03.06.20, 16:40

Abp Viganò: Sobór Watykański II źródłem obecnych problemów w Kościele

 „Sądzę, że istotnym punktem w skutecznym prowadzeniu duchowej, doktrynalnej i moralnej bitwy z nieprzyjaciółmi Kościoła jest przekonanie, iż obecny kryzys jest metastazą [przerzutem] raka soborowego: Jeśli nie zrozumiemy związku przyczynowego pomiędzy Soborem Watykańskim II a jego logicznymi i koniecznymi następstwami w ciągu ostatnich sześćdziesięciu lat, nie będzie możliwe skierowanie steru Kościoła z powrotem w kierunku nadanym mu przez Bożego Sternika, kursu, który Kościół utrzymywał od dwóch tysięcy lat” – napisał abp Carlo Maria Viganò w opublikowanym liście do siostry zakonnej.

Portal „Life Site News” opublikował dwa listy, które składają się na wymianę korespondencji pomiędzy arcybiskupem Viganò a anonimową zakonnicą klauzurową. Tematem listów jest niedawny „Apel do Kościoła i świata” arcybiskupa Viganò, który został podpisany m.in. przez kardynałów Josepha Zena, Gerharda Müllera, arcybiskupa Jana Pawła Lengę, biskupów Josepha Stricklanda i Athanasiusa Schneidera oraz znanych intelektualistów, dziennikarzy, naukowców i innych przedstawicieli elit katolickich.

Zakonnica wyraziła w swoim liście m.in. zatroskanie o to, że „nie ma żadnej kontr-organizacji nawet w obrębie prawdziwego Kościoła, która mogłaby być potajemnym Kościołem zdolnym do własnej mobilizacji w skoordynowany sposób”, aby przeciwstawić się planom przejęcia Kościoła przez zwolenników antychrysta. Jednak jednocześnie zauważyła, że osobiście wierzy w bardzo odmienne strategie – strategie nadprzyrodzone – które szczególnie uciekają uwadze najbardziej zorganizowanych i totalitarnych sił”.

Autorka listu do abp. Viganò wyraziła mu wdzięczność za jego działania i zachęcała do tego, by się nie poddawał. Wskazała też na Niepokalaną jako „Wiecznego Nieprzyjaciela” diabła, jak określił ją Pius IX i fakt, że stawką w tej walce jest zbawienie dusz, a wygrana może nastąpić wówczas, kiedy sprawa wydaje się być beznadziejna. Jako przykład podała cud przypisywany św. Klarze, gdy Saraceni wycofali się z oblężenia miasta.

W odpowiedzi abp Viganò zauważył, że „możemy widzieć z większą jasnością rzeczywisty wymiar epokowego starcia pomiędzy Dobrem a Złem, pomiędzy synami światłości i synami ciemności”. Jednocześnie arcybiskup wskazał na zgorszenie, jakim jest jego zdaniem udział hierarchów Kościoła wysokiego szczebla w służbie diabła, „przyjmujących wymogi wprowadzone przez Narody Zjednoczone na rzecz agendy globalistycznej, masońskiego braterstwa, maltuzjańskiego ekologizmu i imigracjonizmu”. Zdaniem arcybiskupa celem jest stworzenie „jednej światowej religii bez dogmatów czy zasad moralnych, zgodnie z życzeniami masonerii”.

Ukrywający się duchowny stwierdził, że siły, dążące do tych celów poczuły się pewnie, gdyż już „otwarcie wyjawiły swoje intencje z arogancją i ostentacją” i propagują ideę światowego rządu, chcąc narzucić tyranię. Wspomniał też o czymś, co można określić jako „zieloną apostazję” w Kościele. Podobnie jednak jak anonimowa zakonnica, abp Viganò stwierdził, że „nasz Pan już zwyciężył”, a „Królowa Zwycięstw” stoi na czele niebiańskich zastępów walczących z diabelskimi siłami. Wbrew popularnemu sloganowi, który mówi o tym, że nie ma powrotu, zdaniem arcybiskupa „jest możliwy powrót” na właściwy kurs, zgodny z planami Bożego Sternika.

