Andruszkiewicz ujawnia działania Konfederacji. ,,Chodzi o sianie zamętu. Profesjonalna akcja dezinformacyjna'' - zdjęcie
27.11.19, 10:44(fot. screen)

Andruszkiewicz ujawnia działania Konfederacji. ,,Chodzi o sianie zamętu. Profesjonalna akcja dezinformacyjna''

24

– Przypominam, że odbierając dzisiaj głosy Prawu i Sprawiedliwości jest tylko jedna alternatywa w Polsce za cztery lata. To jest powrót do władzy Platformy, prawdopodobnie z Lewicą, pan Zandbergiem a nie żadne rządy Konfederacji - powiedział w programie Telewizji Republika Adam Andruszkiewicz 

Według niego Konfederacja "nie jest spójnym tworem polityczno-organizacyjnym, dlatego że tam mamy jedenastu szeryfów." Jak dodawał, "jedenastka stara się na siłę wyróżnić, przez co starają się być tak ostentacyjnie przeciwko naszym działaniom w parlamencie"

- Wydaje mi się, że po pierwsze chodzi o to, żeby grać na takich rozgrzanych emocjach, żeby tutaj pozyskiwać sobie elektorat, żeby zabierać głosy tych wyborców Prawa i Sprawiedliwości, którzy być może też widzą, jakie są różnego rodzaju zagrożenia geopolityczne. Po drugie zastanawiam się nad czynnikiem wpływu jakichś różnych zewnętrznych. Jeśli ktoś dzisiaj publicznie mówi i uważa, że Stany Zjednoczone są dla Polski zagrożeniem a nie Rosja, to jest to bardzo ciekawe - ocenił polityk.

- Ewidentnie w narracji lansowanej chociażby przez Sputnik jest to widać, że dla nich jest to bardzo na rękę, jeśli mówi się, że Polsce zagrażają dzisiaj Stany Zjednoczone, że CPK ma być takim miejscem dla transportu środowisk żydowskich, a polskie złoto my jako Prawo i Sprawiedliwość ściągamy do Polski, ponieważ chcemy je Żydom oddać - mówił 

Jego zdaniem, "to są bardzo profesjonalne działania dezinformacyjne"

- Obserwuję je cały czas monitorując sieć, chociażby po rozwiązaniu marszu niepodległości we Wrocławiu, gdzie przecież tę decyzję podejmowali urzędnicy wrocławscy, nie mający nic wspólnego z Prawem i Sprawiedliwością, wręcz nas bardzo nielubiący. To wtedy w sieci była lansowana - przez profile powiązane z Konfederacją - narracja że to Prawo i Sprawiedliwość rozbija patriotyczne marsze w Polsce i wiele osób niestety się na to łapało- podkreślał Andruszkiewicz

– Bardzo wyraźnie musimy przed tym przestrzegać, pokazywać że to są takie działania mające na celu sianie zamętu - dodawał

- Wywodzę się ze środowisk patriotycznych, narodowych, sam współorganizowałem marsz niepodległości. Zawsze podkreślam, że tam w dołach jest bardzo dużo fajnie nastawionej, patriotycznej młodzieży - mówił poseł Prawa i Sprawiedliwości. 

- Mamy w Unii Europejskiej zepsute, dość lewackie elity, które nienawidzą wartości, które my jako Polska prezentujemy. (...) Oni po prostu, kiedy widzą krzyż pani redaktor, albo nasze wartości, dostają jakiegoś ataku epilepsji . Wyrzucić religię ze szkół, wprowadzić tęczowe piątki. To jest ich cel. Dzisiaj Prawo i Sprawiedliwość, jako jedyna siła polityczna, która to wszystko hamuje, która powoduje, że stoimy dalej przy tradycyjnych wartościach jako państwo, jest już atakowana nie tylko z lewej strony, ale także z prawej - podsumował

 

bz/telewizjarepublika

Komentarze (24):

