24.07.15, 09:31

Beata Szydło: Państwo polskie nie stoi po stronie tych Polaków, którzy chcą wrócić do kraju

Beata Szydło w bardzo rozsądny sposób wypowiedziała się o sprowadzaniu do Polski uchodźców z nadania UE. Dla kandydatki na premiera Polski, najistotniejszą kwestią w tej materii dla państwa Polskiego powinno być sprowadzenie do Polski w pierwszej kolejności Polaków ze Wschodu. "Polacy mieszkający w Kazachstanie czują się opuszczeni; polskie państwo nie stoi po stronie tych, którzy chcą wrócić - oceniła w czwartek Beata Szydło (PiS). Szydło spotkała się z rodziną z Kazachstanu, która wróciła po latach do Polski. 

Podczas konferencji prasowej Szydło powiedziała, że powrót tej rodziny do Polski  był możliwy „dzięki zaangażowaniu i determinacji osób prywatnych”. Dodała, że obecnie do Polski wraca ich dalsza rodzina. W tym miejscu Beata Szydło powiedziała, że "polskie państwo nie stoi po stronie tych Polaków, którzy chcą wracać do Polski. Tylko cały czas mnożone są różnego rodzaju przeszkody i trudności. Ci ludzie są pozostawieni sami sobie. Teraz, kiedy trwa w Polsce dyskusja, o tym, by do Polski przyjeżdżali emigranci, rząd podejmuje decyzje o tym, by emigrantów do Polski ściągać i nie widzi żadnych przeszkód, stawiam proste pytanie: dlaczego polski rząd nie zrobi niczego, by umożliwić powrót do Polski Polakom?".

Dla Beaty Szydło priorytetem jest pomoc wszystkim polskim obywatelom. Polska  „powinna być domem, do którego każdy Polak ma prawo wracać. I każdy Polak ma prawo wrócić, czuć się tutaj bezpiecznie, a polskie państwo powinno zrobić wszytko, by ten powrót umożliwić". 

Miejmy nadzieję, że po wygranych wyborach parlamentarnych rząd Pani Szydło naprawdę stworzy odpowiednie arunki do powrotu dla naszych braci i sióstr, którzy żyją na emigracji. 

Philo

Komentarze

anonim2015.07.24 10:05
Nie tylko po stronie Polaków co są zagranicą, masa ludzi w Polsce jest bez pracy a pracodawcy szukają doktorów na produkcje. Teraz pracodawcy będą musieli przyjmować emigrantów takich samych z rękami i nogami jak Polacy którzy szukają pracy. :)
anonim2015.07.24 15:15
Szaku ależ ty farmazonisz... 70% polaków popiera to co ich niszczy, gnoi i rabuje - bo ich zindoktrynowano. Ludzie się na polityce i ekonomii NIE ZNAJĄ więc 'myślą' słowami PROPAGANDY. Temu właśnie służy propaganda, aby obezwładnić opór i uniemożliwić nawet myślenie o nim - na przykład przez podmianę znaczenia słów i wyzwiska. a co do 3rp - to klasyczne drapieżne i wrogie Polsce państwo-okupant.
anonim2015.07.24 15:16
Obecna władza PO ciemięży naród, a [email protected] ją kocha bo może coś mu da, jakieś ochłapy. Serwilista.
anonim2015.07.24 19:30
Truizmy. Niech PIS mieni ustrój prawa to będzie po stronie Polaków.
anonim2015.07.24 19:41
@Shank 70% ANKIETOWANYCH...
anonim2015.07.24 23:08
Czasem mam wrażenie(obym się mylił), że po i pis to takie malowane partie grające z Polakami w grę zły policjant dobry policjant i cokolwiek Polacy wybiorą to będzie tych co nimi naprawdę sterują i tak na wierzchu ,choć chcę wierzyć , że kiedyś w tym środowisku jakaś polskość i przyzwoitość się obudzi zanim zupełnie zniszczą mój naród Jezu Proszę Cię o łaskę dla nas Polaków skrusz serca wszystkich polityków obudź ich sumienia niech sobie przypomną, że są Polakami bo ewidentnie zapomnieli.(Dlaczego w przysiędze prezydenta brak jest słowa jakiemu narodowi prezydent będzie służył może niemieckiemu a może amerykańskiemu)
anonim2015.07.24 23:10
"Nasze" państwo kaze Polakowi płacić ponad 1000 zł. miesięcznie za prawo do pracy (jest to koszt obowiązkowej składki na ZUS dla drobnego przedsiębiorcy). Wyobrażcie sobie, jak to wpływa na zycie osiedlowego sklepikarzyny czy małomiasteczkowej krawcowej... Pracując w Anglii, oddadzą oni tamtejszemu państwu równowartość zaledwie 50 zł., czyli ...dwadziescia razy mniej. Co pani Beata Szydło zamierza zrobić z tym fantem?
anonim2015.07.24 23:17
@Neocome Oczywiście masz rację. Nie zapominajmy, że PIS ma rodowód KORowski. O tym, jaką rolę w budowaniu tzw. opozycji demokratycznej lat 60 i 70. odegrał np. taki Jakub Berman, dowiedziałam się dopiero niedawno... Czarno widzę przyszłośc tego narodu... My nie posiadamy własnych elit, nasze elity zostały wytępione...
anonim2015.07.24 23:52
@mora wcale mnie to nie cieszy wolałbym ,aby naród a przynajmniej każdy kto czuje się Polakiem zaczął w końcu to wyrażać i być dumnym ze swego pochodzenia ,niestety jak widać niszczone czy też pomijane są takie przejawy polskości przez media, a nawet jeśli się coś pojawia to jest wyśmiewane przez odpowiednie grupy. Masz tez rację nasza inteligencja została wymordowana przez ruskich i niemcow a po wojnie przez wszelakie bestie , ale to nie znaczy ,że Bóg nie może nam pomóc, oby tylko nie była potrzebna kolejna krwawa ofiara.