Kuźmiuk: Na wyścigi straszą Polaków. To niemiecka strategia, nie można się jej poddawać! - zdjęcie
05.12.20, 13:30Fot. European People's Party via Flickr, CC BY 2.0

Kuźmiuk: Na wyścigi straszą Polaków. To niemiecka strategia, nie można się jej poddawać!

27

1. Im bliżej do posiedzenia Rady Europejskiej 10 i 11 grudnia w Brukseli, na którym ma być omawiana sytuacja po zapowiedzi polskiego i węgierskiego weta w sprawie planów finansowych UE na najbliższe 7 lat, tym bardziej rosną naciski na nasz kraj zarówno za granicą ale i w Polsce.

W tę strategię negocjacyjną zagranicy, głównie Niemiec, które sprawują prezydencję w Radzie Europejskiej do końca tego roku, wpisała się z dużym rozmachem zarówno opozycja w Polsce, jak i część obecnych w naszym kraju mediów.

Wszyscy oni wręcz na wyścigi straszą Polaków ile to nasz kraj straci w związku z wetem budżetowym, jak to załamie prawie wszystko w naszym kraju w związku z brakiem unijnych pieniędzy, ba jak popsujemy sobie opinię za granicą.

Tyle tylko, że te „strachy” oparte są głównie o „fake newsy”, liczy się na to, że nie mając pełni wiedzy jak funkcjonują europejskie finanse, duża część opinii publicznej, da się zwieść i odwróci się od jej zdaniem „nieodpowiedzialnych rządzących”.

2. Nawoływanie Polski i Węgier do europejskiej solidarności i wycofania weta jest wyjątkowo brutalnym zagraniem wobec tych krajów, bo to one wykazały daleko idącą solidarność 21 lipca tego roku, podpisując się pod konkluzjami Rady Europejskiej.

Przedmiotem zagorzałych sporów podczas tamtych obrad był Fundusz Odbudowy i związane z nim oprzyrządowanie podatkowe i gwarancyjne i to wcale nie te dwa kraje były jego przeciwnikami.

Głównymi przeciwnikami było 5 krajów tzw. skąpców (Holandia, Austria, Szwecja, Dania i Finlandia), bowiem będą one w niewielkim stopniu z niego korzystały, natomiast w większym stopniu będą uczestniczyły w spłatach pożyczonych przez Komisję Europejską pieniędzy w kwocie 750 mld euro.

Prezydencja niemiecka obłaskawiła te prezentami w postaci utrzymania rabatów od wpłacanych składek (rabaty miały zniknąć w związku z wyjściem W. Brytanii i likwidacji rabatu brytyjskiego), przy okazji dając także sobie prezent rabatowy.

Chodzi o niebagatelną kwotę 7,6 mld euro na 7 lat, rozłożoną następująco pomiędzy poszczególne kraje: Niemcy-3,67 mld euro, Holandia-1,92 mld euro, Szwecja-1,06 mld euro, Austria-0,57 mld euro i Dania-0,38 mld euro.

3. Polska zgodziła się na ten Fundusz bez żadnych prezentów, ba zgodziła się na europejskie podatki, które będą służyć spłacie odsetek od pożyczonych pieniędzy szacowanych na ok.15 mld euro rocznie, takie jak: podatek od nieprzetworzonego plastiku, podatek cyfrowy, podatek od dostępu do europejskiego rynku, czy podatek od tzw. śladu węglowego i to w sytuacji kiedy będziemy jednym z głównych płatników tego pierwszego podatku.

Wprawdzie mamy być poważnym beneficjentem tego Funduszu w kwocie ok. 60 mld euro w ciągu najbliższych 3 lat (25 mld to dotacje, 35 mld to pożyczki ) ale tak naprawdę takie pieniądze jesteśmy w stanie pożyczyć sobie sami na podobnych warunkach jak pożyczy je Komisja Europejska, co więcej sposób ich wydatkowania będzie zależał tylko i wyłącznie od nas, a nie od pomysłów jakie ma na nie Bruksela.

Natomiast w sytuacji braku wieloletniego budżetu na lata 2021-2027 automatycznie uruchamiane jest prowizorium budżetowe czyli w 2022 roku będzie realizowany w pełni budżet z 2020 roku w kwocie około 140 mld euro, dosyć hojny dla Polski, bo to ostatni budżet z obecnej perspektywy finansowej, korzystnej dla naszego kraju.

4. W tej sytuacji „strachy” opozycji i związanych z nią mediów, że stracimy jakieś pieniądze to typowe „strachy na lachy”, którymi nie warto się przejmować, prezentując twarde stanowisko negocjacyjne, że nie można tworzyć mechanizmu pilnującego praworządności w krajach UE, poprzez łamanie unijnych Traktatów.

