23.11.15, 08:32

Antyislamizm to naturalna część demokracji

Cokolwiek, co pozwalałoby uznać, że islam nie ma w swej naturze niczego, co zagrażałoby światu, jaki sobie stworzyliśmy za cenę ciężkich ofiar tu, w Europie, a który teraz – ot tak, oddajemy tym, którzy nim pogardzają.

Po zamachach w Paryżu – jakby miało to jakieś znaczenie – pojawia się pytanie, czy sprawcami byli tzw. uchodźcy. Jeżeli to nie byli ci uchodźcy, to byli to imigranci wcześniejsi lub dzieci tych wcześniejszych. A nawet nie jest to w gruncie rzeczy istotne, bo istotne jest to, że mordując krzyczeli: „Bóg jest wielki”. Papież Franciszek powiedział, że usprawiedliwianie mordowania Bogiem jest karygodne. No i ma rację, ale ci, co zabijali też mają rację, bo ich Bóg pozwala im zabijać.

Z islamem było tak od zawsze. Już z multireligijnej Mekki, gdzie każdy mógł się kłaniać każdemu pieńkowi, muzułmanów wypędzono i to nie dlatego, że ich nie tolerowano, ale dlatego, że to muzułmanie nie tolerowali multireligijności i to właśnie oni przelali tam po raz pierwszy krew.

Niedawno pod inną moją pisaniną,  jeden komentujący muzułmanin napisał: „Rodzina Safii szkodziła muzułmanom i spotkała ich kara.“. Ta rzekoma kara, to to samo, co spotkało Francuzów. Niby taki miły, pełen ogłady konwertyta, kilkukrotnie na łamach Euroislam. pl obawiający się przemocy jaka w Polsce może go spotkać, jego – Bogu ducha winnego muzułmanina – a tu proszę, jakie pełne zrozumienie dla wyrżnięcia czy zniewolenia rodziny Safii.

Z konwertytami jest zawsze tak, że z islamu wybierają sobie to, co im pasuje i potem użalają się, że jest im źle, bo nikt islamu nie rozumie. Potem przekonują nas, że ten islam to w sumie dobry jest. Ale jak może być dobry, skoro można i zabijać, i kraść, i zniewalać; pytanie tylko, kiedy i kogo, bo, za co, to już wiadomo.

Czy zatem na dłuższą metę możemy czuć się bezpiecznie obok muzułmanów? Nasz świat zasadza się na respektowaniu pewnych praw, które sobie ustanowiliśmy i jeżeli ich przestrzegamy, żyje nam się bezpiecznie.

My, Europejczycy, żeby być dobrymi ludźmi, obywatelami, przestrzegamy prawa i zasad moralnych, a kiedy je porzucamy stajemy się gorsi a nawet źli.

Muzułmanie, jeżeli przestrzegają swojego prawa i zasad moralnych, są radykałami, a w momencie gdy porzucają te swoje zasady i powiedzmy, przejmują część naszych, stają się umiarkowanymi muzułmanami.

Czy częścią naszego społeczeństwo może być grupa ludzi, których zachowanie w stosunku do nas nie będzie zależało od przestrzegania praw i zasad moralnych panujących w Europie, lecz od tego, czy będą potrafili opuścić te swoje prawa? I jeżeli się nawet przystosują, czy możemy na to długotrwale liczyć i czuć się razem z nimi bezpiecznie?

Jakie mamy gwarancje, że któregoś dnia nie skończymy jak Ormianie w Turcji, których sąsiedzi muzułmanie zaczęli zabijać, bo ich imamowie na długo przed rzezią 1915 roku podżegali przeciwko nim w meczetach ? Można twierdzić, że była to polityka sułtana, a później młodoturków, ale tureccy duchowni islamscy ochoczo ją wspierali i znaleźli dla niej uzasadnienie w religii.

Nie możemy akceptować ani takiego islamu, ani ryzyka, że taką formę kiedyś przyjmie.

Mariusz Malinowski/euroislam.pl

Komentarze

anonim2015.11.23 9:22
xD
anonim2015.11.23 10:16
Myślałem, że strona euroislam zajmuję się jakimiś rzetelnymi analizami na temat Islamu i patrzy na to wszystko chłodnym analitycznym okiem. Jednak jak się okazuje, wartość merytoryczna strony euroislam jest bliska zeru. Tego typy zidiocenie tylko otwiera społeczeństwa na działania terrorystyczne.
anonim2015.11.23 10:37
Hakacista A, tak merytorycznie, umiałbyś coś napisać ? Bo twoje dyrdymały wskazują tylko, że nie zrozumiałeś tekstu pisanego :)
anonim2015.11.23 10:52
Z racji wysokiej koszerności czerwonej rewolucji, które przyniosły mnóstwo ludobójstw i wpędzania w niewolnictwo antysemityzm również jest jak najbardziej naturalną częścią każdego człowieka i każdego wolnego narodu. Żydowski semityzm jest ludobójczym i bestialskim rasizmem, więc antysemityzm wobec tego semityzmu jest sprawiedliwy i należyty.
anonim2015.11.23 11:05
Islamambady uczyniły rzeź oficjalnie i bez żadnej maski lub ukrywania się. Ta rzeź jest jednak niczym w porównaniu do tego co uczynili Żydzi, którzy stworzyli reżim i nim zarządzali, który zgładził dziesiątki milionów zgładzonych - i to jeszcze przed Hitlerem. I to jakoś uchodzi uwadze do dziś. Bo jak dobrze wiemy kradzież 1000 zł jest zauważalna, ale kradzież 10^12 zł jest niewiarygodna i wywołuje śmiech. Europa powinna wygonić wszelką semicką zarazę poza swe granice i powstać z tej niekończącej się ruiny. Europa nie jest sobą tolerując w sobie ten obcy element, a przecież kwestionowanie wolnej egzystencji Europy jest nie do przyjęcia. Każdego kto tak twierdzi pod sąd i do więzienia za szerzenie nienawiści do nas.
anonim2015.11.23 13:32
zgadzam się z tezą artykułu - islam jest przeciwieństwem demokracji, co do tego trudno się nie zgodzić. Niestety - chrześcijaństwo także. ot, z samego faktu, że w demokracji władza pochodzi o ludu, nie boga. albo dlatego, że demokracja to rządy większości z poszanowaniem praw mniejszości. w biblii czy koranie zwycięzca bierze wszystko... Pragę także przypomnieć słowa sztandarowych katolików: rydzyk: mnie jako katolika, prawo ziemskie nie obowiązuje. A sam Watykan jest zarządzany jak Korea Północna - nic nie ma prawa wyciec, a głowa państwa jest kolejnym wcieleniem świętego czy boga.... sorki, ale wasza religia także jest sprzeczna z demokracją :-) żeby nie było - państwo Żydów także z demokracją ma niewiele wspólnego...
anonim2015.11.23 15:11
sloik Na jakiej podstawie uważasz, że każda demokracja jest dobra, a każda monarchia jest zła ? I skąd ci przyszło do głowy, że demokracja jest lepsza od jedynowładztwa ?