Wyciągajmy ciernie z serca Matki Boskiej Fatimskiej - zdjęcie
15.09.20, 06:55Fot. trappistmonkstuff via Wikipedia, CC 4.0

Wyciągajmy ciernie z serca Matki Boskiej Fatimskiej

50

We czwartek, 15 września 2016 Wspomnienie obowiązkowe Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

Matka Boska Fatimska jest również Matką Boską Bolesną, ponieważ jej Niepokalane Serce poranione jest cierniami. Te ciernie to niewdzięczność, którymi ludzie ranią jej serce. 


Pytamy Ojca Zdzisława Świniarskiego SSCC: Dlaczego poranione jest Serce Maryi?
O tych ranach wiemy od s. Łucji. Siedem lat po zakończeniu fatimskich objawień Matka Boża zezwoliła siostrze Łucji na ujawnienie treści drugiej części tajemnicy fatimskiej. Jej przedmiotem było nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. 10 grudnia 1925 r. objawiła się siostrze Łucji Maryja z Dzieciątkiem i pokazała jej cierniami otoczone serce.

Dzieciątko powiedziało:

Miej współczucie z Sercem Twej Najświętszej Matki, otoczonym cierniami, którymi niewdzięczni ludzie je wciąż na nowo ranią, a nie ma nikogo, kto by przez akt wynagrodzenia te ciernie powyciągał”.

Maryja powiedziała:

Córko moja, spójrz, Serce moje otoczone cierniami, którymi niewdzięczni ludzie przez bluźnierstwa i niewierności stale ranią.”

Dodać jeszcze trzeba, że w objawieniach fatimskich mamy wspomniana wprost Matkę Bożą Bolesną. We wrześniu Maryja sama zapowiada dzieciom Jej przybycie: „Odmawiajcie w dalszym ciągu różaniec, żeby uprosić koniec wojny. W październiku przybędzie również Nasz Pan, Matka Boża Bolesna ..., a opisując wydarzenia z października mówi tak: „Krótko potem ta wizja znikła i zobaczyliśmy Pana Jezusa z Matką Najświętszą. Miałam wrażenie, że jest to Matka Boska Bolesna”.

Jak możemy ulżyć Maryi w Jej bólu?
O tym mówi Maryja w drugiej części swojej wypowiedzi: Przynajmniej ty staraj się nieść mi radość i oznajmij w moim imieniu, że przybędę w godzinie śmierci z łaskami potrzebnymi do zbawienia do tych wszystkich, którzy przez pięć miesięcy w pierwsze soboty odprawią spowiedź, przyjmą Komunię świętą, odmówią jeden Różaniec i przez piętnaście minut rozmyślania nad piętnastu tajemnicami różańcowymi towarzyszyć mi będą w intencji zadośćuczynienia”. 

Jak bywa poranione Serce Matki Bożej?
Z Ewangelii wiemy, że Serce Maryi zostało zranione mieczem boleści. Mówi o tym do Maryi podczas ofiarowania Jezusa w świątyni Starzec Symeon: "Oto Ten przeznaczony jest na upadek... A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu" (Łk 2, 34-35). Zapowiedź tę odnosimy oczywiście do bólu jaki Maryja odczuwała podczas męki Pana Jezusa. Tradycja Kościoła rozważając życie Maryi znajduje w nim więcej bolesnych momentów, które nazywa mieczami. Od XIV w. często pojawiał się motyw siedmiu boleści Maryi. Są nimi:

1. Proroctwo Symeona (Łk 2, 34-35)
2. Ucieczka do Egiptu (Mt 2, 13-14)
3. Zgubienie Jezusa (Łk 2, 43-45)
4. Spotkanie z Jezusem na Drodze Krzyżowej (Ewangelie o nim nie wspominają)
5. Ukrzyżowanie i śmierć Jezusa (Mt 27, 32-50; Mk 15, 20b-37; Łk 23, 26-46; J 19, 17-30)
6. Zdjęcie Jezusa z krzyża (Mk 15, 42-47; Łk 23, 50-54; J 19, 38-42)
7. Złożenie Jezusa do grobu (Mt 27, 57-61; Mk 15, 42-47; Łk 23, 50-54; J 19, 38-42) 