Podobny charakter mają propozycje tworzenia Funduszu bez Polski i Węgier, w takim kształcie jak go zaprogramowano nie jest on możliwy, bo to także będzie niezgodne z Traktatami, ba do jego tworzenia poprzez porozumienia międzyrządowe nie będą chętni „skąpcy”, bo w takie sytuacji nie będzie ich rabatów.

Wszelkie te zabiegi jakie stosuje się w ostatnich dniach wobec Polski i Węgier i to zarówno poprzez oddziaływania z zagranicy jak i w kraju, trzeba traktować jako elementy niemieckiej strategii negocjacyjnej i się im nie poddawać.

Zbigniew Kuźmiuk

Komentarze (27):

Jan Radziszewski2020.12.20 22:41
Niewiele dni nas dzieli od Sądu Ducha św . zw Prześwietleniem sumień ciekawe co zobaczysz polityku Niemiecki NIEBO? - nie bardzie pewne tj prędzej Przerażające do szpiku kości PIEKŁO !!! ++++ niedługo żydzi i lewacy LGBT się nacieszą swym purysowym zwycięstwem!!! +++ Pouczenia Pan i Król nasz!! 22/ 23 VIII 2020 Oświecenie Sumień - ostatki ++ - Pytasz dziecko ( w duchu) ile umrze osób w Polsce podczas Prześwietlenia Sumień:) - Tak Panie Jezu. + Dużo, dziecko. - To i na świecie pewnie będzie dużo. +++ - Będzie to dużo w każdym kraju i narodzie chrześcijańskim:) (smutny uśmiech Pana Jezusa). Sługa, który zna wolę swego pana otrzyma większą chłostę. ++ Inaczej mówiąc ochrzczeni, którzy zostali wszczepieni w Mój Kościół a zlekceważyli Boże dary odpowiedzą za to surowiej niż muzułmanie czy inni innowiercy, poza tymi, którzy prześladują chrześcijan. Lecz i tam jest masoneria. + Ci zaprzedani szatanowi a wysoko umocowani nie umrą wtedy. ++ - Czy będzie tak, Panie Jezu, że będę szedł i widział zmarłych podczas Sądu na próbę? - Tak będzie, dziecko. Skupisz się na swoich grzechach i winach i Mej Miłosiernej Miłości, ale będziesz to wszystko widział i oglądał. ++++ - Ciekawi Cię, jednak, dziecko, ile osób umrze podczas Prześwietlenia Sumień. ++ Ludzie się będą bali wobec podanej liczby. Niech tak zostanie. Każdy Polak, który chodzi regularnie do Spowiedzi i do Komunii i ani jedna ani druga nie jest świętokradcza < tu w mniejszej części nieczytelny zapis „ 95 procent ma szansę na powrót do życia, ponowną szansę po Prześwietleniu Sumień”. 95 procent z wyżej wymienionych C.P> / te 5 % to ponad 3 mln polek i polaków. +++ Ale tak, będziesz i widział młode, ładne dziewczyny martwe bo własne ich grzechy wywołają w nich taki wstręt, że umrą. ++++ I cóż i będzie widać marność, młode ciała sposobne do rozkoszy cielesnej, do niczego już nieprzydatne:). ++ - Ludzie się będą bali, że nastąpi koniec świata. ++ Czy mam wyprowadzać ich z błędu? - Poniekąd. ++ Będziesz mówił aby przygotowali się na spotkanie z Panem bo chwila jest bliska. I by nie lękali się, ale uniżyli serca. Niech czynią pokutę i żałują za grzechy z całego swego życia a zwłaszcza za zatajone przed spowiednikiem. Niech przepraszają za wszystkie uchybienia wobec Mnie w Przenajświętszym Sakramencie i w Komunii Świętej:) ++ Módlcie się teraz za tych co znajdą się w Prześwietleniu Sumień a nie będą wedle Mej Woli. Może umrzeć wielu młodych ludzi, którzy wzgardzili Bogiem/ piątek, 4 września 2020 30 VIII 2020 - Kończymy przekazy. Dokonasz jeszcze wpisu gdy będzie Krzyż na Niebie. Dam jeszcze Swoje Słowo, chociaż przede wszystkim będzie mówił Krzyż
Anonim2020.12.6 19:41
Oni nie straszą, oni przywołują fakty. Polska za rządów pis jest już na marginesie UE, na swoje własne życzenie. To Polska próbuje straszyć wetem 25 państw, a nie odwrotnie, warto o tym pamiętać.
Jan Radziszewski2020.12.20 22:51
