Aktorka Bożena Dykiel dalej atakuje Komorowskiego i PO - zdjęcie
17.04.15, 19:17

Aktorka Bożena Dykiel dalej atakuje Komorowskiego i PO

7

Po krytyce 5 lat rządów Bronisława Komorowskieg, która miała miejsce w TVP  1, (Znana aktorka Bożena Dykiel miażdży dokonania KomorowskiegoBożena Dykiel nie daje sobie wolnego. W rozmowie z portalem naTemat.pl krytykuje poczynania rządu PO i prezydenta za ogromny rozrost administracji: "PO robi to na jeszcze większą skalę i dłużej. Jest bez jakiejkolwiek kontroli. Jeden pan Kwiatkowski, który jest wspaniałym facetem, nie załatwi wszystkiego" - mówi. 

Na pytanie jaki kandydat na prezydenta podoba się aktorce, Dykiel odpowiada, że żaden: "Uważam, że prezydent to powinien być ktoś z poza tego całego układu, a nie z partii, bo wtedy są takie sytuacje jak z panem Komorowskim. „Bronek, będziesz prezydentem. - A co prezydent robi? - No nic nie robi, ma się słuchać”. No i się słucha".

Aktorka uważa, że najlepszym ambasadorem kraju jest kultura. "A jak ktoś się d… odwraca do kultury, to jak ja kogoś takiego mogę lubić? Platforma była przeciw ustawie o kinematografii i zgrabiła nasze pieniądze. Pieniądze, które bardzo ciężko się zarabia w tych zawodach, i bardzo nieregularnie. I co zrobili z tymi naszymi pieniędzmi? Nic, poszły w diabły, na kolejne urzędy".

Mocne słowa aktorki podobno mają już pozytywny oddźwięk w świecie kultury. Wielu dziękuje Bożenie Dykiel że publicznie skrytykowała dwór PO i Komorowskiego. Czy znajdą się kolejni ludzie kultury, którzy odważą się wystąpić przeciwko obecnej władzy?

mm/natemat.pl

Komentarze (7):

anonim2015.04.17 19:27
Bronek, idź na Mazury macać kury ! https://www.youtube.com/watch?v=BeC2Vc6Gz5I
anonim2015.04.17 19:58
odkrywam Ale na kogoś do kurki wodnej trzeba zagłosować, aby te mordy oderwać od koryta.
anonim2015.04.17 20:12
Ja wiem, że Braun nie jest tutaj popularny, tylko Duda, ale ja proponuję Brauna. Przynajmniej w pierwszej turze.
anonim2015.04.17 20:51
Ale jednocześnie p Dykiel popiera pigułkę "dzień po" Nie widzicie tego? Bożena Dykiel, mimo że sprawa nie dotyczy jej już bezpośrednio, bardzo zaangażowała się w dyskusję na temat dostępności pigułki „dzień po” bez recepty. Wbrew opinii jej przeciwników nie jest to pigułka „wczesnoporonna”, gdyż jej zadaniem jest niedopuszczenie do zapłodnienia, a nie przerwanie ciąży. Polskie Ministerstwo Zdrowia ogłosiło w tym tygodniu, że lek ten, zgodnie z zaleceniami Komisji Europejskiej, będzie dostępny w Polsce bez recepty, ale to nie zakończyło dyskusji. Emocje po obu stronach są bardzo silne. Małżeństwo Terlikowskich nazywa tabletki… „trutką na dzieci”. Ja uważam, że niechciana ciąża jest najgorszą rzeczą dla kobiety – stwierdziła Bożena Dykiel w programie Świat się kręci. Przyjęto że dziewczyna, która ma 15 lat, musi absolutnie donosić brzuch, donosić ciążę. A ona przede wszystkim musi być dojrzałą kobietą. Decyzja o dziecku jest najważniejszą decyzją w życiu kobiety. Ja bym nie chciała, by ktoś rządził moim brzuchem. Moim brzuchem chcę rządzić ja i koniec.
anonim2015.04.17 22:08
Jutrzenka2012 I dla tego te mordy trzeba oderwać od koryta!
anonim2015.04.17 22:39
Brawo, brawo brawo, Niech jeszcze Pani pisowi przywali.
anonim2015.04.18 22:28
Czy Dykiel nie widziała Grzegorza Brauna? Czy ona nie ma internetu?