Abp Jędraszewski: Głosimy Chrystusa ukrzyżowanego, który jest zgorszeniem dla Żydów i głupstwem dla pogan - zdjęcie
07.03.21, 18:45Fot. Joanna Adamik via Flickr, Archidiecezja Krakowska

Abp Jędraszewski: Głosimy Chrystusa ukrzyżowanego, który jest zgorszeniem dla Żydów i głupstwem dla pogan

110

Mądrość Boża sprawia, że prawo miłości staje się treścią chrześcijańskiego życia – mówił abp Marek Jędraszewski w czasie Eucharystii sprawowanej w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie dla wspólnoty En Christo.

Metropolita krakowski w niedzielę w papieskim sanktuarium na Białych Morzach przewodniczył Mszy św. dla wspólnoty En Christo, która korzeniami sięga duszpasterskiej działalności ks. Franciszka Blachnickiego. Charyzmat wspólnoty wyraża się w jej rozszerzonej nazwie: „wspólnota ewangelizacji, życia chrześcijańskiego i jedności chrześcijan”.

Homilię arcybiskup rozpoczął od komentarza do fragmentu Pierwszego listu św. Pawła do Koryntian odczytywanego w czasie niedzielnej liturgii i skupił się nad słowami kluczami:„moc Boża” i „mądrość Boża”.

Metropolita zauważył, że przejawem mądrości jest przyjęcie prawa, jakie daje Bóg, zwłaszcza tego, które przekazane zostało w formie Dekalogu. Moc Bożą sobą i swoim nauczaniem ukazał prorok Eliasz. – Prawda o Mesjaszu, który będzie głosił mądrość Bożą i którego będzie pożerała gorliwość o dom Boży, spełniła się w Jezusie Chrystusie – mówił arcybiskup zwracając uwagę, że w Jezusie wyrzucającym kupców ze świątyni apostołowie widzieli właśnie Mesjasza przepełnionego żarliwością i gorliwością o sprawy Ojca.

Arcybiskup podkreślił, że Jezus był tą żarliwością pochłonięty od samego początku, już jako dwunastoletni chłopiec powiedział do Maryi i Józefa: „Czy nie wiedzieliście, że powinienem być w tym, co należy do mego Ojca?” (Łk 2, 49b). – Ta żarliwość pochłonęła Go ostatecznie, kiedy posłuszny woli Ojca, przyjął śmierć na krzyżu – mówił metropolita zaznaczając, że śmierć na krzyżu była także wyrazem żarliwości, z jaką Jezus podchodził do spraw człowieka, bo odzyskał w ten sposób dla ludzi godność dzieci Bożych. – Chrystus ukrzyżowany – moc i mądrość Boża. Moc Jego miłości, która sprawia, że jest posłuszny woli Ojca, pełni ją do końca i uczy także swoim życiem, co znaczy kochać drugiego człowieka, aż do końca – mówił metropolita dodając, że mądrość Boża sprawia, że prawo miłości staje się treścią chrześcijańskiego życia. Ona, ta miłość sprawia, że dochodzi do zwycięstwa, do zmartwychwstania, do pokonania śmierci, a także przyczyny tej śmierci, czyli szatana i skutku oddania się szatanowi, czyli grzechu. Zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem to moc, którą przynosi zmartwychwstały Pan – mówił arcybiskup.

Głosimy Chrystusa ukrzyżowanego, który jest zgorszeniem dla Żydów i głupstwem dla pogan, ale dla nas, którzyśmy uwierzyli, jest Chrystusem, mocą Bożą i mądrością Bożą. O tę wiarę w Chrystusa, jedynego odkupiciela człowieka, o bezgraniczną miłość do Niego i przekonanie, że On jest jedynym zwycięzcą, dla nas, na naszą codzienność, na przeżywanie Wielkiego Postu prośmy z pokorą Pana – zakończył metropolita.

Diecezja.pl

Komentarze (110):

AAAtomek2021.03.9 9:25
+++++ +++ + KLER
***2021.03.9 19:57
Sam się jeb..j matole!
