Była działaczka PO wprost: Partia utraciła wartości i podąża za pieniędzmi  - zdjęcie
19.12.20, 12:08Fot. via: Flickr

Była działaczka PO wprost: Partia utraciła wartości i podąża za pieniędzmi

15

O kulisach funkcjonowania Platformy Obywatelskiej opowiedziała w rozmowie z portalem TVP Info była działaczka tego ugrupowania, Aleksandra Wasilewska. Sama odeszła z partii po tym, jak PO gwałtowanie skręciło w lewą stronę. Wasilewska przekonuje, że Platforma utraciła swoje pierwotne wartości, podążając wyłącznie za pieniędzmi.

Aleksandra Wasilewska podkreśla, że w PO są jeszcze nieliczni konserwatyści, ale ich głos nie ma szans się przebić. Sama do Platformy została przekonana przez Grzegorza Schetynę, który chciał w niej „przywrócić liberalny konserwatyzm”. To mu się jednak nie udało. W partii prym zaczęli wieść politycy o lewicowym światopoglądzie, jak Barbara Nowacka, a konserwatyści milczą w najważniejszych kwestiach, np. w kwestii mechanizmu praworządności.

- „Nie buntują się rozporządzeniu UE w kwestii praworządności, gdyż mieliby żywych wrogów wewnątrz Platformy, od której politycznie są uzależnieni” – mówi była działaczka PO.

W ocenie Wasilewskiej odpowiedź Platformy na rozporządzenie PE to „zdrada interesu Polski”. Podkreśla, że niezależnie od tego, kto będzie w przyszłości rządził w Polsce, mechanizm praworządności daje bogatym krajom UE narzędzie do szantażu krajów biedniejszych.

- „Wydaje się, że dzisiaj Platforma podąża za pieniądzem, jest zachłyśnięta tzw. bogatym Zachodem, zatracając to, czym się wyróżniamy i co jest dla nas cenne. A więc wrodzoną potrzebę suwerenności i wolności. Honor powinien być aspektem równoważnym wobec siły pieniądza” – przekonuje Wasilewska.

kak/tvp.info.pl

Komentarze (15):