jjf/LifeSiteNews.com

Komentarze

ławka 2020.06.4 10:04
Problem jest taki, że ludzie są teraz lepiej wykształceni, mądrzejsi, bardziej niezależni (szczególnie kobiety ) i nie da się już wciskać im wszystkich wymyślonych rzeczy. Niestety ( dla księży) co najmniej połowa zaczęła samodzielnie myśleć. Może hierarchowie służą diabłu, jak chce Abc, a może też zaczęli samodzielnie myśleć.
anonim2020.06.4 9:00
Benedykt XVI mówił do Soborze Watykańskim II jako darze Ducha Św. A całe zamieszanie rozpoczęło się od rewolucji seksualnej 1968 r, która wpłynęła na seminaria, duchowieństwo i cały lud Boży. "Miłość i odpowiedzialność" Wojtyły, a później katechezy JP II o ciele ludzkim to lekcje które jeszcze nie odrobiliśmy.
\305\202awka 2020.06.4 10:07
Jak to fajnie jest na kogo albo na co móc zwalić winę na własną słabą wiarę. To co to za księża, którzy tak łatwo ulegli tej rewolucji, wszak było do kogo się modlić przed tymi pokusami.
f232020.06.4 8:42
Katolicy nie mogą poddać się terrorowi niereformowalnych duchownych szantażujących większość. To są schizmatycy.
Darek2020.06.4 8:16
Zniesienie niewolnictwa źródłem obecnych problemów.
Ma\\\\\\\\305\\\\\\\\202gorzata2020.06.3 20:29
>Portal „Life Site News” opublikował dwa listy, które składają się na wymianę korespondencji pomiędzy arcybiskupem Viganò a anonimową zakonnicą klauzurową.< Należy zauważyć , że publikacje PRYWATNYCH LISTÓW - prywatnej korespondencji jest rzeczą NIE DO PRZYJĘCIA gdyż przekracza obowiązujące NORMY KULTURY nie wspominając o klauzurze czyli zakazie kontaktów ze światem.
ja22020.06.3 18:57
Do Kościoła globalistycznego, masońskiego, bez moralności dąży Bergolio Franciszek i wszystko robi w tym kierunku ten czciciel demona Pachamamy.
Zobacz co nowego2020.06.3 18:47
Zobacz co nowego leci w kinach poczytaj info o nowościach. Odetchnij już od od tego wirusa! https://filmvod.pl/
???2020.06.3 17:19
W tekście mamy "Ukrywający się duchowny" co to znaczy? Przed kim się ukrywa?
Moly2020.06.4 5:35
Przed demonami
żydek Kremla Leszek Radziszewski Keller-Krawczyk2020.06.3 17:05
𝐔𝐖𝐀𝐆𝐀 𝐔𝐖𝐀𝐆𝐀! 𝐎𝐅𝐈𝐂𝐉𝐀𝐋𝐍𝐀 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐌𝐔𝐍𝐈𝐒𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐄𝐉 𝐏𝐀𝐑𝐓𝐈𝐈 𝐂𝐇𝐈𝐍 𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊 𝐚𝐥𝐚𝐫𝐦𝐮𝐣𝐞: 𝐌𝐀𝐒𝐙 𝐂𝐇𝐈𝐏𝐀 𝐁𝐈𝐋𝐋𝐀 𝐆𝐀𝐓𝐄𝐒𝐀, 𝐓𝐎 𝐌𝐀𝐒𝐙 𝐂𝐇𝐈𝐏𝐄 𝐈 𝐂𝐇*𝐉𝐀 𝐍𝐀 𝐂𝐙𝐎𝐋𝐄 ! 𝐌𝐀𝐒𝐎𝐍𝐄𝐑𝐈𝐀 𝐖 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐂𝐄 𝐒𝐙𝐀𝐋𝐄𝐉𝐄 ! 𝐀𝐌𝐁𝐀𝐒𝐀𝐃𝐀 𝐔𝐒𝐀 𝐖 𝐖𝐀𝐑𝐒𝐙𝐀𝐖𝐈𝐄 𝐓𝐎 𝐒𝐀𝐌𝐈 "𝐌𝐀𝐒𝐎𝐍𝐈" !
katolik2020.06.3 17:04
Czy Kosciół podda się szatanowi w postaci wszepienia czipa katolikom w szczepionkach przeciwko koronawirusowi?
matis892020.06.3 17:03
Źródłem obecnego zła jest Bergoglio Fałszywy Prorok Nie Katolik, czciciel pachamamy, molocha, demonów, demony stawiający na równi z Jezusem i inne religie na równi z katolicyzmem. To tego wspiera wszelkie lewackie ideologie w KK, a masoni w sutannach mają jego wsparcie. Bergoglio jest wyznawcą masońskiej Religi Światowej.
katolik2020.06.3 17:01
Czy Kościół katolicki podda się szatanowi w postaci wszczepienia katolikom czipa w szczepionkach ?