Anonim2021.03.8 21:19
Lustrem, które należy stłuc - dla Islamu.
Anonim2021.03.8 20:59
Módlmy się także za Żydów wiarołomnych, aby Bóg i Pan nasz zdarł zasłonę z ich serc, iżby i oni poznali Jezusa Chrystusa Pana naszego. Wszechmogący wiekuisty Boże, który od miłosierdzia twego nawet Żydów wiarołomnych nie odrzucisz; wysłuchaj modły nasze za ten lud zaślepiony, aby wreszcie, poznawszy światło prawdy, którym jest Chrystus, z ciemności swoich został wybawiony. Przez tegoż Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
Pepeg2021.03.8 20:25
Odezwał się pasterz tfu ! pastuch.
***2021.03.8 21:41
Doskonale wpisałeś się w tytuł tego artykułu.
Loth i jego curki2021.03.8 19:34
UWAGA!!! Poniewarz ten cyniczny polakożerca i zapiekły wróg Kościoła == tj. niejaki Anonim (plus masa jego klonów: AAAtomek == ladychapel == Po 11… == katolicka kretynizacja Polski i in.) grasuje tu bezkarnie od lat (a administrator Frondy == o ile jest jakiś == konsekwentne udaje głuchego) proponuję == aby każdy wstawiał pod jego nickami normalne wpisy == ewentualnie jakieś absurdalne parodie jego antypolskich lub filosemickich komentaży. Zresztą wielu już tak robi == w ten sposób == przy niewielkim wysiłku == wspólnymi siłami == rozmyjemy ten obraźliwy dla Polaków bełkot nie do pomyślenia na innych forach. Dyżurny Anonim == lub ktoś z jego bandy będzie najpierw obleśnie rechotał („buhahahaha”) == potem będzie błaznował („jest mi bardzo wszystko jedno”) oburzał się na „bolszewickich złodziei nicków” == potem zarzuci koneksje ze Stalinem (on == tenczowy lewak!) będzie rozdzierał szaty na metody katolików (częsty trick obłudnych ateistów) wreszcie oskarży o faszyzm (?) oraz antysemityzm (to ich odwieczny == mocno już wyświechtany zarzut) == a nawet o szmalcownictwo (sic!) == a na koniec będzie już tylko żygał na – oczywiście karygodną == ale często wyolbrzymioną lub wręcz zmyśloną – "pedofilię w Kościele" == Pomorzecie!
Felek2021.03.8 17:51
Chyba nigdy nie pojmę jak katolicy nieznoszący żydów (co samo w sobie kłóci się z chrześcijańska myślą, aby nienawidzić jakiejś konkretnej nacji), czczą chyba najsłynniejszego żyda w historii ludzkości. Czy to są Himalaje hipokryzji, czy jakaś zbiorowa halucynacja?
szczery do bolu2021.03.8 19:00
Poczytaj Nowy Testament - to moze cie oswieci. Zydzi ODRZUCILI JEZUSA CHRYSTUSA - MESJASZA, SYNA CZLOWIECZEGO i SYNA BOZEGO (a wiec i czlowieka i Boga) - o ktorym jest nawet MOWA (szczegolowe przepowiednie o Nazarejczyku) w STarym Testamencie Zydow. Ale oni kazali Go ukrzyzowac, zamiast Go nasladowac. To bardzo proste - ale jak sie NIE MA POJECIA o niczym, nie chce sie nic poczytac, zrozumiec- to sie NICZEGO NIE POJMIE>
olo2021.03.8 20:31
ale Jezus był obrzezany, który z was wierzących w jezusa jest obrzezany ?