żydzie tylko 3 lata a żydów NIET tj NIE Budiet - ot zabrani przez anioły diabelskiego cezara /J 19,15 ; Ap 12,3 nn) do PIEKŁA +++wyznania O Zb. Nr 71. Nieboszczykowie ukażą się trzeciego dnia. Zapisz: Dzieci Moje, najpierw na niebie, nocą, ujrzycie złocisty, wielki Krzyż. / Mt 24,30 dzienniczek św. s Faustyna 83 ) Wszyscy i na całym świecie usłyszycie wielki grzmot, powstanie wicher jako trąba morska, wszystko zmiatać będzie, co stanie na jego drodze. Ziemia nagle zacznie drżeć, początkowo z przerwami, a potem bezustannie kolebać się będzie. Gwiazdy będą zmieniały swój kierunek szybko i zupełnie inaczej niż zawsze, widok nieba się zmieni, zginie Duży Wóz, Mały Wóz, wszystko będzie się od siebie oddalać, niebo stanie się inne, nieprzyjemne. Między wami pojawią się tej nocy ci, co już dawno pomarli. Będą też przebiegać ulicami wytoczone z piekieł wozy naładowane demonami i złymi duchami. One to będą czynić wielkie spustoszenie, zgiełk, hałas, jęk, płacz. Domy wasze będą się rozpadały jak domki z kart. W tej strasznej godzinie szatani będą śmiało sobie poczynać, porywać będą dusze tych, co Boga się wyrzekli i szerzyli na świecie niewiarę, tych, co to z serc ludu Bożego krzyż i wiarę wyrywali. A tej nocy ciemnej niech drżą też matki morderczynie, te, co mordowały dzieci poczęte. Groza wielka, a grozy coraz więcej będzie. Morza i oceany wystąpią ze swoich brzegów i będą iść na ląd w postaci wielkiej ściany stojącej. Potem wszystko obejmie pierścień, który błyskawicznie będzie się rozszerzał z minuty na minutę. Będzie stawał się ogniem huraganowym tak, że obejmie całą kulę ziemską. Wszystko zacznie płonąć, woda morska i oceanów wrzeć będzie i płonąć jak nafta. Jeśli te dni ciemności nie będą ludzkości odwrócone, wszystko, co żyje na ziemi w tych dniach ciemności zginie. Łaski Miłosierdzia Bożego dostąpią jedynie ci, co Boga mają w sercu, żyją według świętych Bożych przykazań, wierzą silną wiarą w Trójcę Przenajświętszą, w Niepokalaną Dziewicę Maryję. Tylko oni mogą przetrwać i przez modlitwę i ofiarę swego cierpienia, przetrwają. …
Panda Spokój ʕ•́ᴥ•̀ʔっ2020.12.6 14:49
Na wyścigi straszą Polaków. To TVP, to Fronda, to zaś foliarze 😘
Anonim2020.12.5 17:25
Niemiecka Prezydencja może pakować papiery, koniec rozmów z oszustami.
Anonim2020.12.5 17:19
Niemcy i ta zgraja pasożytów jest w czarnej du-pie. Myślą, że Polacy dadzą się zastraszyć czerwonej zarazie. Brawo rząd RP! Jak nie teraz, to kiedy?
Foster2020.12.5 17:06
To już Kuźmiuk nie jest straszenie. UE nie ustąpi a PIS przelicytował. Naród Wam tego nie zapomni.
Anonim2020.12.5 17:08
srali muchi, będzie wiosna, lewacki trollu!
Parafianin z Sitno2020.12.5 17:03
Nasz "Polski Narodowy Kościół Katolicki" połączył swoje siły z "księżmi patriotami" w jedną kretyńską sektę starych zgredów, imbecyli i popłuczyn UB. Nasz "Polski Narodowy Kościół Katolicki" to stowarzyszenie pijaków w USA w liczbie kilkudziesięciu na żołdzie Kremla podobnie jak "księża patrioci" z kościoła pod wezwaniem NKWD-UB-SB.
Pisi program eksterminacji narodu2020.12.5 16:53
Oni chcą aby Polacy skorzystali z funduszy tak jak wszyscy inni to pisie sk syny chcą nas ZAGŁODZIĆ Mało im uśmiercania miesiecznie 15 tys ludzi MACIE KREW POLSKA NA RĘKACH KANALIE
Anonim2020.12.5 17:15
Nie siej propagandy, bolszewiku! Oni potrzebują frajerów do żyrowania bankrutom strefy EUR, których obligacje nie chce kupować żaden żydowski pomiot. Stąd to wycie. Potrzebują Polski i Węgier jak nigdy dotąd. Szukają frajerów do łupienia, i do spłaty długów, banda lewackich bolszewików.
Anonim2020.12.5 16:51
