Abp Jędraszewski broni Polski i ostro krytykuje PE w sprawie aborcji: ,,Piętnuje Polaków jako homofobów'' - zdjęcie
03.07.21, 19:32fot. flickr.com

Abp Jędraszewski broni Polski i ostro krytykuje PE w sprawie aborcji: ,,Piętnuje Polaków jako homofobów''

179

Abp Marek Jędraszewski przewodniczył uroczystościom w 160 rocznicę objawień Matki Bożej Marysi Murzańskiej na Wiktorówkach. Metropolita krakowski Matkę Bożą Jaworzyńską nazwał „królową ekologicznej chrześcijańskiej wizji świata”, gdzie jest pełna jedność – najpierw jedność z Panem Bogiem, z której wypływają jedność z sobą samym, z innymi i ze światem.

Odwołując się do odczytywanego w liturgii Słowa fragmentu z Listu św. Pawła do Efezjan abp Marek Jędraszewski zaznaczył, że „tajemnicę godności Bożego dziecka, (…) przeznaczenia do wiecznej szczęśliwości” Kościół głosi od początku w swoim nauczaniu. – Co jakiś czas tę tajemnicę wybraństwa i godności dziecka Bożego Bóg w swojej opatrzności przypomina ludziom przez objawienia Matki Najświętszej – mówił metropolita krakowski i w tym kontekście przywołał historię objawienia Matki Bożej Marysi Murzańskiej w 1860 r.

Pasterka z Gronia na Jaworzynie szukała zagubionych w lesie owiec, kiedy w koronach drzew ukazała się jej Maryja. Matka Boża obiecała dziewczynce, że zaginione owce się znajdą i prosiła o nawrócenie i pokutowanie za grzechy. Początkowo lekceważono to, co przekazywała dziewczynka, ale pod koniec XIX w. kult Matki Bożej Jaworzyńskiej zaczął się rozwijać – modlący się tutaj ludzie doznawali licznych łask, czerpali wodę z cudownego źródełka, a na drzewie zawieszone kolejne kapliczki, w których znalazła się figurka Królowej Tatr. Kapliczkę zaczęto systematycznie rozbudowywać, ludzie przychodzili tu w maryjne święta. W czasie wojny i później gromadzili się tu partyzanci i żołnierze niezłomni. Na początku wojny górale zaopiekowali się figurką Matki Bożej i w celu jej zabezpieczenia przenieśli ją do kościoła parafialnego w Bukowinie Tatrzańskiej. Powróciła stamtąd w uroczystej procesji tuż po zakończeniu wojny w rocznicę pierwszej mszy na Wiktorówkach 2 lipca 1945 r. – 76 lat temu.

Arcybiskup odczytał kilka wpisów z księgi pamiątkowej, która została założona w 1958 r. przez o. Pawła Kielara OP. Wszystkie pochodziły z okresu stanu wojennego w Polsce. Metropolita zaznaczył, że każdy krytyczny czas przynosi załamanie najbardziej podstawowych relacji. Ateistyczny system chciał oderwać człowieka od Boga. – Została naruszona podstawowa relacja, bez której wszytko zaczyna tracić swój ład i porządek – mówił arcybiskup wskazując na naruszenie relacji „z sobą samym” przez łamanie sumień, „z innymi” przez niszczenie międzyludzkiej solidarności oraz „ze światem” przez zniewolenie.

Metropolita zaznaczył, że dziś cztery podstawowe płaszczyzny relacji naruszane są przez ideologię płynącą z Zachodu. – Chce się zaproponować taki styl myślenia i życia, jakby Pana Boga nie było – mówił arcybiskup podkreślając, że absolutyzuje się wolność człowieka. Odwołując się do tzw. raportu Maticia, metropolita zwrócił uwagę, że Parlament Europejski uznał zabicie nienarodzonego dziecka za prawo człowieka. – Wydaje się, że ci ludzie chcą doprowadzić świat zachodni do samozagłady – powiedział abp Marek Jędraszewski.

W kontekście współczesnego kryzysu kulturowego arcybiskup wskazał na Matkę Bożą Jaworzyńska, która jest królową ekologicznej chrześcijańskiej wizji świata, gdzie jest pełna jedność – najpierw jedność z Panem Bogiem, z której wypływają jedność z sobą samym, z innymi i ze światem.

Kończąc homilię arcybiskup przywołał wiersz Iwony Tys „Rusinowa Polana”, w którym autorka zwraca uwagę na piękno świata stworzonego przez Boga poprzez zachwyt nad Maryją; pochwałę Tej, która uwierzyła Bogu – z czego wywodzi się Jej niezwykłe piękno. Poetka stawia Maryję jako wzór życia dla człowieka, a także orędowniczkę, którą można prosić o pomoc i wsparcie.

Prośmy Matkę Najświętszą o tę łaskę serca, byśmy w dalszym naszym życiu nic piękniejszego, nic cudowniejszego nie znajdywali niż właśnie Ją – Królową Tatr, Panią Jaworzyńską, która nas prowadzi do Swego Syna, będąc naszą jedyną i niezawodną obroną, która prowadzi nas do pełni szczęścia i która uczy nas jak kochać Boga, jak kochać drugiego człowieka, jak kochać siebie – zakończył abp Marek Jędraszewski.

Poniżej galeria zdjęć z tej uroczystości.

160. rocznica objawień Matki Bożej na Wiktorówkach 03.07.2021 r.

mp/diecezja.pl

Komentarze (179):

