla nich nowego klubu. Boniek powinien się głęboko zastanowić, a ludzie pracujący w PZPN powinni zacząć głośno mówić. Takie jest moje zdanie”

- podkreślił.

kak/Interia.pl

Komentarze (14):

Lech2021.07.12 9:11
To wydrwigrosz, cwaniak, który przyszedł do PZPN robić kasę razem z Koźmińskim. Zajmowali się budowaniem marketów i przewalaniem gotówki a piłka? to przykrywka do lewych interesów.
Wprost2021.06.25 20:47
Kupcewicz ma rację zresztą już to pisałem .Oczywiste że nie zrobił właściwie nic a ostatnio wtopa goniła wtopę .Bardzo dobry piłkarz niestety nędzny trener ,fatalny selekcjoner który zwinął manele po porażce u siebie z Łotwą i 5 meczy kadry za jego sterami.Prezes żaden dużo gadał nic nie robił taki dobry akwizytor tandety.Nic nie uczynił dla masowości i dobrego szkolenia dzieci i młodzieży .Zamiast szukać sponsorów i pieniędzy również w rządzie i spółkach brał się za politykowanie i stał opozycjią. Śmieją się z niego że jest CZŁONKIEM ma czerwoną legitymację a nieformalnie jest w SLD a czasem w PO-KO.Dramatyczne wybory selekcjonerów po znajomości a do tego Sousę zatrudnił z jego całym sztabem oczywiście żadnych Polaków w sztabie.Gaduła jak pisałem właśnie dlatego jak się rozkręcił i zjechał na tematy rodzinne czy Włoch to miało się wrażenie że bardziej mu zależy na słonecznej Italii w której ma dzieci i rodzinę i jest zresztą również jej obywatelem ich reprezentacji dodajmy na dziś świetnej a Polska mu się przydała do interesów ,brylowania jako prezes i trampoliny i być może kariery w UEFA nie mniej Polska i nasza piłka będzie miała tyle samo z Bońka w UEFA pożytku co z Tuska w Brukseli
misiek2021.06.24 17:46
Kupiec, Ty jako piłkarz nie dorastasz Bońkowi nawet do pięt, choć mogłeś osiągnąć dużo więcej, gdybyś tylko chciał. Tak samo i teraz, łatwo jest siedzieć na d... i krytykować. Weź się do roboty i zrób coś dobrego .....
Puk puk2021.06.25 20:17
Kupcewicz gamoniu był świetnym piłkarzem ,Boniek był bardziej znany i zrobił międzynarodową karierę ale tą o wiele większą to bardziej klubową .Natomiast był fatalnym trenerem przyniósł wstyd reprezentacji uciekając z funkcji selekcjonera a prezesem również żadnym
Alfred Kołobańcow2021.06.24 15:40
Polscy piłkarze nie potrafią piłki podać i jej przyjąć a tu się kłania wyszkolenie techniczne które posiada tylko Lewandowski i nic nie da zmiana trenera a tym bardziej Bońka, po prostu Polscy kopacze są w wieku dziewiętnastym a ten wiek był wiekiem pary.
Portofino2021.06.24 13:32
Szwecja potęgą piłkarską nie jest, a jednak przegrywamy. Nie sądzę też, że Szwedzi mają lepszych od nas piłkarzy. Po prostu oni mają drużynę a my niestety nie. Postawić więc trzeba wreszcie na trenera, który potrafi drużynę zbudować i cierpliwie czekać, bo tego nie można zrobić natychmiast.
Anonim2021.06.24 13:15
Boniek oszust obiecal powrot do NORMALNEGO a nie na poziomie lgbt zafalszowanego nazewnictwa lig i sprawa stanela w miejscu. Mam dosc nazywania czarnego bialym. Bardzo dobre byly natomiast ostatnie reformy jak rozszerzenie ilosci druzyn i baraze z miejsc 3-6 w lidze 2 i 3 (nie jak glosi propaganda 1 i 2 !!!!)
Anonim2021.06.24 13:11
Rezultat jego pracy mówi wszystko, kolejny raz, nie ma o czym dyskutować, wywalić i tyle skoro się nie nadaje.
ala2021.06.24 13:06
Ktoś to napisał: "....Namieszał w piłce nożnej forsując widzimisię w doborze trenerów, a teraz udaje się niewinnym. Dobrany trener Sousa przez wszystkie mecze popełniał rażące błędy, w pierwszym meczu zapomniał zmienić zawodnika po żółtej kartce; efekt czerwona kartka w ostatnim meczu po rażącym błędzie Jóźwiaka w 2 min który wywarł wpływ ns dalszą grę-wszystkie dośrodkowania niecelne, również nie widział tych błędów, Podobnie z Puchaczem, prawym obrońcą, niewidocznym 17-latku, dziurawym bramkarzu itp. Dobrany zespół nie reprezentował możliwości polskiej piłki, ale interesy lobbingowe i reklamowe Niekompetencja Bońka i Sousy doprowadziła do upadku polskiej pilki ....."
Krzysztof2021.06.24 12:22
Kiedy zaczęły się sukcesy polskiej siatkówki? Ano kiedy wyrzucono PZS komuchów. To samo należy zrobić z PZPN. Komuniści tych najbardziej tępych towarzyszy, którzy do niczego się nie nadawali odsyłali do sportu. Po upadku systemu oni tam zostali i trwają, trwa mać. Kiedyś rozmawiałem z młodym trenerem trampkarzy, który wyjechał na szkolenie trenerskie do Niemiec. Twierdził, że polskie metody treningu zarzucono tam ponad 20 lat temu, a więc mamy to co mamy. Sport był i jest przechowalnią dla najbardziej tępych towarzyszy. Przecież większość sukcesów Polaków w sporcie to indywidualny trening i sponsoring, a nie owoce "pracy" działaczy.
Pisowiec2021.06.24 12:21
Kupcewicz niech się lepiej nie wypowiada! 1982 to była pełnia władzy komuny, medal tak samo jak w 1974 to medale komunistów a nie Polaków.
Hhehheheh2021.06.24 12:16
Nawet katolicki portal atakuje Bońka. Bo myślą po kolorze włosów że Boniek to Tusk. :-))))
Pol2021.06.24 13:01
Całkiem podobny
krótka piłka2021.06.25 21:49
Takie same też są jego rezultaty rządzenia jak i "Tyfuska".Zdaje się że te komuchy z lat 70 -tych to jednak byli Polacy .Ci ostatni to powrót żydokomuny i beznarodowe lewackie łajno