Co ze szczepionkami od Pfizera? Dworczyk: Musimy zmodyfikować plan szczepień  - zdjęcie
15.01.21, 20:30Fot. Adam Guz/KPRM via: Twitter

Co ze szczepionkami od Pfizera? Dworczyk: Musimy zmodyfikować plan szczepień

26

Pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk przekazał, że przez 2-4 tygodnie firma Pfizer zmniejszy dostawy szczepionki, ale potem zostaną one zwiększone. W poniedziałek do Polski trafi 40 proc. mniej szczepionek niż planowano.

- „My usłyszeliśmy i była to ustnie przekazana informacja, że będzie to 40 proc. mniejsza dostawa w najbliższy poniedziałek, co do innych dostaw jeszcze nie mamy informacji” – powiedział Michał Dworczyk, pytany na antenie TVN24 o zmniejszenie dostaw szczepionek firmy Pfizer.

- „Deklaracja składana również telefonicznie przez przedstawicieli firmy Pfizer mówiła o 3-4 tygodniach, potem w kolejnych tygodniach te dostawy miały być zwiększone, tak aby pierwszy kwartał zakończyć tą samą liczbą szczepionek która była zakładana” – dodał szef KPRM.

W związku z tymi informacjami, jak podkreślił Dworczyk, konieczna będzie modyfikacja planu szczepień.

Koncern Pfizer poinformował dziś o planowanym zmniejszeniu dostaw szczepionek przeciwko COVID-19 do państw Unii Europejskiej. Ma to być spowodowane planami zoptymalizowania produkcji. Obecnie Pfizer jest w stanie wyprodukować 1,3 mld szczepionek w roku. Po chwilowej redukcji dostaw, w czasie której firma zoptymalizuje produkcję, możliwe będzie wyprodukowanie 2 mld dawek rocznie.

- „Zmiany, które mają zostać wprowadzone w strukturze produkcji, wymagają dodatkowych zezwoleń regulacyjnych, a zatem w najbliższej przyszłości mogą wystąpić wahania w harmonogramach zamówień i dostaw w zakładzie Puurs po to, aby umożliwić nam szybkie zwiększenie wielkości produkcji” – poinformował amerykański producent szczepionek.

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen poinformowała na dzisiejszej konferencji prasowej, że rozmawiała z dyrektorem zarządzającym firmy, który zapewnił ją, iż zgodnie z planem zostanie zrealizowana dostawa wszystkich gwarantowanych w I kwartale dawek.

„Poważne zaniepokojenie” przekazanymi dziś przez koncern informacjami wyraziło sześć państw UE: Dania, Estonia, Finlandia, Litwa, Łotwa i Szwecja. We wspólnym liście ministrowie zdrowia tych sześciu państw określili sytuację jako „niedopuszczalną” i podważającą „wiarygodność procesu szczepień”.

kak/PAP

Komentarze (26):