Babka klozetowa2021.07.22 15:31
Anonim - największe lewackie bydlę w tej części wszechświata. Przypadek oszalały z nienawiści do wszystkiego, co dobre. Sadomasochista. Bluźnierca i ateista. Kundel i sługa szatana. Jeśli chodzi o nienawiść do Kościoła, to jest duchowym spadkobiercą zarówno faryzeuszy, jak i Lenina oraz Stalina. W nienawiści do Polski przebija samego Hitlera. Po swej śmierci powinien zostać zakonserwowany w formalinie i wystawiony na widok publiczny jako kuriozum, i jako ostrzeżenie, do czego prowadzi patologiczna nienawiść.
Anonim2021.07.29 11:17
Jak miło usłyszeć tyle komplementów z ust miłującego bliźniego katolika.
Wańtuĺa2021.07.20 6:45
Czy to oficjalne stanowisko Watykanu ?
TADEUSZ2021.07.16 23:09
DZIĘKUJĘ KSIĘŻE BISKUPIE ZA TĄ KONKRETNĄ WYPOWIEDŹ.
harry2021.07.5 6:14
Księża nie wierzą w raj po śmierci, więc budują sobie raj za życia. Bajki zostawiają dla ciemnych baranów.
Moly2021.07.4 20:30
Zamaist ich mianowac do miedzynarodowej ( lub moze nawet miedzyplanetarnej!!!) nagrody na milosnikow rodzaju ludzkiego. No luuuudzie.
Jawny2021.07.4 19:17
Święty Paweł: "Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego". Rzecz w tym, że chrześcijanie już w to wierzą, zaś lewactwo, pedały, Anonim i spółka uwierzą w to dopiero w piekle. I tam już nie będzie im do głupkowatego śmiechu "buhahahahaha"
Cool2021.07.4 19:07
Pedofile w kościele to geje!
xyz2021.07.4 20:40
A ci geje - to żadni chrzescijanie, jezeli sprzeciwiaja sie prowom Boskim to powinni byc ekskomunikowani i powinni wyleciec z Kosciola. Pytanie - dlaczego Franciszek nie ekskomunikuje homo o. Jamesa Martina? Bo sam popiera, lansuje homosiów - grzesznikow, heretykow w Kosciele - czyli sam wystepuje przeciwko Biblii. On sam tylko udaje chrzescijanina. Oni obydwaj nie sa prawdziwymi duchownymi katolickimi ( tak jak obecnie wielu innych - w ramach MARSZU PRZEZ INSTYTUCJE wrogowie Kosciola (np masoni, postkomunisci) niestety przejeli nasz Kosciol (zwl.w Watykanie)
trzaska2021.07.5 7:56
Jeśli wytkasz komu coś co realnie jest nie do udowodnienia, to jest oszczerstwo, więc łamiesz 8 z przykazanie Boże, jeśli jakimś cudem miałbyś racje wówczas i tak dalej łamiesz prawo boi obmawiasz,ale też nadal podpadasz pod sąd bo osądzasz, a Jezus mówił : nie sądźcie a nie będziecie sadzeni. Reasumując jesteś gorszy niż ten którego potępiasz.Przyglądnij się ile w oczach Bożych popełniłeś zła jedną nierozsądna wypowiedzią, nie wspominam tu o zgorszeniu które twoja wypowiedź mogła spowodować u tych co to czytają, ilu ustawiła papieża i kościół Chrystusowy w rozdźwięku do prawdy.
leszczyna2021.07.5 22:17
Pan Jezus nie powiedział "Nie sądźcie a nie będziecie sądzeni", ale powiedział "Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Albowiem jakim sądem sądzicie, takim was osądzą, i jaką miarą mierzycie, taką i wam odmierzą."
6969692021.07.4 17:06
Przeczytałem wszystkie komentarze. Zdumiewające jest to, iż ci, którzy chcą zabronić innym wiary w BOGA, jedyne co potrafią, to w kółko powtarzać kłamstwo/hasło - "ksiądz pedofil! Żenada
pytajnik2021.07.4 17:25
Czy nie dlatego, że wierzący nie wykonują nauczania swoich biskupów: „Kościół nie zostawia ich samotnych w obliczu życiowych zmagań. Wśród osób, które skorzystały z terapii w katolickich ośrodkach „Odwagi” ponad 30% potrafiło zmienić swą orientację i podjąć życie w sakramentalnych związkach małżeńskich.” ( http://episkopat.pl/swiadkowie-ewangelii-zycia/ )?
Foster2021.07.4 17:51
Ty naprawdę w to wierzysz ?
pytajnik2021.07.4 19:14
Czy gdyby wykonano to nauczanie przy skuteczności zwiększonej do 100%, to w ogóle byłaby jakaś tęczowa zaraza, homofobia, stygmatyzacja? Czy to nie oczywiste? W co tu mam wierzyć lub nie wierzyć?
Darek2021.07.5 9:49
Czy gdyby Hitler wymordował 100% Żydów, to byłby jakiś antysemityzm, stygmatyzacja? Czy to nie oczywiste?
próba odpowiedzi2021.07.5 12:00
Sytuacje są tylko częściowo podobne. Potrzebnym, nawet niezbędnym, działaniem jest obecnie zapewnienie skutecznej pomocy osobom homoseksualnym prawidłowej integracji w rodzinie i innych potrzebnych dla życia wspólnotach. Biskupi deklarują, że to robią, ale działają przeciwnie: starają się ich „zostawić samotnych”, bo wiedzą, że przez wzbudzanie wstrętu u większości dostarczą w ten sposób głosów popieranym przez siebie patiom. Stąd te obłudne „szacunek, współczucie i delikatność” zamiast realnej pomocy. Oczywiście jest to wyniszczające dla „zboczeńców”, ale tym się nikt nie przejmuje. Zatem należy pilnie skłonić wszystkie dostępne autorytety, żeby tę potrzebną pomoc zapewniły, a postępowanie przeciwne obłożyły, ekskomuniką, potępieniem itd. Niech się tym zajmą w przerwach molestowania i tuszowania.
o ...2021.07.28 8:12
... co ty pieprzysz? ... o jakim braku pomocy dla homosiów mówisz ... czyżby chodziło ci o kojarzenie chętnych do tego wynaturzonego współżycia seksualnego? ... jedyna możliwa pomoc, która obiektywnie jest udzielana, to pomoc oferowana w ośrodkach "Odwagi" ... a może chodzi ci o to, żeby homosiów wielbić i całować w doopę? ... żadne prawo w naszym kraju ich nie dyskryminuje, a że niekiedy normalni ludzie odnoszą się do nich z rezerwą, to wszak naturalny odruch wobec "odmieńców" ... wiem ... oni nie chcą być odmieńcami, ale obiektywnie sa nimi, zamiast się leczyć wmawiają nam, normalsom, że to ich "wynaturzenie" jest jak najbardziej normalne ... a przecież nie jest i nigdy nie będzie ... tak, jak człowiek pozbawiony kończyny, wzroku, słuchu ... słowem niepełnosprawny ... jest jak sam nazwa wskazuje - niepełnosprawny ... my takim osobom okazujemy szacunek i pomoc ... o ile nie wciskają nam kitu, ze ich niepełnosprawność czyni ich lepszymi od nas ... tak, jak to czynią homosie i całe to pożal się Boże bractwo lgbt ...