mua 2019.11.27 21:55
Jesteśmy katolikami, jesteśmy za ochroną życia poczętego którą gwarantuje PIS . Te kilkaset skrobanek rocznie robią lewackie wywłoki albo jakieś posowieckie konfederatki, które zawsze to zrobią mimo wszelkich zakazów.
anonim2019.11.27 20:56
Plucie na Konfederatów , jak zwykle.Pis jest przeciwko życiu , jest za dzieciobójstwem , Konfederacja jest przeciwna zabijaniu dzieci w łonach matek.Ile razy trzeba to pisać o tym oczywistym fakcie?
mua 2019.11.27 22:00
Dlatego pozbyliście się Kaji Godek? zakłamane posowieckie onuce
mua 2019.11.27 20:54
Michłał Jan albo alcapone albo Janek albo Wojciech ( to ty Lonia stary komsomolcu?) , a dlaczego prawicowa konfederacja nie jest neutralna tylko tak zaciekle zwalcza PIS ,że stary kagiebowski zakapior , sowiecki poststalinowski obrońca chrześcijaństwa i demokracji w Europie , aż podskakuje z radości na kremlu, hę??
Miss You promo2019.11.27 18:34
panie adamie troche obiektywizmu,problem w ty ze, pis,w nowym sejmie nic godnego do poparcia przez Konfederacjie nie przedstawil ,haslem przedwyborczym pis bylo zniesienie aborcji przez cztery lata nic nie zrobili a teraz odali komisjie do spraw rodziny,, lewicy,, to jest dwulicowosc pisu w imie lepszego naszeg zdrowi podnosz akcyze na alkohol i papierosy, ceny w sklepach w wysze nisz w niemczech i to jest ich zasluga..brawo Konfederacja jedyna wiarygodna prawica....
Dell2019.11.27 14:10
Wojciech pisze: "Konfederacja to prawdziwa prawica, a PiS to prawica farbowana". Jeśli spojrzeć na mapę to rzeczywiście tak jest. Po prawej jest wschód, a tam sympatie "Konfederacji". Zachód po lewej - sympatyzuje z nim każdy kto "oświecony". Dla nas, "ciemnogrodu" zostaje centrum więc, racja, jesteśmy farbowaną prawicą. Farbowaną na biało-czerwono, a nie na niebiesko-biało-czerwono.
Michał Jan2019.11.27 15:29
Pięknieś to ujął, prawie się wzruszyłem do łez. Czy biały kolor jest wtedy, kiedy rozmawiacie z przedstawicielami USA i Izraela, a czerwony, gdy bierzecie się za gospodarkę?
ktoś tam2019.11.27 17:15
No nie wiem, ale bon moty(?) p. Korwina świetnie realizują program Balcerowicz+
Janek2019.11.27 12:35
Każdy partia uważa, że ma jedynie słuszny pomysł na Polskę, na Polaków. PiS także tak uważa, nie słucha się swych chrześcijańskich wyborców. Prezes żoliborski zamotał się we własne sidła. Upadek PiS jest bliski, i przyniesie go pisowski sojusznik wojenny ingerując w podatki, wchodzą do Polski, jako komornik roszczeń żydowskiego przedsiębiorstwa holokaust. Polacy nie zaakceptują ponownej okupacji gospodarczej ani jednych, ani drugich, i następnego palestyńskiego rozwiązania na ziemiach Polski. Problem jest w tym, że przejętą przez „holokaustników” Polskę PiS chce przekazać w ręce lewaków, aby ci dokończyli dzieła PiS, aby przy następnych wyborach odwołać się do prawicowego chrześcijańskiego elektoratu, jako wybawcy polskiego Narodu, z tym tylko, że to już nie będzie ta sama Polska, i obywatele wyborcy też będą inni. Konfederacja w Sejmie oznacza, że tym razem, ta wredna sztuczka wyborcza może się nie udać.
Wojciech2019.11.27 11:35
Brawo konfederacja! Konfederacja to prawdziwa prawica, a PiS to prawica farbowana.
ktoś tam2019.11.27 12:28
Zwłaszcza wtedy gdy występuje na gościnnych występach w "Sputniku" i gdy w "Najwyższym Czasie" publikuje z zapałem "proroctwa" "proroka" Jackowskiego jak to państwo polskie zawali się w najbliższym czasie. Uj jakie to ortodoksyjnie katolickie. Oczywiście państwo polskie ma się już niedługo zawalić bo jest pod rządami PiS. Bo - jak mniemam - pod rządami Konfederacji (uwentualnie w kooperacji z PeŁo) to wujek Putin by ochronił wolność i demokrację w Polszy i nawet Niemcy by to uszanowali... Można by nawet wydać publikację: "Jak robić politykę proroctwami..."
Michał Jan2019.11.27 12:35