Krystian2021.03.8 22:26
Ty, choć jesteś niewierzący
Felek2021.03.8 21:28
Nadal nie rozumiem. Nie zmienia to faktu, że był Żydem. Nie można stać się nagle Anglikiem będąc Polakiem. Tak samo Jezus nie przestał być Żydem bo go jakaś grupa nie zaakceptowała. No i nadal nie wyjaśniłeś skąd ta nienawiść katolików do Żydów. To nie jest chrześcijańska postawa, a Jędraszewski głosząc takie peany udowadnia, ze jest antysemitą
***2021.03.8 21:48
No to powiedz, co mają wspólnego dzisiejsi Żydzi z tymi biblijnymi. Oprócz tego, niezgadzanie się z kimś, brak akceptacji jego poczynań czy nawet ostra krytyka(byle prawdziwa) to jeszcze nie jest nienawiść, no i w którym momencie Jędraszewski jest antysemitą.
CamilaLindgn2021.03.8 15:37
Google płaci 92 dolary za każdą godzinę, a mój ostatni czek wyniósł 8400 dolarów, pracując w sieci przez 10 godzin tygodniowo. Mój młodszy towarzysz z rodzeństwa osiągał w ostatnich miesiącach średnio 18 tysięcy i pracuje około 24 godzin tygodniowo. Nie mogę zaakceptować, jakie to było proste, kiedy próbowałem. To jest właśnie to, co robię !!!!! .....>>>>>> Netprofit10.com
O głupocie Kalwina2021.03.8 14:37
"Jan Kalwin był wyznawcą predestynacji. Uważał, że o zbawieniu decyduje wyłącznie Bóg – już w momencie narodzin człowiek jest powołany do zbawienia lub skazany na potępienie. Istota ludzka nie ma na to wpływu. Moralne postępowanie dowodzi tylko, że dana jednostka należy do grona wybranych."
Anonim2021.03.8 14:31
https://www.youtube.com/watch?v=gU-MJELwvMA&ab_channel=REVELATIONSTATION
Anonim2021.03.8 14:20
Kalwinizm wywodzi się z reformacji szwajcarskiej. Ostateczny kształt nadał mu Jan Kalwin. W Rzeczypospolitej Obojga Narodów, przynajmniej w okresie reformacji, był trzecim wyznaniem pod względem liczby wiernych. Szerzył się wśród szlachty, której podobał się duch demokratyczny kalwinizmu. Duchowni i świeccy wspólnie decydują o sprawach kościoła. Nie boją się kobiet. One też pełnią rolę duchownych. U podstaw kalwinizmu leży zasada ciągłego reformowania się i ewoluowania doktryny kościelnej. Kładzie nacisk na studiowanie Biblii. Widoczny jest skromny wystrój ich zgromadzeń. W kościołach nie może być obrazów, ani rzeźb.
Felek2021.03.8 17:46
No i trzeba dodać, że myśl kalwinizmu najlepiej przyjęła się w Szkocji gdzie wiele ideii wcielonych zostało nie tylko w sferze sakralnej ale i społecznej
Nie dajmy2021.03.8 14:12
sobie wmówić, że lewackie ataki na Kościół i lżenie kapłanów, niszczenie wiary i wprowadzanie zdziczałych seksualnych praktyk- to fanaberia ogłupiałych lewaków, to jest zaplanowana globalistyczna wojna z tożsamością narodową, wiarą i wartościami chrześcijańskimi, której efektem ma być totalne zniewolenie, światowy gułag ludzkich hybryd, pozbawionych wolności, wolnej woli, a nawet rozumu.
Dariusz2021.03.8 13:56
Kto jak kto, ale Abp. Jędraszewski to głosi własne, wydumane poglądy, które nijak się nie mają do Ewangelii!!! Gdyby tylko mógł, to by stanął i pierwszy rzucał kamieniami!!!
Krzyczmy, że2021.03.8 11:15
żydzi zabili Jezusa, że są twórcami komunizmu, że jako komuniści wymordowali miliony ludzi, w tym tysiące polskich patriotów, że sieją rozwiązłość /żydówka Lempart z kohortą/ i nie ustawajmy w nawracaniu tego plemienia, bo na tym polega miłość bliźniego.
Anonim2021.03.8 11:32
Jezus był ŻYDEM!!!