@6969692021.07.4 18:42
Znów nadinterpretacja - nikt Ci nie zabrania wierzyć w Boga. Ale pozwólcie tym chcą nie wierzyć, nie wierzyć i żyć normalnie, zgodnie z wolną wolą daną przez Boga właśnie. Ale to jest typowe zachowanie kościoła "wojującego" jakkolwiek uwaga co do jego działalności odbierana jest jako: atak na Boga, obrazę uczuć religijnych, unicestwienie KK, itp. Mentalność Kalego
Cool2021.07.4 19:06
Ale w jaki sposób ktoś ogranicza twoją wolę? ... mógłbyś to wytłumaczyć?
Trollu Cool2021.07.4 19:13
Nie napisałem, że ktoś ogranicza moją wolę. Zacytuj proszę gdzie. Ale jeśli chcesz wiedzieć, to proszę. Procesja Bożego Ciała po ulicach - zamknięty ruch uliczny jest OK. Ale parada równości już nie jest OK. Pielgrzymki do Częstochowy utrudniające ruch na drogach, stwarzające zagrożenia i zwiększające przez to koszty publiczne chociażby przez opóźnienie dostaw są OK. Strajk kobiet nie jest OK. Jędraszewski może nazywać ludzi zarazą - jest OK, ale jego nie można nazwać obłąkanym. Dnia by brakło na przykłady.
Cool2021.07.4 20:17
W czasie ograniczeń nie było procesji i pielgrzymek!!! ... Ponadto pielgrzymki nie atakują innych ludzi na ulicy, nie demoluja cudzego mienia a pielgrzymi nie paradują publicznie z gołymi doopami .... CHAMIEMIE LEWACKI!
Trollu Cool2021.07.4 21:04
Pytałeś ogólnie, odpowiedziałem ogólnie. A teraz manipulujesz. Co potwierdza moją teorię, że nie ma przyjemności dyskusji z Tobą. Czy pielgrzymi nie demolują cudzego mienia? Hmm, tu bym polemizował.
Polak Dumny nie gej2021.07.4 13:55
Brawo Jędraszewski!
Anonim2021.07.4 16:00
brawo katopedofil polski? brawo ten co twoje dzieci gwalci, polak?
6969692021.07.4 16:59
Chłopie! Ty masz coś z głową, kto kogo gwałci??? Poczytaj o Barcie staszewskim molestującym 14-latka!
Anonim2021.07.4 17:39
a ty tylko sex i sex, możesz wreszcie o czymś innym i zmień nick z 6 na 9 na jakiś przyzwoitszy, satyrze
6969692021.07.4 17:46
A nie mówiłem? nawet mój nick z seksem ci się kojarzy, a oznacza coś zupełnie innego. Cóż, niektórym brakuje elementarnej wiedzy...
6969692021.07.4 17:47
Mam niezły ubaw, kiedy półgłówki ślinią się na myśl o 69...
Umberto Eco2021.07.4 12:38
"Cywilizacja nie osiągnie doskonałości, póki ostatni kamień z ostatniego kościoła nie spadnie na ostatniego księdza i nie uwolni świata od tej pasożytniczej hołoty."
antoni.s2021.07.4 13:37
Dla polski to warunek abyśmy przestali w końcu być wiecznie krajem rozwijającym się, kościół kat to czarna dziura która wysysa z polaków całą energię.
6969692021.07.4 17:02
Zabronisz ludziom wiary?? Widać, że wasze "wolnościowe" zapędy na tym polegają!
Anonim2021.07.4 18:50
Wierz w co chcesz, ale nie narzucaj tego innym. Jednakże historia dawna i ta najnowsza pokazuje, że nic dobrego od KK nie można si spodziewać. KK, to nie Bóg, obecni urzędnicy KK są obrazą dla Boga. Konstytucja RP gwarantuje wolność słowa i przekonań religijnych i tego się trzymajmy.
Cool2021.07.4 19:13
A kto ci narzuca wiarę? .. puknij sie w głowe!!!
Chociażby2021.07.4 19:16
"minister" czarnek
Cool2021.07.4 19:21
A konkretnie w jaki sposób?
Chociażby2021.07.4 19:36
przez to, że zdecydował i zmienił przepisy dotyczące kształcenia nauczycieli etyki. Teraz są uprawnione do tego tylko ośrodki kościelne. Czyli jaka to będzie lekcja etyki zamiast religii. To będzie lekcja religii, a nie etyki. Dość Trollu Cool - dyskusje z tobą to jak spożywanie posiłku z usmarkanym. Żadna przyjemność.
leszczyna2021.07.4 20:17
Min. Czarnek od 1.09.2021 zabroni rezygnacji z zajęć religii lub etyki, trzeba będzie na coś chodzić. Zamierza też otworzyć studia podyplomowe z etyki na 6 uczelniach, w tym na 4 katolickich. Osoby wykształcone na innych uczelniach na studiach "zwykłych", nie podyplomowych, zachowują prawo nauczania etyki, więc w czym problem?
Troch to nie tak fajnie jak napisałaś leszczyno2021.07.4 21:01
Na którymś posiedzeniu KEP, biskupi zawnioskowali aby faktycznie zabronić rezygnacji z lekcji religii lub etyki. Ale wszyscy (no może nie wszyscy) doskonale wiedzą, że nie ma wystarczającej liczby nauczycieli etyki. I tu nasze biszkopty upatrują, że dziecko będzie musiało w takim wypadku chodzić na religię. PIS i ePISkopat grzmią o to aby rodzice mieli prawo wyboru, czego będzie się uczyć ich dziecko na zajęciach dodatkowych lub do wyboru. Jaki tu będzie wybór. To będzie robienie katolików na siłę, jak za PRL robiono komunistów na siłę. Naprawdę w wielu szkołach nie ma nauczycieli etyki. Do 1-go września nie "wyprodukują" ich na tyle. I nie jest prawdą, że te 2 uczelnie są faktycznie świeckie. Dodatkowo, kuratorzy będą mogli decydować, czy wyrazić zgodę dla dyrektora na zatrudnienie tego czy innego nauczyciela. Jak myślisz, jakie decyzje będzie podejmować krakowska kurator, która przesiaduje prawie codziennie u Jędraszewskiego? A jaki będzie skutek tej przymusowej katolizacji? Zwiększona liczba apostazji. Tyle mówicie i piszecie o św. JPII i tak zaciekle go bronicie, ale zapominacie o jego nauce. W książce "Osoba i czym" napisał, że nie można nikogo przymusić do przyjęcia prawdy. To człowiek musi dojrzeć do jej przyjęcia. i to jest prawda. Jeśli ktoś przyj ie jakieś poglądy pod przymusem, to zmieni je na inne pod przymusem kogoś innego.
Anonim2021.07.4 21:25
Coś w tym jest. Jaruzelski był z rodziny mocno katolickiej i uczęszczał do katolickiej szkoły, a Prymas Glemp do państwowej, komunistycznej.
