Byle jakie pożegnanie byle jakiej prezydentury - zdjęcie
05.08.15, 08:52

Byle jakie pożegnanie byle jakiej prezydentury

9

Potwierdziły się informacje, że odchodzącą ekipa kancelarii prezydenta Komorowskiego wyczyściła budżet kancelarii, nie zostawiając prawie nic nowemu Prezydentowi Andrzejowi Dudzie.

„Rzeczpospolitej" udało się potwierdzić informacje o zwiększeniu wydatków z budżetu Kancelarii Prezydenta Komorowskiego tuż po przegranych wyborach przez odchodzącego prezydenta. Pracownicy prezydenckiej administracji, zatrudnieni w niej od kilku kadencji, przekonują, że nie spotkali się wcześniej z tego typu podejściem do jej finansów.

<<< KONIECZNIE PRZECZYTAJ!  Resortowe dzieci Służby >>>

A co o swojej prezydenturze mówi sam Komorowski?

"Starałem się iść drogą dialogu i kompromisu. Wszystkim, którzy chcieli iść tą drogą za całego serca dziękuję" - przekonywał w swoim orędziu do narodu. "Chciałbym podziękować wszystkim, którzy na mnie głosowali pięć lat temu i w ostatnich wyborach" - dodawał. "Początki były bardzo trudne. Po katastrofie smoleńskiej emocje sięgały zenitu. Pomimo to udało się szybko ustabilizować państwo" - mówił dalej Komorowski. 

Przekonywał też, że "bardzo wiele" udało mu się osiągnąć w kwestii bezpieczeństwa i NATO. Tak... zwłaszcza stałe bazy, które byłyby podstawą naszego bezpieczeństwa, a których jak nie było - tak nie ma.

Co zakrawa na niebywałą ironię, Komorowski chwalił też... swoją politykę prorodzinną. A przecież jeszcze niedawno Najwyższa Izba Kontroli referując "dokonania" polityki prorodzinnej rządu stwierdziła, że jej po prostu nie było! I nawet jeśli Komorowski "coś" tu zrobił, to przecież i tak były to jedynie działania skrajnie doraźne i na dłuższą metę niczego nie zmieniające. 

"Fundamentem wolnej polski jest bowiem dialog pomiędzy obywatelami, instytucjami i władzą. Bez dialogu trudno jest o porozumienie i kompromis. Bez zdolności do zawierania kompromisu nie ma demokracji" - stwierdził pod koniec orędzia Komorowski.

Niech o "dialogu" powie lepiej zamrożonym ludziom na najwcześniejszym etapie rozwoju...

tag,mod,kad

Komentarze (9):

anonim2015.08.5 9:12
Taki dobry Prezydent...A mógł se jeszcze porządzić. Tylko Naród znowu źle zagłosował, jak mawiał klasyk o nazwisku na gie...Przecież Nałęcz dzisiaj wyraźnie powiedział, że Komorowski padł ofiarą demokracji, dlatego przerżnął wybory...Uff, to chyba najlepiej odzwierciedla stan umysłów niektórych osób.
anonim2015.08.5 9:37
Jutro powitanie...Ciekawe jakiej prezydentury ?
anonim2015.08.5 11:25
...... "odchodzącą ekipa kancelarii prezydenta Komorowskiego wyczyściła budżet kancelarii,"... ZDĄRZYŁ!!!!!
anonim2015.08.5 15:09
Adagio - przecież tak wybitny prezydent zasłużył sobie na wiekopomną pamięć :-)
anonim2015.08.5 15:13
Ja tesh dziękuję panie prezydencie III RP. Ufff, nareszcie
anonim2015.08.5 15:30
Przypomnijmy sobie: http://wpolityce.pl/polityka/261450-ho-ho-ho-to-byla-prezydentura-chodz-szogunie-bigosowanie-jan-pawel-iii-wislawa-czymborska-wyborcy-zegnaja-komorowskiego-bez-bulu-filmy?strona=3
anonim2015.08.5 15:32
@Krystyna80 To znaczy, że uwielbiasz prostactwo, skoro tu ciągle jesteś ?
anonim2015.08.5 15:39
Dedykuję frondowym wielbicielom Bronisława K. http://niezalezna.pl/69658-komorowski-zostawia-po-sobie-spalona-ziemie-pustki-w-kasie-kancelarii-prezydenta
anonim2015.08.6 6:49
@Zibi nie masz racji, ta prezydentura wcale nie była nudna ! Przypomnij sobie Czymborską, Jana Pawła III, wdrapywanie się na krzesło czy macanie kur, to zaledwie kilka z bardzo licznych przykładów. Nawet Kwaśniewski nie był tak kreatywny ze swoim zespołem goleni czy czymś takim.