Białoruś: Nie żyje działacz wypuszczony z aresztu - zdjęcie
04.12.20, 12:10Fot. Homoatrox via Wikipedia, CC BY-SA 3.0

Białoruś: Nie żyje działacz wypuszczony z aresztu

5

Nie żyje 42-letni działacz opozycyjny z Brześcia Roman Reszeckij. Zmarł nazajutrz po wyjściu z aresztu. Pozostawił żonę oraz cztery małe córeczki.

Działacze Centrum Praw Człowieka Viasna informują, że Reszeckij był znanym w mieście aktywistą, pomagał między innymi ofiarom reżimu, pobitym przez OMON czy zajmował się zbiórkami dla poszkodowanych.

Po wyborach prezydenckich na Białorusi działacza wielokrotnie zatrzymywano. Zmarł 3 grudnia. Tego samego dnia jego mieszkanie odwiedził komornik sądowy, spisał jego majątek i kazał zdjąć wiszącą w oknie mieszkania biało-czerwono-białą flagę.

Jego przyjaciele informowali, że po wyjściu z aresztu był roztrzęsiony, a na jego stan wpływ miała mieć groźba konfiskaty mienia i odebrania praw rodzcielskich.

dam/kresy24.pl,Fronda.pl

Komentarze (5):

Polonia Semper Fidelis2020.12.4 14:28
Uwaga! Ten "Anonim" oraz tenże pod innymi nickami jest chory z nienawiści do chrześcijaństwa, Kościoła i Polski. Bluźnierstwa są dla niego jak narkotyk lub alkohol dla pijaka - przynoszą mu wrażenie ulgi. Ale potem następuje eskalacja jego choroby i bluźnierczy cykl się nasila. Brak reakcji Frondy na jego bluzgi to skandal, ale na nich nie ma siły. Nie wchodźcie z żadne słowne przepychanki z nim, bo jemu właśnie o to chodzi. A w jego przypadku logika nie działa. Żałosny, nieszczęśliwy typ.
ladychapel2020.12.4 14:06
Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka to "człowiek taki ciepły" - oświadczył premier DONALD TUSK po powrocie z trzydniowej wizyty w Mińsku. - Jeśli chodzi o ten ludzki [wymiar - red.], to panu mówię, że zależy absolutnie panu prezydentowi Łukaszence na interesie Białorusi, to widać. I widać to, że jest człowiekiem takim ciepłym, o tak, jeśli mógłbym określić to spotkanie w olbrzymim pałacu, monumentalnej budowie, takiej przytłaczającej - powiedział DONALD TUSK. Stwierdził także, że rozmowa była "bardzo ciepła", "dobra" i "serdeczna" oraz, że Białoruś to była jego "najtrudniejsza wizyta zagraniczna". Przekonywał także, że na Białorusi nie ma więźniów politycznych. - Ale więźniów politycznych nie ma. Nie ma w tej chwili więźniów politycznych, byli i nie ma, wie pan, tu nie ma tematu - stwierdził.
Foster2020.12.4 18:47
Pomyliłeś Donalda Tuska z marszałkiem Karczewskim z PIS.
Jakub2020.12.4 12:27
To coś tak jak G. Przemyk? A sekcja zwłok była?
Anonim2020.12.4 12:25
RIP...