leszczyna2021.07.4 23:11
Rozumiem Twoje obawy, bo przerabiam od lat kolejne reformy edukacji i widzę, jak piętrzą się różne problemy. Np. przez ileś lat była albo etyka albo religia, potem można było zrezygnować, ostatnio też można rezygnować, ale można też wybrać oba przedmioty i mieć za nie dwa stopnie. Niestety możliwość rezygnacji spowodowała, że nauczycieli etyki nie przybyło, a przeciwnie - nie opłacało się jej uczyć. Było i tak, że na etyce upychano nadmiar materiału z innych przedmiotów, bo uczył jej nauczyciel np. polskiego z braku filozofa-etyka. Reformy rozwaliły też naukę religii mimo jej obecności w szkole. Zobaczymy, co faktycznie będzie zarządzone i uchwalone, bo jak dotąd słychać dyskusje, ale mało kto wie, nad czym. PS. Jeśli min. Czarnek nakaże naukę bez przygotowanych do niej nauczycieli, to powieli błędy poprzedników wszystkich opcji. PS. Skoro znasz dzieła Jana Pawła II, to jakbyś już był absolwentem "szkoły Czarnka". Czy to oceniasz negatywnie?
Wow2021.07.5 16:46
"to jakbyś już był absolwentem "szkoły Czarnka"" - potraktuje to jako inteligentny żart. Szanuję JPII za jego mądrość teologiczną i filozoficzną, ale nie uznaję Go za świętego. Czarnek to fanatyk religijny. Różne są głosy ze szkół na temat "wyboru" pomiędzy religią a etyką. Wielu rodziców ateistycznych dostaje informacje od dyrektorów, że nie ma nauczyciela etyki i ich dziecko będzie musiało chodzić na religię. Wszyscy na razie czekają, ale początek nowego roku szkolnego może być nieciekawy.
Cool2021.07.4 20:21
Lewak zapytany o konkrety wcześniej czy później rzuca bluzgami! ... Taka to już chamska natura lewaka! .Miłego wieczoru ćwoku! :)
Trollu Cool2021.07.4 21:22
Ja podałem konkrety, Ty umiesz się komunikować równoważnikami zdania. Gdzie u Ciebie te konkrety? Tylko pytania zaczepne w formie równoważników zdań i manipulacja. No i oczywiście "brak" obelg.
Cool2021.07.5 7:58
Nie podałeś zadnych konkretów, tylko własną interpretację decyzji ministra! ... które są zgodne z prawem i jego kompetencjami! ... tak działają mechanizmy demokratyczne i administracyjne! Narzucaniem natomiast jest, zmuszanie kogoś za pomocą terroru czy szantażu,tak jak to robią środowiska tęczowo-feministyczne! ŻEGNAM PRYMITYWA!
leszczyna2021.07.4 19:18
Nie tylko przekonań religijnych. "Art. 54.1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. " Zatem zgodne z prawem jest wyrażanie poglądu, że małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny, co jest potwierdzeniem zapisu konstytucyjnego, a nie atakiem na parady lgbt-owskie.
6969692021.07.4 17:01
Umberto eco - wielbiciel krzyżówek i tow. Stalina... jednym słowem, komuszy mędrzec...
@6969692021.07.4 18:46
gdybyś wiedział kto to Umberto Eco, nie pisałbyś czegoś takiego. czyli, w kościółku dziś byłeś, przyjąłeś z godnością Komunię Św. i oplułeś kilka osób na Frondzie - jak to owocnie spędzony dzień Pański przez polskiego katolika. Nie proponuję brać przykładu.
Umberto Eco2021.07.4 18:53
To jest cytat z książki "Cmentarz w Pradze" - proponuję przeczytać
Krzysztof2021.07.4 12:17
Przecież to Kościół uświadamia i naucza od dziecka że aborcja to zło. Jeżeli abp.Jędraszewski obawia się o postawę kobiet które odebrały takie nauki ,to jest to porażka Kościoła.
Anonim2021.07.4 12:05
oj ,ma chęc pokazać jej swój pastorał
Anonim2021.07.4 12:08
To jej wina, za bardzo do niego lgnie.
Anonim2021.07.4 12:10
lubi po prostu dojrzałych statecznych panów
Anonim2021.07.4 11:26
Ja nie wiem, że biskup nie brzydzi się używać słowa "ekologicznej" i jeszcze miesza do tego Matkie Boskie. To obrzydliwe lewackie słowo.
Foster2021.07.4 11:11
Jego diagnoza nie ma nic wspólnego z koherencyjną koncepcją prawdy.
harry2021.07.4 10:50
W normalnym a nie PiC-owskim kraju prokuratura już dawno temu weszłaby do każdej Diecezji i przejęła wszystkie jej akta dotyczące zboczeńców w jej szeregach a ukrywający to powinni siedzieć w więzieniach ! Poza tym Polska powinna zerwać całkowicie złodziejski konkordat a to całe czarne szemrane towarzystwo wydalić z naszego pięknego kraju ale po uprzednim odebraniu ogromnego wyłudzonego majątku ! Amen !
6969692021.07.4 11:09
jesteś żenujący! Uważasz, że prokuratura ma przyjść na gotowe? Jeśli byłoby by prawdą, że w Kościele jest tak wielu zboczeńców (nagle można używac tego określenia??) to coś nie tak było z organami ścigania, również w czasach "ryżych". Odpowiem ci gdzie jest problem - problemem jest to, iż w szeregach Kościoła, pedofile są marginesem. Wielu z nich zostało kapłanami, z polecenia SB, aby kompromitować Kościół. Pedofile są gdzie indziej. To: nauczyciele, artyści, politycy... Przypomnę ci, że premier Holandii, na początku lat dziewięćdziesiątych, walczył o prawa dla pedofili i zoofili.
Maciej Piwowar2021.07.4 11:14
Kościół zawsze był przekonany o swojej nieomylności, niezwykłej prawości i omnipotentnej wręcz moralności. Ten błogostan jednak, jak można mniemać, jest już jedynie przeżytkiem, swoistym łabędzim śpiewem. Młode pokolenia, w coraz większym procencie wykształcone, odrzucają nie tyle samą instytucję kościoła, ale również wiarę jako taką. Nauka nieubłaganie i niezaprzeczalnie destruuje religijne dogmaty i aksjomaty, proponując logiczne i dowodowo uargumentowane rozwiązania i odpowiedzi na najbardziej frapujące pytania. Pedofilia to jedynie wisienka na torcie klęski kościoła.
6969692021.07.4 11:19
Młode pokolenie, ma wykształcenie, wyłącznie, dotyczące wąskich spejalizacji. Wiedzy ogólnej , głębszej (np. filozofia), kompletny brak