Polski Katolik2021.03.8 11:55
Nie bluźnij ! Jezus był Polakiem, a Kardynał Wyszyński i JP II są byli Jego potomkami w prostej lini.
Oko2021.03.8 10:50
Jędraszewski kiedy zrobisz porządek z księżmi pedofilami, którzy są ciągle proboszczami w Krakowie?
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.03.8 11:14
Nie zrobi bo to jego kumple i sam pewnie też ma ciągotki. Zrobią świeccy po śmierci tego dziadygi jak już wreszcie Polacy wezmą pedofilny kościół za ryj.
moZad s iSraEla2021.03.8 15:11
...ino Judenpolicaj i SB ... zakaptowani przebierancy za ksiezy w KK ... sa tam pedofilami ... Polin sie konczy pejsate won za Don...
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.03.8 10:15
Katolstwo ma skłonność do obrażania ludzi, którzy nie podzielają ich bajek. Starzec Jędraszewski jedną nogą w grobie, próbuje jeszcze utyskiwać na rozum i wiedzę.
Mim22021.03.8 10:39
Nie katolstwo jeszcze bardziej obraża innych - zastanów się dlaczego?
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.03.8 11:06
Trudno sobie wyobrazić większą pogardę dla ludzi niż biblijne oszczerstwa, okrucieństwa, zdemoralizowanie jakie tam jest propagowane i przez katoli lansowane. Wypowiedzi starca jędraszewskiego - prezentowane z poziomu abstrakcyjnych bajek, również utrzymane w tonie pełnym obelg i pogardy dla rozumu.
LL2021.03.8 9:47
Abp Jedraszewski to wspaniały kapłan,prawdziwie od Boga nam dany. Boże ! dzięki Ci za takich ludzi i miej Jego w opiece i nas.
Anonim2021.03.8 9:15
Jędraszewski zajmij się sobą. Mamy XXIw i nazywanie innych poganami jest nie na miejscu. Po co się czepiasz Żydów czy "pogan"?
wers2021.03.8 9:41
Abp Jędraszewski dobrze cię określił. Jesteś poganinem a XXI wiek nie ma tu nic do rzeczy. Nawet w XXX wieku będziesz poganinem. Wiek nie ma tu nic do rzeczy.
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.03.8 10:17
Właśnie, że to ma wszystko do rzeczy. Parę wieków temu byłbyś bardziej usprawiedliwiony, dziś jednak masz łatwy powszechny dostęp do wiedzy. Powinieneś wiedzieć i rozumieć czemu większość ludzi nie przejmuje się już religijnymi kocopołami.
wers2021.03.8 10:44
Tzw. postęp, na który się powołujesz, i który ma wypływać z wieku, w którym żyjemy wcale nie powoduje powszechnego dostępu do wiedzy. Wręcz przeciwnie. Np. twoje zboczenie, które tu reklamujesz w swoim nicku nie jest żadnym postępem, bo wiedza naukowa nie jest czymś co można przegłosować w sposób demokratyczny. To po pierwsze, ty "dumny" pederasto. Poza tym pokaż tą większość ludzi, która nie przejmuje się, jak to określiłeś, "religijnymi kocopołami"? Gdzie masz tą większość i kto ci ją wskazał? Są na świecie lekarze, którzy chętnie by cię wyleczyli i wprowadzili ponownie do normalnego świata.
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.03.8 11:02
Właśnie dobry przykład ów "zboczenie" to w nauce normalna prawidłowa orientacja, jeden z wariantów ludzkiej seksualności. A ty ciągle w średniowieczu, a nawet wcześniej, fanatyzm religijny spuścił klapki na oczy i odebrał rozum.