PiS to światopoglądowo taki PSL tyle, że z zerową zdolnością koalicyjną. Nauczyli się od "towarzyszy amerykańskich", że można żądać bez wzajemności i teraz chcą Konfederację w takie coś wrabiać.
des2019.11.27 13:13
Brawo KOnfederacja.
Henryk2019.11.27 11:11
Lawirowanie Konfederacji na salonie politycznym w Polsce w niedługim czasie zostanie rozszyfrowane!Nadchodzące wybory prezydenckie zdejmą wszystkim bielmo z oczu!Sądzę,że jako niezależna siła ,konfederacja wystawi swego kandydata do wyborów.To jest zrozumiałe,że kandydat Konfederacji będzie popularyzował swoje ugrupowanie wyborcom.Przewiduję,że do drugiej tury nie przejdzie.... i tu kawa na ławę!Jeśli w drugiej turze nie poprą ze wskazaniem Prawa i Sprawiedliwości,to oczywiste jest ,że POprą przedstawiciela wszystkich lewaków,przekrętów,tęczowych patriotów,którzy wiedzą najlepiej jak Polsce szkodzić!Do dzieła Konfederacjo barska, jeśli nią jesteś!?Jeśli nadal będziesz lawirować i nie poprzesz kandydata PIS,to tyle znaczysz ,co Ignacy,a Ignacy nic nie znaczy!Będzie to Twój polityczny POchówek!!!!
Michał Jan2019.11.27 12:19
Pisowcy już tak wpuścili się w tę dychotomię my-tamci, że nie widzą miejsca dla postaw neutralnych. Niech skończą z wykańczaniem tych, którzy pracują na ich rozdawnictwo, może coś w kierunku pro-life zrobi, to może Konfederacja pomyśli o jakimś poparciu w 2. turze.
mua 2019.11.27 20:50
Michłał Jan albo alcapone albo Janek , a dlaczego prawicowa konfederacja nie jest neutralna tylko tak zaciekle zwalcza PIS ,że stary kagiebowski zakapior , sowiecki obrońca chrześcijaństwa i demokracji w Europie , aż podskakuje z radości na kremlu, hę??
alcapone2019.11.27 11:09
Jak chodzi o Rosję to już nieoficjalnie wrzucono temat że jest taki znakomity plan aby polskie wojsko dokonało ataku na Kaliningrad i odebrało go Rosji. Więc podobno Rosja zagraża Polsce, gdy my jej nie zagrażamy tylko mamy ot tak pierwsi zaatakować. Problem polega na tym, że Rosja już dawno to przewidziała i jest na tę okazję doskonale przygotowana, zrobią nam tutaj masakrę. Jest to bardziej zbrodniczy plan niż Powstanie Warszawskie. Znów nas jakieś tajemnicze ludziki wysyłają nas na bezsensowną rzeź. Sami nie planują ginąć, tak jak ci co Powstanie Warszawskie wywołali, oni nie frajerzy.
Janek2019.11.27 12:48
Atak polskiej armii na Fort Kaliningrad aby obronić kraje Bałtyckie jest planem amerykańskim, i ma załatwić interes USA i ludzi stojących za przemysłem holokaust. Niewątpliwie będzie to wykrwawienie się polskiego Narodu, przy możliwości użycia broni jądrowej, może być to straszliwa katakumba na polskich ziemiach. Szkoda każdej polskiej krwi.
alcapone2019.11.27 20:38
Janek ! niepotrzebnie wylazłeź z tej katakumby, właź z powrotem! A poza tym wsio charaszo diengi pałucisz.
NiePowierzyłbymAndruszkiewiczowiObsługiSznurowadeł2019.11.27 10:59
Jest inteligencja ludzka, jest sztuczna inteligencja i jest inteligencja Andruszkiewicza. Trzeba być lokajem PiSocjalistów, żeby z nią dostać władzę nad czymś więcej, niż własne dziurki w nosie.
Zydokomuna w Polsce kaput2019.11.27 11:40
LOKAJEM ANGELI ICEK TO JEST WNUCZEK DZIADKA Z WERMACHTU
ktoś tam2019.11.27 10:49
He, he, he... P. Marian Kowalski ostatnio w programie "Jedziemy" rzucił dyskretnie, że Konfederacja to "farbowani patrioci". A jakiś czas temu powiedział, że odszedł stamtąd kiedy zaczęli bratać się z Rosją.
jozef2019.11.27 10:49
A na jakich emocjach Andruszkiewicz wszedł do sejmu, czy wtedy jego głosy nie odbierały poparcia PiS - owi. Następny co chce do śmierci być posłem.
ktoś tam2019.11.27 11:25
A przeczytaj sobie w ramach jakiego ugrupowania startował i co to ugrupowanie wtedy mówiło o współpracy z PiS-em. Dzisiaj owo ugrupowanie mówi zupełnie coś przeciwnego natomiast zgodnie z tradycją swojego obecnego koalicjanta jest partią obrotową ze wskazaniem na Sodomę i Gomorę.