Antoni Macierewicz: Solidarność była, jest i będzie tylko jedna - zdjęcie
28.07.20, 09:12Fot. screenshot - YouTube (Polskie Radio)

Antoni Macierewicz: Solidarność była, jest i będzie tylko jedna

5

Wiceprezes PiS Antoni Macierewicza odniósł się na antenie Polskiego Radia do zapowiedzi utworzenia przez wiceprzewodniczącego PO Rafała Trzaskowskiego nowego ruchu obywatelskiego, który opozycja nazywa „Nową Solidarnością”. Marszałek senior podkreślił, że Solidarność „była, jest i będzie tylko jedna”.

Rafał Trzaskowski, który przegrał w II turze wyborów prezydenckich z prezydentem Andrzejem Dudą, zapowiedział stworzenie nowego ruchu obywatelskiego, na którego czele chce stanąć. Ruch ten ma być przestrzenią dla wszystkich wyborców, którzy poparli go w wyborach prezydenckich. Ma zrzeszać samorządowców, różne instytucje i „wszystkich ludzi dobrej woli”. Sam prezydent Warszawy ten zapowiadany ruch nazwał „Nową Solidarnością”.

Do zapowiedzi tych odniósł się na antenie Polskiego Radia 24 Antoni Macierewicz. Polityk podkreślił, że nikt nie ma prawa przykrywać pamięci o prawdziwej „Solidarności”, próbując się w jakiś sposób pod nią podszyć:

- „W historii ostatnich 30-40 lat było wiele środowisk, które próbowały się podpiąć pod Solidarność. Solidarność była, jest i będzie tylko jedna, ta która powstała w sierpniu 1980 roku. Tylko środowiska wywodzące się właśnie stamtąd i czczące nasze dążenia niepodległościowe, narodowe i chrześcijańskie mogą nazywać się Solidarnością. Żadne inne działania, które próbują tamtą pamięć przykryć, nie zasługują na takie miano” – mówił wiceprezes PiS.

Antoni Macierewicz odniósł się w rozmowie również do trwających w Zjednoczonej Prawicy negocjacji nad nową umową koalicyjną, która ma przesądzić o skali reform w rządzie. Jak podkreślił, udało się już wynegocjować podstawowe kwestie, a do końca sierpnia opinia publiczna zostanie poinformowana o ostatecznym wyniku rozmów.

kak/polskieradio24.pl

Komentarze (5):

UMĘCZONY STOLEC ANTKA2020.07.29 20:16
WPADŁ DO MUSZLI. ANTEK WYDALIŁ KOLEJNĄ ZŁOTĄ MYŚL. ZAPEWNE POMOGŁY TU PULCHNE CHŁOPIĘTA Z AMERYKAŃSKICH WSI Z ZAGANIACZEM DO KOLAN
Wieslaw2020.07.28 15:01
...Należy zakazać gupich zabaw na oczepinach weselnych. Ja na moich oczepinach musiałam z zawiązanymi oczami rozpinać rozporki 8 osiłkom i macając ich dzidy znaleźć mojego pana młodego. Dwóm z nich zapłonęły konary, ale mojego Staszka rozpoznałam....
oficer LWP2020.07.28 11:52
te bajki o solidarności to niech on opowiada swoim, po przeniknięciu do ich struktur i opanowaniu kierowniczych stanowisk przesz "mądrzejszych i starszych" solidarność przekształciła się w solidaruchów, niech określi o której formacji mówi
Glaudiusman2020.07.28 11:35
Nie mogą zbudować żadnej nowej Solidarności ci, którzy sprzedawali interes polski na lewo i prawo, głównie do Reichu, bo UE też należy do Reichu.
Anonim2020.07.28 11:17
od 1976 kierowanie działaniami przeciwko PRL zajmowali się żydzi, w strukturach umieszczali swoich ludzi, którzy mieli za cel objąć kierownicze stanowiska i w zależności od potrzeby wzmagali lub tłumili działalność, narodzenie się dużej struktury Solidarności spowodowało wielkie zaniepokojenie żydostwa ze struktur władzy jak i tych żydów z "opozycji", należało szybko podjąć działania aby gojowska dzicz nie doprowadziła do niekontrolowanego przejęcia władzy i pozbawienie żydostwo "kierowniczej roli", zaczęto do komitetów kierować żydowskich intelektualistów, którzy z racji tego, że byli inteligentniejsi od głupiego polskiego goja szybko znaleźli się w strukturach kierowniczych, problemem był Wałęsa, który w pewnym momencie zerwał się z łańcucha i zaczął stanowić potężna zagrożenie dla władzy jak i żydów z opozycji, podczas rozrastających się strajków w Gdańsku i stawianiu coraz to większych roszczeń należało podjąć działa, które spowodują ich wytłumienie i osłabienie, w tym celu Kiszczak podjął działania i skierował do Gdańska dwóch czołowych anty polaków żydów : Geremka I Mazowieckiego dając im do dyspozycji rządowy samolot, ich działania doprowadziły do zahamowań żądań i przygaszenie rozrastającego się strajku, w 1984 roku Jaruzelski będą w USA ( na sesji ONZ) spotyka się z finansjerą żydowską reprezentowaną przez Rockefellera, tam zapadły decyzje do dalszego losu Polski, opanowywania Solidarności przez żydów i doprowadzenie do okrągłego stołu gdzie żydzi reprezentujący władzę dogadali się z żydami reprezentującymi "solidarność" i nastąpiła transformacja czyli przekazanie władzy żydom przez żydów, potem już poleciało szybko, wyszkolony przez Goldman Sachs Group przedstawiony jak zbawca narodu Balcerowicz przystępuje do totalnej grabieży majątku narodowego rozsprzedając go żydowskim podmiotom za 15% wartości , banki zostały sprzedane żydowskim udziałowcom już tylko za 10% wartości, dalej mamy okres II RP i totalnego ogłupiania goja, pytam więc Macierewicza o jakiej solidarności on mówi o tej zarządzanej przez żydów? po to podjęto wielką akcje przeciwko Wałęsie aby durny polski goj nie zwracał uwagi jak żydzi przy pomocy zażydzonej solidarności niszczy i ograbia kraj