35 lat żywiła się tylko Eucharystią. W jej życiu Bóg objawił swoją moc  - zdjęcie
07.02.21, 14:54Fot. screenshot - YouTube

35 lat żywiła się tylko Eucharystią. W jej życiu Bóg objawił swoją moc

54

Teresa Neumann była głęboko wierzącą osobą. W 1919 r. podczas wypadku złamała kręgosłup, a wkrótce potem straciła wzrok. Przykuta do łóżka, modliła się o uzdrowienie do Teresy z Lisieux. I uzdrowienie nadeszło.

W 1923 r. podczas beatyfikacji siostry Teresy z Lisieux, jej ociemniała imienniczka odzyskała wzrok. Niedługo później, gdy błogosławiona Teresa została ogłoszona świętą, Teresa Neumann zyskała władzę w nogach. Wkrótce kobieta została obdarzona stygmatami.

Broczące krwią rany zaczęły pojawiać się w tych miejscach ciała, w które według religii chrześcijańskiej Chrystusowi przybito gwoździe, przytwierdzając go do krzyża. Poza tym krew strumieniami wypływała również z jej oczu. Krwawiące rany pojawiały się w każdy czwartek. W piątek o 15-ej, kobieta zapadała w głęboki sen, z którego budziła z zagojonymi ranami, i pełna życia wracała do codziennych obowiązków. Wszystko to trwało przez 36 lat.Warto dodać, że wraz z dniem pojawienia się pierwszych stygmatów, kobieta przestała jeść i pić. Posilała się wyłącznie Komunią Świętą. Naukowcy i lekarze, którzy przychodzili do niej, by obalić teorię dotyczącą jej sposobu żywienia, musieli uznać ją jako prawdę. W trakcie jednego z testów lekarze czuwali przy niej 24 godziny i 7 dni w tygodniu. W tym czasie przyjmowała ona raz dziennie wyłącznie komunię. Brak normalnej diety nie odbił się wg lekarzy na jej zdrowiu.

Postać Teresy Neuman jest ciągle mało znana chociaż był czas, że tysiące ludzi asystowało w jej stygmatach. Budziła zdumienie i zachwyt. Dzięki niej wielu zrozumiało sens własnego istnienia.

Teresa Neumann urodziła się w Wielki Piątek 8 kwietnia 1898 roku w małej wiosce Konnersreuth w Bawarii, jako najstarsze dziecko Ferdynanda i Anny Neumannów.

Jej marzeniem była praca jako siostra misyjna w najbiedniejszych zakątkach Afryki. Jej plan pokrzyżował pożar, który wybuch w sobotę 10 marca 1918 roku. Ogień palił zabudowania w wiosce, w której mieszkała Teresa. Pomagała nościć wodę. Nagle spadła na nią z wysoka płonąca belka. Teresa była w ciężkim stanie i z każdym dniem jej kondycja zdrowotna ulegała pogorszeniu.

Teresa była niewidoma i sparaliżowana. 29 kwietnia 1923 roku w Rzymie odbywała się beatyfikacja Małej Tereski od Dzieciątka Jezus. W życiu Teresy Neumann postać Małej Tereski odgrywała wielką rolę. W tym dniu poświeciła się modlitwie, którą ofiarowała Małej Teresce. 17 maja 1925 roku Święta Tereska z Lisieux została kanonizowana i oficjalnie ogłoszono ją świętą.

W tym dniu Teresa Neumann usłyszała głos Małej Świętej, pytała ją delikatnie:
- Czy ty chcesz być zdrowa?
- Wszystko będzie w porządku jeśli tak chce Bóg - tak brzmiała odpowiedź Teresy Neumann.
- Czy będziesz szczęśliwa jak twoje cierpienie będzie lżejsze i będziesz mogła ponownie chodzić i widzieć ? - kontynuowała Mała Św. Tereska.
- Wszystko co przyjdzie od Boga przyniesie mi radość - odpowiedziała Teresa.
- Teresa przynoszę ci radość, będziesz mogła ponownie siedzieć, chodzić i widzieć, lecz ciągle będziesz bardzo cierpieć. Jednak nie obawiaj się będę ci pomagać. Jestem przy tobie od dawna i będę w przyszłości.

Po tej rozmowie poczuła jak dwie silne ręce uniosły ją w górę. Po 6,5 roku paraliżu poczuła się zupełnie zdrowa. Wszystkie dolegliwości jej ciała ustąpiły.

W dniu swojego uzdrowienia Teresa również zobaczyła przy sobie Maryję. Jak później sama mówiła, że to właśnie dzięki niej uzyskała na powrót zdrowie.

