Bodakowski: Ścieki w Wiśle. Greenpeace robi sesję w szambie. Ani słowa o Trzaskowskim, ale atakują PiS - zdjęcie
02.09.20, 13:15Screenshot Youtube - Jan Bodakowski Video / Fot. Jan Bodakowski

Bodakowski: Ścieki w Wiśle. Greenpeace robi sesję w szambie. Ani słowa o Trzaskowskim, ale atakują PiS

28

Przed Sejmem od 5 lat jest koczowisko antyPiS, kwatera Szczurka i jego kumpli. Od dwóch dni Trzaskowski znowu warszawskie ścieki wylewa do Wisły. Jednak miłość aktywistów antyPiS do niego jest tak wielka, że dalej wiszą na ich budach bilbordy z okresu kampanii wyborczej.

W miejscu, w którym Trzaskowski wylewa ścieki do Wisły sesję w szambie zrobił sobie Greenpeace. Oczywiście podczas protestu ekolodzy nie ośmielili się z imienia skrytykować prezydenta stolicy i jego ugrupowania. Trzymali banery „Ścieki, beton, dewastacja – chrońmy polskie rzeki” i „Dosyć gadania, chrońcie polskie rzeki!”.

Jak można przeczytać na stronie Greenpeace „kolejna awaria kolektora przesyłowego oczyszczalni Czajka w Warszawie wymaga pilnego podjęcia działań naprawczych, pełnego wyjaśnienia przyczyn i wskazania odpowiedzialnych za nie osób lub podmiotów. Najważniejsze jest jednak, aby obecna sytuacja na warszawskim odcinku Wisły doprowadziła do zmiany podejścia rządzących do wszystkich polskich rzek. Greenpeace podpisuje się pod stanowiskiem Koalicji Ratujmy Rzeki i wzywa rządzących, by – ponad podziałami politycznymi – skupili się na ustawowym obowiązku zapewnienia odpowiedniego stanu polskich wód. Aktywiści i aktywistki Greenpeace protestowali we wtorek na Wiśle, by zwrócić uwagę na konieczność odpowiedniego podejścia do ochrony rzek”.

Greenpeace nie krytykując PO i Trzaskowskiego zaatakował na swojej stronie PiS, głosząc, że „trudno nie odnieść wrażenia, że awaria Czajki jest traktowana instrumentalnie jako broń w politycznej walce, w której ochrona przyrody przestaje mieć znaczenie. W ostatnich miesiącach dochodziło do zanieczyszczenia również innych, mniejszych rzek: Baryczy, Kamienicy, Białej Tarnowskiej, Iny czy Jeziorki, jednak sytuacje te nie ogniskowały zainteresowania polityków i mediów. Te rzeki również wymagają interwencji władz i pociągnięcia do odpowiedzialności osób odpowiedzialnych za ich zanieczyszczenie. Niestety mają „pecha”, że nie płyną przez Warszawę i nie mogą być orężem partyjnych kłótni”.

Zdaniem Greenpeace i koalicji Ratujmy Rzeki ”problemem polskich rzek jest nie tylko ich regularne zanieczyszczanie, ale również niszczenie naturalnych ekosystemów w wyniku nieprzemyślanych inwestycji. Naturalne rzeki nie tylko lepiej radzą sobie z oczyszczaniem, ale również są naszym sojusznikiem w sytuacji kryzysu klimatycznego”.

W opinii Greenpeace „w przypadku awarii warszawskiej oczyszczalni Czajka naszym największym, naturalnym sprzymierzeńcem jest dziki charakter Wisły. Dzięki temu, że Wisła jest w dużej mierze nieuregulowana, ma większe zdolności do oczyszczenia się niż uregulowane, mniejsze rzeki. Rząd powinien dążyć do tego, by przywracać naturalny charakter rzekom i porzucić mrzonki o tworzeniu w Polsce wodnych autostrad i olbrzymich betonowych zapór. W dobie kryzysu klimatycznego coraz częstszych susz i nieregularnych opadów takie plany są zupełnie nierealne i szkodliwe”.