:))))))))))))2021.03.8 11:26
jeden z wariantów ludzkiej seksualności :))))))))))))) idiota zboczona :))))))))))) ciebie trzeba leczyć ,bo mózg w g...o masz zamieniony . Nadajesz się do epoki kamienia łupanego ,a tak w ogóle zlazłeś już z drzewa???? :)))))))))
APEL2021.03.8 8:34
UWAGA!!! Ponieważ ten cyniczny polakożerca i zapiekły wróg Kościoła, tj. niejaki Anonim (plus masa jego klonów: AAAtomek, ladychapel, Po 11…, katolicka kretynizacja Polski i in.) grasuje tu bezkarnie od lat (a administrator Frondy, o ile jest jakiś, konsekwentne udaje głuchego), proponuję, aby każdy wstawiał pod jego nickami normalne wpisy, ewentualnie jakieś absurdalne parodie jego antypolskich lub filosemickich komentarzy. Zresztą wielu już tak robi. W ten sposób, przy niewielkim wysiłku, wspólnymi siłami, rozmyjemy ten obraźliwy dla Polaków bełkot, nie do pomyślenia na innych forach. Dyżurny Anonim, lub ktoś z jego bandy będzie najpierw obleśnie rechotał („buhahahaha”), potem będzie się błaznował („jest mi bardzo wszystko jedno”), oburzał się na „bolszewickich złodziei nicków”, potem zarzuci koneksje ze Stalinem (on, tęczowy lewak!), będzie rozdzierał szaty na metody katolików (częsty trick obłudnych ateistów), wreszcie oskarży o faszyzm (?) oraz antysemityzm (to ich odwieczny, mocno już wyświechtany zarzut), a nawet o szmalcownictwo (sic!). A na koniec będzie już tylko rzygał na – oczywiście karygodną, ale często wyolbrzymioną lub wręcz zmyśloną – pedofilię w Kościele.
Leo2021.03.8 9:13
Popieram, od dziś ignorujemy Anonima
Anonim2021.03.8 9:16
Popieram APELa i Leo.
Taki jeden2021.03.8 8:25
Mam pytanie do arcybiskupa Jędraszewskiego: jakie w tym roku będą Święta Wielkanocne? Czy znowu odwołane? A może wreszcie ktoś się postawi tej władzuchnie?
Anonim2021.03.8 9:02
Ciesz się, że teraz rządzi PIS, strach pomyśleć jak wyglądałaby Polska pod rządami PO i jej sojuszników. Zero 500+, zero dopłat dla przedsiębiorców z powodu Covid, zero dopłat dla dzieci, zero 13 i 14 emerytury i wielu innych dogodności w czasie epidemii. A wszystko w imię liberalnej ideologii, która nakazuje wolną amerykankę na rynku, w myśl zasady kradnij ile się da dopóki możesz. nie wspomnę o islamistycznym ubogaceniu oraz promowaniu zboczeństw jako przeciwwagi dla religii katolickiej.
Podatnik2021.03.8 9:18
"Zero 500+, zero dopłat dla przedsiębiorców z powodu Covid, zero dopłat dla dzieci, zero 13 i 14 emerytury" czas najwyższy. Zero zabierania pracującym ludziom pieniędzy. Niższe podatki. Inwestycje w Polskę. Zobacz ile budowało PO a co robi PIS? Gdzie masz te mieszkania, obwodnice, mosty i milion aut elektrycznych? Wiesz że to PO budowało nowe bloki energetyczne? Wiesz że to PO wybudowało gazoport? PIS tylko podnosi podatki i rozdaje pieniądze nierobom.
Anonim2021.03.8 9:20
wielu innych dogodności w czasie epidemii? Możesz napisać konkretnie o które ci chodzi? Czy może o zamykanie lasów? czy raczej zakup respiratorów których nie ma i pieniędzy też nie. A może szpitale covidowe które stoją puste bo się do niczego nie nadają a kosztują majątek? Bo przywilej promowania akcji "szczepiMY się" miał tylko ojciec z Torunia - tam pieniądze popłynęły szerokim strumieniem. Inni mogą tylko zazdrościć.
Dam2021.03.8 13:27
Po rządach PO pozostały setki km autostrad, stadion narodowy, orliki, możliwość założenia firmy w 1 dzień (a nie jak poprzednio w 3 miesiące). Co pozostanie po PIS poza kilkudziesięcioma nowymi podatkami i dziurą budżetową?
olo2021.03.8 20:37
jeszcze pozostanie wstyd na całą planetę. to nie MY, to pisss. ale kto nam uwierzy
Anonim2021.03.8 4:13
Chrystus jest kamieniem węgielnym Europy, nie szympans!
