Birgfellner przesłuchany. Giertych: Wstrząsające zeznania - zdjęcie
13.02.19, 15:23zdj. screen Youtube/Ecoredonum Ecoredonum

Birgfellner przesłuchany. Giertych: Wstrząsające zeznania

26

Gerald Birgfellner, austriacki biznesmen, który nagrał prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego domaga się od spółki srebrna 40 mln złotych odszkodowania. Dziś przedsiębiorca został przesłuchany.

"Skończyliśmy przesłuchanie. Zeznania Geralda Birgfellnera są według mnie wstrząsające"- napisał na Twitterze jeden z prawników reprezentujących Birgfellnera, mecenas Roman Giertych.

"Oczekujemy na niezwłoczne, podkreślam niezwłoczne wszczęcie śledztwa i rozpoczęcie zabezpieczania dowodów."- podkreślił adwokat. 

Gerald Birgfellner miał zostać najęty przez spółkę Srebrna do budowy dwóch wieżowców, jednak nie uzyskał zapłaty za swoją pracę. Prezes PiS, Jarosław Kaczyński, chciał od niego dokummentów poświadczających wykonanie usługi. Zaproponował również dochodzenie swoich praw w sądzie. 

"Taśmy Jarosława Kaczyńskiego" ujawniła "Gazeta Wyborcza". Mowa o nagraniach negocjacji wokół budowy przez spółkę Srebrna, związaną z ludźmi PiS, dwóch wież w centrum Warszawy przez spółkę Srebrna. Zlecenie miał wykonać austriacki biznesmen, Gerald Birgfellner.

Prawnicy Austriaka, Roman Giertych i Jacek Dubois, złożyli w prokuraturze zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez lidera partii rządzącej. Potem zrobili to także posłowie Platformy Obywatelskiej oraz poseł Ryszard Petru.

 

yenn/PAP, Twitter, Fronda.pl

Komentarze (26):