Lecz w listopadzie 1925 roku nagle zachorowała, miała silną gorączkę i bardzo cierpiała na bóle brzucha. Nie była w stanie podnieść się z łóżka. 13 lekarzy znalazło się przy jej boku, budziła ich wielkie zainteresowania. Zdiagnozowali, że cierpi na ostre zapalenie wyrostka robaczkowego. Zdecydowali, że ją operują i przygotowali salę operacyjną. Lecz następne wydarzenia zmieniły bieg sprawy. Teresa zadecydowała, że wszystko jest w ręku Boga i przyjmie każdą jego decyzję.

Powiedziała do lekarzy:
- Jeśli Bóg chce może uciąć nawet moją głowę. W tej samej chwili Teresa poczuła ostry ból, który spowodował, że jej ciało zaczęło zwijać się, skręcać i wykonywać nienaturalne ruchy. Gwałtownie siadła na łóżku wpatrując się nieruchomymi oczami w jeden punkt. Lekarze zebrani wokół niej słyszeli tylko jak odpowiadała kilka razy - "tak". Pojawił się następny atak, spadła z łóżka i ku zdziwieniu lekarzy i jej rodziny wstała i rzekła do rodziców.
- Chodźmy do kościoła podziękować Św. Teresce, jestem zdrowa.

5 marzec 1926 rok, pierwszy piątek wielkiego postu, Teresa pozostała w łóżku na wpółświadoma. Przed południem wróciła do normalnego stanu, zdziwiona zobaczyła, że jej nocna koszula jest pełna krwawych plam w okolicy serca. Nie chciała martwić rodziców, postanowiła zachować ten fakt w tajemnicy. Pomyślała, że ta nowa rana wkrótce sama się zagoi. Schowała brudną koszule pod materac. Rana znajdowała się kilka cm poniżej serca. Był to pierwszy jej stygmat umieszczony dokładnie w miejscu, gdzie włócznia przebiła ciało Jezusa. Rana była rozległa i głęboka.

Po tym wydarzeniu w Teresy codziennym życiu nic się nie zmieniło i tak było aż do następnego piątku 12 marca - ponownie mocno osłabła. Popadła w podobny stan jak w ubiegły piątek. Przyszły wizje, była w ekstazie, jej serce wylewalo krew, otworzyła się blizna. 19 marca po raz 3-ci powtórzyła się ta sama sytuacja. Tym razem Teresa zdradziła swoją tajemnicę siostrze. Było dziwne, że rana natychmiast się goiła. I następny piątek 26 marca już z samego rana miała wizje. Podczas ekstazy otrzymała następne rany, pierwsza przybyła na lewej ręce. Już nie mogła dłużej utrzymać przed światem swojej tajemnicy. Ta wiadomość lotem błyskawicy rozeszła się po całej Bawari.

Teresa Neumann cierpiała przeżycia Jezusa Chrystusa w każdy piątek przez 36 lat swojego życia, 725 razy. Świadkami tych wydarzeń było tysiące ludzi. Budziła wielką sensację, której towarzyszyło również tysiące opinii. Jej mistyczne życie, jej cierpienie wywoływały głębokie refleksje. Nie raz jeszcze przyszło jej się zmagać ze swoim zdrowiem. Była osobą, która nie jadła, nie piła i nie spała przez następne lata życia od chwili pojawienia się stygmatów. Teresę odwiedzali turyści i pielgrzymi z całego świata: z drugiej półkuli - USA... a nawet z Indii.

Teresa zmarła wskutek nagłego zatrzymania krążenia i została pochowana na cmentarzu w Konnersreuth. Wokół pomnika umieszczane są tabliczki wotywne z wygrawerowanymi prośbami, podziękowaniami i nazwiskami darczyńców. Jej grób nawiedzany jest przez pielgrzymów z różnych krajów świata.

za: vismaya-maitreya.pl

Komentarze (54):