Jan Bodakowski

Komentarze (28):

Eureka2020.09.3 9:17
Greenpeace to skompromitowana marksistowsko leninowska organizacja.Atakują każdego kto nie jest komunistą .
sos2020.09.3 8:06
Nawet Czajka nie wytrzymała gooownianych rządów PiS.
...2020.09.3 15:05
Następny błazen
T.2020.09.3 7:59
Nie można Greenpeace'owi odmówić racji: a to Noteć wyschnie na kilkudziesięciu kilometrach długości przez kopalnie odkrywkowe, a to wysychają z tego powodu jeziora, a to Barycz zostaje nagle wytruta - w Polsce polityka wodna jest katastrofalna, a skupianie się na Czajce (której problem jest wynikiem prawdopodobnie bubli technicznych lub złego projektu i co można naprawić w kilka lat) odciąga nas od poważnych problemów, to taki temat zastępczy - szczególnie, że akurat rząd i miasto zaraz uruchomią awaryjne rurociągi i będzie po sprawie. Rację mają, że gdyby to nie była Warszawa a prezydentem miasta nie byłby Trzaskowski lub ktoś inny z PO, to wiadomość byłaby powtarzana przez dzień, może dwa (i tak dłużej niż większość tego typu zdarzeń). A skąd zarzuty do PiS? Od kilku lat rządzi Polską niepodzielnie i praktycznie jak chce. Tymczasem praktycznie zawsze w takich sprawach nawet jak prokuratura i inne organy ścigania się nad tym "pochylą", to jak tylko upłynie trochę czasu sprawa zostanie umorzona, nowe pozwolenia wydane itd. Zresztą tak jest w wielu sprawach, gdzie z pompą ogłasza się, że "zajmie się tym prokuratura" - nagle okazuje się, że afery żadnej nie było, albo prokuratura nie jest w stanie nic ustalić - ale to już po cichu. Więc tak, PiS bierze też i za to odpowiedzialność, bo władza to nie tylko kasa i stołki, ale też właśnie odpowiedzialność za działanie państwa.
opty2020.09.3 7:46
Czerwoni, Zieloni, Śmierdzący , naturalna przemiana.......Ruch ratujący "Świat".
bodzio2020.09.3 3:51
EEEj ty Suweren. ty tez za swoje brednie nie odpowiadasz.
Glaudiusman2020.09.3 1:41
Taka jest ta żenująca prawda o tej ideologicznej, plugawej ekologii. Nie atakują swoich lewaków, choćby dopuścili się nawet zbrodni.
Bodakowski, idź rób dzieci2020.09.3 0:33
-
mira2020.09.2 16:23
Bo to lewackie ścierwo na smyczy sorosa podobnie jak jego stypendysta Rafałek
Natalja Siwiec2020.09.2 15:45
Była nawet kiedyś taka piosenka: Warszawskie ścieki ......
fiku-miku2020.09.2 15:40
Sorosowa kasa ma w W-wie wzięcie,/ W ostatecznym rachunku – przynosi nieszczęście./ Przykładem p. Trzaskowski, prezydent W-wy,/ Stypendysta Sorosa powinien mieć obawy./ Pech go prześladuje czy igraszki diabła?/ Masa nieszczęść na stołeczny ratusz spadła./ Na wiślanej wyspie kozy-kosiarki padły z wycieńczenia,/ Strefy relaksu w smogu nie znalazły zrozumienia./ W oczyszczalni „Czajka” pękła ścieków rura,/ Kanalizację zatkało, gdy nadeszła chmura./ Komunikacja miejska też poszła w obce ręce,/ Żyłowani kierowcy, chcąc zarobić więcej,/ Biorą narkotyki, „pod wpływem” ludzi wożą,/ Więc w stolicy wypadki drogowe się mnożą/ Szambo w domach wybiło, domy zasmrodziło/ Spalarnia nie spala odpadów, po Polsce rozwożą,/ Zaś urzędnicy w ratuszu lewackie programy tworzą/ Karta LGBT+, projekt najgłośniejszych wrzasków i inne dziwadła/ A tymczasem w „Czajce” znów rura wysiadła./ Po roku od awarii 5 razy silniej „Czajka” o sobie znać dała/ Chociaż „Wody Polskie” I ministerstwo przed tym ostrzegało/ Eksperci Trzaskowskiego wszystko lepiej wiedzą./ A teraz – niech się PiS-ie rządy nad tym biedzą./ „Nie wędkować, nie pływać, nie zbliżać się do rzeki/ Ostrzegają „Wody Polskie” – zatruciem grożą fekaliowe ścieki./ Trują związki chemiczne i bakterie coli./ Kto za tę katastrofę odszkodowania zabuli?/ Prezydenta „awarię” i nieudacznika chcieli wcisnąć antypolscy totalni Polakom / Na szczęście dla Polski znów się nie udało tym „pomerdanym” biedakom./ Biedny pan Nieudacznik szuka terrorysty/ Albo jakiegoś prawaka-sabotażysty/ Który na złość prezydentowi rurę rozszczelnia/ By najlepszego prezydenta szkalować bezczelnie./ Teraz znów dywersanci metro zatrzymali/ A winą niewinnego Rafała obarczyli./ Może to jednak kozy-kosiarki pośmiertnie mu się odwdzięczyły./ I pod warszawską Wisłą spustową rurę uszkodziły?