Gajowy2020.12.29 11:23
To już dawno wszyscy wiedzieli, że PO to jest partia utworzona za niemieckie fundusze i służy tylko niemcom. Przykładem jest oszusT brUSKelski.
hehehe2020.12.20 7:22
ŁGARSTWO!!! PO nie utraciła wartości!!! Bo nigdy ich nie miała :-)))
Mirek2020.12.19 16:42
Za rządów Tuska i Platformy Orlen przez 8 lat uzyskał 5 mld złotych zysku . Gdy władzę przejęło PiS Orlen w ciągu jednego roku zarobił 20 mld złotych !!! . Tylko w tym jednym przypadku widać ogromną skalę złodziejstwa !!! . Kradli wszyscy którzy tylko chcieli !!! . Dlatego nie dziwmy się że w więzieniu na Białołęce ponad 86% złodziei i rozmaitych przestępców głosowało na Trzaskowskiego z Platformy .
Urwis2020.12.19 14:46
Przeplaci, bedzie miala wartosci.
Marek2020.12.19 13:47
PO straciła swój co....to jest nie do przełknięcia. Platforma wygra bo: ma oddelegowanego rudego debila do Brukseli który pisze takie informacje że ludzie muszą poprzec ta partię.Przykład 13 grudnia wychwala komunistów i Jaruzelskiego.Zapomniał nieuk że żyją jeszcze ci którzy maja w pamięci yten czas i to stwierdzenie obraża ich nawet gdy nie są sympatykami PIS. Spotyka się z prymitywną wulgarną babą ,pokazując tym samym kim intelektualnie jest. Lata pjany po knajpach i pokazuje niemieckie dokumenty. Ich młody gomułka jest też bez wyrazu,pieprzy farmazony i nic nie jest wstanie sam wymysleć. Ale jest na to sposób niech zapusci sobie wąsy na czole to wtedy nie będzie podobny do gomułki .Co prawda nadal będzie taki nadęty jak dziadek ale będzie śmieszniej wyglądał. I może wystąpić w programie mam talent.
Maciej2020.12.19 13:33
"Platforma podąża za pieniądzem" - Pani Wasilewska - BRAWO !!! BRAWO !! - KASA !!!!! KASA !! KASA !!!!!!!!!!!
ANNA2020.12.19 13:01
Tam chodzi o kasę, Dawno wiadomo
ala2020.12.19 16:49
Sytuacja Sławomira Nowaka jaskrawo pokazuje, co działo się w Polsce za rządów Tuska. Ile Polacy by mieli za same tylko 250 mld zł z afery vatowskiej za 8 lat nie rządów PO?
Dam2020.12.21 14:56
Masz na myśli to, że wyleciał za nie wpisanie zegarka za 10tyś (bo na razie to Ziobro mu nic więcej nie udowodnił) ale np. Szyszko za niewpisanie "stodoły" wartej 300tyś radośnie dalej pełnił rolę ministra?
j23żyje2020.12.19 12:28
To chyba nie tylko KO porzuciło wartości i podąża za pieniędzmi. Partia rządząca chodzi jak zegarek na niemieckim pasku. Zupełny brak strategii i stopniowa wyprzedaż suwerenności za którą inni oddawali krew. Po co nam teraz armia jak pozbyliśmy się państwowości za srebrniki. Nie mamy już rządu w kraju, bo rząd jest teraz w Berlinie. Rację miał ten polityk niemiecki, który mówił w momencie przyjmowania Polski do UE, że mało iż Niemcy odzyskają swoje ziemie utracone w wyniku przegranej wojny, to na dodatek Polacyy będa im wdzięczni za przyjęcie do UE... I pomyśleć, że Turcja i Polska 30 lat temu startowały z tego samego poziomu... A dziś...? Szkoda nawet pisać. Wszędzie masoni...
Jestem Konfiedieracja2020.12.19 13:54
𝐉𝐄𝐒𝐓𝐄𝐌 𝐊𝐎𝐍𝐅𝐈𝐄𝐃𝐈𝐄𝐑𝐀𝐂𝐉𝐀 𝐢 𝐖 𝐊𝐎𝐋𝐊𝐎 𝐏𝐈𝐄𝐑𝐑𝐃𝐎𝐋𝐄 𝐓𝐄 𝐒𝐀𝐌𝐄 𝐆𝐋𝐎𝐃𝐍𝐄 𝐊𝐀𝐖𝐀𝐋𝐊𝐈 𝐨 𝐌𝐈𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐄𝐉 𝐒𝐙𝐖𝐄𝐂𝐉𝐈! - - - - 𝐍𝐈𝐆𝐃𝐘 𝐰 𝐒𝐒𝐙𝐖𝐄𝐂𝐉𝐈 𝐍𝐈𝐄 𝐁𝐘𝐋𝐄𝐌 𝐨 𝐈𝐂𝐇 𝐉𝐄𝐙𝐘𝐊𝐔 𝐍𝐈𝐄 𝐌𝐀𝐌 𝐏𝐎𝐉𝐄𝐂𝐈𝐀 𝐀𝐋𝐄 𝐓𝐎𝐖𝐀𝐑𝐙𝐘𝐒𝐙𝐄 𝐳 𝐊𝐎𝐍𝐅𝐈𝐄𝐃𝐈𝐄𝐑𝐂𝐉𝐈 𝐧𝐚 𝐊𝐑𝐄𝐌𝐋𝐔 𝐓𝐀𝐊 𝐑𝐎𝐙𝐊𝐀𝐙𝐔𝐉𝐀!
pisowski rozbiór Polski2020.12.19 12:23
http://www.dlugpubliczny.org.pl/ Zapytam nieśmiało. Wzieto ćwierć biliona pożyczek więc ile tymi lockdownami osób uratowano? Ktoś da sobie rękę uciąć że na Białorusi jest większa procentowo niż w Polsce nadwyżka zgonów? Bo to co jest w Szwecji akurat wiemy (wyjdzie im ok 6,5 tys na finiszu) ale mniejsza z nimi. Bardziej ciekawi mnie Białoruś o której nie wiemy nic. My, na koniec roku będziemy mieć ok 65 tysięcy zmarłych ponad limit https://www.statista.com/statistics/525353/sweden-number-of-deaths/
Grizzly2020.12.19 12:19
Jeb ać PO ale jakie to niby wartości ma PIS hahahaha
Grizzly2020.12.19 13:34
Won bydle od mojego nicka! Szmaciarzu zaje..., nie potrafisz sobie kur.. nicka wymyślić tylko mój kradniesz?
Agnieszka2020.12.19 12:18
Wypisz wymaluj Morawiecki z PiS. Może by się tam przenieśli, bo i tak już się ich nie odróżnia.