Biden spotka się z papieżem? W tle debata o Komunii dla proaborcyjnych polityków  - zdjęcie
09.06.21, 10:02Fot. Gage Skidmore via: Wikipedia CC 2.0/ Casa Rosada via: Wikipedia CC 2.0

Biden spotka się z papieżem? W tle debata o Komunii dla proaborcyjnych polityków

15

Czy papież Franciszek spotka się z Joe Bidenem w Rzymie przed debatą amerykańskich biskupów o odmowie udzielania Komunii św. politykom, którzy popierają rozwiązania sprzeczne z nauką Kościoła? Według Białego Domu Joe Biden uda się w swoją pierwszą podróż do Europy 10 czerwca. Z kolei źródła watykańskie sugerują, że amerykański prezydent miałby się złożyć wizytę ojcu świętemu 15 czerwca, czyli jeden dzień przed spotkaniem amerykańskich biskupów.

Amerykańscy biskupi mają omówić problem udzielania Komunii św. proaborcyjnym politykom, takim jak Joe Biden. Tymczasem do mediów wypłynęła lista 68 amerykańskich hierarchów, którzy podpisali list argumentujący przeciwko dyskusji na ten temat. Wśród nich znaleźli się m.in. tacy znani duchowni, jak kard. Blase Cupich z Chicago, kard. Wilton Gregory z Waszyngtonu, kard. Joseph Tobin z Newark czy bp Robert McElroy z Sandiego. Kardynał Timophy Dolan z Nowego Jorku z kolei poprosił o usunięcie swego nazwiska z listu.

Biden ma uczestniczyć w Europie w szeregu wydarzeń, m.in. w Szczycie G7 w Wielkiej Brytanii oraz 14 czerwca w szczycie NATO w Brukseli. Ma się też spotkać z Władimirem Putinem w Genewie 16 czerwca. Oczekuje się, że właśnie przed tym ostatnim spotkaniem amerykański prezydent miałby złożyć wizytę papieżowi Franciszkowi.

Konferencja Biskupów USA ma zaplanowane spotkanie w dniach 16-18 czerwca. Część dyskusji ma dotyczyć przyjęcia dokumentu o „spójności eucharystycznej”. Jak podaje portal „Life Site News”, „dokument proponuje podjąć kwestię godności przyjmowania Komunii Świętej w przypadku katolików w urzędach publicznych. Tacy politycy, jeśli otwarcie odstępują od nauki katolickiej w poważnych sprawach, takich jak aborcja, staną w obliczu surowych kar kościelnych, w tym wykluczenia z przyjmowania Komunii Świętej w zgodzie z katolickim Kodeksem prawa kanonicznego”.

Arcybiskup Jose Gomez, przewodniczący Konferencji Biskupów, wyjaśnił w swoim liście z 22 maja tego roku, że „w świetle niedawnych badań jest jasne, że istnieje brak zrozumienia wśród wielu katolików co do natury i sensu Eucharystii. Ten dokument nauczycielski podejmie temat fundamentalnych doktryn odnoszących się do Eucharystii, które Kościół jako całość musi odzyskać i ożywić”.

Wbrew działaniom wspomnianych 68 biskupów, którzy dążyli do wstrzymania lub opóźnienia omówienia tego tematu, abp Gomez stoi na stanowisku, że problem odmowy Eucharystii takim politykom, jak Nancy Pelosi czy Joe Biden zostanie poddany pełnej dyskusji.

 

jjf/LifeSiteNews.com, ChurchMilitant.com

Komentarze (15):

katolik2021.06.9 20:56
o czym tu mówić, ale dogadają się, będzie kompromis, tym bardziej, ze papiez popiera pseudoszczepionkowe ludobójstwo, aby matka ziemia mogła oddychać
matis892021.06.9 14:58
Politycy lewkoateistów sami najbardziej się garną do całowania butów Głowy Watykanu Bergoglio. To lewakoateiści masowo najbardziej ze wszystkich religii czczą swojego pana i przywódcę religijnego Bergoglio Fałszywego Proroka Nie Katolika. Biden to lewakoateistyczny, masoński szatanista i wyborczy oszust. Wróg Kościoła Katolickiego i Jezusa. Oni od wieków mają strategię podszywania się pod katolików, gdy są lewakoateistami, szatanistami, masonami.
Pawlak2021.06.9 14:33
Trzecia międzynarodówka komunistyczna w Watykanie . Koniec świata
MaxFiend czyli żydowska ratyzacja Polski2021.06.9 12:22
Nazywam sie Hertrich-Woleński, nie jestem taki se zwykły "szczur"... Mam tytuły naukowe i byłem przez towarzysza rabina sierpem obrzezany, a rodzinny dr. Frojd stwierdził u mnie niezwykłą patologię, roboczo nazwana "iudaeus excrementum", tj. wypróżnianie się tak gdzie stoję.
Portofino2021.06.9 12:00
Podobno chodzi o udzielenie ostatniego namaszczenia
tylko pytam2021.06.9 14:34
Ale kto komu ?
MaxFiend2021.06.9 10:46
O czym mają dyskutować? Komunii? Nie mają ważniejszych tematów? Przecież poglądy pro-choice nie są grzechem i ktoś z takimi poglądami może swobodnie przystępować do Komunii. To nie jest żadna myślozbrodnia :-D
plum2021.06.9 13:43
"Zgrzeszyłem myślą, mową, uczynkiem i zaniedbaniem". Byłeś kiedyś na Mszy Świętej? Wątpię, bo byś bzdur nie pisał.
MaxFiend2021.06.9 14:07
Mylisz się bardzo i piszesz bzdury. Czy każdy, kto jest za karą śmierci, popełnia grzech? Jaka jest interpretacja tej kwestii w KK? :-D :-D :-D :-D
jahiramać2021.06.9 14:31
Ty to się nie interesuj
opty2021.06.9 10:31
Jeżeli ktoś przyczynia sę do zabójstwa, podlega karze. Jeżeli ktoś jest obciążony grzechem ciężkim, nie ma prawa przystąpić do komunii świętej. Proste jak budowa CEPA.
MaxFiend2021.06.9 14:09
No to wszyscy zwolennicy kary śmierci, do kotła!!! :-D
Jarema Wiśniowiecki2021.06.9 14:32
Skończysz na palu heretyku
Foster2021.06.12 10:32
Jakoś trudno mi wyobrazić sobie człowieka do trzecego miesiąca po zapłodnieniu.
plum2021.06.9 10:26
Dwóch uzurpatorów sobie pogada jak im ślicznie wyszła podmianka i jak to redaktorzy "frondy" dają się wodzić za nos. Na swoją i czytelników zgubę.