Michał Jan2021.01.16 10:14
Te patałachy i tak nie nadążyłyby z odbieraniem, więc żadna rewelacja.
Andrzej2021.01.16 8:41
Dlaczego trzeba modyfikować plan szczepień? Z pomocą opatrzności bożej prezydent Duda załatwił szczepionki bezpośrednio u prezydenta Trumpa, więc dlaczego jakieś dostawy dla UE mają dla Polski znaczenie?
Grześ2021.01.16 8:30
Dworczyk to ma maseczkę ze skarpetki Niedzielskiego
ważne2021.01.16 8:08
https://www.youtube.com/watch?v=XTfe3RB9-SQ
Senny2021.01.16 6:37
A to numer. Sąd w Peru jest pewny, że pandemię wywołali Gates, Soros! “Covid-19 powstał z inspiracji elit przestępczych” Sąd prowincji Chincha i Pisco w południowo-zachodnim Peru zdecydował, że pandemię Covid-19 wywołali jedni z najbardziej znanych biznesmenów na świecie. Odpowiedzialni za pandemią maja być Bill Gates czy George Soros. Peruwiański portal LP w dokumencie, który jest usprawiedliwieniem opóźnienia jednego z procesów, trzyosobowy skład sądu prowincji Chincha i Pisco stwierdził, że „Covid-19 powstał z inspiracji elit przestępczych kontrolujących świat, paraliżując działalność niemal wszystkich państw świata”. Osobami winnymi wybuchu pandemii mają być Bill Gatesa, George Sorosa oraz rodzinę Rockefellerów. Zasugerowano też, że grono odpowiedzialnych za pandemię mogło być większe.
katolik2021.01.16 7:00
Dzięki Bogu, niech świat, ludzkość przejrzy na oczy, jaki został przygotowany HOLOCAUST i kto wszedł w układ z nazistami. PISiory i cały sejm już wiszą na suchym drzewie
katolik2021.01.16 6:18
szczepionki= Holocaust, Bezpłodność, Rak i inne choroby. Nie ma szczepionki przeciw grypie, koronawirusowi, wirusowi na katar itp. CEL jeden- zrealizowanie planu nazistów masonów, gatessa i sorosa, czipy i sterowanie życiem ludzi. Mafia nazistowska chce dokonać WIELKIEGO RESETU, wszystko w imię EKOLOGII
katolik2021.01.16 6:14
Z chama na pana---żaden Nowy Porządek w plemieniu Polaków- wasza szatanska pycha upadnie, tak jak wy
o co właściwie chodzi2021.01.16 6:13
To niech sprowadza inne szczepionki, które nie wymagają przechowywania w takiej temperaturze i pozwolą ludziom , którzy się chcą sczepić zaszczepić się w Ośrodkach Zdrowia u lekarza rodzinnego a nie w jakiś punktach. Rząd nie powinien lobbować tylko za jednym producentem szczepionek.
katolik2021.01.16 6:08
Każdy rządzący zdrajca Narodu Polskiego, poseł, poślica, pseudoprofesor, każdy kto dobrowolnie i świadomie wszedł w układ z szatanem działając na szkodę Narodu poprzez szczepionki których celem jest holocaust, bezpłodność, raka i inne choroby----SAMI----- na całe swoje życie, samych siebie, swoje rodziny, wszelkie działania , wszelkie zamierzone działania podpisali cyrograf z diabłem, ustanawiając i przyjmując przekleństwo i klątwę.
katolik2021.01.16 6:01
RÓŻANIEC I KORONKA -aby upadły masońskie plany szczepień i zniewolenia ludzkości, o nawrócenie ludzi
Ten nieuk Chasydiusz M.2021.01.16 5:59
który z Polski zapowiada drugie Chiny, to tylko zapowiada - nawet szczepionki nie potrafi wyprodukować, bo do takiego stanu on i inni z UW/PO/PiS/SLD Polskę doprowadzili. Tylko pierdaczy w TVP, wykresy pokazuje, a gówno sie zna na czymkolwiek - poza lichwą
o co tu chodzi2021.01.16 5:45
To niech sprowadza inne szczepionki, które nie wymagają przechowywania w takiej temperaturze i pozwolą ludziom , którzy się chcą zaszczepić się w Ośrodkach Zdrowia u lekarza rodzinnego a nie w jakiś punktach. Rząd nie powinien lobbować tylko za jednym producentem szczepionek.
