Ardanowski: Otwórzcie targowiska! - zdjęcie
27.03.20, 15:58

Ardanowski: Otwórzcie targowiska!

8

W związku z panującą epidemią koronawirusa niektóre samorządy podjęły decyzję, aby zamknąć zarządzane przez siebie targowiska. Takie decyzje zapadły m.in. w Kozienicach, Będzinie czy Siemianowicach Śląskich. Są to niezależne decyzje samorządów, nie wynikające z odgórnych przepisów. Przepisy takich działań nie wymagają. Natomiast minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski apeluje do samorządów, aby nie zamykały takich miejsc:

-„Apeluję do samorządów, by otworzyły zamknięte targowiska. Jeśli nie da się całego terenu, wydzielmy część. Chodzi przecież o żywność! Trzeba sobie zadać pytanie, czy większe niebezpieczeństwo zarażenia nie występuje w zamkniętych sklepach, gdzie ludzie się z sobą kontaktują niż na targowisku, które jest na świeżym powietrzu” – powiedział minister na antenie Radia Gdańsk.

Ardanowski podkreślił również, że koronawirus nie przenosi się przez żywność, ani nie można się nim zakazić od zwierząt:

-„Jeśli jest na powierzchni przedmiotu, to później, dotykając nosa lub oczu, możemy go przenieść mechanicznie. Natomiast to, co kupujemy, jest bezpieczne” – mówił.

Minister rolnictwa zapewnił również, że dysponujemy w Polsce dużymi zapasami żywności i nie zabraknie jej nam przez epidemię. Podkreślił, że nie ma sensu „chomikowanie jedzenia w domu”.

W rozmowie minister odniósł się do tzw. tarczy antykryzysowej. Ocenia ją bardzo dobrze. Przy okazji podkreślił wkład, jaki w jej przygotowanie miał prezydent Andrzej Duda:

-„On bardzo pilnuje tych spraw, dotyczących wsi. To, co dotyczy wszystkich innych grup zawodowych, dotyczy także rolników” - zaznaczał Ardanowski.

kak/ money.pl

Komentarze (8):

anonim2020.03.28 9:08
Nie jestem jaroszem i nie wiem co lepiej robić ? Czy jeszcze trochę pogłodować aż wreszcie ktoś się poważnie zastanowi i przywróci handel na rynku targowym, który prawnie nie jest zakazane czy zacząć kupować i jeść to ślimate, śmierdzące mięso z marketów i sklepów mięsnych ? A co ze zwierzakami które z racji lepszego węchu zaprzestały jeść mięso na rzecz suchej karmy. CO NA TO SANEPID !!!!!!
cris2020.03.27 16:50
to co w obcych łapach otwarte ,to co w polskich dostaje po tyłku ???
Od kiedy to w "farmacji" są okna?!2020.03.27 16:48
Zamiast do farmacji poszłaś zrobić sobie manicure, głupi babsztylu.
anonim2020.03.27 18:13
A choćby w Stargardzie, w aptece DOZ przy Al.Żołnierza
StaryKomuch2020.03.27 16:42
Za komuny to było nie do pomyślenia, żeby do targu nie można było iść!
PRAWDA 2020.03.27 16:28
100000000%racja!!!! Dziś weszłam do apteki i od zaduchu można paść. Przede mną było WIELE osób!!!!! Prosiłam P. Farmaceutkę o OTWARCIE OKNA.
anonim2020.03.27 19:07
Są dwa poważne powody, Dla których Polska mi zbrzydła: Za dużo święconej wody, Za mało zwykłego mydła.
KAMA2020.03.27 21:28
Bardzo się cieszę z tego powodu, że ci zbrzydła! Idź precz tam, skąd przyszedłeś! Nikt cię nie trzyma, nareszcie.........! Uffff Fora ze dwora .......... Bedzie jednego ateisty mniej "......d.... g.....ja" !.