Akurat dziś rozmawiałam z krewnymi mieszkającymi w Niemczech od kilkudziesięciu lat . Nie będą się szczepić . To tak nawiasem gwoli informacji . Kobieta pracuje jako opiekunka ludzi starych i niepełnosprawnych .
Janusz Barwinek2020.12.5 15:59
To jest ta polityka przerzucania winy na ofiary. Sami Niemcy zaczynają wierzyć w swoją nieskazitelność, a sprzedajna opozycja w Polsce, - za srebrniki, - wspomaga III Rzeszę.
JonB2020.12.5 14:48
Potupiemy nozka, pogrozimy palcem w bucie.... Polski jako panstwa od dawna juz nie ma.
da da "tupniemy" towariszcz jewrej z leningrada2020.12.5 15:01
A u was polskowo alfabieta NIET?
A co sądzi Żyd o Polsce?2020.12.5 14:29
Cyt.: "POLSKA to także smietnik i szrot Europy dla niemieckich aut...niemieckiej używanej odzieży i kraj eksportu polskich prostytutek do niemieckich burdeli...." - - - - Czy rzeczywiście? Jednym z największych dawców na cele charytatywne odzieży jest ... nie, nie Bundesrepublik ale Polska. A największym eksporterem prostytutek jest ...? Wrong again kike! Żydowy od Ruso-Mongolskiej Federacji, Ukrainy, Białorusi, Mołdawii, Rumunii, Bułgarii ... szukają lepszego życia. A co się dzieje w w Wysraelu, hoho ...!
JonB2020.12.5 14:49
Przepraszam ale najwiecej prostytutek jest z Bulgarii i Rumunii
A nie od was towariszcz jewrej z leningrada?2020.12.5 14:59
A co u was polskowo alfabieta NIET?
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.12.5 14:29
Na wyścigi straszą Polaków... uchodźcy, gender, LGBT, strajkujący: rolnicy, kobiety, lekarze, sędziowie, niepełnosprawni itd. , kurwźmiuk spasiona jak świnia PiSdowata cipo! ogarnij się!
Anonim2020.12.5 17:17
kretynizm to choroba
O co sądzi Żyd o Niemczech?2020.12.5 14:25
Cyt: "producentami .... nowych technologii, czystego powietrza, dbałości o czystość i ekologię" - - - - Vielleicht, aber ... A kto jest NAJWIĘKSZYM trucicielem nie tylko Europy? Bundesrepublik! - - - A jaki jest w skali światowe ich "carbon footprint"? - - - Polska ma mniejszy niż np. Francja, UK i wielokrotnie mniejszy niż Bundesrepublik znanej z "czystego powietrza, dbałości o czystość i ekologię". Dlaczego? Bo Polska to m.in. "kiszone ogorki", nie tylko najsmaczniejsze, ale i one nie zanieczyszczaja atmosfery. . . . Bundesrepublik idzie śladami III Reich z produkcją Zyklon B dla świata. Aaaa ... Niemcy to technologia ... Szczególnie te miliony wyprodukowanych VW z fałszowanymi celowo danymi zanieczyszczeń z ich cudownych diesli. Skandal światowy miliardowe kary. Ale to Bundesrepublik kraj "nowych technologii, czystego powietrza, dbałości o czystość i ekologię"
Anonim2020.12.5 14:23
Jak na " Niemców" przystało właśnie ponownie budują wielki łagier, to chyba ich jedyny sposób na budowanie relacji z resztą świata.
Grizzly2020.12.5 14:14
Należy zacząć od tego, że państwa UE powinny mieć jednakową ilość deputowanych w PE! Liczba ludności nie ma tu nic do rzeczy bo interes państw jest równoważny! Koniec z jakąś nieuzasadnioną hegemonią niemiecką! Teraz widać wyraźnie, że Niemcy naginają traktaty i prawo na swoją korzyść! Koniec z tym bo będziemy mieć zaraz IV Rzeszę i kolejną wojnę w Europie!
O a tu proszę jak Chinki ładnie śpiewają2020.12.5 13:58
https://www.youtube.com/watch?v=Tjlf4kSbvYw a nie jak u nas gołą pupcią do kamery kręcą i wielkie widowisko. Ale jaka widownia takie szoł.
hawk2020.12.5 16:36
https://www.youtube.com/watch?v=XbfzwzKEaHU SUPER!!!
ale tu trzeba i nasze wykonawczynie pochwalić2020.12.5 17:18
https://www.youtube.com/watch?v=hp4endJMu1E wreszcie ładny śpiew, ładne stroje, a nie machanie golizną do kamery.
york2020.12.5 13:50
Wszystkie medy straszace WON.