Skrzypek na dachu2021.03.7 23:17
Brawo Abp Marek Jedraszewski masz 100% racje .
Anonim2021.03.8 9:22
W czym konkretnie? W obrażaniu innych nacji? Ten człowiek jest tak ograniczony że aż wstyd.
LL2021.03.8 9:40
O co ci chodzi ,przecież Abp Jędraszewski mówi prawdę ,powtarza słowa samego P. Jezusa.
zgorszeniem dla Żydów i głupstwem dla pogan2021.03.7 23:00
OTO PRAWDZIWA MOWA PEŁNA MIŁOSCI
LL2021.03.8 9:42
Ależ Abp mówi prawdę, to samo powiedział Jezus,a nic w tej kwestii od 2000 lat sie nie zmieniło. Zydzi atakują chrześcijan z nienawiści do Jezusa, to samo robią lewicowi ateiści
Szamasz2021.03.8 10:08
Mowa miłości oznacza mówienie prawdy. Milczenie oznacza strach i doprowadza do wynaturzeń. Chrześcijanin zawsze powinien głosić prawdę - zwłaszcza wtedy, główny nurt lewacki zacieśnia wokół Polski kordon sanitarny.
no gods2021.03.8 14:20
ale Jezus był Żydem
Marek2021.03.7 21:17
Piękne, mądre, święte słowa.
Marek2021.03.8 11:38
Piękne piękne. W dodatku przepełnione nienawiścią do bliźniego. Jak mu nie wstyd?
olo2021.03.8 20:39
jaka wiara - taka miłość do innych. Jezus tak coś o tym ....przeczytałem Nowy Testament i tak tam kilka razy było
Oddajmy2021.03.7 20:21
się w ręce Matki Bożej, upraszając łaski dla naszej Ojczyzny, Kościoła, prośmy Ją o uwolnienie od satanistycznego zniewolenia, jakie zagraża nam ze strony talmudycznego i kabalistycznego, lewackiego plemienia.
Klapaucjusz2021.03.7 20:12
Jak powiedział jeden tych pogan, Mohandas Ghandi: “Lubię waszego Chrystusa, ale nie lubię waszej wersji chrześcijaństwa.”
***2021.03.7 21:07
No i co z tego, że jakiś poganin coś powiedział...che?
Klapaucjusz2021.03.7 21:21
"To że ksiądz zgrzeszył? No zgrzeszył. A kto nie ma pokus? Niech się pokaże." Chrześcijanin Rydzyk o pedofilii w Kościele Katolickim.
minusują Rydzyka2021.03.7 22:40
:-D
Skrzypek na dachu2021.03.7 23:19
Mahatma Ghandi to oblesny pedofil .
toWarzysz Piwo ??? z radia Erewan2021.03.8 15:25
... obywatelu ... klepanie swietej krowy po ... dooopie ... nie jest zabronione ..a nawet scigane ... arabowie i starsi bracia ... POzwalaja se na to z oslicami ... kozami .... szalom ..
opinia z internetu2021.03.7 20:10
zalezy dla jakich zydow, dla niektorych jest tylko duzym dzieciakiem, starym znajomym z podstawowki
Anonim2021.03.7 20:09
Won do piekła Jędraszewski! Obyś cierpiał zanim zdechniesz ty gnido!!!
Leo2021.03.7 20:42
Podaj argument na te bluźnierstwo
***2021.03.7 21:09
Argumentów nie ma żadnych, przecież to typowa tęczowa kanalia.