6969692021.07.4 11:27
Podaj konkretny artykuł z Konkordatu, który jest "złodziejski"! Nie podasz, bo Tego dokumentu nawet nie widziałeś, a co dopiero mówić o czytaniu... poza tym - majątek Kościoła pochodzi z DOBROWOLNYCH datków wiernych - chcesz mieć prawo decydowania na co ludzie wydaja pieniądze??
odp2021.07.4 11:42
Obowiązujący konkordat w Polsce wprowadzono w bardzo wątpliwych okolicznościach. Zarówno tekst konkordatu, jak i tryb jego przyjęcia od początku budziły i budzą do dzisiaj poważne kontrowersje. Jedną z nich była nader wątpliwa legitymacja rządu Hanny Suchockiej do zawarcia umowy. Podpisał go rząd, który dokładnie dwa miesiące wcześniej, 28 maja 1993 roku, otrzymał wotum nieufności od sejmu, w następstwie czego rozwiązano cały parlament. Kluczową dla państwa umowę zawarł więc gabinet, który stracił poparcie parlamentu, a w dodatku przed nim nie odpowiadał, bo parlamentu chwilowo nie było.
6969692021.07.4 17:07
Pytam o konkrety, o czym mówi Konkordat? O tym nie macie pojęcia! Powtarzacie tylko artykuły z gw.
6969692021.07.4 17:09
Nie było Parlamentu???? Jak można być tak głupim i wypisywać takie brednie??
Anonim2021.07.4 12:09
znalazł sie baranqriewny, ten twój kunkordat to wszystkie prawa i przywileje nasze czyli KK, a obowiązki i koszta wasze. a on od dawna jest nieważny ,bo po każdej zmianie w jego przepisach jest do uchwalenia od nowa,a zmian było troche,wiec jest to od dawna wartość papieru do wc
6969692021.07.4 17:11
Jakie koszty??? Konkrety z Konkordatu, proszę!
Böno2021.07.4 12:31
harry, czerwony bolszewiku, dziękuj Bogu, że chrześcijanie są miłosierni. Bo to co wypisujesz powinno się stać w 1990 roku z komuną, której do dzisiaj nie rozliczono i ten smród ciągnie się za nami do dzisiaj. Propagandowe media, sądy, które was prominentne dzieci tamtego czasu do dzisiaj bronią , a za batonika wsadza się ludzi do więzienia, przygłupich profesorów, co posady za poręczeniem partii i rodziców otrzymywali, dokumenty, zostały niszczone, bo zostały w waszych rękach, przemysł sprzedany za bezcen. Za złodziejstwo i przestępstwa, powinniście do dzisiaj siedzieć w więzieniach, a nie pisać kretyńskie komentarze.
6969692021.07.4 13:01
böno- ty prymitywny potomku Chazarów won do Izraela ty żydowski bucu.
Böno2021.07.4 15:03
696969 - jesteś prymitywnym łachudrom i półgłówkiem. Jeśli piszę o chrześcijańskim miłosierdziu i potępiam komunę, to na pewno nie nie jestem ani chazarem, ani bolszewikiem. A ty to pewnie nawet nie wiesz kto to jest chazar i bolszewik?
6969692021.07.4 17:12
Gdybyś znał moje wpisy, wiedziałbyś, że mamy podobne poglądy. Bolszewickie łachudry kochają fałszerstwa
Böno2021.07.4 21:20
Też mi się tak wydaje, że mamy podobne poglądy. W takim razie w poprzednim wpisie ktoś się pod ciebie podszywa. Pozdrawiam.
6969692021.07.4 10:50
Zaślepienie, całkowity brak zdolności rozróżniania, to choroba nienawistników PiS i KK. Co najciekawsze - oni również, wzbogacili się przez te ostatnie 6 lat, ale zioną nienawiścią do tych, którzy im ten finansowy rozwój umożliwili.
Anonim2021.07.4 11:01
Przez ostanie 6 lat wzbogaciły się nieroby. Ludzi ciężko pracujących "honoruje" się wzrostem składek na ZUS i kolejnymi "daninami" kłamczucha Morawieckiego. "Nowy Ład" to kolejny genitalny projekt PIS karzący ludzi ciężko pracujących.
6969692021.07.4 11:12
A ty "robie", nie biegniesz po 500+. Obrzydliwi hipokryci!
@6969692021.07.4 11:15
Wyobraź sobie, że nie.
6969692021.07.4 11:21
Bo nie masz nieletnich dzieci...
***2021.07.4 11:22
...no bo ci się nie należy!!!
6969692021.07.4 11:33
Twoje środowisko ma się za nadludzi, Czy pracownik Biedronki, nie pracuje ciężko??? A może sprzątaczka, bawi się doskonale cały dzień?? A może pracownik stacji paliw to leń??? Jesteście bezczelnymi głupcami! Wszyscy wiemy, że podatki, znacząco (VAT), podwyższył ryży. PiS obniżył je do 17%. Uważasz, że ludzie nie z waszych środowisk, nie potrafią tego zrozumieć? Wasza pogarda jest obleśna
Anonim2021.07.4 12:12
vat podwyższył belka od czerwonych ch... ,a tusku go przedłużyl,wiec nie pier..ol
6969692021.07.4 17:14
VAT podniósł tusk, m.in na materiały budowlane, z 8 na 23%
Hahhahah2021.07.4 12:24
Za to ty nie zioniesz nienawiścią, co widać po twoich wpisach :))))) jak nie zrozumiałeś to je sam przeczytaj:))))
...2021.07.4 10:17
Nie bedzie mówił Polakom co mają robić stary przebieraniec i obrońca pedofili.
6969692021.07.4 10:53
... ale... ryżemu niepolakowi, wolno mówić Polakom, ze powinni być lennikami Niemiec - to wam nie przeszkadza
...2021.07.4 11:45
W doopie mam Tuska. Za jego czasów kościół ukrywał pedofilię tak samo jak za Kaczyńskiego.
Roman2021.07.4 9:43
Czy Polacy są aż tak zakompleksieni, że dla nich unia jak Bóg? Unia padnie szybciej niż się spodziewamy, jeśli nie wróci do korzeni. Srał pies na unię !!!
Tak Romanie2021.07.4 10:06
Polacy są bardzo zakompleksieni i do tego nienawistni, zazdrośni i leniwi. Te przywary wskazywali nam pisarze polscy przez wieki, a my jak to pisał Kochanowski "Cieszy mię ten rym: "Polak mądr po szkodzie"; Lecz jesli prawda i z tego nas zbodzie, Nową przypowieść Polak sobie kupi, Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi."
Cool2021.07.4 10:10
Myśle, że piszesz o sobie,
Jak to było?2021.07.4 10:14
uderz w stół, a ...
Cool2021.07.4 11:26
To dlatego zareagowałeś na komentarz "Romana" ? :)
AAAtomek2021.07.4 11:09
Dlatego dziwię się, że ktoś mógł zagłosować na antypolską partię PiS?????
6969692021.07.4 10:59