Suweren2020.09.2 14:58
Ziobro za aferę hejterską i rozliczenia finansowe swojej partii - nie odpowiada. Kaczyński za kopertę dla księdza i nadużycie władzy - nie odpowiada. Szumowski za maseczki i respiratowy - nie odpowiada. Sasin za wybory - nie odpowiada. Kurski za nachalną propagandę i sianie nienawiści - nie odpowiada. Szydło za opublikowanie wyroków i spowodowanie wypadku - nie odpowiada. Duda za mowę nienawiści - nie odpowiada. Morawiecki za wały ziemne i powodzie na Podkarpaciu - nie odpowiada. Woś za ochronę środowiska - nie odpowiada. Min. Edukacji za edkukację - nie odpowiada. Biskupi za księży pedofili - nie odpowiadają. Ale: Trzaskowki odpowiada za awarię oczyszczalni. Trzaskowski odpowiada za propagandę LGBT. Trzaskowski odpowiada za uwłaszczenia kamienic. Trzaskowski odpowiada za straszenie dziennikarzy. Niedawno odpowiadał także za awarię w EC Żerań, choć to sasinowa spółeczka. Za co jeszcze Trzaskowski odpowiada?
Suweren2020.09.2 14:58
*nieopublikowanie
katolicka deratyzacja Polski2020.09.2 16:40
Komunisci ,ktorzy sprzedawali cala Polske za bezcen,klamia totalnie,i mysla,ze sa glupki,ktore uwierza rosyjsko-niemieckim pacholkom z PO,i z Konfederacji.
Suweren2020.09.2 17:26
To czym PiS dziś zarządza skoro Polska sprzedana. Idź w diabły popleczniku pisowskiej bolszewi. Kradzież państwa zaczęła się w 2015, kiedy do władzy dorwała się ta kasta szaleńców i oszołomów, grających na ciemnocie i emocjach wiejskiej gawiedzi oraz popularności wśród społecznych pasożytów.
Suweren2020.09.2 17:28
Kwa, nie wierzę, że rzeczywiście są tacy, którzy gotowi są zakrzyczeć: "może kradnom, ale siem dzielom, a tamci kradli a siem nie dzilyly". Ciemnylud wszystko kupi.
...2020.09.3 15:10
Ale żeś się chłopie wysilił opanuj się bo w głowie pustka ???
ziutek2020.09.2 14:46
jak wybuchnie III wojna światowa to dla greenpeace winny będzie PIS. Normalne. Ale protest 3 łódki.
jab2020.09.2 14:11
Greenpeace to nie ekolodzy tylko politycy pełną gębą. Zarzucają PiS że awaria Czajki jest wykorzystywana politycznie do walki z PO a sami atakują politycznie PiS . Obłudnicy !!!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.2 13:45
Przecież Greenpeace to lewacka hołota, czego się po nich spodziewać? Dużo szumu, zero logiki. To wszystko.
Gość2020.09.2 13:38
Bodakowski - terenowy wysłannik frondy ds. szamba i ścieków xD dobrze dobrze Jasiu, chłoń te nieczystości, to będzie mógł pisać więcej artykułów w swoim stylu.
ścieki gdańszczanom2020.09.2 13:36
Dobrze , że mieszkam w mieście nad górną Wisłą ! A jak tam Dulkiewicz i jej klika miejska ?? Zadowoleni ?
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.2 13:36
Gdyby w Warszawie wygrał swojego czasu niJaki, to gówno też teraz leciałoby do wisły, ale TVP z PiSem zamiast drzeć mordę urządziłoby tam turniej pływacki.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.2 13:45
Koszerny ryj dał głos. Na swoim poziomie.
LUKA2020.09.2 14:15
Jaki zapewne przetrzepałby cały Ratusz i wsadził do pierdla twoja AGW oraz tęczowego pajaca z tym smrodkiem fekalnym . Żałośni padalcy PO rudego . Hahahahahah
katolicka deratyzacja Polski2020.09.2 16:42
Jaki to Polak ,Trzaskowski to niemiecki patriota.
Aga ❤️2020.09.3 0:15
Pisz więcej, bo tu volksdeutschów i bolszewików jak Mrówków.
Grizzly2020.09.2 13:33
Greenpeace to szwabska k. i ekoterroryści!