Leo2021.03.7 21:27
Czytając posty Anonima pewnie wielu psychiatrów zrobiło by na nim doktoraty
Anonim2021.03.8 9:23
Profesurę też można.
toWarzysz piwo ???? w radiu Erewan2021.03.8 15:32
... obywatele ... duzo naszych zacnych ...sekretarzy z kibucu ... POrobilo juz prof .... zaliczajac co niektore .... akademie ... 1-wszo majowe ... w boleSlawcu ... w srode ... szenszyle ... heretykoman jas ... POlkneli jeno przy tym badaniu za gleboko chaczyk ... i sami zglupieli ... do reszty ... co widac ... dobitnie ... szalom malejkum
Ed2021.03.7 22:28
Ty to tak z tej waszej miłości, tolerancji? Może to tylko z "wolności słowa"?
Módlmy się2021.03.7 20:06
za nasze dzieci i prośmy Jezusa, by uwolnił naszą Ojczyznę od zdziczałego, satanistycznego i pedofilnego kościoła katolickiego, który nas niszczy.
Böno2021.03.7 21:22
A ja się modlę, aby nas uwolnił od tak podłej, chamskiej i głupiej swołoczy jak ty.
Cierpliwy2021.03.7 23:19
Bono. Czy Jezus nie powiedział: "kochajcie nieprzyjaciół swoich"? I dalej: " Jeśli ktoś Cię uderzy w prawy policzek nadstaw mu i lewy". I dalej:" jeśli ktoś powie swemu bliźniemu głupcze, jest wart ognia piekielnego". To jak Ty możesz prosić Jezusa o to co napisałeś?
Anonim2021.03.8 0:07
I tak nauczali dziś w Kościele Katolickim? Z ciebie katolik jak z koziej pupki trabka.
Módlmy się2021.03.7 19:51
za naszych kapłanów i prośmy Jezusa, by uwolnił naszą Ojczyznę od zdziczałego, satanistycznego plemienia, które nas niszczy.
DJ Jender2021.03.7 19:48
Manager zespołu Paetz Sex Boys.
Anonim2021.03.7 19:35
Módlmy się także za Żydów wiarołomnych, aby Bóg i Pan nasz zdarł zasłonę z ich serc, iżby i oni poznali Jezusa Chrystusa Pana naszego. Wszechmogący wiekuisty Boże, który od miłosierdzia twego nawet Żydów wiarołomnych nie odrzucisz; wysłuchaj modły nasze za ten lud zaślepiony, aby wreszcie, poznawszy światło prawdy, którym jest Chrystus, z ciemności swoich został wybawiony. Przez tegoż Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
no gods2021.03.8 14:21
ej ale przecież to chrześcijaństwo jest odłamem judaizmu, herezją. wiec chrześcijanie są wiarołomni. i to nie jest kwestia interpretacji tylko chronologii
olo2021.03.7 19:25
Bredzi. Przecież połowa katolików nie zna Dekalogu i nie potrafi zacytować 10 przykazań.
Anonim2021.03.7 19:29
a skąd te dane? podaj źródło?
Po 11 ...2021.03.7 21:11
Proszę: https://www.pewforum.org/2019/07/23/which-religious-groups-know-what-about-religion/ ---- Ale żenada ci katolicy :))))
Po 11 ...2021.03.7 21:17
https://www.archbalt.org/survey-americans-know-big-mac-not-commandments/
Ed2021.03.7 22:34
Ty też z pewnością jesteś katolikiem. Troszczysz się bardzo o czystość naszej wiary. Powiedz mi tylko jakim to ty jesteś katolikiem? Lewackim może? Z twoich wypowiedzi aż tryska "wiara", "miłość" i chamstwo.
Maciej Piwowar2021.03.7 19:36
@ olo LITOŚĆ>>> NIE BĄDŹ IDIOTOM. Popieram Anonima podaj źródło DANYCH.
Anonim2021.03.7 22:04
A ty znasz Dekalog? Nie znasz. Bo gdybyś znał to we wpisie nie grzeszyłbyś 8 przykazaniem.
Anonim2021.03.7 19:25
Jego imię to Jezus ......................... https://d3konspiracja.neon24.pl/post/160627,jego-imie-to-jezus
Anonim2021.03.7 19:26
"Babilońscy Żydzi nie chcą, aby imię Boga - Jah lub Jahwe - było w jakikolwiek sposób kojarzone z historyczną osobą, którą znamy jako Jezusa z Nazaretu."