Polacy są zakompleksieni, bo po przekręcie jakim był okrągły stół, komuniści i sprzedawczyki związane z Solidarnością, zadbali o przekaz wylewający się zewsząd - Polak to: pijak, złodziej, cwaniak, agresor, antysemita itd. Nigdy nie wymieniano choćby jednego pozytywu, jak np. dobroć, rodzinność, gościnność, pomysłowość, pracowitość i inne.
Biedne te dzieci2021.07.4 9:43
mają traumatyczne wakacje - zmusili ich do spotkania z takim dziadem
Roman2021.07.4 9:45
Ty jesteś idiota ! Przyjdzie czas że spotkasz się z Bogiem i będziesz biedny. Piekło czeka.
Romanie2021.07.4 9:53
Nie przejmuj się mną. Jędraszewski to nie Bóg. Pewnie spotkam się z nim w Piekle jeśli tak zdecyduje Bóg, a nie Ty Romanie. W Kościółku już byłeś, opłatek na plugawy jęzorek przyjąłeś - czyli niedzielę możesz zaliczyć do udanych. Jeszcze klika osób na frondzie nazwiesz idiotami i kolejny dzień pełen zasług do Raju.
Cool2021.07.4 10:11
Nie interesuj się cudzymi dziećmi!
Krystian2021.07.4 10:29
roman - Taki jak ty jest elektorat PIC: - Chłopstwo z majątków dziedziców, później pegeerowcy, lud prosty, niewątpliwie często szczery i dobrego serca! w to nie wątpię! Ale okrutnie za rozumem tęskniący.
Anonim2021.07.4 9:41
Cytuję: "metropolita zwrócił uwagę, że Parlament Europejski uznał zabicie nienarodzonego dziecka za prawo człowieka. – Wydaje się, że ci ludzie chcą doprowadzić świat zachodni do samozagłady – powiedział abp Marek Jędraszewski." W ateistycznych Czechach gdzie aborcja jest legalna jest większy przyrost naturalny niż w katolickiej Polsce, gdzie aborcja jest zakazana, i 500+. Prosta statystyka pokazuje, że katolicka Polska zmierza szybciej do samozagłady niż ateistyczne Czechy.
6969692021.07.4 10:46
Kto nie rozumie, jak okropnym mordem jest rozrywanie żywcem bezbronnej istoty - ten NIC nie rozumie. To efekt totalnej demoralizacjii
@6969692021.07.4 10:58
Czytanie ze zrozumieniem, to problem wielu Polaków, ale wyciąganie wniosków z przeczytanego tekstu, przekracza możliwości jeszcze większej grupy. Nie napisałem nic czy pochwalam aborcję, czy jestem jej przeciwny. Odniosłem się tylko do wypowiedzi, która jest sprzeczna ze statystyką np. Czech, które są krajem ateistycznym. Ale zaistniałeś
6969692021.07.4 11:15
"Wydaje się (!), że ci ludzie chcą doprowadzić świat zachodni do samozagłady – powiedział abp Marek Jędraszewski." Więc kto nie zrozumiał tekstu?
pytajnik2021.07.4 9:05
„Piętnuje Polaków jako homofobów''? A kto napisał „Kościół nie zostawia ich samotnych w obliczu życiowych zmagań. Wśród osób, które skorzystały z terapii w katolickich ośrodkach „Odwagi” ponad 30% potrafiło zmienić swą orientację i podjąć życie w sakramentalnych związkach małżeńskich.” ( http://episkopat.pl/swiadkowie-ewangelii-zycia/ )?
...2021.07.4 9:18
i rozpędził pół uniwersytetu, żeby chronić prawa jednego homo
Wielka Narodowa Nowenna Pompejańska2021.07.4 8:16
7-my dzień odmawiania Wielkiej Narodowej Nowenny Pompejańskiej. Program: CZAS TRWANIA łącznie 54 dni, Cześć błagalna od 28.06.2021r do 24.07 2021. Część dziękczynna od 25.07.2021 do 20.08.2021 GODZ: 20.30 do 21.30 INTENCJA: Aby przez nawrócenie ludzi, upadły masońskie plany szczepień i zniewolenia ludzkości. Możesz włączyć się w dowolnym czasie odmawiania nowenny, odmówić 1 dziesiątkę Różańca albo więcej. Może być odmawiana w domu, na zewnątrz- przy figurach Matki Boskiej, Serca Pana Jezusa, przy Krzyżu, możesz odmawiać sam, z rodziną albo w towarzystwie, z sąsiadami , w grupie małej albo wielkiej, w Kościele. Szczęść Boże. Oczywiście bardzo pięknym byłoby, gdyby w tę inicjatywę włączyli się wierni w parafiach, podając informacje w ogłoszeniach do wiernych! Nowenna zostanie zainicjowana właśnie przy figurze Matki Boskiej przy Kościele jednej z Parafii w Polsce, z udziałem wiernych.
Krystian2021.07.4 8:02
Czy ten śmiesznie odziany pan może rozkazywać np ateistom, innowiercom. Niech pilnuje duchownych co to mają pokusy i swe owieczki masowo grzeszące.
Laki2021.07.4 6:01
Więcej takich kleszczy jak Jędraszewski to KK w Polsce będzie miał się "dobrze".
Roman2021.07.4 9:46
Piekło czeka na ciebie kolego. Żal mi ciebie. Plujesz jadem jak szatan.
Maciej Piwowar2021.07.4 5:13
Polska nie jest normalna i nie jest państwem. Jest kolonią podległą Watykanowi.
Krystian2021.07.4 7:51
Browarek we łbie zaszumiał?
Maciej Piwowar2021.07.4 8:28
krystian - Licz się ze słowami, prymitywie o mentalności wsiowego głupka, co to ani pisaty ani czytaty. Nie mówiąc już o wyciąganiu słusznych wniosków z tego co oczy widzą, uszy słyszą, a du*pa odczuwa. Przerażające, jak nisko w swojej ignorancji możesz upaść.
Cool do piwowarka!2021.07.4 9:29
Szumi browarek i się pieni, bo łeb pusty i głupi :-))
Krystian2021.07.4 10:25
W twoim przypadku to i lekarz bezradnie rozłoży ręce...na tą przypadłość lekarstwa nie ma.
Do szeregowego esbeka2021.07.4 13:23
podszywanie się pod inne osoby to twoje zadanie operacyjne? To tak jak Bolek. Tyle, że nie ten kaliber, quasikrystianie
Ela2021.07.4 1:18
Katole oczywiście drą japy zawsze wtedy gdy im się zakazuje dręczyć, stygmatyzować, prześladować innych ludzi. To właśnie wtedy katole najbardziej japy drą. Bo ich religia i ich fanatyzm powodują, że katol nie przyjmuje NIE, musisz myśleć tak jak katol, innej opcji nie ma. Katole już tak mają.
Krystian2021.07.4 7:49
Świetnie się opisałaś. W punkt
odp2021.07.4 8:05
Najbardziej mnie się podobały tańce rządu przed Rydzykiem.Jak oni się trzymali za ręce jak pląsali.Jakie oni mieli maślane oczy.To największa błazenada jaką widziałem od kilkudziesięciu lat.Co za upodlenie siebie i nas obywateli. Coś okropnego tańczy rząd z panami w sukniach, obłęd.