Agnieszka2021.02.10 12:10
religia jest po to by zniewolić człowieka, i taki oto kler to wykorzystuje by manipulować ludźmi, zobaczcie jak się Rydzyk rozpasał za pieniądze naiwnych moherowych beretów, które myślą że że im życie wieczne wymodli. Kiedyś jeszcze chodziłam do spowiedzi. Wiecie co powiedział ksiądz, gdy powiedziałam że u spowiedzi ostatnio byłam 8 miesięcy temu-a no że pewnie prześcieradła też tyle czasu nie zmieniałam w łóżku aż zżółkło z moczu i się podarło z brudu. Powiedziałam żeby jest frajerem i niech lepiej jego środowisko zrobi porządek z pedofilią albo my się dobierzemy im do tyłka to się oburzył i nie mógł sobie miejsca w konfesjonale znaleźć-dotknęło go, po chwili wyszłam nie kończąc spowiedzi
Elek2021.02.10 12:15
Dobrze zrobiłaś Agnieszka ja bym jeszcze mu napluł w twarz za takie słowa, i ośmieszył go przy reszcie obecnych w kościele że uciekałby prędką z podkulonym ogonem, oni sami sobie zgotowali taki los że ich tylu ludzi nienawidzi, masakra co księża wyprawiają..
papa smerf2021.02.10 11:44
tylko, że kiedy lekarze przychodzili, żeby ją zbadać (o stygmaty głównie), to nic się nie działo dopóki ich nie wyprosiła. Po chwili (bez lekarzy) zaczynała krwawić po czym wołała lekarzy.
maximus2021.02.9 18:51
Trzeba byc idiota aby szydzic z takiej osoby ..Brak slów.
kaśka2021.02.9 18:14
Święta to jestem ja i już możecie całować moje stopy...
postrzan2021.02.9 18:17
a ciapy wstały i zaczęłyy klaskać
hiejal2021.02.9 18:07
Tylu ludzi wierzących codziennie sie modli o zdrowie i nie dostaje cudownego uzdrowienia, ktoś wytłumaczy jak to jest? a tu jakieś cudowne uzdrowienie. Dlaczego teraz w czasach covidu nie ma cudownych uzdrowień, powie ktoś. Gdzie te cuda? W dawnych czasach nie było mediów, powielało się słowa innych, gdzieś tam się coś usłyszało jakieś rzeczy i tak nieprawdziwe zdarzenia z czasem stały się prawdą..Mamy 21 wiek dlaczego nie ma teraz cudów, objawień itd....Zastanówcie się tylko, bo teraz nic nie przejdzie bez uwagi, bez rzetelnego sprawdzenia..
ass2021.02.9 12:00
ile kilogramów eucharystii zjadała codziennie?
Jola2021.02.9 11:10
Dlaczego Fronda nie usuwa komentarzy ludzi ziejących nienawiścią?
Lucifer Morningstar2021.02.10 11:36
Bo musiałaby wszystkich katolików usunąć. I z poświęcenia portalu g. by wyszło.
Paweł2021.02.8 19:27
@[email protected] https://pomagam.pl/pawelchrostekk Witajcie czy ja mogę liczyć na jaką kol wiek pomoc: Proszę o pomoc w powrocie do zdrowia, bliższe info na stronie: https://www.fundacjaavalon.pl/nasi_beneficjenci/pawel_chrostek_404.html Liczę na każdy 1% podatku co roku ?? Jest znowu pomoc w postaci sms`a Sms na numer: 75 165 o treści: Pomoc 404 Wysyłając tego sms`a dostaje na konto 5 zł Program do rozliczania Pitów: https://www.e-pity.pl/pity-2018/sub/program-online-epity-2019-KRS-0000270809--404 Pomóc również można mi po przez zakup twórczości mojej Mamy na aukcji allegro: https://allegro.pl/charytatywni/fundacja-avalon-bezposrednia-pomoc-niepelnosprawnym/cele/pomoc-dla-pawla-chrostka-subkonto-404-1 https://www.art-malarstwo.pl/ Za wszelką pomoc bardzo dziękuję....
nicość2021.02.8 17:40
Pomodlę się dziś za Was abyście się nawracali.
qtg2021.02.10 12:28
pomódl się lepiej o rozum dla siebie bo tu nikogo nie trzeba nawracać to innych wybór że mają takie zdanie, albo coś ich skłoniło że tak myślą-cały bałagan w kościele
gienek2021.02.10 15:37
nie masz co robić, chodnik idź lepiej odśnież bardziej w ten sposób ludziom pomożesz albo kible myć na dworcu
gienek2021.02.10 15:38