Mateusz Jegliński2019.02.19 17:21
Do towarzyszy z frondy. Uprzejmie się uprasza zawiadujących frondą, aby nie ulegali naciskom i nie kasowali żadnych wpisów. Za wpisy odpowiadają ich autorzy a poziom kultury i intelektu oraz stronę którą reprezentują można poznać, właśnie po wpisach. Do tow Piotra Nowaka. Z reguły lekceważę lewactwo, ale po tym, co towarzysza spotkało ze strony lewackich oszołomów, najprawdopodobniej homo, lub lgtbq, zaprosiłem towarzysza do walki z lewactwem o wolność słowa i swobodę wypowiedzi, zdaje się, że w komentarzu do artykułu opisującego, kto stoi za tzw polonezem równości. Ale czytając wpisy pod powyższym artykułem towarzysz Piotr Nowak jednak nie potrafi wyzwolić się z pęt lewactwa. Nienawiść do PIS i Kaczyńskiego bierze górę u towarzysza nad zdrowym rozsądkiem. Może ty wpływ demonów a zwłaszcza jednego i to mówiąc po staroświecku i unikając nowo mowy, chodzi o demona płci żeńskiej. Przy okazji p Skorpion walnął przestrzeganiem prawa w lewactwo, że faktura nie zarejestrowana i z nie odprowadzonym VAT jest tyle samo warta co zeszło roczny śnieg. Na dodatek powinien się taka fakturą zainteresować fiskus. I kto tu ma wyprany mózg tow P Nowak? Kto ma pojęcie o obowiązującym prawie? Kolejnym śmiesznym "dowodem" jest dowód wypłaty 50 tys złotych. Na tej zasadzie, jak z konta wypłacę sobie pieniądze, to to jest dowód, że dałem tow P Nowakowi aby opluł PIS i P Kaczyńskiego na portalu fronda? Wolne żarty i śmieszne dowody. A p mecenas Giertych jest wstrząśnięty, raz uczciwością prezesa, którego szczerze nienawidzi, dwa jest jeszcze rozedrgany podskakiwaniem, gdy wszystkich zachęcał do skakania słowami, kto nie skacze ten z PIS. Wystarczy policzyć ilu wtedy w Polsce podskakiwało razem z rosłym Romanem a ilu nie podskakiwało i ten swoisty sondaż mecenasa Giertycha wyraźnie pokazuje jakie partia rządząca ma poparcie.
Jagoda2019.02.14 16:11
Szanowna Redakcjo "Frondy" ! Czy Wam tak trudno zauważyć, czy przeczytać w jakim tonie są tu komentarze? Każdy ma prawo napisać swoje uwagi, ale nie obrażając! To jest stek obraźliwych słów i pogardy! Proszę przeczytać chociażby wulgarne słowa Piotra Nowaka z 13.02. godz.18:13, dotyczące mózgu! Tak nie może być! To nie pisze człowiek o normalnej psychice! Dlaczego obraża! Tego się nie da czytać ze względy na wulgaryzmy! Proszę zareagować, kasować takie komentarze czy stosować inne kary. Przecież znacie nasze Numery IP, jego też znacie! Czekam na odpowiedż tu, lub mogę podać swój mail!
Darek2019.02.14 16:08
Taki kapiszon,a PIS już drugi tydzień codziennie się tłumaczy.
ciekawy2019.02.14 6:59
To ile tych wieżowców szkop wybudował dla Kaczyńskiego? bo Giertych jakoś mało precyzyjnie się wyraża
Grizzly2019.02.13 21:12
No właśnie, czy Giertych wygrał jakąś sprawę? Pytam bo nie było o tym żadnej informacji, wiemy tylko, że potrafi skakać!
Jack Em2019.02.13 21:12
Całkiem łeb Giertycha do konia podobny a może do muła bardziej ... i co już ten muł nie bredził ... nie jest zdrowy psychicznie Roman !
AX2019.02.13 21:10
Giertych, a wg mnie wszyscy twoi klienci powinni dostać zarzuty, już dawno. Ty też
Grizzly2019.02.13 20:05
Kiedy Giertych wygrał ostatnią sprawę?
Riko2019.02.13 20:18
Czy w ogóle wygrał jakąś sprawę?
inżynier z praktyką2019.02.13 18:00
Wstrząsające jest to że można podawać informacje które są kłamstwem.Odnoszę wrażenie że tak mecenasi wyprowadzili w pole Austriaka,ze on już sam nie wie o co chodzi.Podstawa wypłacenia odszkodowania są zapisy umowy pomiędzy zamawiającym a wykonawcą i tego należy się trzymać.Pan mecenas kreci , kręci robi szum i tutaj prokuratura winna się przyjrzeć sprawie.Chodzi wiec o to aby opinia publiczna była totalnie ogłupiona przeciwko PiS
Stanisław2019.02.13 17:23
Czekam z utęsknieniem, kiedy prokuratura zainteresuje się Giertychem i jego majątkiem? czy aby pochodzi z legalnego przychodu ?
Skorpion2019.02.13 17:08
Nie ma czegoś takiego żeby po wystawieniu faktury nie odprowadzić VATu. Fiskusa nic to nie obchodzi . Potem są już duże kary. A o tym całkowita cisza. Giertych to ma fantazje. To trzeba mu przyznać.
JR2019.02.13 16:56
Najgorszy sort składa doniesienie! Niech najpierw złożą doniesienie na przestępstwa różnego kalibru, afery, dziwne niewyjaśnione zgony jakie miały miejsce w okresie 8- letniego sprawowania władzy przez PO i PSL, a także i wcześniej. Niech prokuratura wyjaśni dlaczego organy władzy państwowej wiedząc o licznych przestępstwach nie reagowały na nie, a wręcz przeciwnie, sprzyjały im. Czyżby Pan Giertych o tym nie wiedział? Zapomniał? Niech sobie też przypomni co robił w młodości! To bezczelny typ. Gdyby nie powiązania rodzinne to wykształcenie by zakończył najwyżej na szkole średniej. Teraz raptem zmienił poglądy? Fałszywiec!
rdaneel2019.02.14 7:15
"Niech najpierw złożą doniesienie na przestępstwa różnego" A to PiS się nie zajał już tym i wyjaśnieniem Smoleńska i ściągnięciem wraku?
www2019.02.13 16:52
Giertych oczekuje wszczęcia śledztwa, bo jest wstrząśnięty winą Birgfellnera. Inaczej tego zrozumieć nie można.
Jozin z Bazin2019.02.13 16:24
Co ten szkop zrobił by mu płacić 40 milionów ?
Maria2019.02.13 16:02
Panie Giertych macie faktury? Tylko takie prawdziwe a nie fikcyjne! To dlaczego ich jeszce nie pokazujecie? Brakuje P. Bienkowskie. Ale jaja, ale jaja, ale jaja.
Piotr Nowak2019.02.13 16:36
Jakie fikcyjne faktury? Jaaezuu jakie wy macie wyprane sekciarskie mózgi. To strach się bać. Proponuję zostawić na chwilę TVPisInfo i Trwam bo tam was oszukują. To się nazywa "absolutny brak szacunku" zwany "mamy waz ciemna maso w duupie" Polecam. To nie boli.
Skorpion2019.02.13 17:05
Te Nowak. A ty co po wczorajszym tvenowskim szkiełku w d........ . Zawsze jak naoglądasz się tej bolszewickiej propagandy to króliki pieprzą ci się we łbie.
Piotr Nowak2019.02.13 17:13
No właśnie problem w tym że TVPisInfo też często oglądam. I widzę że wszystkie media mają w miarę podobny przekaz, a TVPis to jakaś równoległa rzeczywistość. A skoro nieświadomość i to że ktoś z was robi kreetynów, was tak jara... No to ja już nic na to nie poradzę. Jak ktoś lubi być ruchany w mózg - jego sprawa.
Quec.2019.02.13 18:38
Problem w tym, że sort złodziei o czasu okrągłego stołu z menorami na stole i żydkami, rozkradał Polskę i Polaków, to wszystko dla Ciebie Shlomo, NIC? Brałeś udział w kradzieżach to ich bronisz! opiszę Ci prawdę, taką waszą. Ksiądz w sporze z rabinem: - Jacy wy, Żydzi, jesteście dziwny naród. Że nasz Pan Jezus chodził po wodzie i suchą nogą wyszedł na brzeg, to nie wierzycie. Ale w to, że jak wasz rabin Baal Szem Tow wpadł do rzeki i zaczął tonąć, przwołął dwie żaby, oparł się o nie i dopłynął do brzegu, w to wierzycie! - BO TO JEST PRAWDA!
Grizzly2019.02.13 20:09
Fikcyjne bo antydatowane ale nie tylko!
jozef2019.02.13 15:57
Rozmowa Kaczyńskiego z Austriakiem to świadectwo uczciwości. Afera byłaby gdyby Tusk rozmawiał z Niemcem. Teraz lepszy sort będzie w TV PiS łykał te wszystkie prawdy jak pelikan ryby.
agatson2019.02.13 16:03
Nie mrugaj jak oglądasz TVN...bo coś możesz przeoczyć..
ala2019.02.13 16:06
jozef, a ty to co? Z ruskimi i germańcami się kumasz, to siedź w kącie.
asia2019.02.13 18:20
Jeżeli chodzi o Tuska to na pewno byłaby afera , tutaj nie ma wątpliwości Co do łykania , nikt tak nie łyka bredni TVN jak wy