Anonim2021.07.4 0:41
Interesującą inicjatywą społeczną jest Ustawa Zakrzewskich. Ciekawy artykuł w tym temacie: https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/550552-prof-karski-o-edukacji-domowej-i-ustawie-zakrzewskich
Krzysztof2021.07.3 23:45
Przecież to Kościół uświadamia i naucza od dziecka że aborcja to zło. Jeżeli abp.Jędraszewski obawia się o postawę kobiet które odebrały takie nauki ,to jest to porażka Kościoła.
Anonim2021.07.3 22:02
A ten drugi klecha tak śliniący się na tą bieda dziewczynkę to kto?
TO TRUCHŁO WOJTYŁY2021.07.3 22:23
WSTAŁO Z GROBU I STRASZY DZIECI
Ela2021.07.4 1:15
Mareczek chyba też ma ochotę. Ale ten dziad z prawej to już kompletnie.
Anonim2021.07.4 10:28
oni tam we trzech by sobie widac poużywali ,niezłe zboki
homoterror2021.07.3 22:01
Wiecie ze 10 lat temu Smiszek mial podac do sadu minister z PO za to ze powiedziala ze jest parnerem Biedronia czy ze ogolnie jest gejem? A jak atakowano uczciwego geja Zaradkiewicza to juz bylo w porzadku https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/pierwszy-minister-gej-kibicuje-mu/4dcvq
Anonim2021.07.3 21:55
Nie broni Polski tylko ośmiesza. Dziadyga nic nie zrozumiał, że nikt nie zmusza do aborcji w UE. Nikt nie nakazuje zabijania dzieci.
Polak mały2021.07.3 22:03
Ty nie zrozumiałeś rezolucji PE !!!
Anonim2021.07.3 22:28
Rezolucja daje prawo wyboru i wybór należy do kobiety. Do niczego nie zmusza. W przeciwieństwie do prawa które zmusza i jest obowiązujące w Polsce i które poparł pan Jędraszewski .Które prawo jest lepsze? Które zmusza kobiety czy to które daje wybór ?Odpowiedź jest prosta jak cep.
leszczyna2021.07.3 22:59
Rezolucja PE to cep na nienarodzonych w ręku uważających się za właścicielki ich życia oraz pozbawionych sumienia medycznych podwykonawców.
Anonim2021.07.3 23:29
Czy ta "zła" rezolucja PE zabrania urodzić pięknego bobaska? Nie zakazuje, wiec nic nie stoi na przeszkodzie abyś miał tuzin dzieci, czego ci życzę.
leszczyna2021.07.4 10:28
Prawo hitlerowskie też nie zabraniało Polkom urodzić pięknego bobaska, tym bardziej, że można go było potem przymusowo zgermanizować. Też tylko wolno było Polkom skrobać się wedle swojej woli, okupant nie nakazywał aborcji.
6969692021.07.4 11:41
mam ochotę zatłuc ciebie i wszystkich głupich komuchów - dasz mi prawo wyboru???
Anonim2021.07.4 12:15
To nie jesteś katolikiem,że chcesz tłuc ludzi. Muzułmanin jesteś?
DwaKleroDziadyNapalonyPulchniakIOfiaraZJustysi2021.07.3 21:32
Ten pulchniś za starym dziadem Jędraszewskim szuka wzrokiem rodziców dziewczynki. To pewnie podhalańska ciemnota katolacka, więc łatwo namówi ich, żeby przysłali mu to dziecko na prywatne sesje ewangeliseksualizacji. Rodzina jeszcze gęś dołoży i syra wiadro. Żeby somsiodów szlag trafił jesce bardziej, że lokajczyk arcyklerucha akurat wybrał Justysię, Jadwinię czy Kingusię (niepotrzebne skreślić).
I znów2021.07.3 21:06
ileś tam tych Matek Boskich.
Oficiall JPII pedophille Psyho Hooligans 😍2021.07.3 21:05
Jestem ateistą, ale jak widzę ludzi pokroju Jędraszewskiego, to chciałbym aby bozia istniała... Piekło byłoby pełne takich osobników.
Foster2021.07.3 21:00
Czy to nie on nazwał osoby LGBT różową zarazą ?
leszczyna2021.07.3 23:01
On nazwał ideologię lgbt "tęczową zarazą".
ZERRO2021.07.4 6:28
Jemu już tak się język plącze, że pierwotnie powiedział:" Czarna Zaraza po ziemiach chodzi.
Foster2021.07.4 9:18
Bredzisz. Nie ma ideologii LGBT. To tak jakbyś powiedział, że jest ideologia osób heterogamicznych.
leszczyna2021.07.4 10:33
Oczywiście, że jest ideologia LGBT. Lgbt-owcy dążą do rewolucji prawno-społecznej, polegającej na zmianie mających tysiące lat pojęć prawnych, jak rodzicielstwo i małżeństwo, co wyrazili wprost w Paryżu w 2019r. hasłem "On detruira votre societe - Obali się wasze społeczeństwo".
sisi z WSI2021.07.3 20:58
tajemnicą poliszynela był fakt że księża za tace pływali po morzu śródziemnym statkami wycieczkowymi dekalog mając za nic dopóki parafianie nie wleźli im w szkodę.
Mateo2021.07.3 20:49
Abp Jędraszewski był jest i będzie niepodważalnym autorytetem KK,wiary i moralności.A wy anty katolicy a zwolennicy szatana,plujecie jadem i pluć będziecie.Ale nigdy nie zwycięzycie Św. Kościoła Katolickiego! NIGDY!!!!!!
antoni.s2021.07.3 20:59
Hehe, zobaczymy:-]
Don Mateo2021.07.3 21:11
Pamiętaj Mateo, że Jędraszewski nie jest Kościołem Katolickim. To wrzód na Kościele Katolickim. Potwierdzeniem jest to, że Papież pominął go nazwijmy to w awansie na kardynała i olał przysyłając swojego wysłannika w spawie Don Stanislao.
matis892021.07.3 20:41
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
Trollu2021.07.3 21:13
Panzer papa zdezrterował - nikt go nie obalał. Jan Paweł I zginął - a Benio XVI zdezerterował
Moly2021.07.3 20:41
Kosciol zawsze wojujacy. Co on byl zrobila bez wroga.
Böno2021.07.3 20:57
A może to całkiem odwrotnie. Komunizm, faszyzm, nihilizm, feminizm, liberalizm.... - to ciągła walka wypowiadana Kościołowi i ludzkości. Zacznij myśleć, poczytaj trochę z histori, choćby tej najnowszej - to bynajmniej nie boli, zamiast wypisywać bzdety.
Oczytany2021.07.3 21:16
się znalazł - wszystkie Twoje posty są pełne sloganów. Żadnych faktów - tylko powtarzane brednie skrajnych prawicowców (czytaj: faszystów)
Foster2021.07.4 9:21
Tak tak, te wojny krzyżowe, tysiące km od Rzymu to w obronie własnej.
leszczyna2021.07.4 10:39