Można powiedzieć, że w historii Zbawienia w różny sposób akcentowana była prawda o cierpieniu Maryi, naszej współodpowiedzialności za cierpienia jakie na Krzyżu ponosił Jezus, jak i o sposobie ulgi Najdroższej Matce, jakim jest modlitwa, a szczególnie modlitwa różańcowa. Są różne formy modlitwy różańcowej, w naszym klasztorze Christus Rex w Polanicy Zdroju praktykujemy nocną modlitwę różańcową w ramach Nocy Fatimskich połączonych z procesją światła. Zapraszamy na nie w sobotę przed 13 dniem miesiąca od maja do października (najbliższa 8 października). Natomiast 13 dnia miesiąca gromadzimy się tu na modlitwie o nawrócenie Europy i Pokój na świecie, ponieważ Serce Maryi ranią nasza oziębłość oraz wojny, w których Jej dzieci wzajemnie się ranią i zabijają. Nieopodal naszego klasztoru Sercanie Biali prowadzą jedno z najstarszych sanktuariów poświęcone Matce Bożej Bolesnej w Starym Wielisławiu. Kościół tu istniał już w X wieku. W drodze do Gniezna zawitał tutaj św. Wojciech. W roku 1300 papież Bonifacy VIII wydał bullę, w której nazwał wielisławską świątynię Przybytkiem Niebieskim i ustanowił ją kościołem pielgrzymkowym. W krużgankach Sanktuarium odbywają się nabożeństwa ku czci 7 boleści NMP. Więcej informacji na stronie https://www.facebook.com/Fatima-głos-z-nieba-1687812694835383/ i www.polanicasercanie.pl

rozmawiała Maria Patynowska

Komentarze (50):