a nie będziesz tu ludzi nawracać, wam fanatykom katolickim tylko nawracanie w łbach
Lucifer Morningstar2021.02.8 15:08
Po plamach widać, że w nocy żarła ile wlezie, a że po ciemku to nie widziała że się zalała. A katole wierzą...
Lucifer Morningstar2021.02.8 15:35
Nienawidzę świętych.
Lucifer Morningstar2021.02.9 17:04
Uważaj oszuściku, bo ci widełki w zadek wsadzę. A wariatów się nie nienawidzi, tylko leczy. Albo o nich zapomina.
Adam2021.02.8 8:19
Dieta-cud
Po 11 ...2021.02.7 23:42
A ja tam myślę, że ten obrazek jest sponsorowany przez Włocławek. Konkretnie przez ketchup Włocławek.
Demon twojej duszy :P2021.02.8 0:17
To se myśl mój kundelku. Myśl to co JA chcę. Pluj dalej jadem. To co pomyślisz... to mój rozkaz ... moja wola. No! Śmiało! :P
Po 11 ...2021.02.8 0:47
Ave Satan!
ale2021.02.10 19:37
Ketchupu z Włocławka szkoda- dobry jest!
PATO-ATEIŚCI, PATO-HEJTERZY2021.02.7 19:50
Był "rydzyk" jest "Po11..."... Mały żydek, zakompleksiony staruch co chciał być "Niemcem", ale Niemcy wyśmiali i wypierrdolili. Chciał być w Hamaryce, ale mu powiedziano, że Hameryka już ma dość żydowskich ubeków i esbeków. Podobnie zrobiła Kanada. Zostały mu media. Nie tylko jemu jednemu. Ma tu ziomala Po 11... AAAssranek, Max i c h ö j wie jeszcze jakie "niki" mają te PATO-TROLLE, PATO-ATEIŚCI
Po 11 ...2021.02.7 17:43
Żył raz marynarz, który żywił się wyłącznie pieprzem, sypał pieprz do konfitury i do zupy mlecznej. Jak pod Helem raz dmuchnęło. Żagle zdarła moc nadludzka. Patrzę - w koję mi przywiało. Nagą babkę z Pucka. Niech drżą gitary struny. Niech wiatr grzywacze pieści. Gdy płyniemy pod banderą. Morskich opowieści.
czekista2021.02.8 7:44
Haaa, haaaaaaaaa, haaaa.
ale2021.02.10 19:39
No i 10, kurde w skali Beauforta!
Po 11 ...2021.02.7 17:38
"Teresa Neumann cierpiała przeżycia Jezusa Chrystusa w każdy piątek przez 36 lat swojego życia, 725 razy." Coś się nie zgadza. 36 lat to ok. 1900 tygodni. W tygodniu jest jeden piątek, więc powinna cierpieć 1900 razy, a nie 725. Cóż chyba się trochę oppierdalała w tym cierpieniu.
Po 11 ...2021.02.8 13:26
Jak ja nienawidzę...świętych. Moja zaprzedana diabłu, zboczona dusza, cierpi na samą myśl, że ktoś potrafi żyć w czystości i świętości.
Lucifer Morningstar2021.02.9 17:06
Dupku, oni żyli w głupocie i debilizmie. Nie ma czegoś takiego jak czystość (chyba że po kąpieli) i świętości.
Przedstawiciel globalnego biura "Aliyah"2021.02.7 17:32
transportu i obsługi parchów-szmondaków od Etiopii do Polinu, oferuje, z dostawą do domów, pożywne mleko krów rasy "Yitzhak Shamir" wprost z kibucu im.Yitzhak Shamir. Wraz z mlekiem otrzymasz certyfikat z Knessetu potwierdzający, że jesteś "Jew-Hatefulshit".
Po 11 ...2021.02.7 17:30
"35 lat żywiła się tylko Eucharystią". To nic, są lepsi. Np. taki prezes, 35 lat żywi się tylko nienawiścią, a brzuszek ma całkiem, całkiem, całkiem.
Po 11 ...2021.02.7 17:31
Nie współczucie, ale nienawiść szczera, zrobi z ciebie pisandrzeja.
UchylajKapturekŚciskającAżPojawiSięWytryskKeczupu2021.02.7 17:22
Wygląda na testerkę opakowań na keczup w warunkach hotelowych i szpitalnych. W dobie burzliwej makdonaldyzacji amerykański przemysł spożywczy skusiłby grubą forsą nawet Jezusa, gdyby się okazało, że to rozmnażanie filetów białej ryby to fakt, a nie klechda pasterzy kóz znad Jordanu.
PATO-ATEIŚCI, PATO-HEJTERZY2021.02.7 16:55
Był "rydzyk" jest "żyd dumny gej"... Mały żydek, zakompleksiony staruch co chciał być "Niemcem", ale Niemcy wyśmiali i wypierrdolili. Chciał być w Hamaryce, ale mu powiedziano, że Hameryka już ma dość żydowskich ubeków i esbeków. Podobnie zrobiła Kanada. Zostały mu media. Nie tylko jemu jednemu. Ma tu ziomala Po 11... AAAssranek, Max i c h ö j wie jeszcze jakie "niki" mają te PATO-TROLLE, PATO-ATEIŚCI