Anonim2021.03.7 19:23
Ogólnoświatowa Modlitwa Żydowska z 21 lutego 2021 r. .................... https://d3konspiracja.neon24.pl/post/160622,ogolnoswiatowa-modlitwa-zydowska-z-21-lutego-2021-r
Foster2021.03.7 19:11
Tak naprawdę to Jezusa ukrzyżowali Włosi (przed 2 tysiącami lat zwani Rzymianami).
Anonim2021.03.7 19:30
no co ty powiesz?
Anonim2021.03.7 19:31
i Włosi krzyczeli ukrzyżuj, ukrzyżuj, ukrzyżuj?
Anonim2021.03.7 19:31
i Włosi krzyczeli Barabasza? daj nam Barabasza?
Anonim2021.03.7 20:08
A tak naprawę nikt nic nie krzyczał i żaden Jezus na krzyżu nie zawisł. Wszystko fabrykacja!
ceramik2021.03.7 19:09
Jezus dla żydostwa jest zgorszeniem, a na mszy, św. trudno było wytrzymać w Górze Kalwarii, bo proboszcz, na szczęście były proboszcz, na każdej mszy musiał wychwalać pod niebiosy to plemię żmijowe, wybrane przez Złego. Wielu księży i biskupów ochrzczonych jest scyzorykiem i robi hucpę.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.03.7 19:07
u brał się dziadek jak drag queen i pyerdoli głupoty! zgorszeniem to są tacy pedofile jak ty pajacu jędraszewski!
klik2021.03.7 19:54
Na prawdę uważasz, że nie odpowiesz za swoje doczesne życie po śmierci, za to wszystko co mówiłeś i robiłeś? Na prawdę? "Mówi głupi w swoim sercu: "nie ma Boga"" (Ps 14:1; BT)
AAAtomek ...Gówno z Nilu2021.03.7 19:04
Körwa żydowska zamiast robić swemu staremu chüjowi tate kolacje srra koszernym szajsem.
AAAtomek2021.03.7 18:51
Kolejny Prymas i jego dobre rady... Wujek-Prymas dobra rada!
Anonim2021.03.7 19:23
Dobrze że się odezwałeś i czytasz o sobie niedobry poganinie.
AAAtomek2021.03.7 20:06
Gdybym był Prymasem, to wziąłbym sobie do serca twoje słowa. :D
Anonim2021.03.8 9:59
Wiadomo, w tym sęk że nie jesteś, a serce pompuje ci tylko do układu wydalniczego z pominięciem mózgu.
AAAtomek2021.03.8 10:56
Widzę, że miałeś w szkole więcej lekcji religii niż biologii. :Paradne!
Anonim2021.03.8 20:06
To znaczy że wzrok masz dobry jak uczeń w "oślej ławce", co podstawówki nie ukończył bo mu etyki nie zaliczyli.
Lennon2021.03.7 18:48
Obrazą kogo jest ten pozłacany gostek? No tak, Jezus też chodził ze srebrnym kijaszkiem, złotem wyszywanym strojem i czapą jak rakieta kosmiczna.
Ela2021.03.7 18:53
Te ich czapki to jak torby po cukrze
Przebrał się2021.03.7 19:50
za wieczne pióro, to na głowie to stalówka.
Ela2021.03.7 18:46
Wasza ciemnota jest obrazą dla wiedzy i rozumu.
Ela brudna żydówa2021.03.7 19:39
Wasza nowoczesność jest obrazą dla wiedzy i rozumu. według was lewusów ślimak to ryba. Plemie żmijowe= żydzi
Ed2021.03.7 22:39
Jak na osobę szczycącą się wiedzą i rozumem, napisałaś krótko i nic mądrego. Obawiam się, że rozum nie pozwala ci wierzyć. Nie jesteś w stanie ogarnąć rozumem rzeczy wielkich, niepojętych.