Pod Rzymem to już tylko "Hannibal ante portas", za późno na obronę. Krucjaty nie były pierwotnie inicjatywą kościelną, ale odpowiedzią na wezwania cesarza bizantyjskiego o pomoc przeciw Turkom. Na ogół nie ma tego w podręcznikach szkolnych.
6969692021.07.4 11:47
Problem tych głupców, jest całkowita ignorancja i zaślepienie nienawiścią do naturalnych (nadprzyrodzonych?) wartości. W kólko powtarzają "ksiądz pedofil", "ksiądz pedofil", "ksiądz pedofil"... To prawda, głupców najlepiej unikać, nie wchodzić z nimi w interakcję, ale ci są nachalni, pełni pychy i przez to , niebezpieczni
Anonim2021.07.3 20:27
Nie lubi zbokow bo nienawidze klamstwa jakie maja reprezentuja. Nie zawiodl mnie natomiast komentator xyz123 bo napisal ze trzeba zbokow zaakceptowac bo medycyna przez najblizsze dziesiatki jak nie setki lat ich nie naprostuje. /////////// AAAtomek cieszysz sie oczywiscie ze twoi krewni nie wyleczyli "orientacji" covidowej? Przeciez na wirusy zasadniczo nie ma swoistych lekow a miliony innych wirusow lykamy na powietrzu.
AAAtomek2021.07.4 16:41
Na twoją głupotę nie ma lekarstwa.
Anonim2021.07.3 20:24
KK=SZAMBO!
Rozumny2021.07.3 20:24
Pomyleniec ze stadem dewotów i fanatyków. Zero wiedzy, zero moralności, maksimum zabobonu.
Anonim2021.07.3 20:35
"Rozumny" (z rosyjskiego - "umnyj"), to jak każdy "oświecony": Pomyleniec ze stadem fanatyków pseudonauki. Zero wiedzy, zero moralności, maksimum pseudonaukowego zabobonu.
ZERRO2021.07.3 20:20
Polacy homofobii? Ależ skąd! Abp. Jędraszewski to największy obrońca homoseksualnego abp. Paetza.
6969692021.07.3 20:16
Lewacki chwast, wszędzie widzi seks, bo w jego życiu (wyobraźni? marzeniach?), nie ma nic innego
konrad2021.07.3 20:26
seks jest bardzo ważny bo przedłuża nasze jestestwo .Ciebie czy mnie nie będzie a nasze geny zostaną . Mnie zależy żeby wnuki wspominały dziadka dobrym słowem
6969692021.07.4 17:39
Tylko że prócz niego jest wiele, wiele, wiele innych, ekscytujących dziedzin. Rozmanażanie i budowanie gniazda, to zajęcia typowo zwierzęce...
zboki z kk2021.07.3 20:12
aż ślinią się do tej małej
głodnemu chleb na myśli2021.07.3 20:23
na mózg ci siadło, prostaku
Foster2021.07.3 21:09
Na miejscu jej rodziców zwróciłbym uwagę na wlepione w nią oczy. To nie jest normalne.
ala2021.07.3 20:11
Abp. Jędraszewski jest u siebie w domu - Polska, Kościół w Polsce to Jego i nasz dom.
antoni.s2021.07.3 19:48
Ale się zboki ślinią na widok tego dziecka, i niech ktoś mi powie że fronda nie wybrała tej foty z rozmysłem.
DJ Jędru2021.07.3 19:44
Promotor zespołu Paetz Sex Boys.
Też Krakus2021.07.3 19:42
"Ale my wszyscy jako wspólnota, wspólnota Kościoła, żyjąca nauką Chrystusa, mamy prawo, by dziękować za to życie śp. pana prezydenta Lecha Kaczyńskiego i pana prezesa w kategoriach ludu Bożego, który cieszy się, że w nim od tylu lat są, żyją takie osoby. To nasz obowiązek dziękować Panu Bogu za nich. Mamy także obowiązek dziękowania za dar ich życia dla Polski" Oto prawdziwy "pasterz" polskiego ludu bożego.
Anonim2021.07.3 19:46
Ich (Kaczyńskich) ojciec przestrzegał przed nimi, ale Jędraszewski narzuca nam obwiązek dziękowania za nich. Ten człowiek jest obłąkany.
Anonim2021.07.3 19:42
oj.. chyba by bzyknał tę niewinna parafjianke ,co za rozesmiana faciata
Dr Freud2021.07.3 19:52
Znowu mi zwiałeś? Wysyłam kaftaniarzy
Anonim2021.07.3 19:40
Nie ma czegos takiego jak homofobia,. Jedraszewski nie ma elementarnej wiedzy medycznej. Jest strach, lęk i fobia. Fobie sa zaburzeniami utrudniajacymi normalne funkcjonowanie. Elgietebe pewnie maja po pinć fobii na raz.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.07.3 19:39
arcyzyeb jędraszewski pyerdoli jak zwykle banialuki a tępe katolskie bydło zafascynowane!
6969692021.07.3 20:19
arcyzyeb "katolicka kretynizacj polski" pyerdoli jak zwykle banialuki i nikt kompletnie, nie jest tym zafascynowany... P.S. Naucz się interpunkcji !
Krakus2021.07.3 19:38
A Jędraszewski nadal próbuje robić karierę, zablookowana przez Papieża, ośmieszkająć polski Kościół Katolicki, sprawiając, że coraz mniej ludzi chodzi na msze. Młodzi mają dość kościoła takiego, jakiego reprezentuje tan konus z Łodzi. Kraków przeprasza za Jędraszewskiego! PS: Widzieliście kiedykolwiek protesty wiernych przeciwko np. Franciszkowi Macharskiemu? :D :D :D Nie? No to się nie dziwcie, że Jędraszewski jest powszechnie znienawidzony pod Wawelem.
Anonim2021.07.3 19:43
boli cie to tak samo jak PIS boli "nieudacznictwo" Tuska albo ze PO skrecila z aborcją w lewo przez co juz nikt na nich nie zaglosuje
Krakus2021.07.3 19:46
Boli mnie, że tacy jak Jędraszewski zarzynają Kościół, w duchu którego mnie wychowano. Co ma do tego Tusk? Brakuje argumentów? :P
Anonim2021.07.3 19:50
szczerze mowiac martwi mnie ze ty skrecasz w strone szamba dewiacji z ktorych ja politycznie, po doksztalceniu sie i ocenieniu skutkow, wyroslem, nieznosze PISu i mam dosc tego ze nie ma kogo glosowac bo swir musi byc jedyna opozycja dla dugiego swiata.. otoz nie musi, najwyzej nie bede glosowac na zadnych psycholi.
*2021.07.3 19:51
drugiego swira
Krakus2021.07.3 19:55
No to masz problem :) Zakop się w tej twojej piwnicy :)
Anonim2021.07.3 20:00
moj problem jest twoim problem bo rozni nas raczej niewiele... jestem wkurzony bo wiem przez kogo sa te wszystkie porazki. Moze nie jestem politologiem ale drobny papierek swiadczacy o rozeznaniu w polityce mam. Dewiacje zatopily lewice na 20 lat
Anonim2021.07.3 20:07
poszukac ci w archiwum wypowiedzi Leszka Millera? jeszcze niedawno to byl bardzo madry czlowiek, pozniej sprawa syna wydziarana wnuczka i dzis sam go niepoznaje jak mu sie we lbie pokielbasilo