Topek2021.01.15 23:21
Opóźnienia są dlatego że firma Pfizer intensywnie pracuje nad nową szczepionką która w końcu wyeliminuje wirusa PiS który jest bardziej zjadliwy i niebezpieczny od koronawirusa
nie dobranoc2021.01.16 1:31
Potwierdzam, PiS to najgorsza gangrena. To są ludzie z otumanionymi przez telewizję, szczególnie TVP mózgami. O niczym nie mają pojęcia i łykają każdą bzdurę wyprodukowaną przez WHO. Dziś Bortniczuk powtórzył medialne kłamstwo roku , że Niemcy w zgonach prześcignęli USA. Trudno nawet ocenić czemu ich bratnia Austria przy dużo mniejszej gęstości zaludnienia ma aż 2 razy tyle śmierci dodatkowych. Niektórzy dopatrują to w programie szczepień przeciwko gruźlicy. Faktem jest że nie licząc małych państewek, Niemcy mają najniższe z możliwych w Europie nadwyżki. PiS to straszna zaraza i dlatego trwa holocaust Polaków w imię walki z wirusem. Wszelkie klęski i tak nazwą sukcesem, a na końcu porównają wszystko z mitami o Szwecji.
kim są rządzący Polską?2021.01.16 1:52
https://www.youtube.com/watch?v=yoEBHwbv1A8 minuta 40.50 wykład Bortniczuka o Niemcach. Teraz chyba jest jasne dlaczego cmentarze w Polsce pękają w szwach. Żeby Niemcy dorównali Polsce, musiało by ich umrzeć na koniec roku nie 40 tysięcy tylko 160 tysięcy.
katolik2021.01.16 6:30
gangrena= amputacja PIS
panie premierze, jak tu się szczepić?2021.01.15 21:55
Właśnie do mnie dotarło że najmniejszą śmiertelność z większych i średnich krajów poza Niemcami, mają te gdzie zakazy były najmniejsze lub najbardziej iluzoryczne: Szwecja, Szwajcaria, Francja. A na samej górze Polska czy Włochy, Nawet Belgia ma więcej śmierci od Holandii gdzie obostrzenia były łagodniejsze.
ds2021.01.15 21:34
no przeciez. szwaby zamowily poza kolejnoscia to nie ma dla innych. ale dalej naiwnie wiezcie w zapewnienia UE.
NEOS com pl2021.01.15 21:21
.... pierwsze ... efekty szczepien .... wychodza na jaw ... strach sie bac i dalej produkowac .... https://www.youtube.com/watch?v=GCuJm2wOCfQ
Anonim2021.01.15 21:18
Co prawda nadal nie można wydawać ostatecznych wyroków, ale powoli zaczynają docierać sygnały że ta szczepionka to taki sam rewelacyjny wynalazek jak na grypę. Dla osób poniżej wieku emerytalnego mija się z celem, skoro nie chroni tak naprawdę przed niczym. 2 na 3 promotorów szczepionek przeciwgrypowych (Posobkiewicz, Szumowski, Karczewski) leżało w szpitalu na koronawirus. Nie mówię że to przez te szczepionki tylko że tego rodzaju sezonowy shit gówno daje jak chodzi o system immunologiczny ogólnie. Natomiast eksperymentalnie szczepieni medycy BCG na całym świecie na covid chorowali znacznie rzadziej lub wcale w porównaniu do grup placebo.
Skrzypek na dachu2021.01.15 21:00
Pfajzerszczepionka zabija wiecej staruszkow w Norwegii niz plandemia wirusowa .
W USA 11 milionów ZASZCZEPIONYCH!2021.01.15 20:51
SZCZEPIĄ JEDEN MILION DZIENNIE! - - -ŻADNYCH ZGONÓW, ŻADNYCH POWAŻNYCH OBJAWÓW! Kilka hipochondryczek narzekało na swędzenie w obu d u p a c h.
Anonim2021.01.15 21:37
Izrael ma już ponad 20% a może 33% jak odliczyć młodych. Rezultatów na wykresach brak.
Anonim2021.01.15 21:41
Cofam poprzedni wpis, Oceniając klasę polityczną Izraela a także doniesienia o statystach w całej Europie, nikt nie może wiedzieć co się dzieje w Izraelu naprawdę, tzn kto i na co umiera. Tak samo nie wiadomo czy w policyjnych magazynach leży mąka czy narkotyki.
ryszard2021.01.15 20:44
Tak to można handlować pietruszką. Kto stoi za światowym handlem ludzkim życiem?