Urszula2020.09.16 6:45
Część komentarzy jest nie do przyjęcia. Czyń drugiemu tak jakbyś chciał aby tobie czyniono. Nie obrażaj uczuć innych osób dezawuując postacie będące obiektem kultu. W co kto wierzy to jego sprawa. Uszanujmy to. Bardzo podoba mi się postawa świadków Jehowy, którzy niedzieli nie uważają za dzień święty tak jak katolicy, ale nikt z nich w niedzielę nie wykonuje takich czynności, które raziłyby uczucia katolików.
Natalja Siwiec2020.09.16 7:44
Więc niech Katolicy odczepią się od Ateistów, Satanistów, LPS i innych konkurencyjnych "wyznań". Niech nie uczą nas jak mamy żyć tylko pokornie niech robią swoje za swoje.
Apateista2020.09.16 6:36
Dla mnie absolutnie niezrozumiałe jest te cudowne rozmnożenie „Matek Boskich” . Matka Boska Fatimska, Częstochowska… I każda jest inna. Stad moje pytanie? Jeżeli wyciągniemy ciernie z serca Matki Boskiej Fatimskiej, to czy również te ciernie będą wyciągnięte z serca matki Boskiej Częstochowskiej? Jak wierny katolik widzi ten dylemat? Jak sobie tłumaczy to rozmnożenie matki Jezusa? Gdzie tu jest monoteizm. Praktycznie każdy kościół ma swojego Boga, nazywa się go świętym, ale skoro wierni modlą się do niego, jego wizerunki są na ołtarzach, to czyż sam nie jest bóstwem?
Urszula2020.09.16 6:49
Katolicy mają z tym problem. Moja znajoma, katoliczka, ma 3 obrazy: Matki Boskiej Częstochowskiej, Piekarskiej i Opolskiej i, jak twierdzi, do każdej modli się osobno aby jedna o drugą nie była zazdrosna.
Apateista2020.09.16 7:24
Nie dziwie się tej pani, a nawet ją rozumiem. To ideologowie katoliccy stworzyli takie nonsensy, ponieważ jest to bardzo korzystne z punktu widzenia ekonomi kościoła. Nawet dziś ambicją każdego proboszcza jest mieć w swoim kościele coś cudownego, co przyciągnie wiernych i skłoni ich do sutych datków.A jeszcze są przecież producenci dewocjonaliów. Rozmnażanie świętych napędza krajowy przemysł, powstają nowe miejsca pracy, do budżetu wpływa sporo podatków i przy okazji KK coś tam chłapnie..
Natalja Siwiec2020.09.16 7:46
Matka Boska w każdej dostępnej postaci jest w Katolicyzmie nieoficjalną 4 osobą boską. Wprawdzie KKK wspomina, że jest jeden Bóg (w trzech osobach), ale to nie przeszkadza Katolikom czcić całego panteonu bóstewek w postaci Maryji, aniołów i archaniołów oraz licznych świętych. W przyszłości badacze nie będą mieli wątpliwości co do politeistycznego charakteru Katolicyzmu.
wqwe2020.09.15 20:42
w Fatimie to diabeł się objawił...spójrzcie na miny dziewczynek z objawienia...to nie są miny pełne miłości wobec ludzi...one wpadły w trans zmuszania do modlitwy, która tak naprawdę nic nie daje....bo nawet gdy modlimy się na wspak to i tak działa...przykład: dziś szukałam rzeczy i mówię: święty Antoni prawiczku, znajdź...i znalazł...wcale się nie obraził
Anonim2020.09.15 18:57
Za późno . Fatima to ostatni etap . Pustka . Wojtyła to chyba wyczuł , gdyż lubił tam przesiadywać . Modlił się do pustki .
Anonim2020.09.15 20:05
Pustkę to masz w głowie.
Katecheta2020.09.15 16:36
ancte Michael Archangele, defende nos in praelio, contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae caelestis, Satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute, in infernum detrude. Amen.
Sex kamerki2020.09.15 15:56
Mam kamerkę w mojej odbytnicy podłączoną do internetu. Zobaczysz nie tylko moje hemoroidy ale i obrzezanego chüja w mojej düpie. . . . Zajrzyj tu: [email protected] i umów się. ========================= I slowo od naszego sponsora: Nasza spółka państwowa GM ma poprawiony znakomity produkt: "Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic i do spożycia".
Pokaż Woleński, Hartman, Passent, Urban2020.09.15 15:49