aus Niedersachsen2021.02.7 19:49
witam pato-tatolibskie wolactwo :))) jak tam w wolaczkowie leci?
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.02.7 16:48
patrzcie katole jak was w ch.uja robią😂
Katolik2021.02.7 18:34
Niestety, i to od dwóch tyś. lat
Ale luja i do przodu2021.02.7 16:45
Wykopcie ją z grobu by sprawdzić czy przypadkiem nie stał się cud i nie zgniła, dobry pomysł do katoli
Ale luja i do przodu2021.02.8 14:14
Nie żebym co do kogo, ale nienawidzę wszystkiego, co święte, dobre, czyste...jestem cuchnące talmudyczne, zboczone ścierwo...
Total Mayhem2021.02.7 16:43
Krystyna Pawłowicz na diecie!
pp2021.02.7 18:40
W SPA?
Topek2021.02.7 16:40
Zaburzenia obsesyjno-kompulsywne (OCD) dotykają 2,5% populacji i przejawiają się w różny sposób. Może to być strach przed brudem, bakteriami, ale OCD może też pojawić się na podłożu religijnym – w postaci strachu przed karą bożą, potępieniem. Przejawia się on koniecznością nieustannej modlitwy, tylko po to, by próbować się pozbyć lęku
Mondralo2021.02.8 12:27
Nigdy nie zrozumiesz, co to znaczy ofiarować za kogoś coś, zwłaszcza modlitwę, post czy cierpienie. Ty na cierpienie masz tylko apap. PS. Na pewno, jak we wszystkich takich przypadkach stygmatyków, była badana przez szacowne grono medyków, włączając psychiatrów.
Po11...AAAtomek & Göwno z Nilu Hatred Co.2021.02.7 16:38
Pokaż Hertrich-Woleński, że jakim jesteś żydowskim bohaterem a nie żydowskim gajowym. Pisz o żydach w taki sposób w jaki piszesz o Polakach, katolikach o naszych obrządkach. Pośmiej się, wydrwij kazirodztwo wasze, kretyńską kabałę, tysiąc waszych "10 przykazań", idiotyczne zakazy, nakazy szabesowe, obrządki imbecyla z pejsami do ziemi, itp. itd.
Ale luja i do przodu2021.02.7 16:38
Co za psycholka powinna być zamknięta w psychiatryku, a klechy które pozwoliły z niej zrobić takiego klauna w więzieniu
Onetoman2021.02.8 12:28
Więc **** na onet! Po co się męczysz, płacą ci? :):)
Po 11 ...2021.02.7 16:23
"Teresa Neumann cierpiała przeżycia Jezusa Chrystusa w każdy piątek przez 36 lat swojego życia, 725 razy." Coś się nie zgadza. 36 lat to ok. 1900 tygodni. W tygodniu jest jeden piątek, więc powinna cierpieć 1900 razy, a nie 725. Cóż chyba się trochę oppierdalała w tym cierpieniu.
Just wanker2021.02.7 16:22
j.w.
Jest Fronda? Jest niedziela? Jest LOLcontent!2021.02.7 16:18
j.w.
Z galicyjskich parchów Keller-Krawczyk2021.02.7 15:50
wstydzi się, że jest parchem w dosłownym słowa tego znaczeniu, więc wymyśla o sobie historie, pozuje na antysemitę, antysyjonistę... A to zwykła przykrywka jego żydostwa w najgorszym, bo bolszewickim wydaniu. Ale niech on sam się wypowie o swoim pochodzeniu. CYT.: „Zaznaczam też, że mam wśród mych bliskich osoby uważane obecnie w Izraelu za Żydów,… i dalej "..., jako że moja rodzina, mimo że praktycznie czystej niemieckiej krwi,… - Jako potomek niemieckich Żydów…” - - - - 𝐓𝐄𝐆𝐎 𝐉𝐄𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄 𝐍𝐈𝐄 𝐁𝐘𝐋𝐎 - 𝐙𝐘𝐃 "𝐂𝐙𝐘𝐒𝐓𝐄𝐉 𝐊𝐑𝐖𝐈 𝐍𝐈𝐄𝐌𝐈𝐄𝐂𝐊𝐈𝐄𝐉"!
Lucifer Morningstar2021.02.8 14:57
O, w Tworkach pozwolono niektórym na korzystanie z internetu.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.02.7 15:39
wygląda na tym zdjęciu jakby ją ktoś osyrał rozwolnieniówką...
rebeliant2021.02.7 15:13
A mówione było ! ... aby nie podawać gorącego barszczu do łóżek pensjonariuszy szpitala psychiatrycznego.