jakim jesteś żydowskim bohaterem a nie żydowskim gajowym. Pisz o żydach w taki sposób w jaki piszesz o Polakach, katolikach o naszych obrządkach. Pośmiej się, wydrwij kaziroctwo wasze, kretyńską kabałę, tysiąc waszych "10 przykazań", idiotyczne zakazy, nakazy szabesowe, obrządki imbecyla z pejsami do ziemi, itp. itd. . . . .
" o penisie, którego trzymam w jej buzi "2020.09.15 15:48
Prof. doktor Jan Hertrich-Woleński - wybrane cytaty
"Czy Maryja miała miesiączkę?"2020.09.15 15:46
Prof. doktor Jan Hertrich-Woleński - wybrane cytaty
"matka boska jest wredna i fałszywa."2020.09.15 15:46
Prof. doktor Jan Hertrich-Woleński - wybrane cytaty
"Jebałem Jezusa w dupę a Maryję w mordę!"2020.09.15 15:45
Prof. doktor Jan Hertrich-Woleński - wybrane cytaty.
Urszula2020.09.16 6:38
Gościu, nie przesadzaj. Trochę empatii dla ludzi wierzących i ludzi w ogóle.
Wojciech Polak2020.09.15 14:37
Ciernie z serca możecie sobie wyciągać. Dobrze, ze nie wspomnieliście nic o penisie, którego trzymam w jej buzi i ruchem jednostajnie-posuwinstym pompuje w jej migdały. Ale nie ma się co martwić - od tego dziewictwa się nie traci.
Pokaż Woleński, Hartman, Passent, Urban2020.09.15 12:06
jakim jesteś żydowskim bohaterem a nie żydowskim gajowym. Pisz o żydach w taki sposób w jaki piszesz o Polakach, katolikach o naszych obrządkach. Pośmiej się, wydrwij kaziroctwo wasze, kretyńską kabałę, tysiąc waszych "10 przykazań", idiotyczne zakazy, nakazy szabesowe, obrządki imbecyla z pejsami do ziemi, itp. itd. . . . . Ci jednokierunkowi ateiści, jak Hertrich-Woleński, Hartman, Passent, Urban dosłownie srrają w nieprane gacie na samą myśl aby w podobny sposób wyrazić się o żydach i ich żydowskim hokus-pokus, ich "wierze", o ich parchatym "prawie" sankcjonującym pedofilie. . . .Naczelny rabin Polinu natychmiast by zadzwonił i OPIERRDOLIŁ, amabasada Wysraela poprzez swego "attaché" do spraw Polinu by zadzwoniła i OPIERRDOLIŁA, Anti-Defamation League, filia na Polin wysłała by kogoś z Mossadu i zyebała takich jak bure suki, Pravda Wyborcza dostałaby biegunki koszernej, żadnych wyjazdów frajerskich do Wysraela, itp., itd. BYCIE skürwysynem, kürwą wobec Polaków, katolików jest dla tych parchów bardzo bezpieczne "zajęcie".
Anonim2020.09.15 11:21
Było się nie puszczać w krzakach, to by teraz nie trzeba było z tyłka cierni wyciągać.
W ten2020.09.15 9:12
sposób naprawdę nie można mówić do ludzi. Owszem część może będzie zachwycona ale oni i tak samodzielnie nie myślą więc co im się poda to to łykną ale większość myśli, analizuje i chcieli by coś na wyższym poziomie a tu jak w średniowieczu. To tylko zniechęca.
Rodryg2020.09.15 8:59
Prawdziwy chrześcijanin powinien rozumieć że Matka Boska to pozostałości kultur słowiańskich i innych dawnych bóstw.
Darek2020.09.15 9:49
Matka Boska to pozostałość kultu Izydy, zdecydowanie nie słowiańskiego, a pierwotnie egipskiego. Isis z dzieciątkiem Horus, nazywana przez starożytnych Egipcjan matką boską i królową niebios została zaadoptowana najpierw przez Rzymian, a potem gdy chrześcijanie zaczęli rabować i przejmować świątynie istniejących kultów i przerabiać na kościoły to z lenistwa nie chciało im się niszczyć wizerunków Izydy tylko dorobili do tego swoja ideologię i przerobili Horusa na Jezusa, bo sami niczego nie potrafili ani wybudować, ani stworzyć. Chrześcijanie od samego początku potrafili jedynie niszczyć, gwałcić, kraść i mordować, to ich jedyne osiągnięcia.
Anonim2020.09.15 10:49
Matka Boża nie ma nic wspólnego z bóstwami .
katolik2020.09.16 7:49
jest jednym z nich, ale takich pomniejszych.
Anonim2020.09.15 8:58
Co ta figurka ma na głowie? To jakiś nowotwór?
Natalja Siwiec2020.09.15 9:08
To taka zakrętka, żeby woda święcona się nie wylewała.
Anonim2020.09.15 9:44
A to dlatego katolicy mają wodę zamiast mózgu...
Anonim2020.09.15 10:50
Lepsze mieć wodę niż pomyje,które wy macie.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱 i spółka2020.09.15 8:46
Patrzcie tylko, jaki to ja jestem zdolny (w końcu jestem żyd, nie goj) - oto nauczyłem się szkopskich umlautów: "kürwy, chüje, göwno". Z „ä” jeszcze mi słabo idzie, nie mówiąc już o „ÿ”, ale pracuję nad tym, bo jestem üpärtÿ żyd.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱 i spółka2020.09.15 8:43
Jestem chory na patologiczną nienawiść do Kościoła i Polski. Nie czytajcie moich wypocin.
Katecheta2020.09.15 8:43
Maryjo, módl się za nami grzesznymi.
Natalja Siwiec2020.09.15 9:09
Za mnie się nie módl, nie życzę sobie.
Anonim2020.09.15 9:54
To do grzesznych było przecież, a Tyś Natalio bez grzechu przecież.
Anonim2020.09.15 10:52
Piszesz tu publicznie to nie masz nic do chcenia ,możemy modlić się za kogo chcemy i nic ci do tego .
f232020.09.15 11:48
To w takim razie zwrócę się w waszej intencji do samego Szatana. Mam już czarne świece, a kurę zarżnę tuż przed obrzędem.
Darek2020.09.15 12:28
Przypominam że przykazania satanistyczne wyraźnie zabraniają krzywdzić zwierząt, nawet w celach religijnych! Jedyne wyjątki to jest sytuacja gdy potrzebujesz ich mięsa lub futra by przeżyć oraz w samoobronie, w każdym innym wypadku krzywdzenie zwierząt jest dla Szatana obrzydliwością i żaden satanista zwierząt nie krzywdzi.
f232020.09.15 12:51
Z kury ugotuję pyszny rosół, a krwią naznaczę pentagram i odwrócone krzyże.
Darek2020.09.15 15:05
A to smacznego zatem. Ave Satan!
Anonim2020.09.15 20:39
Nie znasz ani Bożych przykazań,ani szatańskich. Jesteś śmiesznym człowieczkiem udającym chojraka ,a siedzisz przed monitorem w pampersie w obawie przed covitem ,że mozesz w gacie narobić ,zamaskowany po czubek głowy z otworami na oczy,ale w goglach ,bo może w oko ci wirus wpaść ,w skafandrze, rękawiczkach i butla z płynem do dezynfekcji pod ręką i odkażasz się co chwilę. Akurat przed chwilką czytałem twój komentarz dotyczący koronowirusa z przed paru dni,czemu boisz się ,czego się boisz,a może masz rację bój się ,bo masz czego ,bo jak umrzesz to nie specjalny los ciebie czeka po drugiej stronie.
Anonim2020.09.15 20:22
Zwróć się ,ale jeden warunek ,wtedy gdy my będziemy pisać na waszych satanistycznych forach .
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.15 8:02
czemu zawsze mamy wyciągać ciernie z serca Matki Boskiej Fatimskiej a nie z jej düpy? ta część ciała jest przecież najbardziej narażona na ciernie!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.15 8:45
Jestem zboczonym pedałem i wszystko mi się kojarzy z düpą i chüjem.
Anonim2020.09.15 12:30
z düpy nie warto, bo ona się co i rusz puszcza w krzakach to robota głupiego. A dłubanie w w cudzych wnętrznościach i generalnie zabawa zwłokami to ulubiona rozrywka katolików, to i się mięśniem sercowym chętnie pobawią i podłubią, tak piękna katolska tradycja.
Ela2020.09.15 7:55
A co Matką Boską Ostrobramską ? Jej nie będziecie wyciągać ? A Matka Boska od siedmiu boleści, jej się nie należy? Inne Matki Boskie mają się same obsłużyć, czy jak to rozumieć?
katolik2020.09.15 7:58
Wszystkim będziemy wyciągać, ale Matkę Boską Pachamamską utopimy w Tybrze bo tak nam dobrze.
Pawełek2020.09.15 7:38
https://obywatelenieba.pl/2017/09/11/cala-prawda-o-objawieniach-fatimskich/
Anonim2020.09.15 10:55
Protestancka prawda ? Oj protestanci ,protesanci poczytajcie sobie prawdę o Lutrze ,miłej lektury.
Anonim2020.09.15 10:57
I Pismo Święte czytajcie z pokorą.
Natalja Siwiec2020.09.16 7:50
z pokorą i zrozumieniem. To najskuteczniejsza droga do Ateizmu.